arteo_cz

InnoTrans
Kids India - Bengaluru

pronájmy

Veletrhy v Berlíně budou i v roce 2020: Přehled virtuálních událostí a kreativních řešení

Veletrhy v Berlíně budou i v roce 2020: Přehled virtuálních událostí a kreativních řešení

Messe Berlin společně se svými partnery vyvinula různá kreativní řešení, aby mohla uskutečnit své akce v letošním roce. Od té doby, kdy byl kvůli epidemii koronaviru zrušen mezinárodní veletrh cestovn ...

Od září se v Norimberku opět otevřou veletržní brány!

Od září se v Norimberku opět otevřou veletržní brány!

S radostí jsme přijali nejnovější zprávy, že se od 1. 9. 2020 mohou v Bavorsku opět konat veletrhy. Prvním veletrhem, který zahájí podzimní sezónu, bude mezinárodní veletrh zahradní a krajinářské tvo ...

Seznamte se s veletrhy BIOFACH World

Seznamte se s veletrhy BIOFACH World

Díky sedmi významným veletrhům řady BIOFACH World v Norimberku, Číně, Indii, Japonsku, Jižní Americe, Thajsku a Spojených státech je veletrh BIOFACH zastoupen po celém světě a nabízí příležitost pro d ...

IFA


Warning: Division by zero in /home/httpd/html/id/euroexpo/lib/incl-reklama2.php on line 385

Lasys 2020

zpět

Agrosalon Země živitelka 2010 již za měsíc

Publikováno: 21.7.2010 00:00

Autor: EuroExpo

Agrosalon Země živitelka 2010 již za měsíc

Protože 37. ročník mezinárodního agrosalonu Země živitelka klepe na dveře, chceme připomenout, že poslední srpnový týden již historicky patří této výstavě, kdy se do Českých Budějovic sjíždějí odborníci i široká veřejnost.
Tato, jedna z nejnavštěvovanějších výstav v ČR, byla vždy odrazem aktuální situace v zemědělství a potravinářství i v úrovni života obyvatel na venkově. A je tomu tak i dnes. Agrosalon Země živitelka je i v letošním roce pořádán ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství, Ministerstvem pro místní rozvoj, Agrární komorou ČR a Potravinářskou komorou ČR.
Výstava je zaměřena na tradiční zemědělské obory, jako je rostlinná a živočišná výroba, zemědělská technika, služby zemědělství, lesní a vodní hospodářství, zahradnictví a pěstitelství. Součástí je rovněž obnova a rozvoj venkova a potravinářská výroba.
Hlavním mottem výstavy zůstává i nadále „Budoucnost českého zemědělství a českého venkova“.
Součástí mezinárodního agrosalonu Země živitelka budou opět dvě samostatné výstavy: Mezinárodní výstava družstevnictví (s garancí SČMVD, Svazem zemědělských družstev, SČMSD a Družstevní asociací ČR) a tvorba a ochrana životního prostředí, zastřešená pod samostatným názvem Ekostyl. V rámci výstaviště je tak vytvořeno jedinečné prostředí pro prezentaci firem, zabývajících se alternativními zdroji energie, ekologickými technologiemi, stavbami a ekologicky šetrnými výrobky.
S výstavou Země živitelka jsou tradičně spojeny i Národní dožínky.

VÝSTAVA PRO CELOU RODINU
Naše výstava Země živitelka je určena pro celou rodinu. Nabízí nejen řadu novinek a informací z prezentovaných oborů formou výstavních expozic jednotlivých firem, ale i širokou škálu seminářů a konferencí.
Za pozornost stojí prezentace českého venkova s Národní sítí Místních akčních skupin a Spolkem pro obnovu venkova, jako významnými institucemi, které svou činností podporují rozvoj života na venkově a zastřešují aktivity malých regionálních subjektů či společenství. Jejich prezentace s celodenním kulturním programem naleznou návštěvníci v pavilonu R1 a na jeho okolních plochách.
Úspěšná novinka loňského ročníku - Prezentace regionálních potravin - zůstává i nadále jednou z hlavních priorit výstavy. Návštěvníci budou moci ochutnat i zakoupit potraviny, vyrobené v českých regionech z českých surovin a oceněné v regionálních soutěžích jednotlivých krajů.
Zcela nově bude představena značka „Regionální potravina“ garantovaná Ministerstvem zemědělství, Potravinářskou komorou ČR a Agrární komorou ČR. Představí se česká distribuční síť COOP, která se hlásí k distribuci regionálních potravin ke konečnému spotřebiteli.
Výstaviště se tak stalo prostorem, kde se propojila linie: český výrobce - český zpracovatel - český distributor - český spotřebitel.
Letos budou prezentace českých výrobků „Český výrobek na českém trhu“ aneb „Ochutnejte to nejlepší z Čech a Moravy“ umístěné v pavilonu R3.
Prezentace a ochutnávky českých regionálních potravin budou doplněny kuchařskými show, recepty a hudebními programy se soutěžemi. Na rozšířené prezentace českých a moravských vinařů s ochutnávkami – další z loňských úspěšných novinek výstavy - můžeme návštěvníky pozvat do pavilonu B4.

Tradičně bude na Zemi živitelce ke zhlédnutí pestrá a bohatá přehlídka zemědělské techniky, expozice zahrádkářů, včelařů a chovatelů. Prezentace myslivosti, lovectví a rybářství čekají na návštěvníky v pavilonech F1 a F4. Nebude chybět předvádění plemenných krav, koní a ovcí v předvadišti v severní části areálu.

V rámci výstavy proběhne v Pivovarské zahradě předání řady ocenění, mezi nimi především certifikátu národní značky kvality KLASA, jehož pořadatelem je SZIF.
Součástí odborného doprovodného programu je i soutěž s dlouholetou tradicí „Zlatý klas“ o nejlepší vystavené exponáty z rostlinné a živočišné výroby, mechanizace, potřeb a služeb zemědělství, potravinářského a zpracovatelského průmyslu.

VÝSTAVU SI UŽIJE KAŽDÝ NÁVŠTĚVNÍK DLE SVÉHO GUSTA
Návštěvníci mohou očekávat prezentaci a nabídku cca 700 vystavovatelů a obchodníků, kteří zaplní celý výstavní areál. Odborné informace jsou pro ně připraveny v rámci odborného doprovodného programu v 1. patře pavilonu Z, v pavilonu R2 a na předvadišti.
Odpočinek, zábavu a dobré jídlo a pití nabídneme v Pivovarské zahradě, Letním amfiteátru, Dětském koutku a v občerstvovacích centrech.

Mám-li být zcela konkrétní, chtěla bych upozornit především odborníky a podnikatele na řadu seminářů a diskusních fór na aktuální témata. Jsou to např. Dotace Zelená úsporám a zkušenosti z praxe, Kvalitní potraviny z našeho regionu, Podpora rozvoje venkova v ČR, Maso a masné výrobky – co má vědět výrobce a spotřebitel, Družstva a jejich role ve výrobní potravinové vertikále, Chov drůbeže, holubů a králíků v drobnochovech, Ovoce 2010 a řada dalších. Na jejich přípravě se podílely také Ministerstvo zemědělství, Ministerstvo pro místní rozvoj, Agrární komora ČR, Družstevní asociace a další.
Pořadatelé většiny těchto seminářů fungují po celou dobu výstavy i jako odborná bezplatná poradenství v rámci svých expozic, které pak návštěvníci podle svých zájmů a potřeb mohou využít.

Kromě odborného programu je pro návštěvníky připraven po celou dobu výstavy bohatý kulturní program. V Pivovarské zahradě budou vyhrávat především dechové kapely a nabídneme zde i pravé zvěřinové hody, v Letním amfiteátru čekají na návštěvníky zábavné hudební programy se soutěžemi o ceny.
Nezapomněli jsme ani na děti. Pro ně je připravena aktivní zábava v Dětském koutku.

TĚŠÍME SE NA VÁS
Jsme rádi, že návštěvnost má u této výstavy v posledních letech stoupající tendenci. V loňském roce výstavu Země živitelka navštívilo 106 500 návštěvníků. Jsme připraveni přivítat v našem ojedinělém lesoparkovém areálu všechny zájemce o odborné informace, poučení, zábavu i další příjemné zážitky.
Stačí jen přijet do Českých Budějovic ve dnech od 26. do 31. srpna 2010.

Ing. Marcela Payerová
předsedkyně představenstva a ředitelka Výstaviště České Budějovice a.s.

Odborný doprovodný program - ke stažení

Kulturní doprovodný program - ke stažení

http://www.vcb.cz

verze pro tisk >

Další články:

- ASIA FRUIT LOGISTICA proběhne v novém termínu!

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SVĚT BETONU v Paříži

- INTERMAT 2015 a WORLD OF CONCRETE EUROPE

- ZEMĚDĚLSKÝ TÝDEN V PAŘÍŽI

- Zemědělský týden v Paříži

- Česká účast v Lyonu s podporou MPO

- SIMA - SIMAGENA 2015 v předstihu

- SIAL útočí na naše chuťové a čichové smysly

- Premiéra veletrhu WNE 2014

- Brýle a oční optika SILMO Paříž 2014

- SILMO Mondial de l´Optique, Paříž 2014

- SIAL 2014 slaví 50. výročí

- České firmy se představují na EUROSATORY 2014

- WORLD NUCLEAR EXHIBITION Paříž

- BIOMASA A BIOENERGIE v Hamburku

- EUROPAIN 2014 Celosvětové setkání pekařů a cukrářů

- Veletrh vodárenských odborníků v Alžírsku

- BIOMASA A BIOENERGIE 2014 v Hamburku

FL

Copyright ©2009-2020: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Babice 38, 251 68 Kamenice
tel.: 604 759 978
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}