strechy praha 2020

UTSEC 2020
Nürnbergmesse

woodtec 2020

Celosvětově úspěšně s oborovými jedničkami wire, Tube a VALVE WORLD EXPO

Celosvětově úspěšně s oborovými jedničkami wire, Tube a VALVE WORLD EXPO

Veletrhy oborů výroby, zpracování a obrábění kovů, drátů a kabelů, trubek a rour, železa i oceli mají v Düsseldorfu dlouhou tradici. Metals and Flow Technologies worldwide – heslo, které vystihuje mez ...

MSV 2020 s technologickými veletrhy IMT, FOND-EX, WELDING, PROFINTECH a PLASTEX

MSV 2020 s technologickými veletrhy IMT, FOND-EX, WELDING, PROFINTECH a PLASTEX

Nadcházející Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže ještě více z digitalizace průmyslu, jeho nosným oborem bude tradičně obrábění a tváření. 62. ročník MSV očekává 80 tisíc odborníků, kteří přijedou z ...

Beviale Family se nadále rozrůstá

Beviale Family se nadále rozrůstá

Koncem roku 2016 oznámila skupina NürnbergMesse Group spuštění globální sítě na téma výroby nápojů pod názvem Beviale Family. Již existující platforma nápojového průmyslu, veletrh BrauBeviale v německ ...

VIVANESS

On-line prodej vstupenek

zpět

AUTOMATICA 2012 - mezinárodní veletrh pro automatizaci a mechatroniku - již v květnu 2012 v Mnichově

Publikováno: 22.2.2012 00:00

Autor: EuroExpo

logo veletrhu Automatica 2012

Letošní AUTOMATICA přichází dříve než obvykle. Místo června, jak tomu bylo doposud, se bude AUTOMATICA 2012 v areálu Neue Messe München konat již v květnu, a sice od úterý 22. 5. do pátku 25. 5. 2012.
Představí se přes 700 vystavujících subjektů na ploše přesahující 40 000 m2.

Posunutí termínu je vyvoláno několika důvody: Jednak nový termín vyhovuje více návštěvníkům (před svatodušními svátky, spojení se souběžně probíhajícím veletrhem CERAMITEC 2012 - veletrh strojů, přístrojů a zařízení, postupů a surovin pro keramiku a práškovou metalurgii), a jednak reflektuje přeplněný veletržní kalendář pořádající Messe München. Kromě toho je nový termín sladěn s mezinárodním kalendářem veletrhů a prázdnin.

Charakteristika veletrhu AUTOMATICA 2012
AUTOMATICA je mezinárodní odborný veletrh, který pod jednou střechou spojuje všechny segmenty oboru robotika + automatizace.
Od roku 2004 se koná každé dva roky v areálu Neue Messe München. V centru pozornosti je snaha představit kompletní řetězec tvorby hodnoty v dané produkci. Za konceptem AUTOMATICY, jehož hnací silou je průmysl, stoji Messe München GmbH a svaz VDMA Robotik + Automation, ideový a odborný garant veletrhu.
Počty vystavovatelů a návštěvníků veletrhu AUTOMATICA jsou kontrolovány nezávislým auditorem v pověření Společnosti pro dobrovolnou kontrolu veletržních a výstavnických údajů (FKM) a mezinárodně certifikovány asociací UFI (Global Association of the Exhibition Industry).

Konjunkturální příznaky pro úspěšnou AUTOMATICU 2012 jsou dobré. Mezinárodní odborný veletrh pro automatizaci a mechatroniku je pro výrobní podniky významnou informační platformou. Odborný svaz Robotika Automatizace německého strojírenského svazu VDMA již loni na podzim uvedl, že automatizační odvětví docílí v roce 2011 silný dvoumístný růst. Jsou tu i mnohé další indikátory, kromě jiného roste soukromá spotřeba. Společnost pro výzkum spotřeby (GfK) očekává v roce u výdajů německých domácností nárůst o 1,5 %. Jelikož rostoucí spotřeba není omezena pouze na Německo, mohla by tato tendence propůjčit křídla i ochotě investovat u soukromých podniků a celosvětově dále razit cestu automatizaci.


AUTOMATICA 2012 ukáže kontinuální růst
Výstavnická organizace Messe München věří, že mezinárodní odborný veletrh pro automatizaci a mechatroniku naváže na své dosavadní úspěchy. Čísla hovoří ve prospěch tohoto očekávání: Už šestnáct měsíců před zahájením akce bylo obsazeno 21 000 m2 čisté výstavní plochy.
Anja Schneider, odpovědná vedoucí projektu u Messe München, je pevně přesvědčena, že její veletrh 2012 může v každém ohledu předchozí akci překonat: „U předběžných rezervací se rýsuje nárůst u počtu vystavovatelů a čisté plochy. Už nyní je jasné, že je rezervováno o 10% více plochy než ve srovnatelném časovém období před minulou AUTOMATICOU. Jsem optimistka, že AUTOMATICA 2012 naplní pět pavilónů – tedy o jeden více než v roce 2010. Těšíme se, že vystavovatelé, kteří museli v roce 2010 odříci z ekonomických důvodů, budou zase přitom a že se také některé podniky rozhodnou pro účast na veletrhu poprvé.”

Už dnes jsou klíčoví hráči z robotiky a automatizace opět při tom.V lednu přislíbilo svou účast na mezinárodním odborném veletrhu pro automatizaci a mechatroniku více než 240 význačných vystavovatelů.
Wilfried Eberhardt, obchodní ředitel Sales&Marketing, KUKA Roboter GmbH, Augsburg, má na veletrh AUTOMATICA tento názor: „Na žádném jiném veletrhu nejsou zastoupeni výrobci robotů tak komplexně. Pro nás je AUTOMATICA zcela jasně v celosvětovém měřítku nesporně hlavním veletrhem pro robotiku a zdrojem impulzů pro celý obor. Proto jsme tam také exkluzivně oslavili světovou premiéru naší nové generace robotů.”


Obor automatizace: Zelená automatizace zůstává tématem číslo 1
S mimořádně velkým zájmem se na minulém veletrhu setkala iniciativa „Zelená automatizace”. Byla uvedena v život v roce 2010 veletrhem AUTOMATICA společně se svazem VDMA Robotika+Automatizace a Frauenhoferovým Institutem pro výrobní techniku a automatizaci (IPA).
Jasně ukazuje dvě perspektivy budoucí automatizace: Jednak komponenty šetřící zdroje pro udržitelnou výrobu a jednak systémy pro konkurenceschopnou sériovou výrobu zelených technologií.
Jako pokračování iniciativy „Zelená automatizace” při veletrhu AUTOMATICA 2010 se na Frauenhoferově Institutu IPA ve Stuttgartu poprvé ve spolupráci s VDMA a Messe München konalo technologické fórum „Vyrábět zeleně a vyrábět zelené produkty”, na kterém se referovalo o zkušenostech a výsledcích z výzkumu a praxe. Tato akce podala informace o nových zadáních z Bruselu týkajících se efektivnosti energií a zdrojů. Uživatelé z automobilového průmyslu informovali o svých cílech a zkušenostech, co se týká opatření šetřících zdroje. Výrobci výzbroje jako např. Kuka a Festo odhalili cesty k vývoji efektivních automatizačních komponent a systémů. A kromě toho byly poskytnuty informace blízké praxi: Total Energy Efficiency Management, ECOMATION – Zvýšení energetické účinnosti, PROFIenergy, odlehčené konstrukce a biopolymery atd.

Jak ukazuje technologické fórum IPA, témata udržitelnosti a energetické účinnosti stále více prostupují průmyslem. Proto budou také na veletrhu AUTOMATICA 2012 hrát významnou roli. Návštěvníci veletrhu se s tématem „Zelená automatizace” setkají u vystavovatelů a v doprovodném programu.

Jasný profil veletrhu orientovaný na praxi
AUTOMATICA je přední evropská inovační platforma robotiky a automatizace na nejvyšší úrovni. Veškerý výrobní průmyslů zde nalézá progresivní řešení automatizace.
Plusem veletrhu je její spektrum, které bylo vyvinuto v těsné spolupráci s průmyslem robotiky a automatizace: montážní a manipulační technika, robotika a průmyslové zpracování obrazů jsou klíčovými obory. Nabídka je doplněná o obory polohovacích systémů, techniky pohonů, senzoriky, bezpečnostní techniky, napájecí techniky, software a služeb a také výzkumu a technologie. AUTOMATICA tak představuje celé spektrum automatizace i kompletní řetězce tvorby hodnot – od komponenty až po systém a od aplikace až po služby.

Návštěvníci udělují nejlepší známky
Nejen vystavovatelé, ale také návštěvníci jsou s AUTOMATICOU nanejvýš spokojeni. To potvrdilo i reprezentativní dotazování provedené na minulém ročníku nezávislým institutem TNS Infratest:
Pro 89 procent je AUTOMATICA předním veletrhem. 94 procent návštěvníků ohodnotilo AUTOMATICU 2010 jako „výborné až dobré”. 93 procent udělilo nejlepší známky za úplnost a šířku nabídky. Přes svou rozmanitost je to veletrh krátkých komunikací a přehlednosti, neboť pavilony jsou jasně tematicky strukturovány, takže se každý návštěvník rychle orientuje.

Prezentace veletrhu AUTOMATICA 2012 v Mnichově - ke stažení

http://www.automatica-munic.com.

verze pro tisk >

Další články:

- Celosvětově úspěšně s oborovými jedničkami wire, Tube a VALVE WORLD EXPO

- MSV 2020 s technologickými veletrhy IMT, FOND-EX, WELDING, PROFINTECH a PLASTEX

- Beviale Family se nadále rozrůstá

- Odstartovala anketa Motocykl roku 2020

- Veletrh střech, nářadí a dřeva v Praze Letňanech

- Brněnské zemědělské a lesnické veletrhy se zaměří na hospodaření v době klimatické změny

- MOTOSALON 2020 má dobře nastartováno

- IWA OutdoorClassics 2020 ve znamení digitální transformace

- Mezinárodní veletrh přírodní kosmetiky VIVANESS 12. - 15. 2. 2020

- Speciální a akční výstavní plochy na Spielwarenmesse budou plné zážitků

- WOODTEC 2020 se bude konat od 21. do 23. října

- NürnbergMesse startuje do „bombastického“ roku 2020

- Historicky největší veletrh FOR FISHING se blíží

- FOR THERM: veletrh krbů, kamen a kotlů

- Začíná předprodej na Mezinárodní turistickou burzu - ITB Berlin!

- Dovolujeme si Vás pozvat příští týden do Norimberku na mezinárodní veletrh perimetrické ochrany Perimenter Protection (14. -16. 1. 2020). Využijte nabídku a zajistěte si permanentní vstupenku zdarma!

- Pojeďte s námi do bio světa - dne 13. 2. pořádáme zájezd na veletrh BIOFACH

- Vydejte se již příští týden do Norimberku na mezinárodní veletrh perimetrické ochrany Perimenter Protection ( 14. -16. 1. 2020) a zajistěte si permanentní vstupenku zdarma!

- boot 2020 - Vychutnejte si sport a vodní živel z nového pohledu

- Veletrh Bautec spustil předprodej vstupenek

LEARNTEC_Zukunft lernen

Copyright ©2009-2020: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Babice 38, 251 68 Kamenice
tel.: 604 759 978
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}