Warning: Division by zero in /home/httpd/html/id/euroexpo/lib/incl-reklama2.php on line 55

Lasys 2020

R+T 2021
Intergastra 2020

veletrhy2019

Shift AUTOMOTIVE: kongres zaměřený na budoucnost řízení v rámci veletrhu IFA Berlin

Shift AUTOMOTIVE: kongres zaměřený na budoucnost řízení v rámci veletrhu IFA Berlin

10. až 11. září 2019

Veletrh FachPack slaví čtyřicátiny!

Veletrh FachPack slaví čtyřicátiny!

Oslavy se nezadržitelně blíží, FachPack (24.09. - 26. 09. 2019, Norimberk). Buďte u toho také Vy! Oslavujte a získejte vstupenku zdarma.

Na MSV 2019 bude představena Digitální továrna 2.0 tak, jako ještě nikdy

Na MSV 2019 bude představena Digitální továrna 2.0 tak, jako ještě nikdy

Postupující digitalizace ve všech oblastech lidské činnosti přináší stále nové, mnohem vyspělejší a přitom realističtější modely výroby. Ve skutečnosti ale velká část veřejnosti a často i část odborné ...

BIOFACH

arteo_cz

zpět

AUTOMATICA 2012 - mezinárodní veletrh pro automatizaci a mechatroniku - již v květnu 2012 v Mnichově

Publikováno: 22.2.2012 00:00

Autor: EuroExpo

logo veletrhu Automatica 2012

Letošní AUTOMATICA přichází dříve než obvykle. Místo června, jak tomu bylo doposud, se bude AUTOMATICA 2012 v areálu Neue Messe München konat již v květnu, a sice od úterý 22. 5. do pátku 25. 5. 2012.
Představí se přes 700 vystavujících subjektů na ploše přesahující 40 000 m2.

Posunutí termínu je vyvoláno několika důvody: Jednak nový termín vyhovuje více návštěvníkům (před svatodušními svátky, spojení se souběžně probíhajícím veletrhem CERAMITEC 2012 - veletrh strojů, přístrojů a zařízení, postupů a surovin pro keramiku a práškovou metalurgii), a jednak reflektuje přeplněný veletržní kalendář pořádající Messe München. Kromě toho je nový termín sladěn s mezinárodním kalendářem veletrhů a prázdnin.

Charakteristika veletrhu AUTOMATICA 2012
AUTOMATICA je mezinárodní odborný veletrh, který pod jednou střechou spojuje všechny segmenty oboru robotika + automatizace.
Od roku 2004 se koná každé dva roky v areálu Neue Messe München. V centru pozornosti je snaha představit kompletní řetězec tvorby hodnoty v dané produkci. Za konceptem AUTOMATICY, jehož hnací silou je průmysl, stoji Messe München GmbH a svaz VDMA Robotik + Automation, ideový a odborný garant veletrhu.
Počty vystavovatelů a návštěvníků veletrhu AUTOMATICA jsou kontrolovány nezávislým auditorem v pověření Společnosti pro dobrovolnou kontrolu veletržních a výstavnických údajů (FKM) a mezinárodně certifikovány asociací UFI (Global Association of the Exhibition Industry).

Konjunkturální příznaky pro úspěšnou AUTOMATICU 2012 jsou dobré. Mezinárodní odborný veletrh pro automatizaci a mechatroniku je pro výrobní podniky významnou informační platformou. Odborný svaz Robotika Automatizace německého strojírenského svazu VDMA již loni na podzim uvedl, že automatizační odvětví docílí v roce 2011 silný dvoumístný růst. Jsou tu i mnohé další indikátory, kromě jiného roste soukromá spotřeba. Společnost pro výzkum spotřeby (GfK) očekává v roce u výdajů německých domácností nárůst o 1,5 %. Jelikož rostoucí spotřeba není omezena pouze na Německo, mohla by tato tendence propůjčit křídla i ochotě investovat u soukromých podniků a celosvětově dále razit cestu automatizaci.


AUTOMATICA 2012 ukáže kontinuální růst
Výstavnická organizace Messe München věří, že mezinárodní odborný veletrh pro automatizaci a mechatroniku naváže na své dosavadní úspěchy. Čísla hovoří ve prospěch tohoto očekávání: Už šestnáct měsíců před zahájením akce bylo obsazeno 21 000 m2 čisté výstavní plochy.
Anja Schneider, odpovědná vedoucí projektu u Messe München, je pevně přesvědčena, že její veletrh 2012 může v každém ohledu předchozí akci překonat: „U předběžných rezervací se rýsuje nárůst u počtu vystavovatelů a čisté plochy. Už nyní je jasné, že je rezervováno o 10% více plochy než ve srovnatelném časovém období před minulou AUTOMATICOU. Jsem optimistka, že AUTOMATICA 2012 naplní pět pavilónů – tedy o jeden více než v roce 2010. Těšíme se, že vystavovatelé, kteří museli v roce 2010 odříci z ekonomických důvodů, budou zase přitom a že se také některé podniky rozhodnou pro účast na veletrhu poprvé.”

Už dnes jsou klíčoví hráči z robotiky a automatizace opět při tom.V lednu přislíbilo svou účast na mezinárodním odborném veletrhu pro automatizaci a mechatroniku více než 240 význačných vystavovatelů.
Wilfried Eberhardt, obchodní ředitel Sales&Marketing, KUKA Roboter GmbH, Augsburg, má na veletrh AUTOMATICA tento názor: „Na žádném jiném veletrhu nejsou zastoupeni výrobci robotů tak komplexně. Pro nás je AUTOMATICA zcela jasně v celosvětovém měřítku nesporně hlavním veletrhem pro robotiku a zdrojem impulzů pro celý obor. Proto jsme tam také exkluzivně oslavili světovou premiéru naší nové generace robotů.”


Obor automatizace: Zelená automatizace zůstává tématem číslo 1
S mimořádně velkým zájmem se na minulém veletrhu setkala iniciativa „Zelená automatizace”. Byla uvedena v život v roce 2010 veletrhem AUTOMATICA společně se svazem VDMA Robotika+Automatizace a Frauenhoferovým Institutem pro výrobní techniku a automatizaci (IPA).
Jasně ukazuje dvě perspektivy budoucí automatizace: Jednak komponenty šetřící zdroje pro udržitelnou výrobu a jednak systémy pro konkurenceschopnou sériovou výrobu zelených technologií.
Jako pokračování iniciativy „Zelená automatizace” při veletrhu AUTOMATICA 2010 se na Frauenhoferově Institutu IPA ve Stuttgartu poprvé ve spolupráci s VDMA a Messe München konalo technologické fórum „Vyrábět zeleně a vyrábět zelené produkty”, na kterém se referovalo o zkušenostech a výsledcích z výzkumu a praxe. Tato akce podala informace o nových zadáních z Bruselu týkajících se efektivnosti energií a zdrojů. Uživatelé z automobilového průmyslu informovali o svých cílech a zkušenostech, co se týká opatření šetřících zdroje. Výrobci výzbroje jako např. Kuka a Festo odhalili cesty k vývoji efektivních automatizačních komponent a systémů. A kromě toho byly poskytnuty informace blízké praxi: Total Energy Efficiency Management, ECOMATION – Zvýšení energetické účinnosti, PROFIenergy, odlehčené konstrukce a biopolymery atd.

Jak ukazuje technologické fórum IPA, témata udržitelnosti a energetické účinnosti stále více prostupují průmyslem. Proto budou také na veletrhu AUTOMATICA 2012 hrát významnou roli. Návštěvníci veletrhu se s tématem „Zelená automatizace” setkají u vystavovatelů a v doprovodném programu.

Jasný profil veletrhu orientovaný na praxi
AUTOMATICA je přední evropská inovační platforma robotiky a automatizace na nejvyšší úrovni. Veškerý výrobní průmyslů zde nalézá progresivní řešení automatizace.
Plusem veletrhu je její spektrum, které bylo vyvinuto v těsné spolupráci s průmyslem robotiky a automatizace: montážní a manipulační technika, robotika a průmyslové zpracování obrazů jsou klíčovými obory. Nabídka je doplněná o obory polohovacích systémů, techniky pohonů, senzoriky, bezpečnostní techniky, napájecí techniky, software a služeb a také výzkumu a technologie. AUTOMATICA tak představuje celé spektrum automatizace i kompletní řetězce tvorby hodnot – od komponenty až po systém a od aplikace až po služby.

Návštěvníci udělují nejlepší známky
Nejen vystavovatelé, ale také návštěvníci jsou s AUTOMATICOU nanejvýš spokojeni. To potvrdilo i reprezentativní dotazování provedené na minulém ročníku nezávislým institutem TNS Infratest:
Pro 89 procent je AUTOMATICA předním veletrhem. 94 procent návštěvníků ohodnotilo AUTOMATICU 2010 jako „výborné až dobré”. 93 procent udělilo nejlepší známky za úplnost a šířku nabídky. Přes svou rozmanitost je to veletrh krátkých komunikací a přehlednosti, neboť pavilony jsou jasně tematicky strukturovány, takže se každý návštěvník rychle orientuje.

Prezentace veletrhu AUTOMATICA 2012 v Mnichově - ke stažení

http://www.automatica-munic.com.

verze pro tisk >

Další články:

- Shift AUTOMOTIVE: kongres zaměřený na budoucnost řízení v rámci veletrhu IFA Berlin

- Veletrh FachPack slaví čtyřicátiny!

- Na MSV 2019 bude představena Digitální továrna 2.0 tak, jako ještě nikdy

- RecyclingAktiv a TiefbauLive již za pár týdnů

- Třikrát úspěch! MOULDING EXPO je tržiště pro průmysl a nápady

- Floria Léto promění Výstaviště Kroměříž v Zahradu fantazie

- Buďte součástí vrcholné události energetického průmyslu roku 2019!

- Chcete zlevněné vstupenky na největší veletrh spotřební elektroniky a domácích spotřebičů IFA Berlín?

- Mobility Electronics Suppliers Expo MES Berlin (05. 11. – 07. 11. 2019)

- CZECHBUS nabízí do konce července zvýhodněné podmínky

- Výstaviště Flora Olomouc má novou ředitelku

- Mezinárodní veletrh nápojového průmyslu BrauBeviale (12. - 14. 11. 2019 Norimberk)

- Zájezd na veletrhy RecyclingAktiv a TiefbauLive

- Terasy, pergoly, balkony a střešní zahrady na veletrhu Střechy Praha

- AMB 2020 - příjem přihlášek jen do konce června tohoto roku

- Veletrh Sensor+test začíná již příští týden Registrujte se již dnes a získejte volnou vstupenku!

- FRUIT LOGISTICA - Berlín

- MSV 2019 se zaměřuje za digitalizaci výroby

- Oficiální účast českých firem na veletrhu NEWCAST v Düsseldorfu

- V pátek startuje na brněnském výstavišti největší tuzemská LAN párty s více jak 500 hráči

U.T.SEC

Copyright ©2009-2019: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Ortenovo náměstí 2, 170 00 Praha 7
tel.: 266 007 226, 603 230 648
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}