arteo_cz

incheba - Pro zobrazení tohoto reklamního prvku potřebujete Flash Player

ILA

SWM 2020

IWA OutdoorClassics 2020 ve znamení digitální transformace

IWA OutdoorClassics 2020 ve znamení digitální transformace

• Most mezi tradicí a transformací • Přední B2B platforma pro loveckou branži v Evropě Už jen pár týdnů a veletrh IWA OutdoorClassics otevře v Norimberku své brány. Každoroční highlight pro mezináro ...

Mezinárodní veletrh přírodní kosmetiky VIVANESS 12. - 15. 2. 2020

Mezinárodní veletrh přírodní kosmetiky VIVANESS 12. - 15. 2. 2020

Příroda, příroda, příroda! Toto téma prochází jako červená nit různými analýzami trendů a prognózami analytiků trhu ve vztahu k vývoji kosmetického trhu v Německu i celosvětově. Koncepty jsou různé, a ...

Speciální a akční výstavní plochy na Spielwarenmesse budou plné zážitků

Speciální a akční výstavní plochy na Spielwarenmesse budou plné zážitků

Orientaci v komplexním sortimentu výrobků z různých produktových skupin poskytnou na 71. mezinárodním veletrhu hraček Spielwarenmesse akční a speciální výstavní plochy. Od 29. ledna do 2. února 2020 s ...

FOR PASIV, FOR WOOD

Eunique  veletrh užitého umění a designu

zpět

Marcela Payerová, ředitelka Výstaviště České Budějovice, a.s. - Osobnost českého veletržního průmyslu v rozhovoru

Publikováno: 8.4.2010 00:00

Autor: EuroExpo

Cenu Osobnost roku 2009 předává inženýrce Marcele Payerové PhDr. Dušan Pavlů, který toto ocenění získal loni

Při příležitosti 12. Valné hromady udělilo Společenstvo organizátorů veletržních a výstavních akcí (SOVA ČR) již třetí nejvyšší profesní ocenění. Osobností veletržního průmyslu za rok 2009 se stala Ing. Marcela Payerová, ředitelka Výstaviště České Budějovice, a.s.
Tímto jmenováním byl jasně deklarován známý fakt, že paní ředitelka Payerová je výraznou postavou českého veletržního průmyslu, člověkem na svém místě. Ženou, která doslova propojila svůj život s výstavnictvím. A o něm říká toto:


Dalo mi krásnou kreativní práci

Letos jste se stala třetí Osobností veletržního průmyslu. Je to cena, kterou každoročně uděluje SOVA ČR – Společenstvo organizátorů veletržních a výstavních akcí. Jste třetím nositelem této ceny a první ženou v českém veletržním oboru, která ji získala. Jak toto ocenění vnímáte?

Toto ocenění vnímám jako ocenění mé práce a mého působení na Výstavišti v Českých Budějovicích a současně jako vyznamenání pro Výstaviště České Budějovice a.s. a její pracovní kolektiv. Velmi si vážím toho, že mi toto ocenění udělili právě odborníci veletržního průmyslu, kteří dokonale znají náročnost a složitost tohoto oboru, zvláště pak v současných nepříznivých ekonomických podmínkách.


Jak uvedl předseda SOVA ČR doktor Novotný, Společenstvo ocenilo Vaše dvacetileté působení ve funkci ředitelky společnosti Výstaviště České Budějovice. Za tuto dobu jste určitě zažila dost prekérních i krásných chvil s výstavami, které pořádáte, i s výstavištěm, které řídíte. Určitě se Vám vybaví…

Pokud se ohlédnu 25 let zpět, vybavují se mi především příjemné pocity, ať již se jednalo o postupné zakládání nových úspěšných výstav, mezi které patří například výstava HOBBY, Slavnosti piva, Vzdělání a řemeslo nebo zavádění různých novinek, které ocenili vystavovatelé, odborníci i široká veřejnost. Příjemný pocit mám vždy, když vidím před branou shromážděný dav lidí, kteří přijeli na naši výstavu. Co se týče nepříjemných situací, přece jenom se mi jedna zaryla hluboko do paměti. Byla to povodeň v roce 2002, kvůli které byla zrušena výstava Země živitelka. Díky mimořádně aktivnímu přístupu všech zaměstnanců bylo výstaviště cca do 1 měsíce zprovozněno a do 1 roku jsme se vyrovnali se vzniklou ztrátou. S touto negativní vzpomínkou mám však spojenu i jednu příjemnou. Hned po opadnutí vody k nám přijel jeden návštěvník z Moravy a 14 dní pomáhal odklízet škody po povodni. Dělal to proto, že naše výstavy má rád. Jako poděkování má od nás každý rok volný vstup na všechny výstavy.


Jaká byla Vaše profesní dráha, která Vás dovedla do křesla ředitelky prosperující společnosti Výstaviště České Budějovice a.s.?

Po skončení Vysoké školy ekonomické v Praze v roce 1975 jsem pracovala jako referentka v TES Praha, od roku 1980 jsem zastávala funkci vedoucí plánovacího oddělení podniku Terplan Praha a po přestěhování do Českých Budějovic v roce 1988 jsem nastoupila jako ekonomka na výstaviště. Od poloviny června 1990 zastávám na Výstavišti v Českých Budějovicích funkci ředitelky.


Co Vám výstavnictví dalo a vzalo?

Výstavnictví mi přivedlo do cesty krásnou kreativní práci, setkání s mnoha zajímavými obory a lidmi. Umožnilo mi v této branži najít řadu přátel, kterých si vážím nejen jako odborníků, ale i jako osobností pro jejich dobré lidské vlastnosti.


Jste první ženou v oboru s titulem Osobnost veletržního průmyslu. Nutno poznamenat, že v tuzemském výstavnictví je na vedoucí pozici málo žen, dominují muži. Jak vidíte pozici ženy na ředitelském postu v českém veletržním průmyslu? Je to ve srovnání s muži snadnější nebo naopak?

Myslím si, že není rozdíl v pozici muže či ženy na ředitelském postu ať již ve veletržním průmyslu či v jiném oboru. Záleží na schopnostech konkrétního člověka. Složitější situaci vnímám u žen, které mají rodinu. Určitě musejí vynaložit daleko více úsilí a času, aby práci i rodinu zvládaly bez větších problémů. Sama za sebe mohu říct, že to lze s podporou rodiny zvládnout docela dobře a dokonce ani nemám pocit, že bych péči o rodinu někdy zanedbávala. Spíše naopak.


Dovolte osobnější otázky. Co Vám kromě výstavnické práce dělá radost? Oblíbené roční období, oblíbená barva, hudba, kniha, činnost, lidé…

Radost mi dělá celá řada věcí. Kromě rodiny a dobrého partnerského vztahu, který trvá již 37. rok a naší fenky německého ovčáka, mám ráda zahradu ve všech ročních obdobích, turistiku a pokud mi zbude čas také četbu.


Vaše přání do budoucna.

Především pevné zdraví pro sebe a mé blízké.
Pro Výstaviště České Budějovice a.s. stabilní a kreativní pracovní kolektiv, který bude zárukou rozvoje a perspektivy společnosti.
A pro výstavnictví ČR – aby mělo stejnou podporu jako v jiných evropských zemích.


Děkujeme za rozhovor a srdečně blahopřejeme.


Zde je tabulka výsledků hospodaření společnosti Výstaviště České Budějovice, a.s., za rok 2009. Výsledek týmu, který vede Ing. Marcela Payerová.

Výsledky hospodaření Výstaviště České Budějovice, a.s., za rok 2009

http://www.vcb.cz

verze pro tisk >

Další články:

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SVĚT BETONU v Paříži

- INTERMAT 2015 a WORLD OF CONCRETE EUROPE

- ZEMĚDĚLSKÝ TÝDEN V PAŘÍŽI

- Zemědělský týden v Paříži

- Česká účast v Lyonu s podporou MPO

- SIMA - SIMAGENA 2015 v předstihu

- SIAL útočí na naše chuťové a čichové smysly

- Premiéra veletrhu WNE 2014

- Brýle a oční optika SILMO Paříž 2014

- SILMO Mondial de l´Optique, Paříž 2014

- SIAL 2014 slaví 50. výročí

- České firmy se představují na EUROSATORY 2014

- WORLD NUCLEAR EXHIBITION Paříž

- BIOMASA A BIOENERGIE v Hamburku

- EUROPAIN 2014 Celosvětové setkání pekařů a cukrářů

- Veletrh vodárenských odborníků v Alžírsku

- BIOMASA A BIOENERGIE 2014 v Hamburku

- EUROPAIN 2014 - největší pekárna a cukrárna v Paříži

LEARNTEC

Copyright ©2009-2020: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Babice 38, 251 68 Kamenice
tel.: 604 759 978
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}