veletrhy2019

Sensor+test
avf

arteo_cz

BrauBeviale (12. - 14. 11. 2019, Norimberk) je nejdůležitější mezinárodní veletrh pro nápojový průmysl v roce 2019.

BrauBeviale (12. - 14. 11. 2019, Norimberk) je nejdůležitější mezinárodní veletrh pro nápojový průmysl v roce 2019.

Vypravte se v polovině listopadu do nedalekého Norimberku také Vy, vstupenku na veletrh získáte snadno a rychle zdarma po registraci e-kódu BB19CZ na webové stránce pořadatele.

Největší světový veletrh plastu a kaučuku 2019 v Düsseldorfu

Největší světový veletrh plastu a kaučuku 2019 v Düsseldorfu

Od 16. do 23. října 2019 se německý Düsseldorf opět na osm dní promění v centrum průmyslu produkce a zpracování plastů a kaučuku. Veletrh K, největší svého druhu na světě, představí aktuální trendy, v ...

Netradiční expozice Zahradní slavnost přilákala na podzimní Floru Olomouc 20 000 návštěvníků

Netradiční expozice Zahradní slavnost přilákala na podzimní Floru Olomouc 20 000 návštěvníků

Olomouc opět po roce ožila tradiční podzimní přehlídkou ovoce a zeleniny Flora Olomouc. I přes sobotní deštivé počasí navštívilo podzimní Floru 20 tisíc návštěvníků. Ta letos představila neobvyklé a u ...

Eunique  veletrh užitého umění a designu

AMB 2020

zpět

Ve Stuttgartu se v březnu uskuteční sraz veteránů

Publikováno: 3.11.2010 00:00

Autor: Messe Stuttgart

Retro Classics

Retro Classics 2011 počtvrté na novém výstavišti u letiště / den pro návštěvníky z řad tisku a odborníků ve čtvrtek 10. března

Poté, co se Retro Classics uskutečnil již desetkrát, stal se číslem dvě v Německu, možná dokonce i v Evropě. Srovnáme-li jej s jinými akcemi podobného založení, spočívá neočekávaně velký úspěch dosavadních ročníků v jejich vysoké kvalitě. Přitom se podařilo vyvinout jasný, svébytný profil, který je obchodní značkou Retro Classics. A pořadatelé ujišťují, že v nadcházejícím roce opět připraví vynikající veletrh věnovaný veteránům. Jejich příznivci, amatérští kutilové, milovníci nostalgické automobilové elegance nebo prostě lidé, kteří mají z předchůdců dnešních značek automobilů či dvoukolých vozidel potěšení, si na Retro Classics přijdou dozajista na své. Bádensko-Württembersko je právem považováno za kolébku automobilu. Geniální vynálezci, excentrici a vedoucí osobnosti v ekonomické oblasti jako Gottlieb Daimler, Carl Benz, Wilhelm Maybach, Ferdinand Porsche, Robert Bosch nebo Gottlob Auwärter nejen vyvolali revoluci v mobilnosti obyvatelstva, ale svými zdokonaleními také napsali kus historie technické kultury. V pravlasti automobilového průmyslu půjde nejen o výstavu prvotřídních veteránů, jejich náhradních dílů a příslušenství, ale též o kulturní aspekty, které byly základem vývoje motorizovaného dvoukolového vozidla.

Již jedenáctý Retro Classic se bude konat 11. až 13. března příštího roku na novém výstavišti ve Stuttgartu. Ve čtvrtek 10. března odpoledne se uskuteční den pro návštěvníky z řad tisku a odborníků. Předtím na veletrhu proběhne mezinárodní zahajovací tisková konference. Veletrh veteránů se již léta vyznačuje stále vyšším zájmem veřejnosti, rostoucím počtem vystavovatelů a množícími se ohlasy médií. Inspirátor a iniciátor Ulrich Herrmann chtěl ve Stuttgartu vytvořit místo setkávání fanoušků veteránů, milovníků automobilů nostalgických tvarů a barev nebo jen lidí, kteří mají radost z předchůdců dnešních značek automobilů či dvoukolých vozidel, zkrátka a dobře veletrh veteránů se stylem a atmosférou: zrodil se Retro Classics. Poprvé se veletržní haly otevřely milovníkům veteránů, sběratelům a „autokutilům“ koncem března 2001.

Důvod vzniku veletrhu veteránů ve Stuttgartu je zřejmý. V rodišti automobilu, ve vlasti Daimlera, Heinkela, Bosche a Porsche dosud neexistovalo nic srovnatelného. Po pečlivých analýzách trhu a lokalit se znalci tohoto odvětví byla vyvinuta koncepce, která zahrnuje zcela zvláštní aspekty: veterány a youngtimery, klasické vozy, příslušenství k veteránům, rallye sport, klasické motocykly, retro hračky a mnoho dalších. „V Německu existuje zhruba 1500 klubů veteránů“, říká tiskový mluvčí Messe Stuttgart Axel Recht, do jehož kompetence Retro Classics spadá, „jen v Bádensku-Württembersku sídlí kolem 500 takových amatérských sdružení a zájmových spolků, tedy dostatečný potenciál pro slibný veletrh.“ Díky Retro Classics se uzavřela mezera v tržní nabídce a současně otevřelo fórum, na němž se setkávají obchodníci, sběratelé a ti, kteří se jimi chtějí stát, aby si vyměnili názory. Velký význam má při Retro Classics také nákup a prodej, především mezi soukromníky, ale i na vlastních aukcích. „Chtěli jsme vytvořit kvalitní veletrh“, charakterizuje Axel Recht tehdejší cíl. „Přitom jsou nám i nadále stejně milá sdružení Maybach a Horch jako kluby Isetta a Topolino nebo příznivci Horexu a skútrů Heinkel. Jde nám o zachování veteránů jako kulturního statku, neboť jejich stav se, jak známo, již nezvyšuje.“ Vedle toho chce veletrh ukázat vývoj automobilu a ocenit jeho vynálezce, kteří utvářeli dějiny techniky a ekonomiky v oblasti Stuttgartu.

Desátý, jubilejní Retro Classics v březnu 2010 znovu dostál ambiciózním očekáváním. Tento veletrh se vyvinul v místo setkávání příznivců veteránů v jižním Německu a sousedním zahraničí a nápor veřejnosti dal organizátorům zapravdu. Více než 60.000 návštěvníků veletrhu s potěšením shlédlo přes 2000 historických vozidel na dvou a čtyřech kolech i mnoho speciálních přehlídek ve veletržních halách.

Důležitou součástí Retro Classics jsou dvoukolá vozidla, jimž je spolu s oblastí závodního sportu věnována jedna hala. Zde bude příští jaro představeno velké množství motocyklů od jejich prvopočátků ve 20. století až po aktuální a historické modely. Vrcholem bude zvláštní expozice na téma „Custom Bike“. Magnetem pro veřejnost byly a jsou „těžké váhy“ v hale užitkových vozidel, do níž spoluorganizátor Konrad Auwärter umístí téměř 20 omnibusů-veteránů. V téže hale budou návštěvníkům předvedeny rarity z oblasti nákladních automobilů, tahačů a sklápěček Sdružení užitkových vozidel-veteránů (Nutzfahrzeug-Veteranen-Gemeinschaft – NVG). Počtvrté zde budou historické traktory a zemědělské stroje. Součástí Retro Classics je i vystoupení renomovaných muzeí Schlumpf (Mylhúzy) a Peugeot (Sochaux), která se v této podobě poprvé prezentovala veřejnosti za hranicemi Francie v roce 2004. A co by byl Retro Classics bez třídenní burzy náhradních dílů a příslušenství, kterou využije mnoho kutilů a amatérských opravářů ke shánění a nakupování?

Na základu Retro Classics lze dále budovat díky pozitivnímu ohlasu vystavovatelů a velkému zájmu návštěvníků. Retro Classics ulpěl v podvědomí fanoušků a lidí, kteří se nadchli pro veterány, jako akce, kterou musejí navštívit. Tento veletrh je navíc stále více přijímán i v sousedním zahraničí, takže se i z mezinárodního hlediska nachází na vynikající cestě.

http://www.naveletrh.cz

verze pro tisk >

Další články:

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SVĚT BETONU v Paříži

- INTERMAT 2015 a WORLD OF CONCRETE EUROPE

- ZEMĚDĚLSKÝ TÝDEN V PAŘÍŽI

- Zemědělský týden v Paříži

- Česká účast v Lyonu s podporou MPO

- SIMA - SIMAGENA 2015 v předstihu

- SIAL útočí na naše chuťové a čichové smysly

- Premiéra veletrhu WNE 2014

- Brýle a oční optika SILMO Paříž 2014

- SILMO Mondial de l´Optique, Paříž 2014

- SIAL 2014 slaví 50. výročí

- České firmy se představují na EUROSATORY 2014

- WORLD NUCLEAR EXHIBITION Paříž

- BIOMASA A BIOENERGIE v Hamburku

- EUROPAIN 2014 Celosvětové setkání pekařů a cukrářů

- Veletrh vodárenských odborníků v Alžírsku

- BIOMASA A BIOENERGIE 2014 v Hamburku

- EUROPAIN 2014 - největší pekárna a cukrárna v Paříži

ISX

Copyright ©2009-2019: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Ortenovo náměstí 2, 170 00 Praha 7
tel.: 266 007 226, 603 230 648
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}