WoT

Mezinárodní turistický veletrh REISEN HAMBURG
Shift

arteo_cz

Příští ročník mezinárodního veletrhu chlazení, klimatizace a tepelných čerpadel CHILLVENTA se uskuteční až v roce 2022.

Příští ročník mezinárodního veletrhu chlazení, klimatizace a tepelných čerpadel CHILLVENTA se uskuteční až v roce 2022.

Na základě dopadu pandemie koronaviru na světové hospodářství a na základě ankety, která byla provedena mezi vystavovateli i návštěvníky, pořadatel veletrhu CHILLVENTA rozhodl, že by nebylo možné uspo ...

BUS2BUS – Restart autobusové branže v dubnu 2021 v Berlíně

BUS2BUS – Restart autobusové branže v dubnu 2021 v Berlíně

Změna hal, zkrácení délky na dva dny a digitální komponenty akce: to je odpověď BUS2BUS na následky koronakrize, se kterou se musí autobusová branže také vypořádat. BUS2BUS se bude v příštím roce kona ...

Od září se v Norimberku opět otevřou veletržní brány, podzimní sezónu zahájí mezinárodní veletrh GaLaBau (16. 9. - 19. 9. 2020)

Od září se v Norimberku opět otevřou veletržní brány, podzimní sezónu zahájí mezinárodní veletrh GaLaBau (16. 9. - 19. 9. 2020)

S radostí se šíří nejnovější zprávy, že se od 1. 9. 2020 mohou v Bavorsku opět konat veletrhy, a to právě čtyři měsíce před zahájením mezinárodního veletrhu zahradní a krajinářské tvorby, stavby dětsk ...

Messe Karlsruhe

LEARNTEC

zpět

Veletrh Bike Brno plný novinek

Publikováno: 6.10.2010 00:00

Autor: Veletrhy Brno, a.s.

Veletrh Bike Brno plný novinek

Nabídce sportovních veletrhů opět dominují jízdní kola, příslušenství a doplňky pro cyklistiku ve všech jejích podobách, od dopravní přes rekreační až po vrcholový sport. Mezinárodní cyklistický veletrh Bike Brno 2010 svou nabídkou obsazuje pavilony V, F i část pavilonu P.

Veletrh Bike Brno je již několik let nejvýznamnějším místem setkání odborníků z cyklistické branže ve střední Evropě. Představuje se zde takřka kompletní domácí produkce jízdních kol a doplňků, která většinou míří na zahraniční trhy, ale zároveň roste účast z dalších zemí. Svou nabídku letos prezentují dvě stovky vystavovatelů ze šestnácti zemí a zahraniční účast dosáhne 33 procent. Vedle evropských výrobců bude početně zastoupen také Tchajwan, jehož asociace vývozců jízdních kol a komponentů TBEA se účastní formou oficiální společné expozice. K největším vystavovatelům ročníku patří firmy jako Merida, Sport 04 (Scott), Dema, Specialized, Accel Germany nebo Bikepalast.
´
Ve čtvrtek a v pátek dopoledne je veletrh Bike Brno vyhrazen odborným návštěvníkům a obchodním jednáním, ale od pátečních 12 hodin a po celý víkend patří široké veřejnosti. Rekreační cyklisté si zde mohou prohlédnout a osahat ty nejžhavější novinky a poradit se při výběru přímo s výrobci a distributory. Stranou pozornosti nezůstanou ani elektrokola jako fenomén moderní městské dopravy. V pavilonu P se opět představí několik desítek modelů elektrokol s různými technologiemi baterií a pohonů. Zájemci o tento stále populárnější způsob dopravy si jednotlivé modely mohou vyzkoušet na testovací dráze.

A nezůstane jen u dráhy – na letošním ročníku Bike Brno se poprvé bude testovat také mimo areál výstaviště. Na testování kol prověří účastníci modely kol pro rok 2011 terénní jízdou po stezce kolem řeky Svratky a v přilehlých lesích. Testování bude probíhat dva dny, ve čtvrtek je určeno maloobchodníků a novinářům a v pátek se mohou zapojit zájemci z řad veřejnosti.Startuje se vždy v areálu koupaliště Riviéra, kde budu kola připravena od 10 do 17 hodin. Do premiérové akce se zapojily přední značky jako Specialized, 4EVER, Pells, Focus a další.

Nejlepší exponáty cyklistického veletrhu se opět ucházejí o ceny Bike Brno Prestige. Soutěž probíhá v sedmi kategoriích a o jejím výsledku rozhodne mezinárodní hodnotitelská komise, v níž zasedají odborní novináři z pěti zemí. Ceny Bike Brno Prestige budou uděleny ve čtvrtek 7. října v 11 hodin v rámci slavnostního zahájení veletrhu a vítězné exponáty si návštěvníci mohou po celé čtyři dny prohlédnout ve speciální expozici v pavilonu F.

Ke kvalitnímu sportovnímu veletrhu neodmyslitelně patří doprovodný program, který návštěvníkům nabídne atraktivní podívanou. Z tradičních cyklistických lahůdek nebude chybět víkendové Mistrovství ČR v biketrialu v pavilonu G1 ani freestylová show Meatlfy & Skateshop.cz Freestyle Meeting. Děti do čtrnácti let se mohou zúčastnit sobotního cyklistického závodu, který přímo v areálu výstaviště pořádají AMULET Bicycles a SpinFit Liberec. Příjemné setkání s cyklistickými legendami slibuje program exhibic, besed a rozhovorů na pódiu pavilonu F stejně jako úspěšný víkendový festival CYKLOCESTOVÁNÍ. Lahůdkou zde bude sobotní projekce dánského cyklisty Nicolaie Bangsgaarda „Sólově kolem světa na kole“. Vůbec největší hvězdou ročníku však bude José Antonio Hermida, který do Brna přijede pouhý měsíc po svém triumfu na mistrovství světa v cross country. Španělský biker ve čtvrtek zahájí veletrh, absolvuje tiskovou konferenci, autogramiádu a navíc i společnou vyjížďku s fanoušky do okolí brněnské přehrady.

K zahraničním hostům veletrhu Bike Brno se připojí také Gilberto Simoni, dvojnásobný vítěz Giro d’Italia z let 2001 a 2003. Z domácích cyklistů se objeví Jaroslav Kulhavý, Roman Kreuziger, Pavel Boudný, Jiří Ježek, Pavel Padrnos, Tereza Huříková, Tomáš Slavík a další.

Tradiční součástí doprovodného programu je Bike Konference s účastí předních odborníků na cyklodopravu a rozvoj cyklistické infrastruktury. Letošní ročník se uskuteční v pátek 8. října od 11 hodin a jednání se zaměří na různé zahraniční modely rozvoje cyklodopravy a jejich reflexe v České republice. Druhá blok Bike konference bude věnován trendům ve využití elektrokol a související legislativě.

Novinkou ročníku je charitativní projekt „Kolo pro Afriku“, jehož cílem je podpořit cyklodopravu na africkém kontinentu. Návštěvníci mohou přivézt svá starší, již nepotřebná, ale stále funkční jízdní kola na veletrh Bike Brno, konkrétně do pavilonu M. Pořadatel akce se následně postará o jejich případný servis a dopravu do africké Gambie, kde kola zcela jistě najdou další uplatnění.

http://www.bike-brno.cz

verze pro tisk >

Další články:

- ASIA FRUIT LOGISTICA proběhne v novém termínu!

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SVĚT BETONU v Paříži

- INTERMAT 2015 a WORLD OF CONCRETE EUROPE

- ZEMĚDĚLSKÝ TÝDEN V PAŘÍŽI

- Zemědělský týden v Paříži

- Česká účast v Lyonu s podporou MPO

- SIMA - SIMAGENA 2015 v předstihu

- SIAL útočí na naše chuťové a čichové smysly

- Premiéra veletrhu WNE 2014

- Brýle a oční optika SILMO Paříž 2014

- SILMO Mondial de l´Optique, Paříž 2014

- SIAL 2014 slaví 50. výročí

- České firmy se představují na EUROSATORY 2014

- WORLD NUCLEAR EXHIBITION Paříž

- BIOMASA A BIOENERGIE v Hamburku

- EUROPAIN 2014 Celosvětové setkání pekařů a cukrářů

- Veletrh vodárenských odborníků v Alžírsku

- BIOMASA A BIOENERGIE 2014 v Hamburku

Inmex SMM India

Copyright ©2009-2020: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Babice 38, 251 68 Kamenice
tel.: 604 759 978
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}