TECHAGRO 2018

Nürnbergmesse
messe duesseldorf

staffito-300

Na Krkonošském veletrhu v Trutnově se pobavíte, inspirujete a nakoupíte

Na Krkonošském veletrhu v Trutnově se pobavíte, inspirujete a nakoupíte

Krkonošský veletrh se koná ve Společenském centru Uffo v Trutnově v pátek 27. dubna od 9 do 18 hod. a v sobotu 28. dubna od 9 do 17 hod. Veletrh nese výstižný podtitul Stavíme, bydlíme se zaměřením na ...

AMB 2018: Srdce obrábění kovů bije ve Stuttgartu

AMB 2018: Srdce obrábění kovů bije ve Stuttgartu

Na AMB se od 18. do 22. září již po devatenácté sejdou odborníci na třískové obrábění kovů.

FOR ARCH 2018: Připravme se na průmyslovou revoluci 4.0

FOR ARCH 2018: Připravme se na průmyslovou revoluci 4.0

Revoluce číslo čtyři se blíží. Oblast stavebnictví bude jednou z těch, kterých se digitalizace dotkne nejvíc. A právě toto téma bude vlajkovou lodí mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH 2018. Ve ...

AMB 2018

REKLAMA POLYGRAF

zpět

Výstava FLORA OLOMOUC s bájnou

Publikováno: 27.4.2011 00:00

Autor: Výstaviště Flora Olomouc a.s.

Výstava FLORA OLOMOUC  s bájnou

Olomoucké výstaviště Flora bude od čtvrtka 28. dubna do neděle 1. května 2011 (denně 9.00 - 18.00) patřit jarní etapě mezinárodní zahradnické výstavy FLORA OLOMOUC, tradičně doprovázené zahradnickými trhy a veletrhem drobné zahradní mechanizace Hortifarm. Květinová nabídka největší a nejstarší květinové výstavy v České republice s tradicí od roku 1958 - bude i letos velmi pestrá.

Největší výstavní pavilon A bude tradičně vyhrazen hlavní expozici výstavy. Její tvůrce, proslulý zahradní architekt Ivar Otruba se tentokrát inspiroval řeckými bájemi a koncipoval ji jako blaženou „ZAHRADU HESPERIDEK“. Na květinovou pouť starořeckou mýtickou krajinou - od Heraklových sloupů (tak staří Řekové označovali Gibraltar) až po bájnou ztracenou Atlantidu se sopkou chrlící květinové proudy lávy,- se hlavní expozice promění díky pěstitelskému a aranžérskému umění už stálých „jarních“ partnerů olomouckého výstaviště, víděnských městských zahradníků. Do Olomouce přivezli téměř devět tisíc kusů jarních květin - od trvalek, balkonovek, muškátů, aksamitníků, salvií, begónií, petúnií, verben až po okrasné kopřivy. Tisícovky hrnkovek doplní v expozici o rozloze 550 m2 ještě další tři tisícovky kusů řezaných lilií, tulipánů, narcisů, frézií, pryskyřníků. Dominatou květinové expozice obklopené vlnícími se vodami "Atlantiku" je věčně zelená zahrada se stromem plodícím zlatá jablka nesmrtelnosti, hlídaná nymfami Hesperidkami. Milovníci řeckých bájí určitě objeví v expozici i titána Atlase držícího na ramenou nebeskou klenbu a zářícího Helia, životodárného boha slunce.

Jarní přehlídku v hlavním pavilonu doplňuje exotická expozice Thajského království s překrásnými hrnkovými a řezanými orchidejemi. Prostory přízemí se zcela neobvykle zaplnily i téměř padesátkou exponátů floristické soutěže, letos na muzikálové, či divadelní téma: „V hlavní roli: Klobouk“. Soutěž je mimořádně dobře obsazena v obou kategoriích – juniorské i seniorské – podle pořadatelů ze Svazu květinářů a floristů ČR i proto, že si soutěžící budou moci zkousit své umění na podobné téma, s nímž se budou potýkat evropské špičky floristiky na 17. ročníku mistrovství Evropy profesionálů ve floristice (EUROPA CUP), které se bude konat ve dnech 31. 8. – 5. 9. 2011 v Havířově.

O stoupajícím zájmu holandských zahradníků o návrat do Olomouce svědčí letošní prezentace ve dvou velkých expozicích s jarními cibulovinami - hyacinty, narcisy, tulipány v nejrůznějších barvách, velikostech, či odrůdách. Poláci se tentokrát předvedou kromě tradiční přehlídky okrasných dřevin i řezanými květinami. Paletu expozic na přízemí pavilonu uzavře přehlídka zelených okrasných výpěstků Svazu školkařů České republiky a expozice středních a vysokých zahradnických škol: Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity Brno, Vyšší odborné školy zahradnické Mělník a Zahradnické školy Kopidlno.

Galerie největšího pavilonu A bude patřit záplavě balkonovek, cibulovin, jarních trvalek, skalniček a vodních rostlin v expozici Českého zahrádkářského svazu. Zájemcům zde bude po celou výstavy zdarma k dispozici i oblíbená poradenská zahrádkářská služba. Pořadatelé z olomouckého výstaviště společně se svazem kaktusářů připravili na galerii i zelenou pozvánku na velkou výstavu kaktusů a sukulentů, na kterou se už nyní mohou těšit návštěvníci letní Flory Olomouc. Protějškem živých přehlídek je expozice se stylizovanou krajinou, dřevěnými artefakty olomouckého výtvarníka Jana Naše a s výstavou fotografií nejstarší a nejunikátnější přírodní rezervace na světě - Yellowstonského národního parku.

Návštěvnicky velmi přitažlivý bude pavilon E s „japonskou zahradou“ s téměř stovkou unikátních exponátů dovezených z proslulého Musea bonsají ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Expozici vzácných bonsají z Japonska, Koreje i Číny – některých starších 250 let - doplní zvláštní přírodní kameny „suiseki“, ukázky japonské zahrady s vodní plochami a drobnou zahradní architekturou. V pavilonu bude rovněž bonsajová poradna s ukázkami tvarování bonsají.

Zbývající pavilony G, H a volné plochy výstaviště budou patřit veletrhu drobné zahradní mechanizace Hortifarm a Jarním zahradnickým trhům. Na zájemce, zahrádkáře, kutily či chalupáře bude čekat pestrá nabídka květin, zeleniny, semen, okrasných rostlin, školkařských výpěstků, zahradnických pomůcek a dalších potřeb.

V areálu výstaviště ve Smetanových sadech, kde pokvete na 30 tisíc kusů pestrobarevných tulipánů a téměř 15 macešek, budou návštěvníkům otevřeny sbírkové skleníky a sousedící Botanická zahrada Univerzity Palackého se zajímavými rostlinnými exponáty. Zájemci mohou zamířit také do botanické zahrady výstaviště Flora v dalším z městských parků - Bezručových sadech.
Pro chvíle oddechu je určen každodenní odpolední doprovodný program s vystoupením dechovek a folkovým festivalem Country Folk Flora, který se bude letos netradičně odehrávat v rekonstruovaném Hudebním pavilonu na hlavní aleji Smetanových sadů.

Otevřeno: denně od 9 do 18 hodin / Vstupné: 100 Kč - plnoplátci, 80 Kč - studenti, důchodci, 40 Kč - děti 6 až 15 let a mimořádně i pro školní výpravy (ZŠ a SŠ) vč. ped dozoru, 210 Kč - rodinné vstupné, zdarma - děti do 10 let v doprovodu rodičů, držitelé průkazu ZTP a ZTP-P.

http://www.flora-ol.cz

Doprovodný program

verze pro tisk >

Další články:

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SVĚT BETONU v Paříži

- INTERMAT 2015 a WORLD OF CONCRETE EUROPE

- ZEMĚDĚLSKÝ TÝDEN V PAŘÍŽI

- Zemědělský týden v Paříži

- Česká účast v Lyonu s podporou MPO

- SIMA - SIMAGENA 2015 v předstihu

- SIAL útočí na naše chuťové a čichové smysly

- Premiéra veletrhu WNE 2014

- Brýle a oční optika SILMO Paříž 2014

- SILMO Mondial de l´Optique, Paříž 2014

- SIAL 2014 slaví 50. výročí

- České firmy se představují na EUROSATORY 2014

- WORLD NUCLEAR EXHIBITION Paříž

- BIOMASA A BIOENERGIE v Hamburku

- EUROPAIN 2014 Celosvětové setkání pekařů a cukrářů

- Veletrh vodárenských odborníků v Alžírsku

- BIOMASA A BIOENERGIE 2014 v Hamburku

- EUROPAIN 2014 - největší pekárna a cukrárna v Paříži

INTERBEAUTY PRAGUE

Copyright ©2009-2018: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Ortenovo náměstí 2, 170 00 Praha 7
tel.: 266 007 226, 603 230 648
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}