staffito-300

Veletrh větrné energie WindEnergy Hamburg 2018
Logo VCB

arteo_cz

Veletrh REHAB 2019

Veletrh REHAB 2019

16. – 18. května 2019, Messe Karlsruhe

FeuerTrutz

FeuerTrutz

V termínu 20. - 21. února 2019 proběhne na výstavišti v Norimberku již 9-tý ročník mezinárodního veletrhu FeuerTrutz, který je zaměřen na protipožární prevenci.

Staňte se také Vy součástí bio světa - veletrh BIOFACH 2019

Staňte se také Vy součástí bio světa - veletrh BIOFACH 2019

Jen do 31. 7. 2018 mají výrobci biopotravin možnost zajistit si pro firmu místo na mezinárodním veletrhu biopotravin BIOFACH 2019 (13.02. - 16. 02.2019) Velmi rychle a pohodlně je možné se nahlási ...

interbad 2018

Eunique  veletrh užitého umění a designu

zpět

FOR ARCH 2011 se 769 vystavovateli z 15 zemí světa

Publikováno: 20.9.2011 00:00

Autor:

FOR ARCH 2011 se 769 vystavovateli z 15 zemí světa

Od 21. - 25.9. se odehrává významná událost nejen v prostorách PVA EXPO PRAHA v Letňanech, ale na celé veletržní mapě v ČR a střední Evropě! Probíhá 22. ročník mezinárodního veletrhu nízkoenergetického stavění FOR ARCH 2011.

Letos je celý veletrh výjimečný zejména svým zaměřením. Především se bude zabývat problematikou a tipy na nízkoenergetické stavění a úsporou energií. Veletrh se může pochlubit 769 vystavovateli z 15 zemí světa, kteří se představí v 6-ti výstavních halách na čisté výstavní ploše více než 17.000 m2.

Zaměřením veletrhu je směrována i většina odborného doprovodného programu. Odborná i široká veřejnost se může těšit na speciální přednáškový blok od Centra pasivního domu s názvy přednášek „Pasivní domy – proč a jak“ a „Jak se žije v pasivním domě“. První den veletrhu se představí zástupci Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB) a Ministerstva pro místní rozvoj první pilotní program na podporu výstavby nájemních bytů dle nedávno schválené Koncepce bydlení ČR do 2020. „Pilotní program bude spuštěn již tento rok a Fond má na jeho realizaci připraveno prvních 120 milionů korun“, uvedl JUDr. Jan Wagner, náměstek ředitele SFRB. Dalším zajímavým tématem je oblast Nekonvenčních zdrojů elektrické energie, které zajistí odborníci z Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně. Veletrh také myslí na odstraňování bariér a překážek mezi lidmi a tak společnost ABF, a.s. a ČKAIT připravili odborný workshop s názvem: Bezbariérové užívání staveb ve vztahu k právním předpisům a technickým normám.

Další zajímavou konferencí je projekt s názvem Dřevěné stavění. Bude se zabývat, ostatně jako celý, veletrh zejména efektivním stavěním, snižováním ekologického zatížení budov atd. Označení „nízkoenergetický“ nebo „pasivní dům“ je dnes prakticky synonymem pro moderní bydlení. Za posledních deset let se toto téma posunulo z kruhů vášnivých teoretiků do reálné podoby, kterou respektují odborníci i legislativa. Naše republika se již může pochlubit celou řadou zajímavých projektů. Firmy, které byly před několika lety pionýry v této oblasti výstavby, jsou dnes vyspělé společnosti s jasnými cíli a zaručenou kvalitou.

Soutěžní přehlídka řemesel SUSO, která letos slaví malé jubileum - již 15 let trvání - má letos opět své finále v rámci veletrhu FOR ARCH. Tato soutěž slouží k popularizaci a medializaci stavebních oborů, ke zvýšení zájmu veřejnosti i budoucích studentů o stavební učební obory, na straně druhé se snaží zainteresovat podnikatelskou sféru a společně se školami vybudovat po celé ČR základnu kvalifikovaných řemeslníků. Generálním partnerem je společnost Wienerberger, cihlářský průmysl, a.s.. Generální partner oboru Obkladač: SIKO KOUPELNY, a.s., hlavní partneři: Xella CZ, s.r.o., Schiedel, a.s., LB Cemix, s.r.o, KB Blok systém, s.r.o. a Würth spol. s r.o. Partnery celé akce jsou: STANLEY, DeWALT, D.Z.P. Praha, s.r.o.

V rámci doprovodného programu proběhne na slavnostním galavečeru vyhlášení výsledků soutěže začínajících architektů Young Architect Award 2011. Cílem již 3. ročníku mezinárodní soutěže je otevřít veřejnou diskuzi na téma, jak architektura ovlivňuje a přispívá k lepšímu životu společnosti a dát prostor neotřelým ztvárněním veřejného prostoru mladé generace architektů. Letos o prvenství soupeří celkem 128 soutěžních prací, vedle studentů a začínajících architektů z ČR se do bojů zapojí i soutěžící z Mexika, Španělska, Turecka, Belgie a dalších zemí. Spolupracující školy FA a Katedra architektury FSv ČVUT v Praze, FUA TU v Liberci, FA VUT v Brně, FAST VŠB-TU Ostrava, FA STU Bratislava. Odborný garant: ČKA. Záštitu nad projektem převzali: ČKAIT, MŠMT, MPO, MMR, MK, MŽP, Praha, Brno, Ostrava, Liberec. Významnými partnery jsou: MŽP - Revolvingový fond Ministerstva životního prostředí, Nadace Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových, CEGRA (ARCHICAD), FOR ARCH, SPYRON. Mediální partneři: iDNES.cz, ERA21, ASB, ARCHITEKT, Interiér veřejných budov, Střechy, fasády, izolace, KONSTRUKCE, Fasády, Stavební fórum, eStav.cz, Development news, STAVITEL.

V rámci soutěže GRAND PRIX o nejpřínosnější výrobek či technologii veletrhu FOR ARCH 2011 je letos přihlášeno 22 exponátů.

Velmi zajímavým lákadlem pro návštěvníky je hlavní soutěž veletrhu FOR ARCH o výhry v celkové hodnotě 500 tisíc Kč od společnosti BEST, a.s., výrobcem kvalitní betonové dlažby. Další atraktivní soutěží bude soutěž o dvouletý bezplatný pronájem bytu 2+kk od společnosti AAA Byty.

Kompletní tisková zpráva ke stažení

http://www.forarch.cz

verze pro tisk >

Další články:

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SVĚT BETONU v Paříži

- INTERMAT 2015 a WORLD OF CONCRETE EUROPE

- ZEMĚDĚLSKÝ TÝDEN V PAŘÍŽI

- Zemědělský týden v Paříži

- Česká účast v Lyonu s podporou MPO

- SIMA - SIMAGENA 2015 v předstihu

- SIAL útočí na naše chuťové a čichové smysly

- Premiéra veletrhu WNE 2014

- Brýle a oční optika SILMO Paříž 2014

- SILMO Mondial de l´Optique, Paříž 2014

- SIAL 2014 slaví 50. výročí

- České firmy se představují na EUROSATORY 2014

- WORLD NUCLEAR EXHIBITION Paříž

- BIOMASA A BIOENERGIE v Hamburku

- EUROPAIN 2014 Celosvětové setkání pekařů a cukrářů

- Veletrh vodárenských odborníků v Alžírsku

- BIOMASA A BIOENERGIE 2014 v Hamburku

- EUROPAIN 2014 - největší pekárna a cukrárna v Paříži

ra-TL

Copyright ©2009-2018: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Ortenovo náměstí 2, 170 00 Praha 7
tel.: 266 007 226, 603 230 648
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}