Messe Karlsruhe

Shift
smm imex

IFA Global Markets

Mezinárodní veletrh letectví a kosmonautiky ILA Berlin se letos konat nebude!

Mezinárodní veletrh letectví a kosmonautiky ILA Berlin se letos konat nebude!

K naší velké lítosti Vám musíme oznámit, že veletrh ILA 2020 je zrušen.

Nový termín veletrhu FeuerTrutz  30. 9. - 1. 10. 2020

Nový termín veletrhu FeuerTrutz 30. 9. - 1. 10. 2020

Po diskusích se zástupci průmyslu se veletržní společnost NürnbergMesse a pořadatel veletrhu FeuerTrutz společně rozhodli posunout FeuerTrutz na podzim 2020. Veletrh FeuerTrutz 2020 se uskuteční ve st ...

MES Expo 2021

MES Expo 2021

Veletrh pro dodavatele elektroniky v branži mobility

CE Week

Kids Russia 2020

zpět

FLORA Olomouc skončila úspěchem

Publikováno: 28.4.2010 00:00

Autor: Výstaviště Flora Olomouc a.s.

FLORA Olomouc skončila úspěchem

Davům návštěvníků odolávalo po čtyři dubnové dny olomouckého výstaviště Flora, kde v neděli (25. 4.) skončila mezinárodní zahradnická Flora Olomouc 2010. Zájem o nejstarší československou květinovou výstavu (historicky první se v Olomouci konala už v roce 1958) – byl opět značný.

Podle prvních odhadů pořadatelů byla letošní návštěvnost téměř stejná jako loni, kdy si expozice jarní květinové výstavy prohlédlo 80 000 návštěvníků z České republiky, ale i ze Slovenska a Polska.

O pozornost návštěvníků letos usilovali vystavovatelé a prodejci zahradnického zboží z Čech a Moravy, Rakouska, Polska, Slovenska, Holandska a Thajska, kterých se v Olomouci sešla rekordní půltisícovka.

Návštěvnicky nejatraktivnější byla tradičně hlavní expozice „Zahrada času“ s květinovou vstupní branou, labyrintem, kyvadlem času a řekou života s břehy posetými rozkvetlými řezanými cibulovinami. Celkem v ní bylo 10 000 kusů jarní květin, balkonovek a hrnkovek. Více než polovinu z nich přivezli a naaranžovali vídeňští městští zahradníci, kteří jsou v posledních letech v Olomouci už pomalu tradičními vystavovateli. Největší domácí vystavovatel – Svaz květinářů a floristů ČR - pojal svou expozici jako pozvánku na největší evropskou floristickou událost - mistrovství Evropy profesionálů ve floristice - EUROPA CUP 2011, která se bude konat v příštím roce v Havířově.

Pestrou nabídkou nádherných cibulovin – tulipánů, narcisů, lilií, hyacintů - mezi nimi pěstitelskou novinkou roku 2009, vícekvětou odrůdou hyacintu Festival vhodnou i pro venkovní výsadby, potěšila zájemce holandská expozice. Přitahovaly také thajské orchideje a do nejmenších detailů propracovaná polská „retrozahrádka“ z roku 1910.

Velkému obdivu zejména návštěvnic jarní Flory se těšila přehlídka exponátů tradiční floristické soutěže v květinové vazbě. Její účastníci sáhli letos po mimořádně atraktivním tématu: svatebních kyticích. Sváteční květinové aranžmá doplnily ukázky současné svatební módy. Svatebně byla letos laděná i tradiční společná expozice Českého zahrádkářského svazu - „Svatební den na zahradě“ - s kolekcemi jarních cibulovin, balkónových rostlin, ale i sbírkami masožravých rostlin, kaktusy a sukulenty, bonsajemi, skalničkami, novinkou - vodními rostlinami a dalšími zajímavostmi ze zahrádkářské pěstitelské “kuchyně“. Jarní květiny - na 30 tisíc kusů tulipánů a 10 tisíc macešek vysadili zahradníci výstaviště také na venkovních plochách areálu výstaviště, kromě hlavní aleje, kde stále probíhá celková rekonstrukce.

Květinová Flora byla tradičně spojena se soutěžemi určenými vystavovatelům. Nejlepšími expozicemi se mohli pochlubit zahradníci z Vyšší odborné školy zahradnické a Střední zahradnické školy Mělník, polské Gospodarstwo szkółkarskie Kapias, Goczałkowice – Zdrój, a tou zcela největší zahradníci města Vídně. Zlatou medaili ze soutěže v aranžování svatebních kytic si z Olomouce odvezla floristka Klára Jordánová z Vyšší odborné školy zahradnické a Střední zahradnické školy Mělník, která soutěžila v kategorii seniorů. Z juniorů byla nejlepší Michaela Brázdová ze Střední zahradnické školy Ostrava. Cenu primátora města Olomouce získal Václav Jošt z Heřmanova Městce za expozici jarních cibulovin.

Součástí nabídky výstavy byly i jarní zahradnické trhy - s nabídkou, květin, semen, okrasných dřevin, zahradnických pomůcek a potřeb - a volné prohlídky sbírkových skleníků a botanické zahrady výstaviště Flora.

Z ohlasů letošních návštěvníků:

"Krásná výstava i Vaše město, vyšlo super počasí, moc se nám u Vás líbilo. Byli jsme i na Svatém Kopečku, obešli jsme celé historické centrum, Dóm, Sloup, radnice a všechny kašny - fakt moc krásné. Takže se mějte v Olomouci moc hezky, ráda se k Vám ještě někdy podívám."
Paní Judita Horová, Plzeň

"Líbí se mi vždy, ale ta letošní byla něčím jedinečná. Jakoby v sobě měla zvláštní kouzlo. Zřejmě byla dobře řešena a měla umělecký náboj, který nejen lahodil oku, ale potěšil i duši."
Paní Hana Ševčíková, Olomouc

"Jezdíme k Vám každý rok, hlavní expozice je jako vždy krásná, moc děkujeme všem za zážitek!!!!"
Kamarádky Marta, Zdeňka, Věra a Jana z organizace Svazu invalidů Vavřinec, okres Blansko:

"Jsem zahrádkář, takže pro mne vždy úžasné – jen pavilony by si zasloužily nejméně zdvojnásobit. Všude strašné davy, ale přesto musím ocenit, že lidé se k sobě chovali ohleduplně, nepředbíhali se – ono to vlastně v té tlačenici ani nešlo…"
Pan Eduard Chovan z Brno, který zavítal na Floru loni poprvé

"Chodím na Floru třikrát ročně - vždy se tady doslova nabijím energií."
Paní Jana Havlíková, Olomouc

"V Olomouci jsem už byl, na Floře ale poprvé. A nelituji, určitě se i vrátím – už kvůli těm krásným záběrům."
Martin Sipták, mladý fotograf ze slovenského Martina

„Hezké, ale lidé odsud odcházejí se spoustou nákupů, chtělo by to během výstavy odstavná parkoviště a pravidelnou kyvadlovou dopravu na výstaviště.“
Pan Jaromír Mátl, Starovice u Hustopečí by přivítal větší počet parkovacích míst poblíž výstaviště

http://www.flora-ol.cz

verze pro tisk >

Další články:

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SVĚT BETONU v Paříži

- INTERMAT 2015 a WORLD OF CONCRETE EUROPE

- ZEMĚDĚLSKÝ TÝDEN V PAŘÍŽI

- Zemědělský týden v Paříži

- Česká účast v Lyonu s podporou MPO

- SIMA - SIMAGENA 2015 v předstihu

- SIAL útočí na naše chuťové a čichové smysly

- Premiéra veletrhu WNE 2014

- Brýle a oční optika SILMO Paříž 2014

- SILMO Mondial de l´Optique, Paříž 2014

- SIAL 2014 slaví 50. výročí

- České firmy se představují na EUROSATORY 2014

- WORLD NUCLEAR EXHIBITION Paříž

- BIOMASA A BIOENERGIE v Hamburku

- EUROPAIN 2014 Celosvětové setkání pekařů a cukrářů

- Veletrh vodárenských odborníků v Alžírsku

- BIOMASA A BIOENERGIE 2014 v Hamburku

- EUROPAIN 2014 - největší pekárna a cukrárna v Paříži

Nürnbergmesse

Copyright ©2009-2020: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Babice 38, 251 68 Kamenice
tel.: 604 759 978
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}