arteo_cz

Intergastra 2020
messe duesseldorf

strechy praha 2020

Mezinárodní veletrh letectví a kosmonautiky ILA Berlin se letos konat nebude!

Mezinárodní veletrh letectví a kosmonautiky ILA Berlin se letos konat nebude!

K naší velké lítosti Vám musíme oznámit, že veletrh ILA 2020 je zrušen.

Nový termín veletrhu FeuerTrutz  30. 9. - 1. 10. 2020

Nový termín veletrhu FeuerTrutz 30. 9. - 1. 10. 2020

Po diskusích se zástupci průmyslu se veletržní společnost NürnbergMesse a pořadatel veletrhu FeuerTrutz společně rozhodli posunout FeuerTrutz na podzim 2020. Veletrh FeuerTrutz 2020 se uskuteční ve st ...

MES Expo 2021

MES Expo 2021

Veletrh pro dodavatele elektroniky v branži mobility

InnoTrans

Veletržní společnost Karlsruhe

zpět

MSV 2010 - komplexní nabídka průmyslovým podnikům

Publikováno: 14.9.2010 00:00

Autor: Veletrhy Brno, a.s.

MSV 2010 - komplexní nabídka průmyslovým podnikům

Na návštěvníky letošního ročníku opět čekají plně vyprodané pavilony. Nové technologie, výrobky a služby pro odběratele ze širokého spektra průmyslových oborů vystavuje 1600 firem z 26 zemí.

„Těší nás účast desítek nových vystavovatelů z České republiky i zahraničí a především návrat velkého počtu firem, které loňský ročník vynechaly z důvodu krize,“ konstatoval Jiří Rousek, ředitel obchodní skupiny a. s. Veletrhy Brno. Zároveň zdůraznil mimořádný rozsah letošní nabídky. Koná se celý komplex specializovaných veletrhů strojírenského a technologického zaměření, po boku samotného MSV začíná také Mezinárodní veletrh obráběcích a tvářecích strojů IMT, Mezinárodní slévárenský veletrh FOND-EX, Mezinárodní veletrh svařovací techniky WELDING a Mezinárodní veletrh technologií pro povrchové úpravy PROFINTECH. O kvalitě nabídky vypovídá, že více než polovinu přihlášených exponátů tvoří novinky a inovované produkty. Hlavním tématem MSV je průmyslová automatizace a velký důraz je kladen na technologie pro snížení dopadu na životní prostředí, energetickou soběstačnost a úspory.
Mezi účastníky je 540 zahraničních vystavovatelů, tj. 35 % z celkového počtu. Ovšem i velká část tuzemských vystavovatelů prezentuje zahraniční výrobky, takže ve skutečnosti je mezinárodní úroveň veletrhu daleko vyšší a podle pořadatelů dosahuje 60 až 70 procent. Mezi přímými zahraničními účastníky opět dominuje Německo s 230 vystavujícími firmami. V pavilonech P a B návštěvníci najdou také pět oficiálních expozic německých spolkových zemí. Počtem zastoupených firem dále následují Slovensko, Itálie, Rakousko a Švýcarsko. Oficiální kolektivní účast zaštítěnou příslušným ministerstvem nebo institucí na podporu zahraničního obchodu vyslaly také Francie, Itálie, Polsko, Rakousko, Slovensko a Tchaj-wan. Pavilonu A1 bude dominovat oficiální expozice Ruské federace, která se v takovémto rozsahu prezentuje na MSV vůbec poprvé. Zahraničních podnikatelské mise jsou ohlášeny mj. z Běloruska, Maďarska, Švýcarska, Iráku a sedmi oblasti Ruské federace.

IMT s nadpoloviční zahraniční účastí
Klíčovým oborem ročníku jsou obráběcí a tvářecí stroje prezentované na bienálním veletrhu IMT. Sedmého ročníku největší středoevropské přehlídky této branže se účastní 450 vystavovatelů z 19 zemí a zahraniční účast dosahuje 52 %. Expozice veletrhu IMT jsou umístěny v pavilonech B, F, P a V.
Obor obráběcích a tvářecích strojů výrazně poznamenala hospodářská recese. Produkce českých výrobců se loni snížila přibližně o 30 % a zlepšení se neočekává ani letos, nicméně Svaz strojírenské technologie (SST) věří v začínající oživení. „Podle toho, co jsem viděl v pavilonu P, je optimismus na místě,“ prohlásil náměstek ředitele SST Leoš Mačák. Upozornil zejména na zajímavé exponáty členských firem SST, které v sobě slučují vysoký výkon a krásný design, jako nové portálové vertikální obráběcí centrum se soustruhem z Kovosvitu - MAS Sezimovo Ústí nebo soubor vertikálního obráběcího centra a jednovřetenových automatů, který vystavuje TAJMAC-ZPS Zlín.
SST jako spolupořadatel veletrhu IMT v pavilonu P představuje výsledky spolupráce Výzkumného centra pro strojírenskou techniku a technologii s výrobní praxí. Chystá také řadu jednání se zahraničními partnery, mj. i s delegacemi podnikatelů ze Sýrie, Egypta a Ruska, a ve spolupráci s Asociací středních průmyslových škol organizuje Soutěž mladých strojařů v programování CNC obráběcích strojů. Dějištěm soutěže je Výukové centrum v pavilonu P se čtyřmi obráběcími stroji, na kterých se bude obrábět dle programů vytvořených studenty přímo na místě. V pěti dnech zde své znalosti porovná na 120 středoškoláků. .

Rakousko – partnerská země MSV 2010
Již třetím rokem na veletrhu pokračuje tradice partnerských zemí, kterými se postupně staly Německo, Slovensko a letos Rakousko – jeden z nejvýznamnějších obchodních partnerů České republiky. „MSV v Brně je pro nás nejdůležitějším veletrhem,“ prohlásil obchodní rada Rakouského velvyslanectví v ČR Nikolaus Seiwald, který v partnerství letošního ročníku spatřuje šanci na další utužení hospodářských vazeb. „Jen dobré obchodní vztahy mohou překonat krizi. A právě v MSV vidíme bránu pro navázání nových obchodních a kooperačních vztahů,“ upřesnil obchodní rada. Česká republika je již dnes pro Rakousko pátým nejvýznamnějším exportním trhem, přičemž třetinu rakouského vývozu do ČR představují strojírenské výrobky a vozidla.
Letošního MSV se účastní 42 rakouských vystavovatelů, ovšem desítky dalších rakouských firem jsou zastoupeny prostřednictvím svých českých poboček. Společnou expozici rakouských firem najdete v pavilonu V, organizuje ji Hospodářská komora Rakouska a sdružuje nabídku dvanácti průmyslových podniků. Rakouské partnerství je spojeno také s řadou odborných a společenských akcí. V pondělí proběhne Česko – rakouský hospodářský stůl za účasti zástupců obou vlád, v úterý se koná Austrian Showcase Umwelttechnologie – setkání firem z oboru technologií pro životní prostředí, ve středu Technologický seminář EUREKA a EUROSTARS a ve čtvrtek workshop Legislativa & daně.

INTERPROTEC zaostří na bezpečnost
Nabídku určenou průmyslovým podnikům logicky rozšiřuje problematika bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, kterou v Brně tradičně mapuje Mezinárodní veletrh prostředků osobní ochrany, bezpečnosti práce a pracovního prostředí INTERPROTEC. Jubilejní desátý ročník s nosným tématem „Zdravé pracoviště - bezpečná údržba“ přináší zajímavé novinky pro zvýšení bezpečnosti a zkvalitnění ergonomie na pracovištích. Seznámíte se s nimi v přízemí pavilonu E v expozicích 75 vystavovatelů z 12 zemí a na třech odborných konferencích „Společně bezpečně v Evropské unii“, „Odborná příprava v oblasti ergonomie“ a „Ergonomie v současné praxi“. Návštěvníci mohou využít služeb bezplatného informačního centra v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, kde je odborníci seznámí s novinkami z oblasti legislativy a poradí v otázkách řízení rizik v praxi. Expozici „Společně v prevenci pracovních a průmyslových rizik“ organizuje Výzkumný ústav bezpečnosti práce a Akademie práce a zdraví.

URBIS INVEST s novými příležitostmi pro podnikání
Souběžně s MSV probíhá v pavilonu A1 – v sousedství projektu Transfer technologií a inovací – Mezinárodní veletrh investičních příležitostí, podnikání a rozvoje v regionech URBIS INVEST. Šedesát vystavovatelů přichází především s nabídkou podnikatelských nemovitostí, průmyslových zón a řešení problematiky brownfields. K hlavním tématům patří podpora inovačního podnikání a potenciál regionů pro investory a podnikatele. Vedle regionů České republiky, které představí své rozvojové projekty, priority a strategie, se objeví také nabídka investičních příležitostí ve vybraných zahraničních lokalitách. Motto ročníku zní „Česká republika jako perfektní místo pro podnikatelské projekty s vysokou přidanou hodnotou“ a jako doprovodný program se ve čtvrtek 16. září uskuteční konference „Potenciál ČR pro znalostní ekonomiku“, kterou odborně zaštiťuje agentura CzechInvest.
V rámci veletrhu URBIS INVEST navíc budou od pondělí až do pátku probíhat praktické ukázky ochrany před povodněmi. V unikátním prezentačním protipovodňovém centru mezi pavilony Z a G1 návštěvníci uvidí „povodeň v přímém přenosu“ a dozvědí se mj., co všechno musí splňovat dům, aby získal stavební povolení v záplavové oblasti.INVEX FORUM – odborné ICT & Business setkání probíhá ve dnech 14.-15.9. v pavilonu E, 1.patro.

http://www.bvv.cz/msv

verze pro tisk >

Další články:

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SVĚT BETONU v Paříži

- INTERMAT 2015 a WORLD OF CONCRETE EUROPE

- ZEMĚDĚLSKÝ TÝDEN V PAŘÍŽI

- Zemědělský týden v Paříži

- Česká účast v Lyonu s podporou MPO

- SIMA - SIMAGENA 2015 v předstihu

- SIAL útočí na naše chuťové a čichové smysly

- Premiéra veletrhu WNE 2014

- Brýle a oční optika SILMO Paříž 2014

- SILMO Mondial de l´Optique, Paříž 2014

- SIAL 2014 slaví 50. výročí

- České firmy se představují na EUROSATORY 2014

- WORLD NUCLEAR EXHIBITION Paříž

- BIOMASA A BIOENERGIE v Hamburku

- EUROPAIN 2014 Celosvětové setkání pekařů a cukrářů

- Veletrh vodárenských odborníků v Alžírsku

- BIOMASA A BIOENERGIE 2014 v Hamburku

- EUROPAIN 2014 - největší pekárna a cukrárna v Paříži

InnoTrans

Copyright ©2009-2020: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Babice 38, 251 68 Kamenice
tel.: 604 759 978
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}