strechy praha 2020

Mezinárodní výstava pro milovníky koní
fachPack

ISX

Mezinárodní veletrh letectví a kosmonautiky ILA Berlin se letos konat nebude!

Mezinárodní veletrh letectví a kosmonautiky ILA Berlin se letos konat nebude!

K naší velké lítosti Vám musíme oznámit, že veletrh ILA 2020 je zrušen.

Nový termín veletrhu FeuerTrutz  30. 9. - 1. 10. 2020

Nový termín veletrhu FeuerTrutz 30. 9. - 1. 10. 2020

Po diskusích se zástupci průmyslu se veletržní společnost NürnbergMesse a pořadatel veletrhu FeuerTrutz společně rozhodli posunout FeuerTrutz na podzim 2020. Veletrh FeuerTrutz 2020 se uskuteční ve st ...

MES Expo 2021

MES Expo 2021

Veletrh pro dodavatele elektroniky v branži mobility

U.T.SEC

AMB 2020

zpět

Česká účast ve Stuttgartu se velmi vydařila

Publikováno: 4.5.2010 00:00

Autor: Slow Food

Účast 13 českých a moravských regionálních firem na mezinárodním veletrhu dobrých chutí, veletrhu Slow Food 2010 ve Stuttgartu, konaného od 15. do 18. dubna 2010, se opravdu velice povedla. Čtyřdenní veletrh regionálních lahůdek vyráběných podle tradičních receptur a bez chemických přísad navštívilo 65 000 návštěvníků. Celého veletrhu, který byl ve dvou halách, se zúčastnilo bezmála 400 vystavovatelů převážně z Německa, ale i z Itálie, Francie, Rakouska a v neposlední řadě z České republiky, která letos byla první partnerskou zemí v historii stuttgartského veletrhu Slow Food. V rámci celého doprovodného programu byl dán také prostor prezentaci českých specialit.

Na tiskové konferenci v pátek 16. dubna 2010, věnované pouze partnerské zemi, byly prezentovány také české produkty. Tiskovou konferenci zahájil pan JUDr. Karel Mroček z Generálního konzulátu ČR v Mnichově, za Českou republiku dále vystoupil vrchní ředitel pan Ing. František Sládek, CSc. z Ministerstva zemědělství ČR. Za CzechTourism promluvil pan Mgr. Miroslav Rončák, ředitel CzechTourism Deutschland a za Convivium Slow Food Pardubice pronesl pár slov o každém vystavovateli předseda pan Ing. Zdeněk Štefan. Pětici doplnil ambasador hnutí Slow Food v Čechách pan Ing. Filip Sajler, známý televizní kuchař.

Jednotlivé firmy hodnotí účast na veletrhu velmi pozitivně, zde uvádíme dva příklady.

Za firmu KALMA, k.s., pan Ing. Milan Kuběna, majitel firmy, hodnotí veletrh takto:

„Hlavní ambicí společnosti Kalma na veletrhu ve Stuttgartu, bylo představit originální rostlinné produkty. Chtěli jsme si ověřit, zda obdobné výrobky se na německém trhu již vyskytují a zda jsou tyto naše výrobky konkurenceschopné. Byli jsme příjemně překvapeni značným zájmem o naše výrobky. Rovněž senzoricky hodnotili němečtí návštěvníci naše výrobky velmi pozitivně. Obdobné výrobky se na německém trhu nevyskytují a návštěvníci se s nimi setkali poprvé v životě.
Veletrh byl pro nás nejen prestižní záležitostí, ale poskytl nám spoustu informací o německém spotřebiteli. Účast na tak prestižní akci nám rovněž pomůže otevřít důležité dveře při vstupu na německý trh. Děkujeme organizátorům za to, že jsme se mohli této vynikající akce zúčastnit. Doporučujeme zúčastnit se příštího ročníku každému, kdo chce vstoupit na německý trh.“

Za firmu Begokon CZ, s.r.o., pan Ing. Roman Skočdopole, jednatel firmy, se vyjádřil o veletrhu následovně:

„Celkové mohu posoudit veletrh jako vydařený, účast byla slušná, organizace veletrhu bez problémů. Prodejní výsledky (Begokon) nebyly nijak závratné, ale ani jsme s tím moc nepočítali. Vystavovali jsme na takovémto typu výstavy poprvé a „sbírali první zkušenosti“. Pokud bude příští rok možnost opět se veletrhu zúčastnit, tak se určitě velmi rádi přihlásíme.“

Českou účast na stuttgartském veletrhu pozitivně ocenil také pan JUDr. Karel Mroček, vedoucí obchodně ekonomického úseku Generálního konzulátu České republiky v Mnichově:

„Vážená paní Výborná, uvítal jsem možnost navštívit stánek české expozice na veletrhu "Slow Food" a zúčastnit se tiskové konference konané v souvislosti se statutem ČR – "partnerská zem". Konstatuji, že české firmy se úspěšně veletrhu zúčastnily a jako "partnerská zem" odpovídajícím způsobem prezentovaly Českou republiku na stuttgartském výstavišti. Vyřiďte prosím všem Vašim kolegyním a kolegům, kteří zorganizovali českou účast na zmíněném veletrhu, mé osobní poděkování.“

Česká účast byla rovněž velmi ceněna německou stranou, byly navázány kontakty se Slow Food Deutschland, kdy prezident Slow Food Deutschland, pan Dr. Andreas Eichler projevil velký zájem o společné akce, třeba v rámci veletrhu Země živitelka. Další soused – rakouské Štýrsko prokázalo velký zájem o spolupráci na konaných akcích, a to na obou stranách hranic.

Organizátoři české účasti byli také osloveni zástupci Slow Food Hungary, které je zatím na začátku své cesty, ale bylo dohodnuto vzájemné informování o akcích či prolinkování webových stránek.

Pro celou českou výpravu – jednotlivé firmy a organizátory – byla velmi důležitá návštěva vrchního ředitele Ministerstva zemědělství, pana Ing. Františka Sládka, CSc., zejména pak příslib, že účast na dalších ročnících stuttgartského veletrhu jakož i další aktivity hnutí Slow Food v ČR bude Ministerstvo zemědělství ČR nadále podporovat.

verze pro tisk >

Další články:

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SVĚT BETONU v Paříži

- INTERMAT 2015 a WORLD OF CONCRETE EUROPE

- ZEMĚDĚLSKÝ TÝDEN V PAŘÍŽI

- Zemědělský týden v Paříži

- Česká účast v Lyonu s podporou MPO

- SIMA - SIMAGENA 2015 v předstihu

- SIAL útočí na naše chuťové a čichové smysly

- Premiéra veletrhu WNE 2014

- Brýle a oční optika SILMO Paříž 2014

- SILMO Mondial de l´Optique, Paříž 2014

- SIAL 2014 slaví 50. výročí

- České firmy se představují na EUROSATORY 2014

- WORLD NUCLEAR EXHIBITION Paříž

- BIOMASA A BIOENERGIE v Hamburku

- EUROPAIN 2014 Celosvětové setkání pekařů a cukrářů

- Veletrh vodárenských odborníků v Alžírsku

- BIOMASA A BIOENERGIE 2014 v Hamburku

- EUROPAIN 2014 - největší pekárna a cukrárna v Paříži

LEARNTEC _Future Learning

Copyright ©2009-2020: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Babice 38, 251 68 Kamenice
tel.: 604 759 978
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}