IT-TRANS: IT řešení pro veřejnou dopravu

Sensor+test
UTSEC 2020

strechy praha 2020

Vyjádření společnosti Výstaviště Flora Olomouc, a.s. k situaci COVID-19

Vyjádření společnosti Výstaviště Flora Olomouc, a.s. k situaci COVID-19

Společnost Výstaviště Flora Olomouc, a.s. postupuje v souladu s aktuálními platnými nařízeními Bezpečnostní rady státu v souvislosti s šířením onemocnění COVID-19. Vzhledem k vývoji situace i přetrváv ...

Mezinárodní veletrh letectví a kosmonautiky ILA Berlin se letos konat nebude!

Mezinárodní veletrh letectví a kosmonautiky ILA Berlin se letos konat nebude!

K naší velké lítosti Vám musíme oznámit, že veletrh ILA 2020 je zrušen.

Nový termín veletrhu FeuerTrutz  30. 9. - 1. 10. 2020

Nový termín veletrhu FeuerTrutz 30. 9. - 1. 10. 2020

Po diskusích se zástupci průmyslu se veletržní společnost NürnbergMesse a pořadatel veletrhu FeuerTrutz společně rozhodli posunout FeuerTrutz na podzim 2020. Veletrh FeuerTrutz 2020 se uskuteční ve st ...

On-line prodej vstupenek

U.T.SEC

zpět

Týden zdravotnictví v Brně

Publikováno: 4.10.2010 00:00

Autor: Veletrhy Brno, a.s.

Týden zdravotnictví v Brně

Pod názvem Týden zdravotnictví v Brně se na brněnském výstavišti uskuteční Mezinárodní veletrh zdravotnické techniky, rehabilitace a zdraví MEDICAL FAIR BRNO CENTRAL EUROPE společně s řadou odborných kongresů, sympozií a seminářů. Od 18. října přivítá tisíce zdravotnických odborníků, kteří přijedou diskutovat na mezinárodní kongresy a seznámit se s novinkami pro špičkovou zdravotní péči. Česká zdravotnická veřejnost se na výstavišti zároveň sejde nad novou koncepcí zdravotnictví.

Veletržní část „Týdne zdravotnictví v Brně“ proběhne od 19. do 22. října. Odborná veřejnost se zde na jediném místě seznámí s produkty dodavatelských firem z tuzemska i zahraničí a získá možnost snadno porovnat jejich nabídku. Totéž platí pro uživatele kompenzačních a rehabilitačních pomůcek, pro něž je brněnský veletrh tradičním exkluzivním místem setkání a výběru potřebného sortimentu. Letošní MEDICAL FAIR zároveň plní proexportní funkci. S podporou Ministerstva průmyslu a obchodu ČR bude realizována obchodní mise potenciálních partnerů českých společností z Ázerbájdžánu a Kazachstánu.

Veletrh MEDICAL FAIR je jedinečný zejména svou rozsáhlou vzdělávací složkou, pro niž brněnské výstaviště skýtá ideální podmínky. V jeho kongresových sálech proběhnou desítky odborných kongresů a sympózií, seminářů, prezentací a diskusních setkání. Tisíce odborníků z řad lékařů, sester i managementu zdravotnických zařízení budou jednat o široké škále témat od nejnovějších léčebných postupů až po problematiku elektronizace zdravotnictví a financování zdravotní péče. Kongresová část „Týdne zdravotnictví v Brně“ potrvá od pondělí 18. října až do soboty 23. října.

Nejvýznamnější událostí tohoto ročníku bude XXXVIII. společný sjezd českých a slovenských chirurgů spojený se VII. českým chirurgickým kongresem, V. mezinárodním kongresem miniinvazivní a robotické chirurgie a IV. interaktivním kongresem hojení ran. „Jedná se o letošní vrcholnou odbornou akci obou chirurgických společností, české i slovenské,“ zdůrazňuje Prof. MUDr. Miroslav Ryska, CSc., předseda České chirurgické společnosti ČLS JEP. Jak dále vysvětluje, Česká republika není tak veliká, aby se v ní pořádalo tak velké množství samostatných odborných akcí jako doposud. „Je výhodné některá sympozia či kongresy spojit... a hlavně – obrátit pozornost na kvalitu sdělení.“

Brněnský kongres se koná od 18. do 20. října. Zaměří se zejména na chirurgii hrudní a břišní, dutinová poranění a onkochirurgii, důraz bude kladen na multidisciplinární přístup. Připraveny jsou novinky z miniinvazivních chirurgických postupů, ve kterých jsou nově obsažena sdělení z NOTES, SILS a dalších operačních technik. Nechybí ani sesterská sekce věnovaná mj. novinkám v pooperační péči. Velký zájem vzbudily letošní doprovodné specializační kurzy na I. chirurgické klinice FN u sv. Anny a Veterinární a farmaceutické univerzitě Brno, jejichž kapacita byla vyčerpána v několikaměsíčním předstihu. Ze zahraničních odborníků na kongresu vystoupí mj. američtí profesoři Claude Deschamps z Mayo Clinic Rochester a Feza Remzi z Cleveland Clinic.

Kongres na vybrané aktuální téma při veletrhu Medical Fair tradičně pořádá Česká lékařská společnost J. E. Purkyně. V letošním roce budou čeští i zahraniční odborníci přednášet o problematice zobrazovacích metod v medicíně, která je společná prakticky všem klinickým odvětvím.

Opět nebude chybět dvoudenní VI. výroční konference České společnosti pro sterilizaci STERIL.CZ o problematice dezinfekce, dekontaminace a sterilizace zdravotnických prostředků ve zdravotnických zařízeních. K osvědčeným a hojně navštěvovaným doprovodným akcím patří také dvoudenní konference e-Health Days zaměřená na elektronizaci zdravotnictví. Především otázkám financování a nové koncepci zdravotnictví bude věnován tradiční Den nemocnic pořádaný ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví ČR, Asociací krajů ČR, Asociací českých a moravských nemocnic a Asociací nemocnic ČR. Na úspěšnou loňskou vzdělávací konferenci z cyklu „1 den pro sestru“ naváže konference Sestra jako sociální odborník. K novinkám letošního doprovodného programu patří například Konference magnetoterapie nebo Mezinárodní terapie v neurologii.

Zvláštní postavení ve veletržní nabídce zaujímá sekce REHAPROTEX jako největší středoevropská přehlídka kompenzačních, protetických, ortopedických a rehabilitačních pomůcek. Její součástí bude tradiční projekt „Pro Váš úsměv 2010“ vyhledávaný lidmi se zdravotním postižením z celé České republiky. Prezentaci nestátních neziskových organizací s humanitárním zaměřením, nadací, občanských sdružení, chráněných dílen a jejich projektů opět doplní Čajovna, Internetovna a prostor pro sportovní vyžití handicapovaných návštěvníků. Program přednášek a workshopů bude mít každý den jiné zaměření: úterní téma „sociální služby a legislativa“ ve středu vystřídají „děti, sport a volný čas“, ve čtvrtek dojde na „seniory a zdravý životní styl“ a v pátek na „vzdělávání a pracovní uplatnění“.

MEDICAL FAIR/ REHAPROTEX je spolu s dalšími veletrhy pořádanými v Evropě, Americe a Asii součástí prestižního světového řetězce Medical Trade Show by Messe Düsseldorf Group. Posledního ročníku se zúčastnilo 427 firem z 26 zemí vystavujících na ploše přibližně 8.500 m2. Partnery letošního ročníku jsou mj. Ministerstvo zdravotnictví ČR, Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, Asociace výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků, Národní rada zdravotně postižených a Liga vozíčkářů.

http://www.bvv.cz/medicalfair

verze pro tisk >

Další články:

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SVĚT BETONU v Paříži

- INTERMAT 2015 a WORLD OF CONCRETE EUROPE

- ZEMĚDĚLSKÝ TÝDEN V PAŘÍŽI

- Zemědělský týden v Paříži

- Česká účast v Lyonu s podporou MPO

- SIMA - SIMAGENA 2015 v předstihu

- SIAL útočí na naše chuťové a čichové smysly

- Premiéra veletrhu WNE 2014

- Brýle a oční optika SILMO Paříž 2014

- SILMO Mondial de l´Optique, Paříž 2014

- SIAL 2014 slaví 50. výročí

- České firmy se představují na EUROSATORY 2014

- WORLD NUCLEAR EXHIBITION Paříž

- BIOMASA A BIOENERGIE v Hamburku

- EUROPAIN 2014 Celosvětové setkání pekařů a cukrářů

- Veletrh vodárenských odborníků v Alžírsku

- BIOMASA A BIOENERGIE 2014 v Hamburku

- EUROPAIN 2014 - největší pekárna a cukrárna v Paříži

ISX

Copyright ©2009-2020: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Babice 38, 251 68 Kamenice
tel.: 604 759 978
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}