strechy praha 2020

ILA
LASYS 2020

arteo_cz

WOODTEC 2020 se bude konat od 21. do 23. října

WOODTEC 2020 se bude konat od 21. do 23. října

Na základě výsledku proběhlého výběrového řízení Svazu výrobců a dovozců dřevozpracujících strojů a zařízení bylo pro konání národní oborové výstavy dřevozpracující techniky vybráno Výstaviště Brno. T ...

NürnbergMesse startuje do „bombastického“ roku 2020

NürnbergMesse startuje do „bombastického“ roku 2020

• Veletržní a kongresový rok 2019 byl nejlepším lichým rokem v historii podniku • V roce 2020 „se očekává nový rekordní obrat“ • Rozhodnutí postavit „The New Süd“: díky novému NCC Süd vznikne od rok ...

Historicky největší veletrh FOR FISHING se blíží

Historicky největší veletrh FOR FISHING se blíží

Největším svátkem všech rybářů se oprávněně stal veletrh FOR FISHING. V roce 2020 otevře své brány 20. února a během čtyř dnů představí v 5 halách žhavé novinky od dvou stovek vystavovatelů. Veletrh b ...

motosalon 2020

WindEnergy Hamburg

zpět

Kámen v celé jeho rozmanitosti na veletrhu Stone+tec 2011

Publikováno: 28.4.2011 00:00

Autor: Norimberské veletrhy

Kámen v celé jeho rozmanitosti na veletrhu Stone+tec 2011

Moderní norimberský výstavní areál bude ve dnech 22. až 25. června hostit již po 17té mezinárodní veletrh přírodního kamene a jeho zpracování Stone+tec.

Návštěvníci veletrhu Stone+tec se zde během čtyř veletržních dnů mohou informovat o vývoji a trendech z oblasti přírodního kamene a kamenického umění. Představeny budou nejlepší způsoby použití tohoto tradičního materiálu pro vnitřní i vnější aplikace a fasády, jeho údržba a konzervace. Již tradičně stojí v popředí veletržní nabídky přírodní kámen jako stavební materiál, který přispívá svou unikátností k vytváření individuálních prostorů a staveb. Ve třech výstavních halách budou prezentovány nejrůznější druhy kamene, hornin, kamenných desek, systémů k upevnění, k údržbě a restaurování. Kromě přírodního kamene v celé jeho rozmanitosti je jedním z nejdůležitějších aspektů veletrhu Stone+tec zaměření na technologii. Ve dvou z šesti výstavních hal najdou návštěvníci stroje, zařízení a nástroje pro těžbu a opracování, manipulační techniku a obalové prostředky. Výstavní hala 4A je zasvěcena památkové a hřbitovní architektuře.

Na letošním veletrhu Stone+tec využije přes 700 firem z celého světa možnost představit své výrobky a inovace. Vystavovatelé se na veletrhu prezentují mimo jiné opět v rámci společných národních expozic, které odrážejí rozsáhlou a rozmanitou nabídku z určitých zemí a regionů. Také Česká republika je poprvé zastoupena národní expozicí, kterou zastřešuje agentura CzechTrade. Na společném stánku, jenž se nachází ve výstavní hale 1, stánek 1-207, se kromě Svazu kameníků a kamenosochařů prezentují společnosti Granit Lipnice spol. s r. o., Grano Skuteč s.r.o. a METAL GRANIT spol. s r. o.. Další firmy se představí na samostatných stáncích (přehled českých vystavovatelů, viz níže). Kompletní seznam všech vystavujících subjektů a jejich výrobků je možno shlédnout na internetovém portálu www.ask-stone-tec.com.

Veletrh Stone+tec pravidelně navštěvuje kolem 35 tisíc návštěvníků. Nejpočetnější skupinou jsou kameníci, kamenosochaři, obchodníci s kamenem, majitelé lomů a stavitelé, stále větší popularitu si však veletrh získává také u architektů, protože právě zde se jim nabízí jedinečná příležitost si nejrůznější druhy a kvality kamene nejen „osahat“, ale také se informovat o nejnovějších metodách upevňování, kotvení či dokonalé údržbě.

I v tomto roce bude po celou dobu veletrhu probíhat odborný doprovodný program a bude uděleno několik významných ocenění. Vedle dlouhodobě zavedených ocenění, jako například Německá cena přírodního kamene, která staví do popředí přírodní kámen jako stavební materiál, jenž je ideální díky své šetrnosti k životnímu prostředí, udržitelnosti a energetické účinnosti, přichází v roce 2011 nová cena „Stone+more“ za kvalitní a inovační produkty orientované na spotřebitele a trh vyrobené z přírodního kamene a z produktové kombinace ve spojení s přírodním kamenem i za postupy a technologie k jejich výrobě a zpracování. Cena Petra Parléře opět působivě ukáže, co kamenické řemeslo znamená pro zachování kulturního bohatství. Oceněny budou příkladné vysoce kvalitní práce kameníků na objektech památkové péče z opracovaného přírodního kamene se zaměřením na konzervaci, řemeslné restaurátorské práce, kreativitu a cit pro materiál.

V rámci doprovodného programu proběhne odborné fórum „Přírodní kámen inovativně 2011“ a semináře na téma „Bezchybná pokládka přírodního kamene“ či „Výměna zkušeností z oboru péče o památky“.

Nejlepší příležitost, jak se informovat o novinkách v oboru, se naskýtá přímo na veletrhu. Kvalitní dálnice a pouhých 280 km z Prahy činí Norimberk zajímavým veletržním místem pro stále větší počet vystavovatelů i návštěvníků z České republiky. Veletrh Stone+tec je pro návštěvníky otevřen od středy do pátku od 9.00 do 18.00 hod. a v sobotu do 17.00 hod. Vstupenky si mohou zájemci zajistit v předprodeji u oficiálního zastoupení norimberské veletržní společnosti v ČR: PROveletrhy s.r.o., tel.: 220 511 974, mail: info@proveletrhy.cz. Jednodenní zájezd je organizován Svazem kameníků a kamenosochařů.


Seznam vystavovatelů z České republiky:

Firma hala/číslo stánku
DATA s.r.o. 5-410
Euro Masiv s.r.o. 9-326
Gestra CZ s.r.o. 9-425
GRANIT HOLEC, spol. s r. o. 1-110
Granit Lipnice s.r.o. 1-207
GRANO Skuteč spol. s r. o. 1-207
CzechTrade 1-207
Metal Granit Letovice spol. s r. o. 1-207
Svaz kameníků a kamenosochařů 1-207

http://proveletrhy.cz

verze pro tisk >

Další články:

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SVĚT BETONU v Paříži

- INTERMAT 2015 a WORLD OF CONCRETE EUROPE

- ZEMĚDĚLSKÝ TÝDEN V PAŘÍŽI

- Zemědělský týden v Paříži

- Česká účast v Lyonu s podporou MPO

- SIMA - SIMAGENA 2015 v předstihu

- SIAL útočí na naše chuťové a čichové smysly

- Premiéra veletrhu WNE 2014

- Brýle a oční optika SILMO Paříž 2014

- SILMO Mondial de l´Optique, Paříž 2014

- SIAL 2014 slaví 50. výročí

- České firmy se představují na EUROSATORY 2014

- WORLD NUCLEAR EXHIBITION Paříž

- BIOMASA A BIOENERGIE v Hamburku

- EUROPAIN 2014 Celosvětové setkání pekařů a cukrářů

- Veletrh vodárenských odborníků v Alžírsku

- BIOMASA A BIOENERGIE 2014 v Hamburku

- EUROPAIN 2014 - největší pekárna a cukrárna v Paříži

Spielwarenmesse

Copyright ©2009-2020: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Babice 38, 251 68 Kamenice
tel.: 604 759 978
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}