prehled-veletrhu-2017

caravan salon
avf

strechy praha - Pro zobrazení tohoto reklamního prvku potřebujete Flash Player

INTERNORGA 2018 - inovativní, inspirující

INTERNORGA 2018 - inovativní, inspirující

9. - 13. března 2018, Messe Hamburg

Stavební veletrh FOR ARCH je pro všechny: START-UP balíček

Stavební veletrh FOR ARCH je pro všechny: START-UP balíček

Letošní ročník mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH (19. - 23. září 2017) se zaměřuje i na menší a začínající firmy. Převážná většina z nich má dojem, že je pro ně tento veletrh příliš velký neb ...

Cesta zemědělstvím - Podtitul letošního ročníku Země živitelky

Cesta zemědělstvím - Podtitul letošního ročníku Země živitelky

Země živitelka je mezinárodní agrosalón s více než 100 tisíci návštěvníky a stovkami českých i zahraničních vystavovatelů. Letošní ročník bude přelomový. Přinese množství novinek, jednotlivé zemědělsk ...

Inmex SMM India

AMB 2018

zpět

3. ročník koncertů vína a pochutin odstartoval

Publikováno: 2.2.2010 00:00

Autor: EuroExpo

3. ročník koncertů vína a pochutin odstartoval

Koncerty vína a pochutin právě vkročily do svého třetího ročníku. Unikátní koncept hledání toho nejvhodnějšího snoubení mezi vybranými delikatesami a víny ohlásil blížící se veletrh Víno a destiláty 2010. Ten proběhne na Výstavišti Praha - Holešovice ve dnech 27. - 29. 4. 2010.

Kouzlo celé akce je ukryto nikoli v samotném hodnocení jednotlivých produktů, ale v jejich snoubení s vybranými víny. Aby byly výsledky co nejvíce přínosné pro běžné konzumenty, je skupina hodnotitelů složená jak z odborníků, tak laiků. 3. ročník koncertů probíhá v prostorách vinotéky Wines Home, jehož moderní, kvalitním vínem ozdobený prostor vytváří uvolněnou a příjemnou atmosféru. První koncert se nesl v harmonii Symfonie vína a sýrů s bílou plísní a Duetu sladkého vína a čokolády. Hodnotitelské posty obsadily mimo jiné osobnosti jako: Ivan Roessler, František Filip, Bohumil Klepl, Jiří Balvín, Kristián Kodet, Michal Foret, Mirka Čejková, Josef Laufer, Jiří Adamec a další.

V Symfonii vína a sýrů se v hlavní roli představil moldavský Cabernet Sauvignon reserva 2006 Asconi Moldavia, který k nám dováží společnost Skoma Lux www.skoma-lux.cz. Toto červené suché víno se ve sklence projevuje hlubokou granátovou barvou. Ve vůni láká typickým černým rybízem s jemnými zázvorovými tóny. V ústech se rozvine vyvážená kombinace černého rybízu až ostružin, která, díky vyváženému poměru zbytkového cukru a kyselinky, přetrvává dlouho po polknutí.

Na druhé straně pomyslného hřiště se seřadilo více než deset druhů sýrů s bílou plísní na povrchu od společností Madeta www.madeta.cz, Pribina www.pribina.cz a Cheesy www.vemeno.com. Místo třetího nejlépe se snoubícího sýru obsadily hned dva produkty. Sýr Charakter od Pribiny a z kozího mléka vyrobený Kavital od Cheesy. Stříbrnou pozici obsadil normandský Neufchatel Artisan od Cheesy a jako vítěze označili hodnotitelé sýr Kamadet od společnosti Madeta. Produkty od firem Madeta a Pribina jsou běžně dostupné v obchodní síti, pro sýry z Cheesy je třeba vyrazit do jejich sítě „sýrových butiků“ (více na www.vemeno.com).

Druhý z koncertů - Duet sladkého vína a čokolády - proběhl pod taktovkou portského vína Romariz Porto Fine ruby Portugalsko (Merlot d’Or dostupné v síti vinoték Le Bouchon www.skoma-lux.cz). Tento druh portského se vyrábí smísením několika druhů červených odrůd z vybraných ročníků. Vyzrává ve velkých kádích po dobu zhruba 3 let. Díky nízké oxidaci si víno udržuje svojí typickou tmavě rubínovou barvu a svěží, ovocný charakter. Skvěle se hodí ke sladkým pochutinám, mezi které patří i čokoláda.

Vzorky do hodnocení pocházely od značek Emoti www.emoti.cz, Feodora a Haches www.cokoladove-speciality.cz a Ritter www.perffetivanmele.com. Konkurence byla veliká a výsledky velmi těsné. Pomyslný bronz si odnesly dvě čokolády, a to Ritter Sport Dark whole Hazelnuts a Feodora Grand´or Limette. Na druhé místo se po chuťových pohárcích vyšplhala Chez Haches Cafe chocochips. Číslo jedna v kombinaci s portským vínem Romariz si vybojovala Chez Haches Cocoa d´Arriba s ostružinami. Výrobky Ritter Sport jsou k sehnání v běžné obchodní síti. Detaily o dostupnosti čokolád Feodora a Haches naleznete na stránkách www.cokoladove-speciality.cz.

O portském Romariz

O čokoládě EMOTI

Povídání o moldavském vínu

http://www.vinodestilaty.cz

verze pro tisk >

Další články:

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SVĚT BETONU v Paříži

- INTERMAT 2015 a WORLD OF CONCRETE EUROPE

- ZEMĚDĚLSKÝ TÝDEN V PAŘÍŽI

- Zemědělský týden v Paříži

- Česká účast v Lyonu s podporou MPO

- SIMA - SIMAGENA 2015 v předstihu

- SIAL útočí na naše chuťové a čichové smysly

- Premiéra veletrhu WNE 2014

- Brýle a oční optika SILMO Paříž 2014

- SILMO Mondial de l´Optique, Paříž 2014

- SIAL 2014 slaví 50. výročí

- České firmy se představují na EUROSATORY 2014

- WORLD NUCLEAR EXHIBITION Paříž

- BIOMASA A BIOENERGIE v Hamburku

- EUROPAIN 2014 Celosvětové setkání pekařů a cukrářů

- Veletrh vodárenských odborníků v Alžírsku

- BIOMASA A BIOENERGIE 2014 v Hamburku

- EUROPAIN 2014 - největší pekárna a cukrárna v Paříži

veletrhy 1

Copyright ©2009-2017: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Ortenovo náměstí 2, 170 00 Praha 7
tel.: 266 007 226, 603 230 648
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}