strechy praha 2018

Mezinárodní turistický veletrh REISEN HAMBURG
Nufam

get nord

<strong>MEZINÁRODNÍ VELETRH ZEMĚDĚLSKÉ TECHNIKY, LESNICKÉ TECHNIKY A CHOVATELSTVÍ SIMA-SIMAGENA V PAŘÍŽI</strong>

MEZINÁRODNÍ VELETRH ZEMĚDĚLSKÉ TECHNIKY, LESNICKÉ TECHNIKY A CHOVATELSTVÍ SIMA-SIMAGENA V PAŘÍŽI

Termín konání veletrhu: 24. – 28. února 2019 Místo konání: Paříž - severní výstaviště Villepinte

NürnbergMesse: impulzy díky inovační ofenzívě

NürnbergMesse: impulzy díky inovační ofenzívě

Leitmotiv „inovace“: nové veletrhy a kongresy, růst díky internacionalizaci a prosazování digitalizace Cenné impulzy v roce 2018 přináší veletržní společnosti NürnbergMesse inovační ofenzíva. Sedmn ...

MOTOSALON 2019 už túruje

MOTOSALON 2019 už túruje

Za necelé tři měsíce se sejdou prodejci a fanoušci dvoustopých motorových vozidel, tentokrát opět na pražském výstavišti v Letňanech. Po dvou letech zde bude v termínu 28.2.- 3.3. 2019 k vidění to nej ...

arteo_cz

výstava myslivosti 2019

zpět

AUTOMATICA 2012 - mezinárodní veletrh pro automatizaci a mechatroniku - již v květnu 2012 v Mnichově

Publikováno: 22.2.2012 00:00

Autor: EuroExpo

logo veletrhu Automatica 2012

Letošní AUTOMATICA přichází dříve než obvykle. Místo června, jak tomu bylo doposud, se bude AUTOMATICA 2012 v areálu Neue Messe München konat již v květnu, a sice od úterý 22. 5. do pátku 25. 5. 2012.
Představí se přes 700 vystavujících subjektů na ploše přesahující 40 000 m2.

Posunutí termínu je vyvoláno několika důvody: Jednak nový termín vyhovuje více návštěvníkům (před svatodušními svátky, spojení se souběžně probíhajícím veletrhem CERAMITEC 2012 - veletrh strojů, přístrojů a zařízení, postupů a surovin pro keramiku a práškovou metalurgii), a jednak reflektuje přeplněný veletržní kalendář pořádající Messe München. Kromě toho je nový termín sladěn s mezinárodním kalendářem veletrhů a prázdnin.

Charakteristika veletrhu AUTOMATICA 2012
AUTOMATICA je mezinárodní odborný veletrh, který pod jednou střechou spojuje všechny segmenty oboru robotika + automatizace.
Od roku 2004 se koná každé dva roky v areálu Neue Messe München. V centru pozornosti je snaha představit kompletní řetězec tvorby hodnoty v dané produkci. Za konceptem AUTOMATICY, jehož hnací silou je průmysl, stoji Messe München GmbH a svaz VDMA Robotik + Automation, ideový a odborný garant veletrhu.
Počty vystavovatelů a návštěvníků veletrhu AUTOMATICA jsou kontrolovány nezávislým auditorem v pověření Společnosti pro dobrovolnou kontrolu veletržních a výstavnických údajů (FKM) a mezinárodně certifikovány asociací UFI (Global Association of the Exhibition Industry).

Konjunkturální příznaky pro úspěšnou AUTOMATICU 2012 jsou dobré. Mezinárodní odborný veletrh pro automatizaci a mechatroniku je pro výrobní podniky významnou informační platformou. Odborný svaz Robotika Automatizace německého strojírenského svazu VDMA již loni na podzim uvedl, že automatizační odvětví docílí v roce 2011 silný dvoumístný růst. Jsou tu i mnohé další indikátory, kromě jiného roste soukromá spotřeba. Společnost pro výzkum spotřeby (GfK) očekává v roce u výdajů německých domácností nárůst o 1,5 %. Jelikož rostoucí spotřeba není omezena pouze na Německo, mohla by tato tendence propůjčit křídla i ochotě investovat u soukromých podniků a celosvětově dále razit cestu automatizaci.


AUTOMATICA 2012 ukáže kontinuální růst
Výstavnická organizace Messe München věří, že mezinárodní odborný veletrh pro automatizaci a mechatroniku naváže na své dosavadní úspěchy. Čísla hovoří ve prospěch tohoto očekávání: Už šestnáct měsíců před zahájením akce bylo obsazeno 21 000 m2 čisté výstavní plochy.
Anja Schneider, odpovědná vedoucí projektu u Messe München, je pevně přesvědčena, že její veletrh 2012 může v každém ohledu předchozí akci překonat: „U předběžných rezervací se rýsuje nárůst u počtu vystavovatelů a čisté plochy. Už nyní je jasné, že je rezervováno o 10% více plochy než ve srovnatelném časovém období před minulou AUTOMATICOU. Jsem optimistka, že AUTOMATICA 2012 naplní pět pavilónů – tedy o jeden více než v roce 2010. Těšíme se, že vystavovatelé, kteří museli v roce 2010 odříci z ekonomických důvodů, budou zase přitom a že se také některé podniky rozhodnou pro účast na veletrhu poprvé.”

Už dnes jsou klíčoví hráči z robotiky a automatizace opět při tom.V lednu přislíbilo svou účast na mezinárodním odborném veletrhu pro automatizaci a mechatroniku více než 240 význačných vystavovatelů.
Wilfried Eberhardt, obchodní ředitel Sales&Marketing, KUKA Roboter GmbH, Augsburg, má na veletrh AUTOMATICA tento názor: „Na žádném jiném veletrhu nejsou zastoupeni výrobci robotů tak komplexně. Pro nás je AUTOMATICA zcela jasně v celosvětovém měřítku nesporně hlavním veletrhem pro robotiku a zdrojem impulzů pro celý obor. Proto jsme tam také exkluzivně oslavili světovou premiéru naší nové generace robotů.”


Obor automatizace: Zelená automatizace zůstává tématem číslo 1
S mimořádně velkým zájmem se na minulém veletrhu setkala iniciativa „Zelená automatizace”. Byla uvedena v život v roce 2010 veletrhem AUTOMATICA společně se svazem VDMA Robotika+Automatizace a Frauenhoferovým Institutem pro výrobní techniku a automatizaci (IPA).
Jasně ukazuje dvě perspektivy budoucí automatizace: Jednak komponenty šetřící zdroje pro udržitelnou výrobu a jednak systémy pro konkurenceschopnou sériovou výrobu zelených technologií.
Jako pokračování iniciativy „Zelená automatizace” při veletrhu AUTOMATICA 2010 se na Frauenhoferově Institutu IPA ve Stuttgartu poprvé ve spolupráci s VDMA a Messe München konalo technologické fórum „Vyrábět zeleně a vyrábět zelené produkty”, na kterém se referovalo o zkušenostech a výsledcích z výzkumu a praxe. Tato akce podala informace o nových zadáních z Bruselu týkajících se efektivnosti energií a zdrojů. Uživatelé z automobilového průmyslu informovali o svých cílech a zkušenostech, co se týká opatření šetřících zdroje. Výrobci výzbroje jako např. Kuka a Festo odhalili cesty k vývoji efektivních automatizačních komponent a systémů. A kromě toho byly poskytnuty informace blízké praxi: Total Energy Efficiency Management, ECOMATION – Zvýšení energetické účinnosti, PROFIenergy, odlehčené konstrukce a biopolymery atd.

Jak ukazuje technologické fórum IPA, témata udržitelnosti a energetické účinnosti stále více prostupují průmyslem. Proto budou také na veletrhu AUTOMATICA 2012 hrát významnou roli. Návštěvníci veletrhu se s tématem „Zelená automatizace” setkají u vystavovatelů a v doprovodném programu.

Jasný profil veletrhu orientovaný na praxi
AUTOMATICA je přední evropská inovační platforma robotiky a automatizace na nejvyšší úrovni. Veškerý výrobní průmyslů zde nalézá progresivní řešení automatizace.
Plusem veletrhu je její spektrum, které bylo vyvinuto v těsné spolupráci s průmyslem robotiky a automatizace: montážní a manipulační technika, robotika a průmyslové zpracování obrazů jsou klíčovými obory. Nabídka je doplněná o obory polohovacích systémů, techniky pohonů, senzoriky, bezpečnostní techniky, napájecí techniky, software a služeb a také výzkumu a technologie. AUTOMATICA tak představuje celé spektrum automatizace i kompletní řetězce tvorby hodnot – od komponenty až po systém a od aplikace až po služby.

Návštěvníci udělují nejlepší známky
Nejen vystavovatelé, ale také návštěvníci jsou s AUTOMATICOU nanejvýš spokojeni. To potvrdilo i reprezentativní dotazování provedené na minulém ročníku nezávislým institutem TNS Infratest:
Pro 89 procent je AUTOMATICA předním veletrhem. 94 procent návštěvníků ohodnotilo AUTOMATICU 2010 jako „výborné až dobré”. 93 procent udělilo nejlepší známky za úplnost a šířku nabídky. Přes svou rozmanitost je to veletrh krátkých komunikací a přehlednosti, neboť pavilony jsou jasně tematicky strukturovány, takže se každý návštěvník rychle orientuje.

Prezentace veletrhu AUTOMATICA 2012 v Mnichově - ke stažení

http://www.automatica-munic.com.

verze pro tisk >

Další články:

- MEZINÁRODNÍ VELETRH ZEMĚDĚLSKÉ TECHNIKY, LESNICKÉ TECHNIKY A CHOVATELSTVÍ SIMA-SIMAGENA V PAŘÍŽI

- MOTOSALON 2019 už túruje

- BrauBeviale 2018: Pravidelné setkání branže tak velké a mezinárodní jako nikdy předtím

- Víte, kde nakupuje Ježíšek? Přece v Letňanech v PVA EXPO PRAHA!

- Vánoční veletrhy Brno 2018: Nákupy dárků, gastronomická show i hudební program

- Chillventa přesvědčuje rekordními hodnotami a skvělou atmosférou!

- Registrujte se na R+T 2021 již nyní a získejte slevu!

- Přijďte na Vánoční DĚTSKOU PLANETU na holešovické výstaviště

- INTERNORGA 2019 - Inspirace pro všechny sektory pohostinství

- Čerti z Rakouska či vystoupení známých hvězd budou zpestřením Vánoc na Floře

- SIMA 2019 - Mezinárodní zemědělský veletrh

- Stříbrné vánoční dny: Načerpejte inspiraci a podlehněte kreativnímu tvoření

- S dotacemi pro lepší bydlení poradí v únoru veletrh FOR PASIV 2019

- CE China - mezinárodní veletrh spotřební elektroniky

- Setkání maloobchodníků na CE Week 12.-13. června 2019

- Příležitosti studentům a čerstvým absolventům nabídne veletrh JobChallenge

- Valve World Expo 2018 v německém Düsseldorfu

- e-SALON: Inspirace pro novou éru řidičů? Přinášíme jí tuny!

- Veletrh BAU 2019 se prezentuje ve formátu XXL

- Advent v oranžerii zve na nové trendy vánočních dekorací a floristické workshopy

bau 2019

Copyright ©2009-2018: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Ortenovo náměstí 2, 170 00 Praha 7
tel.: 266 007 226, 603 230 648
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}