IT-Trans

AMB 2018
Eunique

arteo_cz

FachPack 2018

FachPack 2018

FachPack 2018 - sleva na plochu ještě do 31. října 2017

Pražské Výstaviště se rozzáří krásou na INTERBEAUTY PRAGUE

Pražské Výstaviště se rozzáří krásou na INTERBEAUTY PRAGUE

Podzim je obdobím chladného počasí, nekonečných plískanic a nepříjemného splínu. Letos se ale šedivé pošmourno rozzáří krásou a barvami na podzimním veletrhu INTERBEAUTY PRAGUE 2017. Navštivte i Vy tu ...

Země živitelka - rekordní návštěvnost od roku 2004 a noví držitelé Zlatého klasu

Země živitelka - rekordní návštěvnost od roku 2004 a noví držitelé Zlatého klasu

109 278 návštěvníků - 547 vystavovatelů - 17 krytých výstavních ploch - 72 volných výstavních ploch - 22 zúčastněných zemí - 15 ha výstavní plochy - 9 udělených záštit. Letošní 44. ročník mezinárodníh ...

Messe Karlsruhe

WindEnergy Hamburg

zpět

3. ročník koncertů vína a pochutin odstartoval

Publikováno: 2.2.2010 00:00

Autor: EuroExpo

3. ročník koncertů vína a pochutin odstartoval

Koncerty vína a pochutin právě vkročily do svého třetího ročníku. Unikátní koncept hledání toho nejvhodnějšího snoubení mezi vybranými delikatesami a víny ohlásil blížící se veletrh Víno a destiláty 2010. Ten proběhne na Výstavišti Praha - Holešovice ve dnech 27. - 29. 4. 2010.

Kouzlo celé akce je ukryto nikoli v samotném hodnocení jednotlivých produktů, ale v jejich snoubení s vybranými víny. Aby byly výsledky co nejvíce přínosné pro běžné konzumenty, je skupina hodnotitelů složená jak z odborníků, tak laiků. 3. ročník koncertů probíhá v prostorách vinotéky Wines Home, jehož moderní, kvalitním vínem ozdobený prostor vytváří uvolněnou a příjemnou atmosféru. První koncert se nesl v harmonii Symfonie vína a sýrů s bílou plísní a Duetu sladkého vína a čokolády. Hodnotitelské posty obsadily mimo jiné osobnosti jako: Ivan Roessler, František Filip, Bohumil Klepl, Jiří Balvín, Kristián Kodet, Michal Foret, Mirka Čejková, Josef Laufer, Jiří Adamec a další.

V Symfonii vína a sýrů se v hlavní roli představil moldavský Cabernet Sauvignon reserva 2006 Asconi Moldavia, který k nám dováží společnost Skoma Lux www.skoma-lux.cz. Toto červené suché víno se ve sklence projevuje hlubokou granátovou barvou. Ve vůni láká typickým černým rybízem s jemnými zázvorovými tóny. V ústech se rozvine vyvážená kombinace černého rybízu až ostružin, která, díky vyváženému poměru zbytkového cukru a kyselinky, přetrvává dlouho po polknutí.

Na druhé straně pomyslného hřiště se seřadilo více než deset druhů sýrů s bílou plísní na povrchu od společností Madeta www.madeta.cz, Pribina www.pribina.cz a Cheesy www.vemeno.com. Místo třetího nejlépe se snoubícího sýru obsadily hned dva produkty. Sýr Charakter od Pribiny a z kozího mléka vyrobený Kavital od Cheesy. Stříbrnou pozici obsadil normandský Neufchatel Artisan od Cheesy a jako vítěze označili hodnotitelé sýr Kamadet od společnosti Madeta. Produkty od firem Madeta a Pribina jsou běžně dostupné v obchodní síti, pro sýry z Cheesy je třeba vyrazit do jejich sítě „sýrových butiků“ (více na www.vemeno.com).

Druhý z koncertů - Duet sladkého vína a čokolády - proběhl pod taktovkou portského vína Romariz Porto Fine ruby Portugalsko (Merlot d’Or dostupné v síti vinoték Le Bouchon www.skoma-lux.cz). Tento druh portského se vyrábí smísením několika druhů červených odrůd z vybraných ročníků. Vyzrává ve velkých kádích po dobu zhruba 3 let. Díky nízké oxidaci si víno udržuje svojí typickou tmavě rubínovou barvu a svěží, ovocný charakter. Skvěle se hodí ke sladkým pochutinám, mezi které patří i čokoláda.

Vzorky do hodnocení pocházely od značek Emoti www.emoti.cz, Feodora a Haches www.cokoladove-speciality.cz a Ritter www.perffetivanmele.com. Konkurence byla veliká a výsledky velmi těsné. Pomyslný bronz si odnesly dvě čokolády, a to Ritter Sport Dark whole Hazelnuts a Feodora Grand´or Limette. Na druhé místo se po chuťových pohárcích vyšplhala Chez Haches Cafe chocochips. Číslo jedna v kombinaci s portským vínem Romariz si vybojovala Chez Haches Cocoa d´Arriba s ostružinami. Výrobky Ritter Sport jsou k sehnání v běžné obchodní síti. Detaily o dostupnosti čokolád Feodora a Haches naleznete na stránkách www.cokoladove-speciality.cz.

O portském Romariz

O čokoládě EMOTI

Povídání o moldavském vínu

http://www.vinodestilaty.cz

verze pro tisk >

Další články:

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SVĚT BETONU v Paříži

- INTERMAT 2015 a WORLD OF CONCRETE EUROPE

- ZEMĚDĚLSKÝ TÝDEN V PAŘÍŽI

- Zemědělský týden v Paříži

- Česká účast v Lyonu s podporou MPO

- SIMA - SIMAGENA 2015 v předstihu

- SIAL útočí na naše chuťové a čichové smysly

- Premiéra veletrhu WNE 2014

- Brýle a oční optika SILMO Paříž 2014

- SILMO Mondial de l´Optique, Paříž 2014

- SIAL 2014 slaví 50. výročí

- České firmy se představují na EUROSATORY 2014

- WORLD NUCLEAR EXHIBITION Paříž

- BIOMASA A BIOENERGIE v Hamburku

- EUROPAIN 2014 Celosvětové setkání pekařů a cukrářů

- Veletrh vodárenských odborníků v Alžírsku

- BIOMASA A BIOENERGIE 2014 v Hamburku

- EUROPAIN 2014 - největší pekárna a cukrárna v Paříži

LEARNTEC_Zukunft lernen

Copyright ©2009-2017: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Ortenovo náměstí 2, 170 00 Praha 7
tel.: 266 007 226, 603 230 648
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}