staffito-300

incheba - Pro zobrazení tohoto reklamního prvku potřebujete Flash Player

messe duesseldorf

arteo_cz

Veletrh REHAB 2019

Veletrh REHAB 2019

16. – 18. května 2019, Messe Karlsruhe

FeuerTrutz

FeuerTrutz

V termínu 20. - 21. února 2019 proběhne na výstavišti v Norimberku již 9-tý ročník mezinárodního veletrhu FeuerTrutz, který je zaměřen na protipožární prevenci.

Staňte se také Vy součástí bio světa - veletrh BIOFACH 2019

Staňte se také Vy součástí bio světa - veletrh BIOFACH 2019

Jen do 31. 7. 2018 mají výrobci biopotravin možnost zajistit si pro firmu místo na mezinárodním veletrhu biopotravin BIOFACH 2019 (13.02. - 16. 02.2019) Velmi rychle a pohodlně je možné se nahlási ...

LEARNTEC

výstava myslivosti 2019

zpět

Holešovické výstaviště ožije veletrhy se zdravotnickou tematikou

Publikováno: 7.4.2011 00:00

Autor: EuroExpo

Holešovické výstaviště ožije veletrhy se zdravotnickou tematikou

Ve dnech 19. až 21. 4. proběhnou souběžně na Výstavišti v Praze – Holešovicích dva tradiční veletrhy zabývající se zdravotnickou tematikou. Mezinárodní veletrh PRAGOMEDICA, který se letos koná po 33., se pyšní jednou z nejdelších tradic ve svém oboru u nás. Neméně zajímavý bude ovšem také 15. ročník specializované výstavy pro zdravotně postižené NON-HANDICAP.

Osvědčené spojení obou akcí poskytuje prostor pro prezentaci novinek ve zdravotnické technice nejen lékařům a profesionálům v nejrůznějších zdravotnických oborech, ale také terapeutům, pedagogům a sociálním pracovníkům.

Výstava NON-HANDICAP bude i letos místem setkání dobrovolných organizací a výrobců, dovozců a prodejců pomůcek pro zdravotně postižené.
„Na jednom jediném místě se zde setkají stovky lidí, kteří potřebují a užívají pomůcky pro zdravotně postižené a potkají se tady právě s těmi odborníky, kteří schvalují a hradí jejich používaní. Na těchto veletrzích tak vzniká velký prostor pro cennou diskuzi,“ uvedla Markéta Holatová, tisková mluvčí Incheby Praha.

Na prestižním veletrhu PRAGOMEDICA, který letos opět pořádá společnost Incheba Praha, proběhnou velmi důležitá zasedání. 19. 4. 2011 se uskuteční zasedání ředitelů nemocnic sdružených v Asociaci nemocnic ČR. Poslední den veletrhu, tedy 21. 4. 2011, proběhne zasedání ředitelů nemocnic sdružených v Asociaci českých a moravských nemocnic.
„Na veletrhu PRAGOMEDICA se určitě setkáme s ministrem zdravotnictví, s panem Leošem Hegerem. Máme v plánu s ním diskutovat o aktuální situaci ve zdravotnictví. Konkrétně nás bude zajímat, kdy přesně začnou být lékařům vypláceny slíbené vyšší mzdy, chceme probrat, jak a za jakých okolností může docházet k rušení lůžek v nemocnicích, máme přichystáno velké množství otázek,“ říká Stanislav Fiala, výkonný ředitel Asociace českých a moravských nemocnic.

Na veletrhu samozřejmě nebude chybět bohatý doprovodný program. Atraktivní bude zajisté promítání velmi kvalitních filmů. Půjde o projekci hned několika zdařilých filmových počinů. „Návštěvníci budou moci shlédnout profesionální filmy zaměřené na schopnosti lidského těla. Tedy na schopnosti, které nám všem mnohdy zůstávají skryté, utajené. Ani si neuvědomujeme, jaké zázraky naše tělo dokáže a jak toto tělo dokáží lékaři léčit,“ říká Pavel Horký, autor projektu.
Tyto filmy odtajňují divákům nejmodernější medicínské postupy nejlepších českých i zahraničních lékařů. Chybět ovšem nebudou ani filmy, ve kterých hrají (ne)herci s mentálním a kombinovaným postižením. Mnohé z těchto filmů získaly ocenění na prestižních mezinárodních festivalech.

Obohaceni nejen o zážitky budou moci odejít z veletrhu postižení lidé ze Středočeského kraje. Každý tělesně postižený člověk, který prokáže, že bydlí ve Středočeském kraji, dostane zdarma EUROKLÍČ. Jde o prohloubení dlouhodobého projektu, jehož cílem je zajistit osobám se sníženou schopností pohybu na celém území ČR, ale také ve vyspělých evropských zemích, rychlou a důstojnou dostupnost veřejných sociálních a technických kompenzačních zařízení (např. WC, výtahů, svislých a schodišťových plošin apod

Prezentovat svoje cíle bude na veletrhu také Občanské sdružení Labská stezka. Sdružení, které vzniklo mimo jiné také proto, aby účinným způsobem propojilo úsilí různých subjektů při dokončení labské trasy. „Odstranění bariér prospěje nejen vozíčkářům, ale rovněž maminkám s kočárky, rodinám s přívěsnými vozíky a s dětmi na kolech, seniorům, cykloturistům s bagáží, prakticky všem,“ tvrdí Jan Ritter ze Sdružení Labská stezka.

Na veletrhu NON-HANDICAP budou probíhat také velmi zajímavé a naučné semináře a přednášky. Občanské sdružení Amélie si přichystalo program o tabu v oblasti života s onkologickým onemocněním. Neméně zajímavý bude také seminář NRZP ČR a paní Martiny Přibylové na téma „Co chcete vědět o duševních nemocech“. Pozornost zaslouží také posezení v kavárně, kterou na výstavě otevře občanské sdružení s názvem „Máme otevřeno?“. Kavárna bude neobvyklá tím, že v ní budou obsluhovat lidé s mentálním postižením. V této kavárně bude totiž probíhat pracovně-tréninkový program pro lidi právě s mentálním postižením.

Ani letos samozřejmě nebude chybět prezentace těch nejmodernějších přístrojů. Vystavena bude celá produktová řada diagnostických ultrazvuků. Novinkou pro letošní rok bude uvedení přístroje ve střední výkonnostní kategorii Nemio MX, jehož předchozí model byl nejprodávanějším sonografem v rámci celé České republiky. Dalším unikátem je echokardiograf ARTIDA, který jako první na trhu přinesl třetí rozměr v analýze pohybů myokardu. Nechybí ani zástupce prudce se rozvíjející třídy mobilních sonografů VIAMO, jejichž výkon je v poměru oproti velikosti velmi vysoký. Kvalifikovaným účastníkům konference bude rovněž umožněno vyzkoušet si možnosti přístrojů na přizvaných modelkách,“ uvedl MUDr. Petr Kalina, konzultant společnosti Audioscan spol. s r. o., která se zabývá distribucí lékařských diagnostických systémů vyrobených společností Toshiba.

„Špičková lékařská technika byla, je a vždy bude v centru zájmu odborníků i laické veřejnosti. A protože se zdravotnictví rozvíjí neuvěřitelnou rychlostí, mají dnes nejnovější trendy a informace v medicíně stěžejní význam. Bude nám proto ctí přivítat na veletrhu obě skupiny lidí, tedy odborníky i laiky,“ doplnila Markéta Holatová, tisková mluvčí Incheby Praha.


Zdravotnické veletrhy PRAGOMEDICA i NON-HANDICAP 2011 budou otevřeny od 19. 4. do 21. 4. 2011 a to vždy od 10 do 17 hodin.

http://www.incheba.cz

verze pro tisk >

Další články:

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SVĚT BETONU v Paříži

- INTERMAT 2015 a WORLD OF CONCRETE EUROPE

- ZEMĚDĚLSKÝ TÝDEN V PAŘÍŽI

- Zemědělský týden v Paříži

- Česká účast v Lyonu s podporou MPO

- SIMA - SIMAGENA 2015 v předstihu

- SIAL útočí na naše chuťové a čichové smysly

- Premiéra veletrhu WNE 2014

- Brýle a oční optika SILMO Paříž 2014

- SILMO Mondial de l´Optique, Paříž 2014

- SIAL 2014 slaví 50. výročí

- České firmy se představují na EUROSATORY 2014

- WORLD NUCLEAR EXHIBITION Paříž

- BIOMASA A BIOENERGIE v Hamburku

- EUROPAIN 2014 Celosvětové setkání pekařů a cukrářů

- Veletrh vodárenských odborníků v Alžírsku

- BIOMASA A BIOENERGIE 2014 v Hamburku

- EUROPAIN 2014 - největší pekárna a cukrárna v Paříži

ITB

Copyright ©2009-2018: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Ortenovo náměstí 2, 170 00 Praha 7
tel.: 266 007 226, 603 230 648
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}