IT-Trans

incheba - Pro zobrazení tohoto reklamního prvku potřebujete Flash Player

Veletrh větrné energie WindEnergy Hamburg 2018

arteo_cz

Tisíce tipů na vánoční dárky pod jednou střechou

Tisíce tipů na vánoční dárky pod jednou střechou

Nenechávejte nákup vánočních dárků na poslední chvíli. Pořiďte je letos v předstihu na největším předvánočním veletrhu Stříbrné vánoční dny, který se uskuteční v areálu PVA EXPO PRAHA od 7. do 10. pro ...

Technicko - řemeslný pavilon na výstavě Vzdělání a řemeslo

Technicko - řemeslný pavilon na výstavě Vzdělání a řemeslo

Tradiční výstava VZDĚLÁNÍ A ŘEMESLO probíhá od 22. – 24. listopadu 2017 od 9 do 17 hodin, v pátek pak do 16 hodin na českobudějovickém Výstavišti. Vstup je pro všechny návštěvníky zdarma. Pavilon T2 j ...

R+T 2018 ve Stuttgartu

R+T 2018 ve Stuttgartu

Společnost Messe Stuttgart získala významnou podporu od odborných příznivců i profesních sdružení pro organizaci veletrhu R+T Stuttgart, který se koná od 27. února do 3. března 2018.

R+T 2018

biomasa 2018

zpět

Výsledky soutěže Architect Award ABF vyhlášeny!

Publikováno: 12.11.2009 00:00

Autor:

Výsledky soutěže Architect Award ABF vyhlášeny!

Cílem architektonické souteže Architect Award 2009 je nejen přiblížit široké veřejnosti soudobou architekturu, ale především pomoci najít studentům a mladým architektům místo na současné architektonické scéně a přilákat mladou populaci ke studiu architektury. V neposlední řade pomůže soutěž zmapovat tvorbu začínajících architektů.

Soutěž byla vypsána pro studenty a absolventy oboru architektury, urbanismu, krajinářské a zahradní architektury a autodidakty vzdělané v oboru, kteří v konečném termínu odevzdání soutěžních prací nepřesáhli vek 33 let.

Na slavnostním večeru vystavovatelů mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH 2009, který se konal 22. září v Aquapalace Hotel Prague, byly oficiálně vyhlášeny výsledky soutěže. Ceny předával rektor ČVUT prof. Václav Havlíček, předseda prezídia Nadace Nadání prof. Václav Pavlíček, náměstkyně ministryně školství Ing. Eva Bartoňová, náměstek ministra kultury Ing. Jaromír Talíř a samozřejmě předseda poroty Ing. arch. Ľubomír Závodný. Překvapením bylo vysoké zastoupení zahraničních prací v nejužším finále. Z celkem 73 přihlášených děl bylo nominováno 17, z nich byla dvě zahraniční a dokonce jedno z nich, z dílny mladého autorského týmu z Portugalska, ve své kategorii dosáhlo na metu nejvyšší. Spolu s touto prací bylo oceněno dalších 6 děl.

Odborná porota pracovala ve složení: Ing. arch. Ľubomír Závodný ze Slovenské technické univerzity v Bratislavě (před­seda poroty), Ing. arch. Oleg Haman, předseda Obce architektů, Ing. arch. MgA. Osamu Okamura, šéfredaktor ERA 21, MgA. Ondřej Císler, ateliér h-c-A, doc. Ing. arch. Petr Hrůša, Ar­chitekti Hrůša & spol., Ateliér Brno, s.r.o. a Ing. arch. Markéta Cajthamlová, Archi­tektonická Projekční Kancelář. Jako odbor­ný poradce byl k hodnocení přizván také prof. Ing. arch. Josef Pechar, DrSc., za Nadaci „Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových“.

Ambiciózní soutěž Architect Award, jejíž původní název Young Architect Award více vystihoval její smysl a zaměření, na­plňuje jeden z cílů pořadatele – porovnat práci a kvalitu mezi studenty a absolventy jednotlivých škol z různých zemí. S ohle­dem na své zkušenosti považuji tento ročník Architect Award 2009 za úspěšný, všechny kategorie byly zastoupeny znač­ným množstvím prací, z kterých jsme jako členové poroty vybrali v prvním kole poměrně mnoho nominací na hlavní ceny, což vypovídá o celkové vysoké úrovni při­hlášených děl,“ zhodnotil soutěž předseda poroty, který se osobně ujal předání jedné z cen na slavnostním galavečeru.

V kategorii Studie připadlo prvenství pro­jektu Mateřská škola na střeše Provozní budovy Národního divadla, jehož autory jsou Martin Prokš a Marek Přikryl. Kategorii Re­alizací vévodil projekt Tomar Environmen­tal Monitoring and Interpretation Office z dílny kolektivu mladých autorů ateliéru EMBAIXADA z Portugalska. Člen ateliéru 2arch.com Martin Kropáč se stal vítězem kategorie Studie – školní práce, a to za dílo Muzeum kubánských uprchlíků. Speciální Cenu poroty si odnesl Ing. arch. Tomáš Král za Bydlení ve věžovém domě v Praze – Holešovicích. Mimořádnou cenou Hlávkovy nadace s názvem Cena architekta Josefa Hlávky za Revitalizaci Spolkového domu ve Slavonicích se mo­hou pyšnit architekti Štěpán Valouch a Jiří Opočenský. Cena mediálního partnera připadla Michaele Roženské za projekt Plovárna Jenštejn.

Závěrečná zpráva - kompletní výsledky soutěže

Tisková zpráva - Putovní výstava Architect Award

http://www.archi­tectaward.cz

Zde si můžete prohlédnout přehled přihlášených prací

verze pro tisk >

Další články:

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SVĚT BETONU v Paříži

- INTERMAT 2015 a WORLD OF CONCRETE EUROPE

- ZEMĚDĚLSKÝ TÝDEN V PAŘÍŽI

- Zemědělský týden v Paříži

- Česká účast v Lyonu s podporou MPO

- SIMA - SIMAGENA 2015 v předstihu

- SIAL útočí na naše chuťové a čichové smysly

- Premiéra veletrhu WNE 2014

- Brýle a oční optika SILMO Paříž 2014

- SILMO Mondial de l´Optique, Paříž 2014

- SIAL 2014 slaví 50. výročí

- České firmy se představují na EUROSATORY 2014

- WORLD NUCLEAR EXHIBITION Paříž

- BIOMASA A BIOENERGIE v Hamburku

- EUROPAIN 2014 Celosvětové setkání pekařů a cukrářů

- Veletrh vodárenských odborníků v Alžírsku

- BIOMASA A BIOENERGIE 2014 v Hamburku

- EUROPAIN 2014 - největší pekárna a cukrárna v Paříži

vzdělání a řemeslo

Copyright ©2009-2017: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Ortenovo náměstí 2, 170 00 Praha 7
tel.: 266 007 226, 603 230 648
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}