strechy praha 2020

Sensor+test
LASYS 2020

silva regina 2020

WOODTEC 2020 se bude konat od 21. do 23. října

WOODTEC 2020 se bude konat od 21. do 23. října

Na základě výsledku proběhlého výběrového řízení Svazu výrobců a dovozců dřevozpracujících strojů a zařízení bylo pro konání národní oborové výstavy dřevozpracující techniky vybráno Výstaviště Brno. T ...

NürnbergMesse startuje do „bombastického“ roku 2020

NürnbergMesse startuje do „bombastického“ roku 2020

• Veletržní a kongresový rok 2019 byl nejlepším lichým rokem v historii podniku • V roce 2020 „se očekává nový rekordní obrat“ • Rozhodnutí postavit „The New Süd“: díky novému NCC Süd vznikne od rok ...

Historicky největší veletrh FOR FISHING se blíží

Historicky největší veletrh FOR FISHING se blíží

Největším svátkem všech rybářů se oprávněně stal veletrh FOR FISHING. V roce 2020 otevře své brány 20. února a během čtyř dnů představí v 5 halách žhavé novinky od dvou stovek vystavovatelů. Veletrh b ...

Bus2Bus 2021

AMB 2020

zpět

MSV 2010 - komplexní nabídka průmyslovým podnikům

Publikováno: 14.9.2010 00:00

Autor: Veletrhy Brno, a.s.

MSV 2010 - komplexní nabídka průmyslovým podnikům

Na návštěvníky letošního ročníku opět čekají plně vyprodané pavilony. Nové technologie, výrobky a služby pro odběratele ze širokého spektra průmyslových oborů vystavuje 1600 firem z 26 zemí.

„Těší nás účast desítek nových vystavovatelů z České republiky i zahraničí a především návrat velkého počtu firem, které loňský ročník vynechaly z důvodu krize,“ konstatoval Jiří Rousek, ředitel obchodní skupiny a. s. Veletrhy Brno. Zároveň zdůraznil mimořádný rozsah letošní nabídky. Koná se celý komplex specializovaných veletrhů strojírenského a technologického zaměření, po boku samotného MSV začíná také Mezinárodní veletrh obráběcích a tvářecích strojů IMT, Mezinárodní slévárenský veletrh FOND-EX, Mezinárodní veletrh svařovací techniky WELDING a Mezinárodní veletrh technologií pro povrchové úpravy PROFINTECH. O kvalitě nabídky vypovídá, že více než polovinu přihlášených exponátů tvoří novinky a inovované produkty. Hlavním tématem MSV je průmyslová automatizace a velký důraz je kladen na technologie pro snížení dopadu na životní prostředí, energetickou soběstačnost a úspory.
Mezi účastníky je 540 zahraničních vystavovatelů, tj. 35 % z celkového počtu. Ovšem i velká část tuzemských vystavovatelů prezentuje zahraniční výrobky, takže ve skutečnosti je mezinárodní úroveň veletrhu daleko vyšší a podle pořadatelů dosahuje 60 až 70 procent. Mezi přímými zahraničními účastníky opět dominuje Německo s 230 vystavujícími firmami. V pavilonech P a B návštěvníci najdou také pět oficiálních expozic německých spolkových zemí. Počtem zastoupených firem dále následují Slovensko, Itálie, Rakousko a Švýcarsko. Oficiální kolektivní účast zaštítěnou příslušným ministerstvem nebo institucí na podporu zahraničního obchodu vyslaly také Francie, Itálie, Polsko, Rakousko, Slovensko a Tchaj-wan. Pavilonu A1 bude dominovat oficiální expozice Ruské federace, která se v takovémto rozsahu prezentuje na MSV vůbec poprvé. Zahraničních podnikatelské mise jsou ohlášeny mj. z Běloruska, Maďarska, Švýcarska, Iráku a sedmi oblasti Ruské federace.

IMT s nadpoloviční zahraniční účastí
Klíčovým oborem ročníku jsou obráběcí a tvářecí stroje prezentované na bienálním veletrhu IMT. Sedmého ročníku největší středoevropské přehlídky této branže se účastní 450 vystavovatelů z 19 zemí a zahraniční účast dosahuje 52 %. Expozice veletrhu IMT jsou umístěny v pavilonech B, F, P a V.
Obor obráběcích a tvářecích strojů výrazně poznamenala hospodářská recese. Produkce českých výrobců se loni snížila přibližně o 30 % a zlepšení se neočekává ani letos, nicméně Svaz strojírenské technologie (SST) věří v začínající oživení. „Podle toho, co jsem viděl v pavilonu P, je optimismus na místě,“ prohlásil náměstek ředitele SST Leoš Mačák. Upozornil zejména na zajímavé exponáty členských firem SST, které v sobě slučují vysoký výkon a krásný design, jako nové portálové vertikální obráběcí centrum se soustruhem z Kovosvitu - MAS Sezimovo Ústí nebo soubor vertikálního obráběcího centra a jednovřetenových automatů, který vystavuje TAJMAC-ZPS Zlín.
SST jako spolupořadatel veletrhu IMT v pavilonu P představuje výsledky spolupráce Výzkumného centra pro strojírenskou techniku a technologii s výrobní praxí. Chystá také řadu jednání se zahraničními partnery, mj. i s delegacemi podnikatelů ze Sýrie, Egypta a Ruska, a ve spolupráci s Asociací středních průmyslových škol organizuje Soutěž mladých strojařů v programování CNC obráběcích strojů. Dějištěm soutěže je Výukové centrum v pavilonu P se čtyřmi obráběcími stroji, na kterých se bude obrábět dle programů vytvořených studenty přímo na místě. V pěti dnech zde své znalosti porovná na 120 středoškoláků. .

Rakousko – partnerská země MSV 2010
Již třetím rokem na veletrhu pokračuje tradice partnerských zemí, kterými se postupně staly Německo, Slovensko a letos Rakousko – jeden z nejvýznamnějších obchodních partnerů České republiky. „MSV v Brně je pro nás nejdůležitějším veletrhem,“ prohlásil obchodní rada Rakouského velvyslanectví v ČR Nikolaus Seiwald, který v partnerství letošního ročníku spatřuje šanci na další utužení hospodářských vazeb. „Jen dobré obchodní vztahy mohou překonat krizi. A právě v MSV vidíme bránu pro navázání nových obchodních a kooperačních vztahů,“ upřesnil obchodní rada. Česká republika je již dnes pro Rakousko pátým nejvýznamnějším exportním trhem, přičemž třetinu rakouského vývozu do ČR představují strojírenské výrobky a vozidla.
Letošního MSV se účastní 42 rakouských vystavovatelů, ovšem desítky dalších rakouských firem jsou zastoupeny prostřednictvím svých českých poboček. Společnou expozici rakouských firem najdete v pavilonu V, organizuje ji Hospodářská komora Rakouska a sdružuje nabídku dvanácti průmyslových podniků. Rakouské partnerství je spojeno také s řadou odborných a společenských akcí. V pondělí proběhne Česko – rakouský hospodářský stůl za účasti zástupců obou vlád, v úterý se koná Austrian Showcase Umwelttechnologie – setkání firem z oboru technologií pro životní prostředí, ve středu Technologický seminář EUREKA a EUROSTARS a ve čtvrtek workshop Legislativa & daně.

INTERPROTEC zaostří na bezpečnost
Nabídku určenou průmyslovým podnikům logicky rozšiřuje problematika bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, kterou v Brně tradičně mapuje Mezinárodní veletrh prostředků osobní ochrany, bezpečnosti práce a pracovního prostředí INTERPROTEC. Jubilejní desátý ročník s nosným tématem „Zdravé pracoviště - bezpečná údržba“ přináší zajímavé novinky pro zvýšení bezpečnosti a zkvalitnění ergonomie na pracovištích. Seznámíte se s nimi v přízemí pavilonu E v expozicích 75 vystavovatelů z 12 zemí a na třech odborných konferencích „Společně bezpečně v Evropské unii“, „Odborná příprava v oblasti ergonomie“ a „Ergonomie v současné praxi“. Návštěvníci mohou využít služeb bezplatného informačního centra v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, kde je odborníci seznámí s novinkami z oblasti legislativy a poradí v otázkách řízení rizik v praxi. Expozici „Společně v prevenci pracovních a průmyslových rizik“ organizuje Výzkumný ústav bezpečnosti práce a Akademie práce a zdraví.

URBIS INVEST s novými příležitostmi pro podnikání
Souběžně s MSV probíhá v pavilonu A1 – v sousedství projektu Transfer technologií a inovací – Mezinárodní veletrh investičních příležitostí, podnikání a rozvoje v regionech URBIS INVEST. Šedesát vystavovatelů přichází především s nabídkou podnikatelských nemovitostí, průmyslových zón a řešení problematiky brownfields. K hlavním tématům patří podpora inovačního podnikání a potenciál regionů pro investory a podnikatele. Vedle regionů České republiky, které představí své rozvojové projekty, priority a strategie, se objeví také nabídka investičních příležitostí ve vybraných zahraničních lokalitách. Motto ročníku zní „Česká republika jako perfektní místo pro podnikatelské projekty s vysokou přidanou hodnotou“ a jako doprovodný program se ve čtvrtek 16. září uskuteční konference „Potenciál ČR pro znalostní ekonomiku“, kterou odborně zaštiťuje agentura CzechInvest.
V rámci veletrhu URBIS INVEST navíc budou od pondělí až do pátku probíhat praktické ukázky ochrany před povodněmi. V unikátním prezentačním protipovodňovém centru mezi pavilony Z a G1 návštěvníci uvidí „povodeň v přímém přenosu“ a dozvědí se mj., co všechno musí splňovat dům, aby získal stavební povolení v záplavové oblasti.INVEX FORUM – odborné ICT & Business setkání probíhá ve dnech 14.-15.9. v pavilonu E, 1.patro.

http://www.bvv.cz/msv

verze pro tisk >

Další články:

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SVĚT BETONU v Paříži

- INTERMAT 2015 a WORLD OF CONCRETE EUROPE

- ZEMĚDĚLSKÝ TÝDEN V PAŘÍŽI

- Zemědělský týden v Paříži

- Česká účast v Lyonu s podporou MPO

- SIMA - SIMAGENA 2015 v předstihu

- SIAL útočí na naše chuťové a čichové smysly

- Premiéra veletrhu WNE 2014

- Brýle a oční optika SILMO Paříž 2014

- SILMO Mondial de l´Optique, Paříž 2014

- SIAL 2014 slaví 50. výročí

- České firmy se představují na EUROSATORY 2014

- WORLD NUCLEAR EXHIBITION Paříž

- BIOMASA A BIOENERGIE v Hamburku

- EUROPAIN 2014 Celosvětové setkání pekařů a cukrářů

- Veletrh vodárenských odborníků v Alžírsku

- BIOMASA A BIOENERGIE 2014 v Hamburku

- EUROPAIN 2014 - největší pekárna a cukrárna v Paříži

ISX product groups

Copyright ©2009-2020: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Babice 38, 251 68 Kamenice
tel.: 604 759 978
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}