arteo_cz

smm imex
Mezinárodní turistický veletrh REISEN HAMBURG

wood-tec 2019

<strong>MEZINÁRODNÍ VELETRH ZEMĚDĚLSKÉ TECHNIKY, LESNICKÉ TECHNIKY A CHOVATELSTVÍ SIMA-SIMAGENA V PAŘÍŽI</strong>

MEZINÁRODNÍ VELETRH ZEMĚDĚLSKÉ TECHNIKY, LESNICKÉ TECHNIKY A CHOVATELSTVÍ SIMA-SIMAGENA V PAŘÍŽI

Termín konání veletrhu: 24. – 28. února 2019 Místo konání: Paříž - severní výstaviště Villepinte

NürnbergMesse: impulzy díky inovační ofenzívě

NürnbergMesse: impulzy díky inovační ofenzívě

Leitmotiv „inovace“: nové veletrhy a kongresy, růst díky internacionalizaci a prosazování digitalizace Cenné impulzy v roce 2018 přináší veletržní společnosti NürnbergMesse inovační ofenzíva. Sedmn ...

MOTOSALON 2019 už túruje

MOTOSALON 2019 už túruje

Za necelé tři měsíce se sejdou prodejci a fanoušci dvoustopých motorových vozidel, tentokrát opět na pražském výstavišti v Letňanech. Po dvou letech zde bude v termínu 28.2.- 3.3. 2019 k vidění to nej ...

FRUIT LOGISTICA

avf

zpět

Odborný veletrh GaLaBau dál roste

Publikováno: 14.6.2012 23:16

Autor: Norimberské veletrhy

• Větší plocha a počet zahraničních vystavovatelů v jubilejním roce
• Nové: odborný program pro krajinné architekty, projektanty hřišť a provozovatele kempů

Ještě větší, ještě atraktivnější. Tak se prezentuje GaLaBau, vůdčí evropský veletrh zahradní a krajinářské tvorby, stavby dětských a sportovních hřišť, u příležitosti svého výročí. V době od 12. do 15. září 2012 se GaLaBau bude konat již podvacáté. Také jeho dvě
ratolesti – odborné části PLAYGROUND a Deutsche Golfplatztage - Německé dny golfových hřišť – se zkrášlily a přicházejí s novými body programu. Veletržní trojice GaLaBau, PLAYGROUND a Deutsche Golfplatztage očekává přes 1 100 vystavovatelů a 60 000 odborných návštěvníků. Odborným garantem a iniciátorem veletrhu GaLaBau je Spolkový svaz zahradnictví, krajinářství a výstavby
sportovišť – Bundesverband für Garten-, Landschafts- und Sportplatzbau (BGL).

„Přípravy na veletrh probíhají optimálně. V září pravděpodobně budeme moci oznámit nový rekord v počtu vystavovatelů. Trend jednoznačně směřuje k větším veletržním stánkům. Především v oblasti stavebních strojů a strojů na údržbu a ošetřování, ale i u stavebních materiálů se nám rozrůstají výstavní plochy. Abychom mohli uspokojit tato přání vystavovatelů, obsadíme navíc ještě halu 3“, vysvětluje Stefan Dittrich, vedoucí projektu GaLaBau ve společnosti NürnbergMesse. „Obzvlášť nás těší, že do Norimberku přijíždí stále více vystavovatelů ze zahraničí, což dál posiluje mezinárodní charakter veletrhu“, dodává pan Dittrich.

Kompletní nabídka pro projektování, výstavbu a údržbu zeleně
Ve dvanácti veletržních halách bude předvedena kompletní nabídka pro projektování, výstavbu a údržbu zahrad, parků a zelených ploch. Kolem
50 procent vystavovatelů prezentuje stavební stroje a stroje na údržbu. Přibližně 30 procent nabízí stavebniny. A 20 procent pokrývá speciální oblasti nabídky, jako herní prvky pro dětská hřiště, městský mobiliář nebo segment výstavby a údržby golfových hřišť.
Odborné publikum se skládá převážně z krajinářů (kolem 50 procent), investorů z okruhu měst a obcí (kolem 20 procent), zahradních a krajinných architektů (kolem 10 procent) a představitelů z oblasti bytového hospodářství, škol, greenkeeperů, manažerů a provozovatelů golfových areálů, provozovatelů kempů a jiných podniků provádějících stavby.

Nové: Předváděcí plochy pro zemní práce a údržbu ploch sloučeny
Předváděcí plochy pro zemní práce a údržbu ploch, na nichž mohou být ve venkovním prostoru předváděny v akci stavební stroje a stroje na údržbu, budou v letošním roce spojeny. Díky tomu budou k dispozici ještě prostornější areály pro živé ukázky bagrů, sekaček apod. Pro návštěvníky má sloučení předváděcích ploch tu výhodu, že mohou při jedné cestě shlédnout akce na dvou plochách. Ty jsou umístěny u jezírka Silbersee v parku Dutzendteich, který přímo sousedí s výstavištěm. Plochy jsou z veletržních hal velmi dobře dostupné, buď kyvadlovým autobusem s nepřetržitým provozem, nebo za pár minut pěšky.

Stavební debata svazu bdla pro krajinné architekty a projektanty
Pro krajinné architekty bude GaLaBau tentokrát ještě zajímavější - díky poprvé pořádané debatě svazu bdla, která proběhne ve čtvrtek 13. září 2012 od 10 do 17 hodin. Svaz německých krajinných architektů (bdla) zve na tento jednodenní seminář krajinné architekty, inženýry ze soukromých projektových kanceláří a orgánů veřejné správy. Zkušení odborníci z praxe budou referovat o aktuálních otázkách stavebního práva, stavební techniky a stavebního managementu v krajinářské projekční činnosti.

Speciální výstava „Péče o stromy a stromolezení“ s novými partnery
V roce 2010 oslavila na GaLaBau premiéru a hned se z ní vyklubal magnet pro návštěvníky: Řeč je o speciální přehlídce „Péče o stromy a stromolezení“ v hale 7 A. Letos se bude opět konat, a to s podporou dalších partnerů. Vedle mnichovského dodavatele stromolezecké výstroje Freeworker a společnosti NürnbergMesse jsou dalšími kooperačními partnery výstavy časopis Baumzeitung se svým lezeckým magazínem Klettermagazin z renomovaného nakladatelství Haymarket a německá sekce mezinárodního arboristického svazu ISA (International Society of Arboriculture). V rámci přehlídky se budou denně konat odborné přednášky expertů na témata „Stromolezení a péče o stromy”. Dále budou probíhat ukázky lezení na stožáru ve veletržní hale.
Odborná část PLAYGROUND: Nové fórum v hale 1
Během veletrhu GaLaBau se hala 1 výstaviště promění v obrovské hřiště. Tam budou k vidění vahadlové a klasické houpačky, šplhadla, visuté můstky a mnohé jiné. Kolem 100 výrobců herních objektů a zařízení pro sport a volný čas zde předvede svoje produkty a novinky, o něž se zajímají hlavně projektanti a zadavatelé z měst a obcí.

„Bezpečnost na dětských hřištích“ bude stěžejním tématem nově zřízeného fóra PLAYGROUND, které organizuje Spolkový svaz výrobců výbavy dětských hřišť a zařízení pro volný čas – Bundesverband für Spielplatzgeräte und Freizeitanlagen Hersteller (BSFH) ve spolupráci s odborným časopisem Playground@Landscape. Svaz a jeho členové se zasazují o to, aby roční technické kontroly a vstupní revize nově instalovaného zařízení dětských hřišť prováděli odborně kvalifikovaní pracovníci. V odborné zprávě DIN SPEC 79161 svaz BSFH stanovil kritéria pro získání vzdělání kvalifikovaného kontrolora hřišť. Kromě přednášek o bezpečnosti hřišť budou na programu i jiná zajímavá témata související s projektováním a výstavbou dětských hřišť.

První odborné přednášky pro provozovatele kempů
V letošním roce poprvé spolupracuje s veletrhem GaLaBau Bavorský svaz kempingu – Landesverband der Campingwirtschaft in Bayern (LCB).
Na veletrhu získají podnikatelé z oblasti kempingu zajímavé informace o výrobcích a službách v oblasti výstavby a údržby kempů, autokempů a tábořišť. Kromě toho pořádá svaz LCB dvě odborné přednášky, a to na téma „Ekologické vzdělávání a poznávání přírody“ a „Turismus a biodiverzita“. Přednášky se konají ve fóru PLAYGROUND v hale 1.

Německé dny golfových hřišť a golfový kongres vstupují do třetího kola
Již potřetí se během GaLaBau pořádá odborná sekce Německé dny golfových hřišť – Deutsche Golfplatztage. Kolem 120 vystavovatelů předvede na svých stáncích širokou nabídku produktů pro výstavbu, údržbu a management golfových areálů. K návštěvníkům sekce Deutsche Golfplatztage patří především greenkeepeři, manažeři a provozovatelé golfových zařízení. Hlavním dějištěm je „Meeting Point“ v hale 4 A, kde se budou prezentovat všechny zúčastněné golfové svazy. Mezi nimi budou tyto organizace: Německý golfový svaz - Deutscher Golfverband
(DGV), Spolkový svaz golfových zařízení - Bundesverband Golfanlagen (BVGA), Svaz golfového managementu Německo - Golf Management Verband Deutschland (GMVD), Svaz greenkeepreů Německo - Greenkeeper Verband Deutschland (GVD). Vystavovat tam bude také nakladatelství Köllen + Druck Verlag.

Ve spolupráci se svazem BGL pořádá Německý golfový svaz DGV ve středu 12. září seminář, který se obrací na greenkeepery i krajináře. Jde o aktuálně důležité téma „Integrovaná ochrana rostlin na trávníkových plochách“. Ve dnech 13. a 14. září se dále koná golfový kongres v kongresovém centru NCC Ost. Na programu jsou důležitá a aktuální témata týkající se manažerů a provozovatelů golfových hřišť. Předehrou golfového kongresu bude soutěž „Golf Business Cup“, která proběhne 12. září 2012 v Golfovém klubu Lichtenau.

BGL organizuje atraktivní rámcový program
Vedle široké nabídky výrobků vystavovatelů ve veletržních halách nabízí GaLaBau rozsáhlý a atraktivní rámcový program pro krajináře, který je organizován pod vedením BGL.
Názvy odborných seminářů BGL zní v letošním roce takto:
• „Od budovy k volné ploše – poznatky z praxe: odborně řešené napojení na fasádu“ (13. září)
• „Living Walls: Vertikální zahrady – zelená budoucnost“ (13. září)
• „Zdravý rozvoj měst potřebuje pravou zeleň“ (14. září)
• „Využít změn: Praktické kroky k většímu úspěchu“ (14. září).

Udělení ceny trendů ELCA „Stavby a zeleň“
V rámci zahájení veletrhu GaLaBau ve středu 12. září 2012 v 10 hodin bude opět udělena cena trendů ELCA „Stavby a zeleň“. ELCA
(European Landscape Contractors Association) a BGL chtějí udělením této ceny společně podpořit mezioborovou spolupráci mezi stavebníky, krajinnými architekty a zahradníky - krajináři.

Krajinářský pohár v hale 2
Zvlášť oblíbený u návštěvníků veletrhu je Krajinářský pohár, který se koná v hale 2 v první a druhý den veletrhu. V této celoněmecké oborové soutěži se letos zase utkají nejlepší mladí krajináři z jednotlivých spolkových zemí, aby podrobili zkoušce svoje odborné dovednosti. Cílem soutěže je vyhodnotit nejlepší německý tým, který se potom také zúčastní světového mistrovství.

Inovační medaile GaLaBau: “And the winner is …“
Nové a pokrokové produkty a metody pro výstavbu a údržbu krajinářských celků budou vyznamenány inovační medailí GaLaBau. Tato medaile se již v oboru považuje za pečeť kvality. Zúčastnit se mohou všichni vystavovatelé veletrhu GaLaBau, kteří nabídnou nový nebo významně zdokonalený produkt.

Další informace Vám poskytne oficiální zastoupení norimberské veletržní společnosti v ČR, spol. PROveletrhy, info@proveletrhy.cz, tel.: 775 663548.

verze pro tisk >

Další články:

- MEZINÁRODNÍ VELETRH ZEMĚDĚLSKÉ TECHNIKY, LESNICKÉ TECHNIKY A CHOVATELSTVÍ SIMA-SIMAGENA V PAŘÍŽI

- MOTOSALON 2019 už túruje

- BrauBeviale 2018: Pravidelné setkání branže tak velké a mezinárodní jako nikdy předtím

- Víte, kde nakupuje Ježíšek? Přece v Letňanech v PVA EXPO PRAHA!

- Vánoční veletrhy Brno 2018: Nákupy dárků, gastronomická show i hudební program

- Chillventa přesvědčuje rekordními hodnotami a skvělou atmosférou!

- Registrujte se na R+T 2021 již nyní a získejte slevu!

- Přijďte na Vánoční DĚTSKOU PLANETU na holešovické výstaviště

- INTERNORGA 2019 - Inspirace pro všechny sektory pohostinství

- Čerti z Rakouska či vystoupení známých hvězd budou zpestřením Vánoc na Floře

- SIMA 2019 - Mezinárodní zemědělský veletrh

- Stříbrné vánoční dny: Načerpejte inspiraci a podlehněte kreativnímu tvoření

- S dotacemi pro lepší bydlení poradí v únoru veletrh FOR PASIV 2019

- CE China - mezinárodní veletrh spotřební elektroniky

- Setkání maloobchodníků na CE Week 12.-13. června 2019

- Příležitosti studentům a čerstvým absolventům nabídne veletrh JobChallenge

- Valve World Expo 2018 v německém Düsseldorfu

- e-SALON: Inspirace pro novou éru řidičů? Přinášíme jí tuny!

- Veletrh BAU 2019 se prezentuje ve formátu XXL

- Advent v oranžerii zve na nové trendy vánočních dekorací a floristické workshopy

LEARNTEC

Copyright ©2009-2018: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Ortenovo náměstí 2, 170 00 Praha 7
tel.: 266 007 226, 603 230 648
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}