Hamburská veletržní společnost

incheba - Pro zobrazení tohoto reklamního prvku potřebujete Flash Player

R+T 2018

Learntec

Ocenění Pasivní dům 2017 získalo pět staveb

Ocenění Pasivní dům 2017 získalo pět staveb

Celkem pět staveb v pasivním standardu, které byly přihlášené do soutěže Pasivní dům 2017, získalo ocenění. Patří mezi ně dřevostavba z Jílového u Prahy, vzdělávací a poradenské centrum Otevřená zah ...

Myslivost a příroda na Výstavišti Floria Kroměříž

Myslivost a příroda na Výstavišti Floria Kroměříž

Již po páté se od 23. 3. do 25. 3. 2018 koná prodejní výstava myslivosti a přírody, kde si můžete nakoupit vše potřebné pro pobyt v přírodě. Také v letošním roce se můžou návštěvníci těšit na chovatel ...

Holiday World 2018 – přijďte načerpat tipy na dovolenou i výlety

Holiday World 2018 – přijďte načerpat tipy na dovolenou i výlety

Dovolte, abychom vás srdečně pozvali k návštěvě 27. ročníku středoevropského veletrhu cestovního ruchu HOLIDAY WORLD 2018, který se uskuteční ve dnech 15. – 18. 2. 2018 souběžně s 12. ročníkem mezinár ...

LEARNTEC

FOR CARAVAN 2018

zpět

Odborná konference rozebere problémy pražské dopravy

Publikováno: 20.9.2011 00:00

Autor:

Odborná konference rozebere problémy pražské dopravy

Konference Doprava v Praze proběhne 21. září 2011 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech jako doprovodný program veletrhu FOR ARCH 2011.

Každý pracovní den vypadá na dopravních tepnách metropole stejně: do centra míří tisícovky pracujících, provoz na silnicích houstne náporem autobusů a osobních aut, ve vagonech pražského metra se tlačí manažeři, školáci i turisté. V odpoledních hodinách se situace opakuje v opačném směru. Jak lze snížit a lépe rozložit dopravní zatížení Prahy, jaká jsou plánovaná rozšíření tras MHD, v jaké fázi se nachází nový územní plán Prahy, jaké další novinky čekají Pražany v budoucnu? „Žádné velké město nedokázalo vybudovat takový dopravní systém, který by neměl negativní dopady, ať již v podobě dopadů na životní prostředí nebo kongesci. Cílem Prahy je mít funkční systém, který zajistí kvalitní mobilitu všem občanům a obyvatelům s minimálními negativními dopady, ne systém, který umožní neomezenou mobilitu za jakoukoliv cenu,“ říká Ing. Karel Březina, 1. náměstek primátora, který nad odbornou konferencí převzal záštitu a konferenci osobně zahájí.

Dilema Pražanů: Autem nebo městskou?
Podle Ročenky dopravy v Praze za rok 2010 zaplňují ulice hlavního města téměř prázdná auta, konkrétní průměrná obsazenost osobních aut činí 1,3 osoby na vůz. Výhody MHD si uvědomuje stále více lidí, a tak pohodlné automobily mění za sice společné, ale často rychlejší a spolehlivější cestování metrem, tramvají a městskými autobusy. Konkrétně v loňském roce přepravila Pražská integrovaná doprava celkem téměř 1,3 miliardy osob.
Nejvíce lidí v loňském roce přepravilo metro, z celkového počtu všech cestujících pražskou MHD to bylo 45 % osob, což potvrzuje významnou roli metra v pražské veřejné dopravě. Konkrétní data a aktuální informace o stavu dopravy v hlavním městě shrne na konferenci „Doprava v Praze“ Petr Blažek, dopravní ředitel Dopravního podniku hl. m. Prahy. „Snažíme se cestování pražským metrem co nejvíce lidem zpříjemnit. Proto jsme loni otevřeli nové nebo zrekonstruovali některé stávající vestibuly, přidali výtahy a schodišťové plošiny pro handicapované občany nebo maminky s kočárky,“ říká Petr Blažek, dopravní ředitel Dopravního podniku hl. m. Prahy a dodává: „V loňském dubnu jsme začali s výstavbou prodloužení trasy A ze stávající konečné Dejvická o dalších 6 kilometrů. Na trase tak přibudou další 4 stanice a dokončení předpokládáme v roce 2014,“ doplňuje Blažek k veřejně nejdiskutovanějšímu tématu.

Rozvoj dopravní infrastruktury je součástí územního plánování Prahy. O tom, v jaké fázi se nový územní plán nachází, o magistrále, ale také o problémech, se kterými se plánování potýká, promluví na konferenci Marek Zděradička, vedoucí Odboru infrastruktury na Útvaru rozvoje hlavního města Prahy.
Pro občany žijící na okrajích hlavního města a v jeho okolí je žhavou otázkou, zda vystačí s jedinou jízdenkou pro cestování po Praze i středních Čechách. Právě tématu sloučení dopravních systémů Prahy a Středočeského kraje se bude na konferenci věnovat Pavel Procházka, který je pověřený řízením ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy).

Situace na Pražském okruhu
Rozhodně nejvýznamnější změnou posledních let bylo pro řidiče loňské otevření části jižního Pražského okruhu. Stavba, jejíž součástí je i nejdelší most v ČR, má dálnicí propojit západní a východní část republiky a pomoci odlehčit dopravě v Praze. Denně zde projede 44 000 aut a podle původních odhadů má zrychlit řidičům jízdu mezi brněnskou D1 a plzeňskou D5 na 19 minut. Současný stav dostavby Pražského okruhu a postup dalších stavebních prácí představí veřejnosti Jiří Mayer, ředitel závodu Praha Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Více informací o konferenci a přednášejících najdete zde:

http://www.forarch.cz/2011/doprava/cz

verze pro tisk >

Další články:

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SVĚT BETONU v Paříži

- INTERMAT 2015 a WORLD OF CONCRETE EUROPE

- ZEMĚDĚLSKÝ TÝDEN V PAŘÍŽI

- Zemědělský týden v Paříži

- Česká účast v Lyonu s podporou MPO

- SIMA - SIMAGENA 2015 v předstihu

- SIAL útočí na naše chuťové a čichové smysly

- Premiéra veletrhu WNE 2014

- Brýle a oční optika SILMO Paříž 2014

- SILMO Mondial de l´Optique, Paříž 2014

- SIAL 2014 slaví 50. výročí

- České firmy se představují na EUROSATORY 2014

- WORLD NUCLEAR EXHIBITION Paříž

- BIOMASA A BIOENERGIE v Hamburku

- EUROPAIN 2014 Celosvětové setkání pekařů a cukrářů

- Veletrh vodárenských odborníků v Alžírsku

- BIOMASA A BIOENERGIE 2014 v Hamburku

- EUROPAIN 2014 - největší pekárna a cukrárna v Paříži

avf

Copyright ©2009-2018: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Ortenovo náměstí 2, 170 00 Praha 7
tel.: 266 007 226, 603 230 648
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}