strechy praha - Pro zobrazení tohoto reklamního prvku potřebujete Flash Player

mpo 2017
staffito-145

arteo_cz

Tisíce tipů na vánoční dárky pod jednou střechou

Tisíce tipů na vánoční dárky pod jednou střechou

Nenechávejte nákup vánočních dárků na poslední chvíli. Pořiďte je letos v předstihu na největším předvánočním veletrhu Stříbrné vánoční dny, který se uskuteční v areálu PVA EXPO PRAHA od 7. do 10. pro ...

Technicko - řemeslný pavilon na výstavě Vzdělání a řemeslo

Technicko - řemeslný pavilon na výstavě Vzdělání a řemeslo

Tradiční výstava VZDĚLÁNÍ A ŘEMESLO probíhá od 22. – 24. listopadu 2017 od 9 do 17 hodin, v pátek pak do 16 hodin na českobudějovickém Výstavišti. Vstup je pro všechny návštěvníky zdarma. Pavilon T2 j ...

R+T 2018 ve Stuttgartu

R+T 2018 ve Stuttgartu

Společnost Messe Stuttgart získala významnou podporu od odborných příznivců i profesních sdružení pro organizaci veletrhu R+T Stuttgart, který se koná od 27. února do 3. března 2018.

Learntec

R+T 2018

zpět

Odborná konference rozebere problémy pražské dopravy

Publikováno: 20.9.2011 00:00

Autor:

Odborná konference rozebere problémy pražské dopravy

Konference Doprava v Praze proběhne 21. září 2011 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech jako doprovodný program veletrhu FOR ARCH 2011.

Každý pracovní den vypadá na dopravních tepnách metropole stejně: do centra míří tisícovky pracujících, provoz na silnicích houstne náporem autobusů a osobních aut, ve vagonech pražského metra se tlačí manažeři, školáci i turisté. V odpoledních hodinách se situace opakuje v opačném směru. Jak lze snížit a lépe rozložit dopravní zatížení Prahy, jaká jsou plánovaná rozšíření tras MHD, v jaké fázi se nachází nový územní plán Prahy, jaké další novinky čekají Pražany v budoucnu? „Žádné velké město nedokázalo vybudovat takový dopravní systém, který by neměl negativní dopady, ať již v podobě dopadů na životní prostředí nebo kongesci. Cílem Prahy je mít funkční systém, který zajistí kvalitní mobilitu všem občanům a obyvatelům s minimálními negativními dopady, ne systém, který umožní neomezenou mobilitu za jakoukoliv cenu,“ říká Ing. Karel Březina, 1. náměstek primátora, který nad odbornou konferencí převzal záštitu a konferenci osobně zahájí.

Dilema Pražanů: Autem nebo městskou?
Podle Ročenky dopravy v Praze za rok 2010 zaplňují ulice hlavního města téměř prázdná auta, konkrétní průměrná obsazenost osobních aut činí 1,3 osoby na vůz. Výhody MHD si uvědomuje stále více lidí, a tak pohodlné automobily mění za sice společné, ale často rychlejší a spolehlivější cestování metrem, tramvají a městskými autobusy. Konkrétně v loňském roce přepravila Pražská integrovaná doprava celkem téměř 1,3 miliardy osob.
Nejvíce lidí v loňském roce přepravilo metro, z celkového počtu všech cestujících pražskou MHD to bylo 45 % osob, což potvrzuje významnou roli metra v pražské veřejné dopravě. Konkrétní data a aktuální informace o stavu dopravy v hlavním městě shrne na konferenci „Doprava v Praze“ Petr Blažek, dopravní ředitel Dopravního podniku hl. m. Prahy. „Snažíme se cestování pražským metrem co nejvíce lidem zpříjemnit. Proto jsme loni otevřeli nové nebo zrekonstruovali některé stávající vestibuly, přidali výtahy a schodišťové plošiny pro handicapované občany nebo maminky s kočárky,“ říká Petr Blažek, dopravní ředitel Dopravního podniku hl. m. Prahy a dodává: „V loňském dubnu jsme začali s výstavbou prodloužení trasy A ze stávající konečné Dejvická o dalších 6 kilometrů. Na trase tak přibudou další 4 stanice a dokončení předpokládáme v roce 2014,“ doplňuje Blažek k veřejně nejdiskutovanějšímu tématu.

Rozvoj dopravní infrastruktury je součástí územního plánování Prahy. O tom, v jaké fázi se nový územní plán nachází, o magistrále, ale také o problémech, se kterými se plánování potýká, promluví na konferenci Marek Zděradička, vedoucí Odboru infrastruktury na Útvaru rozvoje hlavního města Prahy.
Pro občany žijící na okrajích hlavního města a v jeho okolí je žhavou otázkou, zda vystačí s jedinou jízdenkou pro cestování po Praze i středních Čechách. Právě tématu sloučení dopravních systémů Prahy a Středočeského kraje se bude na konferenci věnovat Pavel Procházka, který je pověřený řízením ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy).

Situace na Pražském okruhu
Rozhodně nejvýznamnější změnou posledních let bylo pro řidiče loňské otevření části jižního Pražského okruhu. Stavba, jejíž součástí je i nejdelší most v ČR, má dálnicí propojit západní a východní část republiky a pomoci odlehčit dopravě v Praze. Denně zde projede 44 000 aut a podle původních odhadů má zrychlit řidičům jízdu mezi brněnskou D1 a plzeňskou D5 na 19 minut. Současný stav dostavby Pražského okruhu a postup dalších stavebních prácí představí veřejnosti Jiří Mayer, ředitel závodu Praha Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Více informací o konferenci a přednášejících najdete zde:

http://www.forarch.cz/2011/doprava/cz

verze pro tisk >

Další články:

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SVĚT BETONU v Paříži

- INTERMAT 2015 a WORLD OF CONCRETE EUROPE

- ZEMĚDĚLSKÝ TÝDEN V PAŘÍŽI

- Zemědělský týden v Paříži

- Česká účast v Lyonu s podporou MPO

- SIMA - SIMAGENA 2015 v předstihu

- SIAL útočí na naše chuťové a čichové smysly

- Premiéra veletrhu WNE 2014

- Brýle a oční optika SILMO Paříž 2014

- SILMO Mondial de l´Optique, Paříž 2014

- SIAL 2014 slaví 50. výročí

- České firmy se představují na EUROSATORY 2014

- WORLD NUCLEAR EXHIBITION Paříž

- BIOMASA A BIOENERGIE v Hamburku

- EUROPAIN 2014 Celosvětové setkání pekařů a cukrářů

- Veletrh vodárenských odborníků v Alžírsku

- BIOMASA A BIOENERGIE 2014 v Hamburku

- EUROPAIN 2014 - největší pekárna a cukrárna v Paříži

Veletrh námořních technologií SMM Hamburg 2018

Copyright ©2009-2017: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Ortenovo náměstí 2, 170 00 Praha 7
tel.: 266 007 226, 603 230 648
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}