arteo_cz

mpo 2017
AUTOSHOW PRAHA

world of beauty 2017 podzim

Uzávěrka přihlášek na SMM 2018 se blíží

Uzávěrka přihlášek na SMM 2018 se blíží

Více než 2200 vystavovatelů z celého světa představují na předním světovém veletrhu námořního průmyslu své nejnovější produkty a služby. Každé dva roky se setkávají zástupci průmyslu a odborníci z cel ...

Tisková zpráva- Rekordní výsledek pro společnost NürnbergMesse

Tisková zpráva- Rekordní výsledek pro společnost NürnbergMesse

Norimberk, 13. července 2017 Rekordní výsledek pro společnost NürnbergMesse • Rok 2016 s koncernovou bilancí v superlativech: 288 milionů eur obrat, 56,2 milionů eur EBITDA, přes 15 milionů eur ...

 

Tisková zpráva- Rekordní výsledek pro společnost NürnbergMesse

Norimberk, 13. července 2017 Rekordní výsledek pro společnost NürnbergMesse • Rok 2016 s koncernovou bilancí v superlativech: 288 milionů eur obrat, 56,2 milionů eur EBITDA, přes 15 milionů eur ...

Messe Stuttgart

IT-TRANS: IT řešení pro veřejnou dopravu

zpět

CZECHBUS – unikátní autobusový veletrh světových značek

Publikováno: 2.11.2011 00:00

Autor: INCHEBA EXPO PRAHA

CZECHBUS – unikátní autobusový veletrh světových značek

Na Výstavišti v Praze - Holešovicích dnes odstartoval středoevropský veletrh autobusů a veřejné dopravy CZECHBUS 2011. Nový veletrh představí 17 značek autobusů od předních domácích a světových výrobců. K vidění bude 36 autobusů, z toho hned šest českých premiér. Předvedou se autobusy všech velikostních kategorií od minibusů až po luxusní coache. Historicky první středoevropský veletrh autobusů a veřejné dopravy CZECHBUS 2011 se na pražském Výstavišti uskuteční ve dnech 3. až 5. listopadu 2011. První dva dny jsou určeny pro odborníky, 5. listopadu se brány Výstaviště otevřou i veřejnosti.

Na ojedinělém veletrhu CZECHBUS 2011 nebudou chybět autobusy hybridní ani ty jezdící na klasickou naftu. Velkou atrakcí jistě bude i představení vodíkového autobusu včetně ukázkových jízd. Na své si ale přijdou i návštěvníci vyhledávající nejrůznější vybavení pro autobusy, diagnostickou a servisní techniku, kde se také představí celá řada novinek a neotřelých řešení. Výrazné zastoupení mají městské autobusy na hybridní pohon, například Volvo a Solaris (polsko-česká spolupráce). Mezi novinky patří i nový německý luxusní Viseon C 13 či španělský Beulas Aura, který budí zaslouženou pozornost. Stoleté jubileum výroby busů na veletrhu oslaví expozicí s pěti autobusy značka Scania. Chybět nebude ani český výrobce z Vysokého Mýta – Iveco Irisbus. Představí se též autobusy, které vůbec „nevrčí“, přijely totiž neslyšně na pohon akumulátorů, jako například novinka SOLARIS URBINO HYBRID 12 s výzbrojí ŠKODA ELECTRIC a VOLVO 7700 HYBRID. Letošní autobusový podzim je prostě skutečně úrodný.

„Veletrh CZECHBUS vzbudil u odborné veřejnosti mimořádný zájem. Přesně takovýto, úzce vymezený a především na profesionály orientovaný veletrh, v České republice, ale i v širším středoevropském a východoevropském měřítku, jednoznačně chyběl. Přitom jde o oblast, která v široké míře zasahuje do života celé země a většiny lidí. Autobusová doprava je bezesporu významným fenoménem současnosti a to jak ve městech, regionech, tak i při dálkové přepravě. Autobusy a trolejbusy v ní sehrávají nezaměnitelnou roli. Jedná se o výraznou komoditu, která si podle našeho názoru rozhodně zaslouží významnou pozornost a velký zájem o náš nový veletrh je toho důkazem. Neustále se zde objevuje řada novinek, a to nejen ve vlastní konstrukci či vybavení autobusů, ale také v jejich doplňcích a servisu. A pokud jde o MHD, tam se zejména stále významněji objevují technologie z dopravní telematiky, neustálým předmětem zájmu je i organizace hromadné dopravy ve městech a sousedících regionech,“ říká Markéta Holatová, tisková mluvčí Incheby Praha.

„Je nám ctí, že v tomto oboru prakticky neexistuje instituce, svaz či asociace, která by se na přípravě veletrhu partnersky nepodílela. Ať už je to Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo dopravy, Svaz průmyslu a dopravy ČR, Hospodářská komora ČR i hl. m. Prahy, Asociace krajů ČR a řada profesních svazů a asociací. Velice si také vážíme faktu, že generálním partnerem veletrhu je Dopravní podnik hl. m. Prahy,“ dodala Holatová.

Vizitkou veletrhu bude také velmi bohatý odborný doprovodný program, který zahrnuje celodenní konferenci Veřejná doprava „on line“, workshop Ústavu jaderného výzkumu Řež na téma Vodík ve veřejné dopravě, seminář České plynárenské unie a RWE na téma Využití CNG v městské dopravě, proběhne zasedání Komise rady Asociace krajů ČR pro dopravu a mnohé další akce.

Na sobotu, kdy se veletrh otevře i široké veřejnosti, je připravena řada atraktivních programů pro celou rodinu, které organizuje PROMOTÝM Praha společně s Dopravním podnikem hl. m. Prahy. Těšit se můžete na jízdy historickou tramvají nebo akce zaměřené na bezpečnost provozu autobusů, zároveň budou probíhat jízdy zručnosti. Na Výstavišti bude zároveň start i cíl Rallye Večerní Prahou.

Otevírací doba veletrhu je ve čtvrtek a pátek od 9 do 17 hodin, v sobotu do 16 hodin. Děti do 15 let mají v sobotu vstup zdarma.

Těšíme se na Vás …

Doprovodný program ke stažení ZDE

verze pro tisk >

Další články:

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SVĚT BETONU v Paříži

- INTERMAT 2015 a WORLD OF CONCRETE EUROPE

- ZEMĚDĚLSKÝ TÝDEN V PAŘÍŽI

- Zemědělský týden v Paříži

- Česká účast v Lyonu s podporou MPO

- SIMA - SIMAGENA 2015 v předstihu

- SIAL útočí na naše chuťové a čichové smysly

- Premiéra veletrhu WNE 2014

- Brýle a oční optika SILMO Paříž 2014

- SILMO Mondial de l´Optique, Paříž 2014

- SIAL 2014 slaví 50. výročí

- České firmy se představují na EUROSATORY 2014

- WORLD NUCLEAR EXHIBITION Paříž

- BIOMASA A BIOENERGIE v Hamburku

- EUROPAIN 2014 Celosvětové setkání pekařů a cukrářů

- Veletrh vodárenských odborníků v Alžírsku

- BIOMASA A BIOENERGIE 2014 v Hamburku

- EUROPAIN 2014 - největší pekárna a cukrárna v Paříži

veletrhy 3

Copyright ©2009-2017: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Ortenovo náměstí 2, 170 00 Praha 7
tel.: 266 007 226, 603 230 648
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}