world of beauty 2017 podzim

caravan salon
südback 2017

mineralien

Uzávěrka přihlášek na SMM 2018 se blíží

Uzávěrka přihlášek na SMM 2018 se blíží

Více než 2200 vystavovatelů z celého světa představují na předním světovém veletrhu námořního průmyslu své nejnovější produkty a služby. Každé dva roky se setkávají zástupci průmyslu a odborníci z cel ...

Tisková zpráva- Rekordní výsledek pro společnost NürnbergMesse

Tisková zpráva- Rekordní výsledek pro společnost NürnbergMesse

Norimberk, 13. července 2017 Rekordní výsledek pro společnost NürnbergMesse • Rok 2016 s koncernovou bilancí v superlativech: 288 milionů eur obrat, 56,2 milionů eur EBITDA, přes 15 milionů eur ...

 

Tisková zpráva- Rekordní výsledek pro společnost NürnbergMesse

Norimberk, 13. července 2017 Rekordní výsledek pro společnost NürnbergMesse • Rok 2016 s koncernovou bilancí v superlativech: 288 milionů eur obrat, 56,2 milionů eur EBITDA, přes 15 milionů eur ...

AMB 2018

Learntec

zpět

Prestižní soutěž odhalila mladé architektonické talenty

Publikováno: 7.10.2011 00:00

Autor:

Kdo bude udávat směr v české architektuře v nejbližší budoucnosti? Pravděpodobně mezi nimi budou jména mladých architektů, kteří zazářili na soutěžní přehlídce Young Architect Award 2011. Ve čtvrtek 22. září večer soutěž dospěla do svého finále a představila nejúspěšnější architektonické talenty, kromě Čechů získali ocenění odborné poroty také slovinští a maďarští architekti. Ústředním motivem celé soutěže byl veřejný prostor a propojení městské zástavby s vodou. Vítězové si kromě finanční odměny užijí také dvě letenky do některé evropské metropole za zajímavou architekturou.

22. září proběhlo na galavečeru veletrhu FOR ARCH 2011 vyhlášení výsledků soutěže architektů ve věku do 33 let. Celkem se do soutěže přihlásilo 128 projektů, z nichž bylo do finále nominováno 27 prací. „Hodnocení bylo náročné, museli jsme se s každým projektem podrobně seznámit a zvážit přínos jeho řešení. Kromě nápadu jsme hodnotili také kvalitu a kreativitu zpracování návrhu,“ vysvětluje předseda odborné poroty Jan Jehlík, který přednáší na Fakultě architektury ČVUT v Praze. „Přestože se jedná o práce architektů, kteří stojí teprve na začátku kariéry a mají za sebou zatím minimální zkušenosti, potěšilo nás, nakolik profesionální jejich práce byly a kolik neokoukané originality přináší. Myslím, že o řadě z těchto architektů ještě v budoucnu uslyšíme,“ pochvaluje výsledek soutěže Jehlík.

V kategorii Město a voda zvolila porota jako nejlepší projekt „Řeka a město/Vltava a Praha“ architekta Jakuba Jílka, který veřejný prostor vidí v samotné řece protékající městem. Studie řeší konkrétní případ Prahy a Vltavy, kterou přibližuje co nejvíce Pražanům tím, že vytváří na řece dopravní síť, na nábřežích buduje plovárny a oživuje ostrovy.

Druhého soutěžního tématu Centrum a okraje se týkala např. porotou oceněná práce dvou architektek Pavlíny Macháčkové a Kláry Makovcové. Vytvořily budovu zemědělského učiliště v africké Angole, které bude místním lidem sloužit také jako komunitní centrum. Autorky musely návrh přizpůsobit náročným klimatickým podmínkám, omezenému sortimentu stavebního materiálu a skutečnosti, že např. v místě nefunguje elektřina.

Ze zahraničních autorů zaujala porotu např. slovinská architektka Polonca Kastelic, která řešila úpravu a oživení náměstí v malém městě Zgornje Gorje ležícího ve slovinských Alpách. Ocenění dalšího zahraničního účastníka soutěže přišlo od samotné veřejnosti. Návrhu maďarského architekta Ference Tirbuse dali lidé v hlasování na webových stránkách soutěže www.yaa.cz nejvíce svých hlasů. Návrh „Book and BluesHouse“ zaujal veřejnost neotřelým nápadem, jak v norském přímořském městě Nottoden vytvořit z bývalé železárny prostor pro konání bluesového festivalu. Cenu čtenářů iDNES získal projekt Rekonstrukce tiskáren v Liberci, který chce přeměnit nevyužívaný průmyslový areál v blízkosti historického centra Liberce na veřejný prostor. Vzniknou zde kavárny, restaurace a galerie, ateliéry, kanceláře a byty.

Přehled vítězných prací

http://www.yaa.cz

verze pro tisk >

Další články:

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SVĚT BETONU v Paříži

- INTERMAT 2015 a WORLD OF CONCRETE EUROPE

- ZEMĚDĚLSKÝ TÝDEN V PAŘÍŽI

- Zemědělský týden v Paříži

- Česká účast v Lyonu s podporou MPO

- SIMA - SIMAGENA 2015 v předstihu

- SIAL útočí na naše chuťové a čichové smysly

- Premiéra veletrhu WNE 2014

- Brýle a oční optika SILMO Paříž 2014

- SILMO Mondial de l´Optique, Paříž 2014

- SIAL 2014 slaví 50. výročí

- České firmy se představují na EUROSATORY 2014

- WORLD NUCLEAR EXHIBITION Paříž

- BIOMASA A BIOENERGIE v Hamburku

- EUROPAIN 2014 Celosvětové setkání pekařů a cukrářů

- Veletrh vodárenských odborníků v Alžírsku

- BIOMASA A BIOENERGIE 2014 v Hamburku

- EUROPAIN 2014 - největší pekárna a cukrárna v Paříži

LEARNTEC _Future Learning

Copyright ©2009-2017: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Ortenovo náměstí 2, 170 00 Praha 7
tel.: 266 007 226, 603 230 648
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}