arteo_cz

R+T 2018
IT-TRANS veletrh IT v hromadné dopravě

staffito-300

Ocenění Pasivní dům 2017 získalo pět staveb

Ocenění Pasivní dům 2017 získalo pět staveb

Celkem pět staveb v pasivním standardu, které byly přihlášené do soutěže Pasivní dům 2017, získalo ocenění. Patří mezi ně dřevostavba z Jílového u Prahy, vzdělávací a poradenské centrum Otevřená zah ...

Myslivost a příroda na Výstavišti Floria Kroměříž

Myslivost a příroda na Výstavišti Floria Kroměříž

Již po páté se od 23. 3. do 25. 3. 2018 koná prodejní výstava myslivosti a přírody, kde si můžete nakoupit vše potřebné pro pobyt v přírodě. Také v letošním roce se můžou návštěvníci těšit na chovatel ...

Holiday World 2018 – přijďte načerpat tipy na dovolenou i výlety

Holiday World 2018 – přijďte načerpat tipy na dovolenou i výlety

Dovolte, abychom vás srdečně pozvali k návštěvě 27. ročníku středoevropského veletrhu cestovního ruchu HOLIDAY WORLD 2018, který se uskuteční ve dnech 15. – 18. 2. 2018 souběžně s 12. ročníkem mezinár ...

WindEnergy Hamburg

Veletrh užitkových vozidel a logistiky NUFAM Karlsruhe

zpět

Letní FLORA 2011 - v jedné z hlavních rolí bylinky

Publikováno: 21.7.2011 00:00

Autor: Výstaviště Flora Olomouc a.s.

Letní FLORA 2011 - v jedné z hlavních rolí bylinky

Ve dnech 18. – 21. srpna se brány Výstaviště Flora Olomouc opět otevřou zahradnické akci s nejdelší tradicí v ČR – letní etapě mezinárodní zahradnické výstavy a veletrhu FLORA OLOMOUC.

Největší expozice v hlavním pavilonu A, jejíž tvůrcem bude opět přední český zahradní architekt Ivar Otruba, ponese název "RAJSKÝ DVŮR neboli Bylinkové a voňavé zahrady".
Celá velká přehlídka, kterou připravuje sdružení pěstitelů a zpracovatelů léčivých, aromatických a kořeninových rostlin PELERO CZ ve spolupráci s výstavištěm Flora, bude letos trošku netradiční a zaujme návštěvníky neopakovatelnou vůní bylinek, léčivek a květin vrcholného léta. Kouzelná zákoutí plných bazalek, levandule, echinaceí, lnu, kmínu i konopí provoní celý výstavní pavilon.
Součástí expozice bude i přednáškový program připravený sdružením PELERO CZ ve spolupráci s Mendelovou univerzitou v Brně. Přednášky budou spojeny s poradenstvím a prodejem odborné literatury.
Relaxaci a odpočinku poslouží čajovna, v níž si budou moci návštěvníci posedět a vychutnat bylinky nejen čichem, ale i chutí. Zajímavé expozice, nabídka biokoření, bylinných čajů a tinktur a prodej čajů určitě potěší každého, kdo do pavilonu zavítá.

Galerie hlavního pavilonu A bude tradičně patřit floristům, účastníkům letní soutěže v aranžování květin, letos na téma „Letní kytice“.
Velkou přehlídkou unikátních chlupatých a pichlavých exponátů, ale i odborným poradenstvím, přednáškami, prodejem rostlin a literatury se na letní Floře představí kaktusáři.
Přehlídky na galerii doplní stylizovaná expozice „Hawaii“ s výstavou fotografií přírodních i jiných zajímavostí překrásného tichomořského souostroví a meditativní přehlídka starého japonského umění aranžování kamenů „Suiseki“ vyjadřující krásu přírody a evokující lidskou představivost a emoce.

Pestrou krásu letních květin orámuje zelená expozice okrasných dřevin Svazu školkařů ČR v pavilonu E.
Letní výstavní nabídku uzavře přehlídka výpěstků členů Českého zahrádkářského svazu s paletou pestrobarevných letních květin - gladiol, růží, lilií, jiřin a nejrůznějších balkonovek. Návštěvníky potěší dobré rady v tradiční zahrádkářské poradně.

Na své si v létě na Floře přijdou také zahrádkáři, zahradníci a kutilové.
Čeká na ně bohatá nabídka ZAHRADNICKÝCH TRHŮ s prodejem květin, rostlinného materiálu, zahradnickými pomůckami a hobby potřebami.

Pro zájemce budou zdarma otevřeny sbírkové skleníky výstaviště s exotickými zajímavostmi z celého světa, botanická zahrada a rozárium v Bezručových sadech s více než 500 odrůdami růží a také botanická zahrada olomoucké Univerzity Palackého. Těšit se mohou také na bohatý doprovodný program.

Brány výstaviště Flora budou během výstavy otevřeny denně od 9 do 18 hodin. Plné vstupné je 100 Kč, zlevněné (pro důchodce a studenty) – 80 Kč, děti od 6 do 15 let – 40 Kč, rodinné vstupné (dva dospělí + 1 až 4 děti) - 210 Kč. Zdarma je vstup na výstavu pro děti do 10 let v doprovodu rodičů a návštěvníky s průkazem ZTP a ZTP – P.

Pro inspiraci fotogalerie z loňské letní Flory

http://www.flora-ol.cz

verze pro tisk >

Další články:

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SVĚT BETONU v Paříži

- INTERMAT 2015 a WORLD OF CONCRETE EUROPE

- ZEMĚDĚLSKÝ TÝDEN V PAŘÍŽI

- Zemědělský týden v Paříži

- Česká účast v Lyonu s podporou MPO

- SIMA - SIMAGENA 2015 v předstihu

- SIAL útočí na naše chuťové a čichové smysly

- Premiéra veletrhu WNE 2014

- Brýle a oční optika SILMO Paříž 2014

- SILMO Mondial de l´Optique, Paříž 2014

- SIAL 2014 slaví 50. výročí

- České firmy se představují na EUROSATORY 2014

- WORLD NUCLEAR EXHIBITION Paříž

- BIOMASA A BIOENERGIE v Hamburku

- EUROPAIN 2014 Celosvětové setkání pekařů a cukrářů

- Veletrh vodárenských odborníků v Alžírsku

- BIOMASA A BIOENERGIE 2014 v Hamburku

- EUROPAIN 2014 - největší pekárna a cukrárna v Paříži

FOR CARAVAN 2018

Copyright ©2009-2018: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Ortenovo náměstí 2, 170 00 Praha 7
tel.: 266 007 226, 603 230 648
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}