arteo_cz

smm imex
Mezinárodní výstava pro milovníky koní

SIMA 2019

Veletrh EuroCIS - technologie nikdy nespí!

Veletrh EuroCIS - technologie nikdy nespí!

Po roce se 19. – 21. 2. 2019 v německém Düsseldorfu opět schází více než 400 vystavovatelů a zhruba 11 900 zahraničních návštěvníků maloobchodní scény na předním veletrhu technologií obchodu EuroCIS.

ITB Berlin 6. - 10. března 2019

ITB Berlin 6. - 10. března 2019

ITB Berlin je jedním z nejúspěšnějších mezinárodních veletrhů cestovního ruchu. Ročně se ho účastní na 110 000 odborných návštěvníků a na 10 000 vystavovatelů. Díky svému rozsahu se veletrh vyvinul ve ...

HOLIDAY WORLD od 21. do 24. února na Výstavišti v Holešovicích

HOLIDAY WORLD od 21. do 24. února na Výstavišti v Holešovicích

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD je nejvýznamnější akci svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy. I v roce 2019 se na veletrhu představí téměř celý svět. C ...

Veletrh užitkových vozidel a logistiky NUFAM Karlsruhe

IFA Insider

zpět

Rekordních 62 000 návštěvníků na GaLaBau

Publikováno: 19.10.2012 00:28

Autor: Norimberské veletrhy

Rekordních 62 000 návštěvníků na GaLaBau

• Zeleň má zelenou: knihy objednávek se na GaLaBau zaplnily
• V roce 2012 se očekává 5% nárůst obratu
• Vysoká poptávka po investicích na veletrhu
• Každý pátý vystavovatel přijel ze zahraničí

Přesně 61 860* návštěvníků (2010: 60 127) proudilo ve dnech 12. až 15. září 2012 branami norimberského veletržního centra, aby zde na odborném veletrhu GaLaBau získali informace o výrobcích a aktuálních trendech v oblasti projektů, realizace a údržby městské zeleně, volných a zelených ploch. Vynikající návštěvnosti se těšily rovněž obě přidružené odborné části veletrhu – Deutsche Golfplatztage (Německé dny golfových hřišť) a PLAYGROUND. „20. ročník veletrhu GaLaBau byl nadmíru úspěšný! Atmosféra v halách byla naprosto velkolepá a u stánků bylo plno. Návštěvníci měli možnost seznámit se s četnými inovacemi a přímo na místě se uzavíraly obchody. Sloučení obou předváděcích ploch pro zemní práce a údržbu ploch do parku Dutzendteich bylo přijato velmi kladně jak ze strany vystavovatelů, tak i návštěvníků. Také vystavovatelé, kteří letos poprvé obsadili halu 3, byli velmi spokojeni s jejím umístěním,“ shrnul celkový průběh veletrhu v jeho závěru Rolf Keller, člen managementu společnosti NürnbergMesse. Ve dvanácti veletržních halách vystavovalo celkem 1 155* společností, z toho 22 % vystavovatelů bylo ze zahraničí.

Bundesverband Garten-, Landschafts- und Sportplatzbau e. V. (Spolkový svaz pro oblast zahradních a krajinářských úprav a výstavbu sportovišť se sídlem v Bad Honnef (BGL)), který je iniciátorem mezinárodního veletrhu GaLaBau, v čele s prezidentem Augustem Forsterem neskrývá nadšení z doslova úchvatného výsledku vystavovatelů a mimořádně kladného ohlasu na vůdčí evropský veletrh městské zeleně a krajinářství z řad odborných návštěvníků.

* Počty vystavovatelů a návštěvníků prověřuje a osvědčuje Společnost pro dobrovolnou kontrolu veletržních a výstavních údajů (FKM), Berlín.

„Hlavním faktorem úspěchu je jednoznačně zeleň! 20. jubilejní ročník GaLaBau jen posílil jeho vedoucí postavení coby mezinárodního veletrhu udávajícího trendy a působivě prezentoval naše odvětví jako tržiště tepající životem. Pouze tady, v Norimberku, najdou firmy působící v oblasti zahradních a krajinářských úprav a staveb dětských a sportovních hřišť tak rozmanité a cenné podněty ve zhuštěné podobě pro úspěšný další rozvoj jejich aktivit na trhu,“ říká Forster. „Rychle zaplněné objednávkové knihy a neutichající poptávka po službách souvisejících s výstavbou zeleně vedly firmy k tomu, že investovaly ve velkém rozsahu do nových přístrojů a strojů již přímo na veletrhu. Pevně věříme, že i letos se nám podaří navýšit rekordní obrat z roku 2011, který činil více než 5,5 miliard eur, o dobrých 5 %,“ vysvětlil Forster.

Anketa mezi návštěvníky: kvalita odborného publika vzrostla
Vystavovatelé si pochvalovali nejen vysokou návštěvnost, ale také vyspělost odborné veřejnosti. To dokládají také výsledky ankety, kterou mezi návštěvníky veletrhu provedl nezávislý institut pro výzkum trhu a veřejného mínění. Z výsledků ankety vyplývá, že 54 % návštěvníků zastává ve svých společnostech vedoucí funkce. Ve srovnání s posledním ročníkem veletrhu GaLaBau se tak podíl řídicích pracovníků zvýšil o 13 %. Počet pracovníků s rozhodujícími kompetencemi je pak ještě vyšší: o realizaci nákupů rozhoduje ve svých společnostech rovných 79 % odborných návštěvníků.

Návštěvníci, z nichž 11 % přijelo ze zahraničí, zastupovali zejména specializované firmy z oblasti zahradních úprav a výstavby volných ploch a jiné specializované podniky provádějící stavby. Kromě nich zavítali na veletrh zástupci odborných orgánů a veřejných institucí, zaměstnanci architektonických a projektových kanceláří, specializovaní prodejci motorových přístrojů, investoři ze soukromého sektoru, manažeři golfových hřišť a provozovatelé volnočasových ploch.

Anketa mezi vystavovateli: zaostřeno na nové kontakty
Do Norimberka se sjelo celkem 1 155 vystavovatelů z 32 zemí. Nejsilněji byly přitom zastoupeny vystavovatelské firmy z Itálie (50), Nizozemska (45), Rakouska (39), Belgie (18), České republiky (15), Švýcarska (12), Francie (9) a Velké Británie (8). 94 % vystavovatelů navázalo na GaLaBau nové obchodní kontakty, 87 % firem očekává realizaci dalších obchodů po skončení veletrhu. Zahraniční návštěvníky přivítalo na svém stánku 84 % firem. 90 % vystavovatelů má již dnes jasno v tom, že se zúčastní veletrhu GaLaBau i v roce 2014.

„Stříbrná krajina“ pro Dr. Klause-Henning von Krosigka
U příležitosti zahájení veletrhu GaLaBau ocenil prezident BGL August Forster mimořádné zásluhy zahradního ředitele berlínského Zemského památkového úřadu Dr. Klause-Henning von Krosigka v oblasti památkové péče o zahrady v tuzemsku i zahraničí a udělil mu vyznamenání „Stříbrná krajina“. Podle Forstera bude nejvyšší vyznamenání udělované BGL předáno von Krosigkovi, který se bohužel nemohl zúčastnit slavnostního zahájení norimberského veletrhu a převzít cenu osobně, brzy v Berlíně.

Inovační medaile „GaLaBau 2012“ pro technické novinky
Celkem jedenácti významným technickým novinkám od desítky firem (z celkem 110 uchazečů) udělil BGL Inovační medaili „GaLaBau 2012“. BGL uděluje toto ocenění jako projev uznání za úspěšný vývoj a pokroková řešení problémů u produktů a metod pro realizaci a údržbu krajinářských celků.

Mezinárodní cena ELCA „Stavby se zelení“ putuje do Finska
Mezinárodní cenou „Stavby se zelení“ ocenila letos Evropská asociace firem v oboru zahradních a krajinářských úprav (ELCA) přeměnu kontaminované, ladem ležící půdy v průmyslové části města na veřejnou zeleň. Park Katariina Strandpark ve finském přístavním městě Kotka slouží jako příměstská rekreační oblast a je příkladem hodným následování. Za zdařilou spolupráci na projektu byli vyznamenáni: Vesa Salminen (předseda rady města Kotka a investor), Heikki Laaksonen (krajinný architekt města Kotka) a Tomi Uusitalo (zahradní architekt realizující stavbu, Pihat Oy Uusitalo, Siltakylä).

Odborné konference zaznamenaly skvělou návštěvnost
S velkým ohlasem se u široké návštěvnické veřejnosti setkal rozsáhlý rámcový program BGL. Pozornost návštěvníků byla upřena zejména na odborné konference a semináře jako například „Integrovaná ochrana rostlin na trávníkových plochách“ nebo „Od budovy k volné ploše – poznatky z praxe: odborně řešené napojení na fasádu“. Odborná konference „Living Walls: vertikální zahrady – zelená budoucnost“ byla zaměřena na slibné perspektivy v oblasti zahradních a krajinářských úprav, která se těší stále větší oblibě. Odborná konference s názvem „Zdravý rozvoj měst potřebuje pravou zeleň“ vyzdvihla mimořádný význam zelených ploch pro trvale udržitelný rozvoj urbánního prostředí. Odborný program uzavřely cenné poznatky týkající se tématu „Využijme změny aneb praktické kroky k většímu úspěchu!“.

Krajinářský pohár 2012: vítězové změří své síly na světovém mistrovství
Ve veletržní hale 2 byli vyhlášeni vítězové Krajinářského poháru 2012. Vítězem soutěže se stal „Německý tým mistrů“ ve složení Reinhold Irßlinger (výcvikové středisko: Matthias Widenhorn GmbH „Gärten am See“, Sipplingen) a Manuel Kappler (výcvikové středisko: Fahr GmbH Garten- und Landschaftsbau, Dornstetten) ze svazu Verband Garten-, Landschafts- und Sportplatzbau Baden-Württemberg e. V.), který se kvalifikoval na světové oborové mistrovství „WorldSkills 2013,“ které se uskuteční v Lipsku.

Nezapomeňte!
Příští veletrh GaLaBau se koná od 17. do 20. září 2014 v Norimberku.


Kontaktní osoby pro tisk a média:
Oficiální zastoupení v ČR
Naďa Lichte
Tel.: 775 663548
info@proveletrhy.cz

http://www.galabau.info-web.de

verze pro tisk >

Další články:

- Veletrh EuroCIS - technologie nikdy nespí!

- ITB Berlin 6. - 10. března 2019

- HOLIDAY WORLD od 21. do 24. února na Výstavišti v Holešovicích

- WEINmesse Berlin - Veletrh ušlechtilých vín startuje již zítra!

- SIMA-SIMAGENA 2019 - ODSTARTUJE UŽ ZA 10 DNÍ

- INTERNORGA 2019 již za měsíc

- Zlevněné vstupné na veletrh BUS2BUS v Berlíně 19. - 21. března 2019

- Možnost účasti zdarma na veletrhu BUS2BUS pro startupy 19. - 21. března 2019 (Berlín)

- Výsledky ankety MOTOCYKL ROKU 2019 budou vyhlášeny na veletrhu MOTOSALON

- FOR FISHING číslo 10: Přinese rybářské novinky a přivítá kaprařskou legendu Steva Briggse

- Kdo necestuje, nežije! HOLIDAY WORLD přinese tipy na dovolenou i zajímavé soutěže

- FOR PASIV a FOR WOOD: Jediné veletrhy v Praze na téma nízkoenergetického bydlení

- Vstupenky na veletrh REHAB

- SIMA-SIMAGENA 2019 - Den chovatelů v Paříži

- Představte se na veletrhu INNOPROM v Jekatěrinburgu

- Veletrh STŘECHY PRAHA nově s Festivalem dřeva a nářadí

- Sbírkové skleníky na Floře budou od února opět přístupné veřejnosti

- Pozvánka na veletrh BIOFACH 2019

- Nejvýznamnější veletrh se zaměřením na protipožární prevenci již za tři týdny.

- Na veletrhu SVATBA splníme vaše sny

Strojírenský veletrh v Hamburku

Copyright ©2009-2019: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Ortenovo náměstí 2, 170 00 Praha 7
tel.: 266 007 226, 603 230 648
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}