strechy praha 2020

Eunique
Mezinárodní turistický veletrh REISEN HAMBURG

veletrhy2019

BrauBeviale (12. - 14. 11. 2019, Norimberk) je nejdůležitější mezinárodní veletrh pro nápojový průmysl v roce 2019.

BrauBeviale (12. - 14. 11. 2019, Norimberk) je nejdůležitější mezinárodní veletrh pro nápojový průmysl v roce 2019.

Vypravte se v polovině listopadu do nedalekého Norimberku také Vy, vstupenku na veletrh získáte snadno a rychle zdarma po registraci e-kódu BB19CZ na webové stránce pořadatele.

Největší světový veletrh plastu a kaučuku 2019 v Düsseldorfu

Největší světový veletrh plastu a kaučuku 2019 v Düsseldorfu

Od 16. do 23. října 2019 se německý Düsseldorf opět na osm dní promění v centrum průmyslu produkce a zpracování plastů a kaučuku. Veletrh K, největší svého druhu na světě, představí aktuální trendy, v ...

Netradiční expozice Zahradní slavnost přilákala na podzimní Floru Olomouc 20 000 návštěvníků

Netradiční expozice Zahradní slavnost přilákala na podzimní Floru Olomouc 20 000 návštěvníků

Olomouc opět po roce ožila tradiční podzimní přehlídkou ovoce a zeleniny Flora Olomouc. I přes sobotní deštivé počasí navštívilo podzimní Floru 20 tisíc návštěvníků. Ta letos představila neobvyklé a u ...

Sensor+test

Brau Beviale

zpět

Pompézní nově otevřený vchod norimberského veletržního centra sklízí mnoho chvály

Publikováno: 10.11.2010 00:00

Autor: Norimberské veletrhy

Pompézní nově otevřený vchod norimberského veletržního centra sklízí mnoho chvály

Společnost NürnbergMesse investovala do svých kongresových center CCN Ost a CCN West-Mitte a nového vstupního areálu více než 100 milionů eur. Podívejte se na fotografie nebo přiloženou videonahrávku.

V minulých letech investovala společnost NürnbergMesse do výstavby svého kongresového zázemí více než 100 milionů eur. Nyní je ve dvou nejmodernějších kongresových centrech CCN Ost a CCN West-Mitte celkem k dispozici přes 11 000 míst. „Norimberk by se měl stát jednou z předních evropských kongresových metropolí“, představuje ctižádostivý cíl místopředseda dozorčí rady společnosti NürnbergMesse, zemský ministr Dr. Markus Söder. Investice by se konec konců měla vyplatit!

„Tedy, to ale vyrostlo“, vyklouzlo spontánně z úst jednomu z hostů slavnostního otevření při vstupu do nového prostoru Mitte (střed). Dřívější prostor vchodu ze sedmdesátých let 20. století zná ještě ze svých pravidelných návštěv veletržního a kongresového centra. Jeho údiv je pochopitelný, protože plocha podlahy se zdvojnásobila na 6 000 čtverečných metrů. Přestavěný prostor se rozrostl do šířky, dokonce osminásobně, a především do výšky: 20 metrů nad zemí překlenuje vstupní budovu i prostor před ní 12 500 čtverečných metrů vzdušné lamelové střechy.

Nová vstupní budova, do které by se vešlo na 250 rodinných domů, a také nový kongresový sál Brüssel tvoří odpovídající rámec pro četné akce, které se v této části veletržního a kongresového centra budou konat. Nový sál Brüssel nabízí místo pro 1 000 osob – to je ale také vše, co jej spojuje s jeho předchůdcem, neboť nyní je samostatným objektem v rámci CCN Mitte. S futuristickým půvabem spočívá pouze na pěti sloupech a rozšiřuje tak ještě více prostor vstupních prostorů. Důležitá informace pro organizátory kongresů: Veškeré prostory a sály centra CCN Mitte se nyní nacházejí na jedné úrovni.

Kongresy – s lehkostí
Myšlenka postavit sál na podnos je klíčem k celé přestavbě prostoru Mitte norimberského výstaviště, kde se nachází vchod, fungují služby a pořádají se kongresy. Tato část patří k nejstarším budovám a pochází ze 70. let. Vstup nebylo možné přestavět tak, aby sál Brüssel zůstal na svém starém místě uprostřed. Bránil tam ve výhledu a překážel návštěvníkům v průchodu. Musel tedy uvolnit cestu jako první. Se svou kapacitou 1 000 míst byl ale nezbytný. A tak přišlo vizionářské řešení: Sál bude umístěn na plošinu a bude posunut trochu stranou – mnohem hezčí, poutavější a funkčnější než předtím. Tak udělá v přízemí místo a přesune se nahoru, kde bude přes foyer navazovat na sál München a další prostory kongresové oblasti CCN Mitte. Po schodišti se dostanete do veletržního parku.

Nový sál Brüssel působí sice velmi vzdušně, ale je vybavený spoustou nejmodernější kongresové techniky. Skleněné fasády propouštějí na dvou místech dovnitř denní světlo, pokud právě nejsou zatemněné při projekcích. Jedinečné jsou textiliemi potažené stěny i strop v módním zeleném odstínu: „Je to jako v pouzdru na housle“ popisuje příjemný pocit v tomto prostoru jednatel Bernd A. Diederichs. Potažení stěn a stropu se skládá z 1 300 textilních panelů, které svým jakoby náhodným sestavením vytvářejí živý vzor. A mezi tím je zdánlivě nahodile umístěno technické vybavení. V nepravidelných spojích panelů jsou integrovány reflektory. A tak je sál proměnlivý jako chameleon – nabízí moderní projekční plochu o přibližně 100 metrech čtverečných, například pro technologické nebo lékařské kongresy, možnost efektního osvětlení pro automobilové přehlídky, nebo jej lze naladit do lehkého a hravého tónu pro koncerty. Při každé akci je zde potěšením naslouchat a dívat se.

Vchod jako uvítání
Nově navržený vchod Mitte je více než jen vchod. Pro stovky tisíc návštěvníků je prvním místem kontaktu, a tím také vizitkou výstaviště NürnbergMesse. Přestavba byla nezbytná, protože architektura již nesplňovala moderní požadavky na atmosféru kongresů, registraci návštěvníků, gastronomické služby a funkcionalitu.

Od září očekává návštěvníky veletrhů a kongresů nová elegantní oblast vchodu. Světlá, otevřená architektura působí jako pozdrav na uvítanou. Hostům nabízí důstojné přijetí. Je tu dostatek prostoru se porozhlédnout a intuitivně se i bez nápisů zorientovat: zde je šatna, tam jsou stolky u vstupu, vzadu je dobře viditelný park a další veletržní haly. Po širokém schodišti nahoru se dostanete do kongresového sálu a foyer. Všechno má jasnou strukturu, prostornost a jasné zaměření. „Dříve byl výhled na výstaviště zahrazený, nyní se od nové oblasti vchodu odkrývá pohled na rozlohu norimberského výstaviště. Návštěvníci se mohou dívat do srdce výstaviště, do parku, až k halám 4A a 7A a k CCN Ost“, zdůrazňuje Bernd Diederichs.

O skupině NürnbergMesse Group
Společnost NürnbergMesse se řadí k dvaceti největším veletržním společnostem na světě a v Evropě patří k první desítce. Její portfolio zahrnuje kolem 120 mezinárodních odborných veletrhů a kongresů, jakož i přes 30 společných firemních expozic konajících se v Norimberku i jinde ve světě. Každoročně se vlastních, partnerských a hostujících akcí skupiny NürnbergMesse Group, která je prostřednictvím dceřiných společností zastoupena v Číně, Severní Americe, Brazílii a Itálii, účastní kolem 25 000 vystavovatelů (mezinárodní účast 33 %), 805 000 odborných návštěvníků (mezinárodní účast 16 %) a 315 000 spotřebitelů. Kromě toho skupina NürnbergMesse Group udržuje síť 43 zastoupení, která působí ve více než 80 zemích.

Zastoupení norimberské veletržní společnosti v ČR:
PROveletrhy s.r.o, www.proveletrhy.cz, info@proveletrhy.cz

http://www.nuernbergmesse.de

Prohlédněte si video

verze pro tisk >

Další články:

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SVĚT BETONU v Paříži

- INTERMAT 2015 a WORLD OF CONCRETE EUROPE

- ZEMĚDĚLSKÝ TÝDEN V PAŘÍŽI

- Zemědělský týden v Paříži

- Česká účast v Lyonu s podporou MPO

- SIMA - SIMAGENA 2015 v předstihu

- SIAL útočí na naše chuťové a čichové smysly

- Premiéra veletrhu WNE 2014

- Brýle a oční optika SILMO Paříž 2014

- SILMO Mondial de l´Optique, Paříž 2014

- SIAL 2014 slaví 50. výročí

- České firmy se představují na EUROSATORY 2014

- WORLD NUCLEAR EXHIBITION Paříž

- BIOMASA A BIOENERGIE v Hamburku

- EUROPAIN 2014 Celosvětové setkání pekařů a cukrářů

- Veletrh vodárenských odborníků v Alžírsku

- BIOMASA A BIOENERGIE 2014 v Hamburku

- EUROPAIN 2014 - největší pekárna a cukrárna v Paříži

FOR GAMES

Copyright ©2009-2019: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Ortenovo náměstí 2, 170 00 Praha 7
tel.: 266 007 226, 603 230 648
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}