arteo_cz

Logo VCB
Nürnbergmesse

Eunique  veletrh užitého umění a designu

NUFAM 2017 se stále rozrůstá

NUFAM 2017 se stále rozrůstá

Ve dnech od 24. září do 1. října 2017 otevře veletrh NUFAM již po páté své brány prodejcům a nákupčím užitkových vozů. Na výstavišti Messe Kralsruhe se představí přední výrobci těžkých a lehkých užit ...

Uzávěrka přihlášek na SMM 2018 se blíží

Uzávěrka přihlášek na SMM 2018 se blíží

Více než 2200 vystavovatelů z celého světa představují na předním světovém veletrhu námořního průmyslu své nejnovější produkty a služby. Každé dva roky se setkávají zástupci průmyslu a odborníci z cel ...

Tisková zpráva- Rekordní výsledek pro společnost NürnbergMesse

Tisková zpráva- Rekordní výsledek pro společnost NürnbergMesse

Norimberk, 13. července 2017 Rekordní výsledek pro společnost NürnbergMesse • Rok 2016 s koncernovou bilancí v superlativech: 288 milionů eur obrat, 56,2 milionů eur EBITDA, přes 15 milionů eur ...

WOOD-TEC 2017

POWTECH 2017

zpět

Další díl Koncertu vín a pochutin zná vítěze

Publikováno: 12.2.2010 00:00

Autor: EuroExpo

Další díl Koncertu vín a pochutin zná vítěze

Nadcházející ročník populárního veletrhu Víno & destiláty 2010. který proběhne 27. - 29. 4. na pražském Výstavišti v Holešovicích, se připoměl dalším setkání hodnotitelů snoubení vína a pochutin. Tentokrát na vlnách Harmonie vína a dušené šunky a Duetu sladkého vína a sýrů s modrou plísní.

Dvě vybraná vína doplnilo celkem devět druhů šunek a stejný počet sýrů. Podrobnosti o tom, koho přítomní degustátoři, pod vedením sommeliéra Branka Černého, svým hodnocením postavili na pomyslné stupně vítězů, vám sdělí následující text.

Letošní již druhé setkání proběhlo již tradičně v prostorách vinotéky Wines Home. Hodnotitelské posty obsadily umělci a sportovci jako Miroslav Donutil, Petr Janda, Petr Novotný, Světlana Nálepková,Michael Foret, Mirek Paleček, Tomáš Skuhravý, Antonín Panenka a mnoho dalších.

O nejharmoničtější spojení vína a dušené šunky soutěžily vzorky společností Le-co www.le-co.cz a Zedníček www.zednicek.cz. Partnerem pro devět vzorků lahodných šunek bylo suché moldavské víno odrůdy Chardonnay v provedení Reserve Asconi 2009 od dovozce Skoma-Lux www.skoma-lux.cz. Nekompromisní chuťové pohárky degustátorů vyhodnotily jako nejlépe se snoubící šunku výrobek s dnes velmi medializovaným názvem Pražská šunka (Le-co). Druhé a třetí místo obsadily produkty firmy Zedníček Casa Modena Borgoforte a Italo.

Druhá část koncertu probíhala v rytmu Duetu sladkého vína a sýru s modrou plísní. Taktovku převzalo přirozeně sladké francouzské víno vyrobené z hroznů napadených ušlechtilou plísní botritis Haut Montravel, Domaine De Mayat 2008 - Merlot d´Or www.merlotdor. Příjemný zbytkový cukr dodává vínu kulatost a hebkost, kterou krásně doplňuje přítomná kyselinka. Ve vůni nacházíme tóny kandovaného ovoce, bílých květů. Sýry pocházely z produkce společnosti Madeta www.madeta.cz a Alimpex www.alimpex.cz. Vítězem se staly současně Jihočeská Zlatá NIVA (Madeta) a Cambozola clasic (Alimpex), jako číslo dvě v kombinaci s vínem Haut Montravel vyšel Dorblu Edelpizkäse a třetí místo obsadil sýr Napoleon Bonaparte též od dovozce Alimpex. Všechny oceněné produkty jsou k dostání v maloobchodní síti.

O víně Haut Montravel

O sýrech s modrou plísní

http://www.vinodestilaty.cz

verze pro tisk >

Další články:

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SVĚT BETONU v Paříži

- INTERMAT 2015 a WORLD OF CONCRETE EUROPE

- ZEMĚDĚLSKÝ TÝDEN V PAŘÍŽI

- Zemědělský týden v Paříži

- Česká účast v Lyonu s podporou MPO

- SIMA - SIMAGENA 2015 v předstihu

- SIAL útočí na naše chuťové a čichové smysly

- Premiéra veletrhu WNE 2014

- Brýle a oční optika SILMO Paříž 2014

- SILMO Mondial de l´Optique, Paříž 2014

- SIAL 2014 slaví 50. výročí

- České firmy se představují na EUROSATORY 2014

- WORLD NUCLEAR EXHIBITION Paříž

- BIOMASA A BIOENERGIE v Hamburku

- EUROPAIN 2014 Celosvětové setkání pekařů a cukrářů

- Veletrh vodárenských odborníků v Alžírsku

- BIOMASA A BIOENERGIE 2014 v Hamburku

- EUROPAIN 2014 - největší pekárna a cukrárna v Paříži

Veletržní společnost Hamburg Messe & Congress

Copyright ©2009-2017: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Ortenovo náměstí 2, 170 00 Praha 7
tel.: 266 007 226, 603 230 648
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}