veletrhy2019

R+T 2021
ILA

VIVANESS

Vydejte se s námi dne 9.10.2019 na veletrh it-sa.

Vydejte se s námi dne 9.10.2019 na veletrh it-sa.

V rámci zájezdu bude bezplatně poskytnuta nejen vstupenka na veletrh, drobné občerstvení, ale také velmi originální dárek pro Vaši IT bezpečnost. Příspěvek na dopravu činí symbolických 399,- Kč. www. ...

Vše, co potřebujete vědět k návštěvě veletrhu FOR ARCH

Vše, co potřebujete vědět k návštěvě veletrhu FOR ARCH

Není pochyb o tom, že FOR ARCH je tím správným místem pro všechny kutily, řemeslníky, architekty a hlavně pro ty, kteří se chystají rekonstruovat či stavět. Mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH ...

Zvýhodněná cena výstavní plochy na brněnské zemědělské a lesnické veletrhy 2020 platí do 30. září

Zvýhodněná cena výstavní plochy na brněnské zemědělské a lesnické veletrhy 2020 platí do 30. září

Od 31. března do 4. dubna 2020 proběhne na brněnském výstavišti Mezinárodní veletrh zemědělské techniky TECHAGRO. Souběžně s ním proběhnou Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh SILVA REGINA a Vele ...

messe duesseldorf

BIOFACH

zpět

Na dovolenou s GO a REGIONTOUR

Publikováno: 6.1.2012 00:00

Autor: Veletrhy Brno, a.s.

Na dovolenou s GO a REGIONTOUR

Někdo objevuje krásy nejbližšího okolí, jiný hledá dobrodružství a zážitky až na druhém konci světa. Tu vůbec nejaktuálnější nabídku poznávacích cest, zájezdů, i výletů naleznou návštěvníci ve dnech 12. až 15. ledna 2012 na brněnském výstavišti, kde je čeká také bohatý doprovodný program. Dvojice veletrhů cestovního ruchu GO a REGIONTOUR je nejširší tuzemskou přehlídkou svého druhu a opět slibuje pořádnou porci inspirace. Vystavující firmy z 20 zemí budou prezentovat přes 100 zahraničních destinací, a nezaostává ani aktuální přehlídka turistických zajímavostí českých a moravských regionů.

Domácí turistika táhne
Češi objevují krásy své vlasti a stále častěji vyrážejí na výlety v tuzemsku. Výběr mají obrovský, protože každý region je něčím specifický a jedinečný. Rozmanitost českých a moravských krajů již dvacet let dokumentuje veletrh REGIONTOUR, který letos znovu obsazuje největší pavilon P. V nejširší nabídce turistických cílů v České republice návštěvníci veletrhu určitě naleznou mnohá místa, o kterých zatím ani neslyšeli a zatouží se tam vypravit. A nejen to - dostane se jim také informací o možnostech ubytování a dalších službách, kterých stále přibývá. Na jediném místě porovnají nabídku jednotlivých lyžařských středisek včetně nových sjezdovek a aktuálních ceníků, získají nové mapy cyklotras, zjistí sezónní novinky v nabídce hradů a zámků a mnoho dalšího. Vedle tuzemských krajů se v pavilonu P prezentují také turistická střediska ze Slovenska a Rakouska. K nováčkům ročníku patří například jihočeské Sdružení růže, jehož cílem je ochrana a prezentace kulturního a přírodního dědictví na území bývalého Rožmberského dominia, turistické sdružení Českomoravské pomezí nebo slovenské lázně Dudince a Smrdáky.
Zvláštní pozornost je věnována cykloturistice. Zcela nový projekt Cykloturistika v regionech ČR soustředí na jedno místo prezentaci cyklistických tras, speciálních map, nových modelů kol i cyklistických potřeb a doplňků.

Evropské sdružení poutníků na veletrzích GO a REGIONTOUR
Zvýrazněným tématem veletrhů GO a REGIONTOUR je církevní turistika. Poutě a návštěvy sakrálních památek jsou tradiční a významnou součástí světové turistiky, která na rozdíl od jiných segmentů cestovního ruchu není příliš závislá na vnějších vlivech. České a moravské regiony mají k rozvoji církevní turistiky velmi dobré předpoklady a začaly se v této oblasti aktivně angažovat. Nejdále je Zlínský kraj, který se loni jako první region střední a východní Evropy zapojil do sítě poutních stezek Evropy I Cammini d'Europa. Na veletrhu REGIONTOUR chce tyto informace předat dalším českým a moravským krajům, které mají potenciál pro rozvoj církevní turistiky. Workshop věnovaný církevní turistice se na brněnském výstavišti uskuteční ve čtvrtek 12. ledna. Jeho hlavními partnery jsou Zlínský kraj a Centrála cestovního ruchu Východní Moravy. K účastníkům budou patřit nejen představitelé sítě I Cammini d'Europa, ale také Mons. Dominik Duka, arcibiskup pražský a primas český, Mons. Jan Graubner, arcibiskup olomoucký a metropolita moravský, představitelé Zlínského kraje a agentury CzechTourism.
Mons. Dominik Duka navštívil již veletrh REGIONTOUR 2011 a v čele České biskupské konference zde jednal s odborníky ze státní správy a cestovního ruchu o možnostech rozvoje církevní turistiky. Vznikla tak platforma pro další spolupráci, která se během roku rozvinula do podoby konkrétních projektů, již realizovaných i teprve chystaných, které budou prezentovány na čtvrtečním workshopu. Zároveň zde bude přednesena ekonomická analýza potenciálu církevní turistiky v Evropě, kterou zpracoval Petr Zahradník z České spořitelny, člen Národní ekonomické rady vlády (NERV). Fórum bude otevřeno také odborným návštěvníkům, kteří zde mohou získat informace o plánovaných akcích a navázat kontakty s rozhodujícími osobami. "V segmentu církevní turistiky a to nejen v rámci České republiky vidíme silný potenciál. Naše společnost jako organizátor veletrhů cestovního ruchu se snaží v rámci těchto veletrhů vytvářet vhodnou platformu pro diskusi všech příslušných institucí a podnikatelských subjektů a napomoci tak rozvoji církevní turistiky," konstatoval ředitel veletrhu Miloň Mlčák.
Další informace o církevní turistice návštěvníci veletrhu získají přímo v expozici turistického regionu Východní Morava, který zde představí svou ucelenou produktovou nabídku.

REGIONTOUR s aktuálními informacemi pro odborníky
Ve spolupráci s garanty veletrhů, odbornými asociacemi a kraji je připravován doprovodný program, který bude mapovat současnou situaci v cestovním ruchu a reagovat na aktuální problémy. Vedle jedné z nejdůležitějších akcí - Zasedání Rady Asociace krajů ČR, přinese doprovodný program v prvních dvou dnech konání veletrhů zajímavé přednášky, diskuze a prezentace určené především odborným návštěvníkům.
K veletrhu REGIONTOUR neodmyslitelně patří odborné soutěže. Tou nejprestižnější je Velká cena cestovního ruchu, kterou společně vyhlašují společnost Veletrhy Brno a vydavatelství C.O.T. media. Tato soutěž zviditelňuje výjimečné a vysoce kvalitní počiny v oblasti cestovního ruchu a upozorňuje na atraktivní novinky či možnosti, které nabízejí. Soutěží se v kategoriích nejlepší turistický produkt, nejlepší jednotná kampaň, nejlepší turistický portál a nejlepší cestovní kancelář, přičemž v té poslední hodnotí vedle odborné komise také široká veřejnost formou hlasování na portálu Sdovolená.cz. Speciální soutěžní kategorií pro rok 2011/2012 je nejlepší golfový balíček. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne 12. ledna v 16 hodin na podiu v pavilonu P.
Samozřejmě nebude chybět ani slavnostní vyhlášení výsledků tří tradičních soutěží pro mladé adepty práce v cestovním ruchu, a to 15. ročníku soutěže o královnu regionů České republiky a Slovenské republiky REGION REGINA 2012, 18. ročníku soutěže talentů pro cestovní ruch PROFI GO 2012 a 10. ročníku soutěže mladých odborníků v cestovním ruchu TOP GUIDE junior 2012.

Za regionální gastronomií s mistry kuchaři
Po úspěšné loňské premiéře se na veletrh REGIONTOUR vrací prezentace projektu Czech Specials, který propaguje českou kuchyni a její regionální speciality. Návštěvníci se tak mohou těšit na důvěrnější seznámení s českou a moravskou gastronomickou tradicí. Pestré chutě jim po celé čtyři dny zprostředkují ti nejpovolanější – kuchaři vyhlášených restaurací, kteří si pro veletržní ukázku připravili své osvědčené recepty. Stánek Asociace hotelů a restaurací ČR je opět koncipován jako restaurace s profesionálním zázemím, jehož vládcem se ve čtvrtek 12. ledna stane dlouholetý kapitán národního týmu kuchařů a cukrářů a šéfkuchař pražské restaurace Aureole Jiří Král. V pátek a také v neděli jej vystřídá šéfkuchař z Hotelu Holiday Inn Brno Josef Dufek. Sobota pak bude patřit mistrovské vařečce Davida Vituly z Hotelu Voroněž Brno. Menu se podává vždy třikrát denně - v 11, ve 13 a v 15 hodin - a v mezidobí se koná baristická show společnosti Nestlé Česko s ukázkou přípravy dokonalé kávy obohacenou o Latte art. Pokud návštěvníka české a moravské pochoutky zlákají k úvahám stát se skutečným gastronomickým turistou a místo za památkami cestovat za dobrým jídlem, inspiraci k těmto výletům najdete na stránkách www.czechspecials.cz se seznamem více než tří set restaurací certifikovaných v rámci projektu Czech Specials. Tento dlouhodobý program běží pod patronátem agentury CzechTourism, oživuje kulinářské tradice našich regionů a podporuje rozvoj gastronomické turistiky. „Se zájmem restaurací o projekt Czech Specials jsme velice spokojeni. V roce 2012 počítáme v projektu s dalším rozšířením certifikovaných restaurací, ovšem tak, aby byla zachována kvalita. Tu by měly zaručit pravidelné anonymní návštěvy kontrolorů,“ uvedl generální ředitel agentury CzechTourism Rostislav Vondruška.

Živá pozvánka na zahraniční dovolenou
Ať už si návštěvník chce v předstihu vybrat letní dovolenou s veletržní slevou, využít aktuální nabídky lyžařských zájezdů, získat cestovatelské informace nebo jen snít o nových cestách, ve všech případech bude v pavilonu F na správném místě. Již 22. mezinárodní veletrh GO je přehlídkou výjezdové turistiky od klasických rekreačních pobytů přes poznávací zájezdy až po dovolenou pro sportovce a dobrodruhy. Porovná zde aktuální nabídky českých cestovních kanceláří jako Firo Tour, America Tours, Viktoria Tour, Kovotour Plus, Atis, Rekrea, Interhome, Livingstone, Kudrna a mnoha dalších. Samozřejmě nechybějí ani zahraniční vystavovatelé mj. z Rakouska, Německa, Chorvatska, Maďarska nebo Dominikánské republiky.
Vedle stánků budou o přízeň návštěvníků soupeřit dvě pódia s doprovodným programem, který pozve do konkrétních destinací.
Na své si přijdou také aktivnější návštěvníci. Vyhlášené slovinské centrum adrenalinových sportů Bovec pro ně připravuje nejen prezentaci outdoorových, horolezeckých a vodáckých aktivit, ale také menší lezeckou stěnu a lanové centrum, kde se mohou vyřádit i se svými ratolestmi. Vítěz speciální veletržní ankety navíc získá pobyt a outdoorový program v Bovci.

Pódiová vystoupení, tradiční řemesla i typická gastronomie
Dynamickým expozicím plným turistických lákadel bude vévodit bohatý doprovodný program s prezentací atraktivních produktů, který opět oživí dění v obou veletržních pavilonech. Folklórní soubory z Čech i Moravy, cimbálová muzika, dívčí saxofonový orchestr, domažličtí dudáci i historičtí šermíři - ti všichni se od čtvrtka do neděle vystřídají na pódiu, které vyroste uprostřed pavilonu P. Na programu je také setkání s tvůrci a moderátory úspěšného televizního pořadu Toulavá kamera nebo vyhlášení vítězů 15. ročníku soutěže „O nejhezčí turistickou pohlednici České republiky“. Návštěvníci veletrhu REGIONTOUR se stanou také svědky několika pokusů o nový český rekord a sami se mohou zapojit do pokusu o postavení nejvyšší věže ze stavebnice Gecco. Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov, které je pravidelným účastníkem brněnského veletrhu, v této souvislosti chystá pro malé stavebníky i jejich rodiče koutek se stavebnicovou hernou.
V těsném sousedství pódia v pavilonu P se návštěvníci mohou seznámit s tradičními řemesly českého a moravského venkova. Řemeslný jarmark se stánky tří desítek řemeslníků z téměř celé České republiky seznámí nejen s hotovými produkty tradičních profesí, ale i s živým procesem jejich výroby.
V pavilonu F budou o přízeň návštěvníků veletrhu GO soupeřit dokonce dvě pódia s doprovodným programem, který pozve do konkrétních zahraničních destinací. Živé besedy s promítáním filmů, ukázkami tance a místního folklóru i ochutnávkami typických lahůdek se minulý rok u diváků těšily velké oblibě. Letos návštěvníky pozvou například na Kypr, do Číny, na západ USA, do Dominikánské republiky, do Maroka nebo do Norska. Zajímavostí bude přednáška o cestě Trabantem na Kavkaz či seznámení se španělskou židovskou kulturou.
Po úspěšné loňské premiéře pokračuje veletržní prezentace gastronomických specialit, která přiblíží typické chutě českých a moravských krajů stejně jako zahraničních kuchyní. Gastronomická turistika je nedílnou součástí cestovního ruchu a veletrhy GO a REGIONTOUR návštěvníkům nabídnou malou pozvánku. V pavilonu P se otevře restaurace s krajovými specialitami, zatímco na jídelním lístku restaurace v pavilonu F najdete speciality zahraničních kuchyní.

Nabídku okoření fotografie, filmy a besedy
Speciální dávku inspirace nabídnou přednášky čtyřdenního cestovatelského festivalu GO KAMERA 2012 v Kongresovém centru na brněnském výstavišti. Ústředním tématem letošního 15. ročníku je Indie a mezi hosty nechybí slavný švýcarský spisovatel a záhadolog Erich von Däniken.

Praktické informace pro návštěvníky:
12. – 13. 1. dny pro odborníky
13. – 15. 1. dny pro veřejnost (dne 13.1. od 14.00 hod)
Zvýhodněné vstupné lze získat při registraci na webových stránkách www.bvv.cz/go-regiontour
Otevírací doba:
10.00 – 18.00 hod, v neděli jen do 16.00 hod

Řadu dalších informací o veletrzích GO a REGIONTOUR 2012 a aktuální verzi jejich doprovodného programu najdete na www.bvv.cz/go-regiontour

http://www.bvv.cz/go-regiontour

verze pro tisk >

Další články:

- Vydejte se s námi dne 9.10.2019 na veletrh it-sa.

- Vše, co potřebujete vědět k návštěvě veletrhu FOR ARCH

- Zvýhodněná cena výstavní plochy na brněnské zemědělské a lesnické veletrhy 2020 platí do 30. září

- MSV 2019 bude veletrhem technologií a inovací pro průmysl budoucnosti

- Festival Life! 2019 na brněnském výstavišti

- INTERBEAUTY PRAGUE a WORLD OF BEAUTY & SPA – Velkolepé spojení veletrhů krásy

- Zájezd na mezinárodní veletrh IT SECURITY, it-sa 2019

- FOR ARCH 2019 – mezinárodní stavební veletrh

- Mezinárodnímu veletrhu it security - it-sa 2019

- Veletrh FachPack se nezadržitelně blíží

- Co přinášejí veletrhy Marketing Mix?

- Největší světový veletrh obytných vozů a karavanů v Düsseldorfu

- Komfort znamená mít teplo i chlad. Účinná řešení ukáže FOR ARCH!

- Letní Flora Olomouc okouzlila přes 20 000 návštěvníků expozicí Česká krajina

- Veletrh hodinek a šperků HODINY A KLENOTY

- Veletrh dekorací, doplňků a dárků FOR DECOR & HOME

- Analýza českého veletržního a výstavního trhu za rok 2018

- MSV 2019 bude veletrhem technologií a inovací pro průmysl budoucnosti

- Shift AUTOMOTIVE: kongres zaměřený na budoucnost řízení v rámci veletrhu IFA Berlin

- Veletrh FachPack slaví čtyřicátiny!

biomasa 2020

Copyright ©2009-2019: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Ortenovo náměstí 2, 170 00 Praha 7
tel.: 266 007 226, 603 230 648
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}