strechy praha - Pro zobrazení tohoto reklamního prvku potřebujete Flash Player

südback 2017
Mezinárodní turistický veletrh REISEN HAMBURG

staffito-300

Trojlístek veletrhů MODERNÍ DŮM A BYT & ŽENA A DOMOV & ŽIVA vás opět přivítá v Plzni

Trojlístek veletrhů MODERNÍ DŮM A BYT & ŽENA A DOMOV & ŽIVA vás opět přivítá v Plzni

Od pátku 13. do neděle 15. října se hala TJ Lokomotiva v Plzni – Slovanech už po jedenácté stane místem konání největšího západočeského trojlístku veletrhů. Jedná se o veletrh bydlení a stavebnictví „ ...

Podzimní Flora představí nejlepší produkty ovocnářů a zelinářů a hlásí návrat ke kořenům

Podzimní Flora představí nejlepší produkty ovocnářů a zelinářů a hlásí návrat ke kořenům

Návrat ke kořenům. Tak zní hlavní motto 22. ročníku celonárodní výstavy ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků Flora Olomouc (Hortikomplex). Na stejnojmenném výstavišti čeká i letos všechny návštěvn ...

REHACARE světový veletrh pro rehabilitaci, prevenci, integraci a péči o osoby se zdravotním omezením.

REHACARE světový veletrh pro rehabilitaci, prevenci, integraci a péči o osoby se zdravotním omezením.

Mezinárodní veletrh rehabilitace, integrace, prevence a péče, s přidruženým kongresem proběhne 4. - 7. 10. 2017 v Düsseldorfu. Jedná se o největší veletrh svého druhu na světě. Více než 30 let zkušeno ...

flora 2017 - 2018

IT-TRANS: IT řešení pro veřejnou dopravu

zpět

Zahradnická FLORA OLOMOUC - Bájná zahrada Hesperidek zavřela brány

Publikováno: 2.5.2011 00:00

Autor: Výstaviště Flora Olomouc a.s.

Zahradnická FLORA OLOMOUC - Bájná zahrada Hesperidek zavřela brány

Olomoucké výstaviště Flora patřilo od čtvrtka 28. dubna do neděle 1. května 2011 jarní etapě mezinárodní zahradnické výstavy FLORA OLOMOUC, tradičně doprovázené zahradnickými trhy a veletrhem drobné zahradní mechanizace Hortifarm. Květinová nabídka největší a nejstarší květinové výstavy v České republice s tradicí od roku 1958 - byla i letos velmi pestrá.

Největší výstavní pavilon A byl tradičně vyhrazen hlavní expozici výstavy. Její tvůrce, proslulý zahradní architekt Ivar Otruba se tentokrát inspiroval řeckými bájemi a koncipoval ji jako blaženou „ZAHRADU HESPERIDEK“. Na květinovou pouť starořeckou mýtickou krajinou - od Heraklových sloupů (tak staří Řekové označovali Gibraltar) až po bájnou ztracenou Atlantidu se sopkou chrlící květinové proudy lávy- se hlavní expozice proměnila díky pěstitelskému a aranžérskému umění už stálých „jarních“ partnerů olomouckého výstaviště, víděnských městských zahradníků. Do Olomouce přivezli téměř devět tisíc kusů jarních květin - od trvalek, balkonovek, muškátů, aksamitníků, salvií, begónií, petúnií, verben až po okrasné kopřivy. Tisícovky hrnkovek doplnily v expozici o rozloze 550 m2 ještě další tři tisícovky kusů řezaných lilií, tulipánů, narcisů, frézií, pryskyřníků. Dominatou květinové expozice obklopené vlnícími se vodami "Atlantiku" byla věčně zelená zahrada se stromem plodícím zlatá jablka nesmrtelnosti, hlídaná nymfami Hesperidkami. Milovníci řeckých bájí určitě objevily i titána Atlase držícího na ramenou nebeskou klenbu a zářícího Helia, životodárného boha slunce.

Exotickým protějškem jarní přehlídky v hlavním pavilonu byla expozice Thajského království s překrásnými hrnkovými a řezanými orchidejemi. Prostory přízemí se zcela neobvykle zaplnily i téměř padesátkou exponátů floristické soutěže, letos na muzikálové, či divadelní téma: „V hlavní roli: Klobouk“. Soutěž je mimořádně dobře obsazena v obou kategoriích – juniorské i seniorské – podle pořadatelů ze Svazu květinářů a floristů ČR i proto, že soutěžící si mohli zkousit své umění na podobné téma, s nímž se budou potýkat evropské špičky floristiky na 17. ročníku mistrovství Evropy profesionálů ve floristice (EUROPA CUP), které se bude konat ve dnech 31. 8. – 5. 9. 2011 v Havířově

O stoupajícím zájmu holandských zahradníků o návrat do Olomouce svědčily letošní prezentace ve dvou velkých expozicích s jarními cibulovinami v nejrůznějších barvách, velikostech, či odrůdách. Polští vystavovatelé tentokrát předvedli kromě tradiční přehlídky okrasných dřevin i řezané květiny. Paletu expozic na přízemí pavilonu uzavírala přehlídka zelených okrasných výpěstků Svazu školkařů České republiky a expozice středních a vysokých zahradnických škol: Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity Brno, Vyšší odborné školy zahradnické Mělník a Zahradnické školy Kopidlno.

Galerie největšího pavilonu A patřila záplavě balkonovek, cibulovin, jarních trvalek, skalniček a vodních rostlin v expozici Českého zahrádkářského svazu. Zájemcům zde byla po celou výstavy zdarma k dispozici i oblíbená poradenská zahrádkářská služba. Pořadatelé z olomouckého výstaviště společně se svazem kaktusářů připravili na galerii i zelenou pozvánku na velkou výstavu kaktusů a sukulentů, na kterou se už nyní mohou těšit návštěvníci letní Flory Olomouc. Protějškem živých přehlídek byla expozice se stylizovanou krajinou, dřevěnými artefakty olomouckého výtvarníka Jana Naše a s výstavou fotografií nejstarší a nejunikátnější přírodní rezervace na světě - Yellowstonského národního parku.

Návštěvnicky velmi přitažlivým byl je pavilon E s „japonskou zahradou“ s téměř stovkou unikátních exponátů dovezených z proslulého Musea bonsají ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Expozici vzácných bonsají z Japonska, Koreje i Číny – některých starších 250 let - doplňily zvláštní přírodní kameny „suiseki“, ukázky japonské zahrady s vodní plochami a drobnou zahradní architekturou. V pavilonu byla rovněž bonsajová poradna s ukázkami tvarování bonsají.

Zbývající pavilony G, H a volné plochy výstaviště patřily veletrhu drobné zahradní mechanizace Hortifarm a Jarním zahradnickým trhům. Na zájemce, zahrádkáře, kutily či chalupáře čekala pestrá nabídka květin, zeleniny, semen, okrasných rostlin, školkařských výpěstků, zahradnických pomůcek a dalších potřeb.

Letní etapa zahradnické výstavy FLORA OLOMOUC se odehraje 18. - 21. 8. 2011

http://www.flora-ol.cz

verze pro tisk >

Další články:

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SVĚT BETONU v Paříži

- INTERMAT 2015 a WORLD OF CONCRETE EUROPE

- ZEMĚDĚLSKÝ TÝDEN V PAŘÍŽI

- Zemědělský týden v Paříži

- Česká účast v Lyonu s podporou MPO

- SIMA - SIMAGENA 2015 v předstihu

- SIAL útočí na naše chuťové a čichové smysly

- Premiéra veletrhu WNE 2014

- Brýle a oční optika SILMO Paříž 2014

- SILMO Mondial de l´Optique, Paříž 2014

- SIAL 2014 slaví 50. výročí

- České firmy se představují na EUROSATORY 2014

- WORLD NUCLEAR EXHIBITION Paříž

- BIOMASA A BIOENERGIE v Hamburku

- EUROPAIN 2014 Celosvětové setkání pekařů a cukrářů

- Veletrh vodárenských odborníků v Alžírsku

- BIOMASA A BIOENERGIE 2014 v Hamburku

- EUROPAIN 2014 - největší pekárna a cukrárna v Paříži

veletrhy 1

Copyright ©2009-2017: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Ortenovo náměstí 2, 170 00 Praha 7
tel.: 266 007 226, 603 230 648
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}