arteo_cz

Kids India - Bengaluru
R+T 2021

strechy praha 2020

Vyjádření společnosti Výstaviště Flora Olomouc, a.s. k situaci COVID-19

Vyjádření společnosti Výstaviště Flora Olomouc, a.s. k situaci COVID-19

Společnost Výstaviště Flora Olomouc, a.s. postupuje v souladu s aktuálními platnými nařízeními Bezpečnostní rady státu v souvislosti s šířením onemocnění COVID-19. Vzhledem k vývoji situace i přetrváv ...

Mezinárodní veletrh letectví a kosmonautiky ILA Berlin se letos konat nebude!

Mezinárodní veletrh letectví a kosmonautiky ILA Berlin se letos konat nebude!

K naší velké lítosti Vám musíme oznámit, že veletrh ILA 2020 je zrušen.

Nový termín veletrhu FeuerTrutz  30. 9. - 1. 10. 2020

Nový termín veletrhu FeuerTrutz 30. 9. - 1. 10. 2020

Po diskusích se zástupci průmyslu se veletržní společnost NürnbergMesse a pořadatel veletrhu FeuerTrutz společně rozhodli posunout FeuerTrutz na podzim 2020. Veletrh FeuerTrutz 2020 se uskuteční ve st ...

Veletržní společnost Karlsruhe

CE Week

zpět

MEZINÁRODNÍ VÝSTAVY PSŮ – DUOCACIB BRNO 2011

Publikováno: 26.1.2011 00:00

Autor: Veletrhy Brno, a.s.

MEZINÁRODNÍ VÝSTAVY PSŮ – DUOCACIB BRNO 2011

Ve dnech 5. a 6.února 2011 se v Brně koná velmi zajímavá akce, která do podvědomí našich i zahraničních kynologů vstoupila pod názvem DUOCACIB. V praxi to znamená, že se v areálu BVV během dvou dnů představí 8665 psů z 24 zemí Evropy. Tímto počtem se stává největší výstavou psů ve střední Evropě.

Očekávají se zástupci zhruba 265 různých plemen. Odborníků, kteří budou hodnotit pejsky na této výstavě bude 60 z toho 35 ze zahraničí. K vidění budou plemena, která se u nás tradičně chovají od těch největších, jako je např.irský vlkodav nebo německá doga až po ta úplně malá např. čivavu, pražského krysaříka nebo yorkshire teriéra. Nejvíce se přihlásilo zlatých retrívrů 165, labrador retrívrů 138 a border kolií 106, které zná široká veřejnost i z televizních soutěží zaměřených na české a československé talenty. K vidění budou i některá plemena, která jsou zatím v našich výstavních kruzích spíše raritou. Jedná se např. o holandského ovčáckého pudla, pikardského ovčáka, rumunského mioritic ovčáka, moskevského strážního psa nebo zástupce japonských plemen hokkaido-kena.
Z označení DUOCACIB vyplývá, že se bude jednat o výstavy dvě a že se na obou bude navrhovat čekatelství mezinárodního šampionátu krásy CACIB a samozřejmě i šampionátů českých. Pro vystavovatele bude velmi přitažlivá výstava sobotní, na které se mohou se svými psy kvalifikovat na jednu z největších, nejstarších a nejprestižnějších výstav psů na světě, na Cruftovu výstavu v anglickém Birminghemu a je třeba konstatovat, že uvedenou kvalifikaci je možné získat jen na speciálně vybraných výstavách.
U nás pořádané mezinárodní výstavy bývají rozložené do dvou dnů a každý z nich se posuzují jiná plemena. DUOCACIB je jak bylo řečeno, akcí trochu jinou a přihlášená plemena budou většinou k vidění po oba výstavní dny. Divák tedy nemusí přemýšlet nad tím, zda se přijde podívat v sobotu nebo v neděli, protože má vždy šanci oblíbené plemeno vidět. Zdvojená výstava je zajímavá i z hlediska vystavovatelů. Mají možnost během dvou dnů zjistit, co si o jejich čtyřnohém příteli myslí dva různí rozhodčí a pokud budou úspěšní, mohou 2x získat některý z titulů. Když už je řeč o rozhodčích, tak je na místě připomenout, že přijedou z celé Evropy a někteří dokonce opakovaně. DUOCACIB je výstavou velmi chválenou a to jak z hlediska kvality předváděných psů tak i z pohledu prostředí, které psům i lidem okolo nich BVV poskytují.
Hodně by se dalo povídat i psát o tom, co nás na DUOCACIB čeká a také o tom, že to je v pořadí třetí ročník akce a že se „dvojvýstaví“ pomalu stává tradicí. Daleko lepší ale je se přijít podívat. Výstava psů přece není jen o hodnocení jejich krásy, ale i o setkání lidí, kterým pes dělá nebo bude dělat každý den společnost. Ten, kdo si právě vybírá to svoje plemeno bude mít možnost si je nejen dobře prohlédnout, ale i se zeptat jeho majitelů, jaké doopravdy je.

Program obou výstavních dnů:
7.00 - 9.00 přejímka psů
9.30 - 14.00 posuzování v kruzích
11.00 - 14.00 předkolo soutěže mladých vystavovatelů
15.00 - závěrečné soutěže:
Soutěž mladých vystavovatelů, Soutěž o velkou národní cenu, výběr nejkrásnějšího veterána výstavy- BIS VETERAN, výběr nejkrásnějšího mladého psa výstavy – BIS JUNIOR a výběr vítěze celé výstavy –BIS)

Bližší informace poskytne:
MVDr. Lubomír Široký, tel.: 602 718 411

http://www.bvv.cz/vystavypsu

verze pro tisk >

Další články:

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SVĚT BETONU v Paříži

- INTERMAT 2015 a WORLD OF CONCRETE EUROPE

- ZEMĚDĚLSKÝ TÝDEN V PAŘÍŽI

- Zemědělský týden v Paříži

- Česká účast v Lyonu s podporou MPO

- SIMA - SIMAGENA 2015 v předstihu

- SIAL útočí na naše chuťové a čichové smysly

- Premiéra veletrhu WNE 2014

- Brýle a oční optika SILMO Paříž 2014

- SILMO Mondial de l´Optique, Paříž 2014

- SIAL 2014 slaví 50. výročí

- České firmy se představují na EUROSATORY 2014

- WORLD NUCLEAR EXHIBITION Paříž

- BIOMASA A BIOENERGIE v Hamburku

- EUROPAIN 2014 Celosvětové setkání pekařů a cukrářů

- Veletrh vodárenských odborníků v Alžírsku

- BIOMASA A BIOENERGIE 2014 v Hamburku

- EUROPAIN 2014 - největší pekárna a cukrárna v Paříži

UTSEC 2020

Copyright ©2009-2020: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Babice 38, 251 68 Kamenice
tel.: 604 759 978
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}