arteo_cz

IFA Insider
UTSEC 2020

strechy praha 2020

Mezinárodní veletrh letectví a kosmonautiky ILA Berlin se letos konat nebude!

Mezinárodní veletrh letectví a kosmonautiky ILA Berlin se letos konat nebude!

K naší velké lítosti Vám musíme oznámit, že veletrh ILA 2020 je zrušen.

Nový termín veletrhu FeuerTrutz  30. 9. - 1. 10. 2020

Nový termín veletrhu FeuerTrutz 30. 9. - 1. 10. 2020

Po diskusích se zástupci průmyslu se veletržní společnost NürnbergMesse a pořadatel veletrhu FeuerTrutz společně rozhodli posunout FeuerTrutz na podzim 2020. Veletrh FeuerTrutz 2020 se uskuteční ve st ...

MES Expo 2021

MES Expo 2021

Veletrh pro dodavatele elektroniky v branži mobility

motocykl roku 2020

WindEnergy Hamburg

zpět

MARATHON SPORT EXPO PRAHA - Profesionální běžci varují před strženými bradavkami, lékaři před infarktem

Publikováno: 5.5.2011 00:00

Autor: INCHEBA EXPO PRAHA

MARATHON SPORT EXPO PRAHA - Profesionální běžci varují před strženými bradavkami, lékaři před infarktem

Jaké jsou nejčastější úrazy a zranění při maratonském běhu a jak jim předcházet? Přesně to se dozvíte na veletrhu MARATHON SPORT EXPO, který přivítá návštěvníky vstupným zdarma od 5. 5. do 7. 5. 2011.

„Sportem ku zdraví“, praví známé pořekadlo. Lékaři se bohužel občas setkávají s pořekadlem opačným, tedy „Sportem ku stálé invaliditě.“ Aby si člověk sportováním neublížil, přitom stačí dodržování několika základních pravidel. „Rady od těch nejpovolanějších, tedy profesionálních sportovců, může kdokoliv načerpat během třídenního veletrhu MARATHON SPORT EXPO, který začíná už ve čtvrtek a končí v sobotu, tedy těsně před slavným závodem Volkswagen Maratonem Praha. Elitní běžci a olympijští maratonci Vám na seminářích na veletrhu poradí s technikou běhu a dýcháním, výživoví poradci zase zdarma poradí a vysvětlí, jak správně sportovat a nedopouštět se chyb, pokud chcete například výrazně zhubnout nebo naopak nabrat svalovou hmotu,“ říká Markéta Holatová, tisková mluvčí Incheby Praha.

Tipněte si, které zranění patří mezi nejčastější při dlouhém náročném běhu? Odpověď většiny lidí, kteří nemají osobní zkušenost s běháním dlouhých tratí, zní: „Vyvrknutý kotník?“ Omyl. Podle profesionálních běžců je nejčastějším zraněním sedřená pánská bradavka. Své o tom ví jeden z našich nejlepších běžců Miloš Škorpil. „Je to přesně tak, sedřené bradavce se nevyhne snad žádný začátečník a neubrání se jí ani zkušení sportovci, kteří podcení přípravu. Také jsem si prožil peklo se strženou bradavkou. Pálí to jako čert, zejména při následném sprchování. Dokáže to pokazit radost z běhu. Stačí přitom málo a lze se bolesti vyhnout. Já osobně doporučuji místo kolem bradavek oholit a při náročných trénincích a závodech bradavky přelepit voděodolnou náplastí,“ říká Miloš Škorpil, ultramaratonec, trenér a propagátor zdravého životního stylu. Někteří sportovci mají dobrou zkušenost s promazáváním bradavek lékařskou vazelínou. „Zejména na kratší běhy je lékařská vazelína ideální. Určitě je lepší mít po běhu na tričku dvě mastná kolečka, než dvě krvavá kolečka,“ vysvětluje Michal Krčál, který má maratonský závod také za sebou. „Nicméně použití kvalitních náplastí je sázka na jistotu,“ doplnil Krčál.

A co dělat, pokud sportovec přípravu podcení a skončí s odřenými bradavkami? „Pokud je člověk doma a nemusí se obléknout třeba do obleku, tak je ideální namazat si odřené bradavky krémem s lehkými dezinfekčními účinky a nechat je volně nepřekryté. Jde o krémy volně prodejné v lékárnách, tedy bez lékařského předpisu. Pokud se musí sportovec obléknout, jít do práce a bradavky mu mokvají, pak je ideální překrýt je sterilní gázou a přelepit. Až se utvoří strup, gázu opatrně sundat a nechat je už nepřekryté,“ doporučuje prof. MUDr. Petr Arenberger, přednosta kožní kliniky Královské Vinohrady.

Lékaři záchranné služby, kteří každoročně při slavném běhu Volkswagen Maraton Praha zasahují, upozorňují nejen závodníky, ale všechny další milovníky sportů, aby nikdy při sportu nepřeceňovali svoje síly. „Nejhorší je, když si někdo nechce třeba připustit, že je po nemoci, nedopřeje tělu potřebnou rekonvalescenci a hned jak dobere například antibiotika, začne cvičit a sportovat. V takových případech hrozí opravdu i smrt. Může totiž dojít k náhlé zástavě oběhu a vážným komplikacím se smrtelným následkem. To si bohužel lidé často neuvědomují, o jak velký hazard se zdravím jde. Máme zkušenosti s takto tragickými konci,“ říká MUDr. Jaroslav Valášek z pražské záchranné služby.

Každopádně pokud sportující lidé dodržují základní pravidlo - nepřeceňovat svoje síly - není nic lepšího pro zdraví, než právě sport. Patříte li i Vy, k aktivním milovníkům sportu, můžete být na sebe pyšní. V dnešní moderní době, kdy většina lidí usedá do automobilu i při jízdě do několika stovek metrů vzdáleného supermarketu, je Váš životní styl výhrou. Tak hodně štěstí a vítr v zádech!
Třídenní veletrh MARATHON SPORT EXPO přivítá návštěvníky vstupným zdarma ve čtvrtek 5. 5. od 12 do 20 hodin a v pátek a sobotu 6. 5. až 7 .5. od 10 do 20 hodin.
Těšíme se na Vás ……

http://www.incheba.cz/marathon

verze pro tisk >

Další články:

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SVĚT BETONU v Paříži

- INTERMAT 2015 a WORLD OF CONCRETE EUROPE

- ZEMĚDĚLSKÝ TÝDEN V PAŘÍŽI

- Zemědělský týden v Paříži

- Česká účast v Lyonu s podporou MPO

- SIMA - SIMAGENA 2015 v předstihu

- SIAL útočí na naše chuťové a čichové smysly

- Premiéra veletrhu WNE 2014

- Brýle a oční optika SILMO Paříž 2014

- SILMO Mondial de l´Optique, Paříž 2014

- SIAL 2014 slaví 50. výročí

- České firmy se představují na EUROSATORY 2014

- WORLD NUCLEAR EXHIBITION Paříž

- BIOMASA A BIOENERGIE v Hamburku

- EUROPAIN 2014 Celosvětové setkání pekařů a cukrářů

- Veletrh vodárenských odborníků v Alžírsku

- BIOMASA A BIOENERGIE 2014 v Hamburku

- EUROPAIN 2014 - největší pekárna a cukrárna v Paříži

UTSEC 2020

Copyright ©2009-2020: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Babice 38, 251 68 Kamenice
tel.: 604 759 978
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}