staffito-300

Eunique
Nufam

arteo_cz

Pozvánka na Baghdad International Fair - registrace od 20.6.

Pozvánka na Baghdad International Fair - registrace od 20.6.

Dovolujeme si Vás pozvat na 45. ročník veletrhu Baghdad International Fair, který se bude konat od 10. do 19. listopadu 2018 v hlavním městě Íráku. Veletrh je největší akcí svého druhu v zemi a pravid ...

World Nuclear Exhibition (WNE) - Zástupci jaderného průmyslu se sejdou v Paříži

World Nuclear Exhibition (WNE) - Zástupci jaderného průmyslu se sejdou v Paříži

World Nuclear Exhibition (WNE), nejvýznamnější akce pro odborníky z celé oblasti civilního jaderného průmyslu, se koná ve dnech 26. - 28. června 2018. Pro pohodlí návštěvníků, zvláště těch, kteří ces ...

Září na Černé louce - pravý ráj pro milovníky zahrádkaření, včelaření a esoteriky

Září na Černé louce - pravý ráj pro milovníky zahrádkaření, včelaření a esoteriky

ŽIVOT NA ZAHRADĚ - největší výstava pro zahrádkáře a včelaře v Moravskoslezském kraji se opět uskuteční poslední zářijový víkend (21. - 23. září 2018 na výstavišti Černá louka v Ostravě). Souběžně bud ...

výstava zvířat 2019

get nord

zpět

Kvalitní vína a špičková gastronomie se setkají na brněnském výstavišti

Publikováno: 23.2.2011 00:00

Autor: Veletrhy Brno, a.s.

Vždy na začátku března se do Brna sjíždějí manažeři hotelů a restaurací, aby se seznámili s aktuální nabídkou vinařů a dalších dodavatelů kvalitních potravin, nápojů i profesionálního gastronomického vybavení. Letos se toto tradiční setkání uskuteční formou jednodenního obchodního fóra, která lépe odpovídá současné situaci na českém gastronomickém trhu a umožní skutečně efektivní partnerská jednání. VINEX&HORECA FORUM 2011 proběhne ve středu 2. března v pavilonu A2 brněnského výstaviště.

Na přípravách jednodenní prezentace se úzce podílí Vinařský fond ČR. Podobně jako na veletrzích VINEX, ani tentokrát nebude chybět degustační zóna pro porovnání produkce tuzemských a zahraničních vinařů. Ochutnávat se bude z více než čtyř set vzorků. Svou účast potvrdili nejvýznamnější dodavatelé moravských vín v čele se společnostmi Bohemia Sekt, Templářské sklepy Čejkovice, Znovín Znojmo, Patria Kobylí, Habánské sklepy, Vinařství Pavlov, Víno Mikulov a dalšími. Rodinná vinařství zastupují mj. Víno Marcinčák, Vinařství Maděřič, Vinařství Oldřich Skoupil, Oldřich Drápal nebo Vinařství Košut. Ti všichni chtějí svou nabídkou oslovit odborníky z gastronomického trhu, který je pro vinaře jedním z velmi zajímavých odbytových míst.

Brněnské výstaviště se při této příležitosti opět stane místem slavnostního vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže vín GRAND PRIX VINEX. Do letošního 18. ročníku soutěže bylo přihlášeno 305 vzorků vín ze sedmi zemí. Jejich kvalitu posuzovala ve dnech 7. a 8. února ve Valticích odborná komise složená z českých, slovenských a rakouských degustátorů. Pro optimální hodnocení vín byl poprvé využit speciální software, který odpovídá nejpřísnějším mezinárodním standardům. Ve vyrovnaném souboji získalo titul Championa červené víno Grand Reserve Cuvée z rakouského vinařství Weingut Schulz. Cenu za nejlépe hodnocenou kolekci vín v Brně převezme Vinařství Josef Valihrach. Úspěšné vzorky ze soutěže GRAND PRIX VINEX 2011 mohou účastníci fóra ochutnat na tradičním stánku v pavilonu A2. Prezentace vína doplní odborný doprovodný program zajištěný Národním vinařským centrem.

Druhým partnerem setkání VINEX&HORECA FORUM je Asociace hotelů a restaurací ČR, která chce zviditelnit tradiční českou a moravskou kuchyni ve spojení s vínem. V rámci propagace projektu „Ochutnejte Českou republiku“ v pavilonu A2 uspořádá kuchařskou show s ochutnávkou specialit. Hlavním protagonistou bude šéfkuchař restaurace Aureola v Praze a kapitán kuchařského týmu „Pražští Lvi“ Jiří Král. Dlouholetý kapitán národního týmu kuchařů a cukrářů do svého menu zařadil mj. dršťkovou polévku po pražsku nebo hovězí líčka na majoránce s pasírovaným rozinkovým bramborem. Další významnou aktivitou zaštítěnou Asociací kuchařů a cukrářů ČR je třídenní finále 17. ročníku mezinárodního mistrovství ČR mladých kuchařů, cukrářů a číšníků Gastro Junior Brno 2011 – Nowaco Cup. Prestižní soutěž mladých gastronomických odborníků proběhne v pavilonu C brněnského výstaviště ve dnech 2. až 4. března.

Na jednodenním business setkání v pavilonu A2 samozřejmě dostanou prezentační prostor také dodavatelé technologií, nápojů a služeb pro gastronomii. Pozornost se mimo jiné zaměří i na kulturu pití kávy a zejména její správné přípravy, která se stává jedním ze známek kvalitního gastronomického provozu. Blok praktických ukázek baristického umění představí Sdružení pro výběrovou kávu.

VINEX&HORECA FORUM je stejně jako veletrhy VINEX a G+H určeno výhradně odborným návštěvníkům. Očekáváni jsou především majitelé a provozovatelé hotelů, restaurací, kaváren, cukráren, barů apod., ale také F&B manažeři, sommeliéři a další specialisté HORECA oboru. Pořadatelé věří, že brněnské VINEX&HORECA FORUM bude stejně úspěšné jako obdobné business akce pořádané odbornými svazy a asociacemi v Rakousku, Německu a Francii.

http://www.bvv.cz/gh

verze pro tisk >

Další články:

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SVĚT BETONU v Paříži

- INTERMAT 2015 a WORLD OF CONCRETE EUROPE

- ZEMĚDĚLSKÝ TÝDEN V PAŘÍŽI

- Zemědělský týden v Paříži

- Česká účast v Lyonu s podporou MPO

- SIMA - SIMAGENA 2015 v předstihu

- SIAL útočí na naše chuťové a čichové smysly

- Premiéra veletrhu WNE 2014

- Brýle a oční optika SILMO Paříž 2014

- SILMO Mondial de l´Optique, Paříž 2014

- SIAL 2014 slaví 50. výročí

- České firmy se představují na EUROSATORY 2014

- WORLD NUCLEAR EXHIBITION Paříž

- BIOMASA A BIOENERGIE v Hamburku

- EUROPAIN 2014 Celosvětové setkání pekařů a cukrářů

- Veletrh vodárenských odborníků v Alžírsku

- BIOMASA A BIOENERGIE 2014 v Hamburku

- EUROPAIN 2014 - největší pekárna a cukrárna v Paříži

REHAB 2019

Copyright ©2009-2018: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Ortenovo náměstí 2, 170 00 Praha 7
tel.: 266 007 226, 603 230 648
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}