Warning: Division by zero in /home/httpd/html/id/euroexpo/lib/incl-reklama2.php on line 55

Lasys 2020

incheba - Pro zobrazení tohoto reklamního prvku potřebujete Flash Player

Shift

Kids India - Bengaluru

STYL a KABO přivítají úplně nové firmy

STYL a KABO přivítají úplně nové firmy

Mezinárodní veletrhy STYL a KABO se mohou pochlubit skutečně dlouholetou tradicí. V únoru roku 2020 se na brněnském výstavišti koná již jejich 55. ročník a pamětníci jistě potvrdí, že si za dobu své e ...

Celosvětově úspěšně s oborovými jedničkami wire, Tube a VALVE WORLD EXPO

Celosvětově úspěšně s oborovými jedničkami wire, Tube a VALVE WORLD EXPO

Veletrhy oborů výroby, zpracování a obrábění kovů, drátů a kabelů, trubek a rour, železa i oceli mají v Düsseldorfu dlouhou tradici. Metals and Flow Technologies worldwide – heslo, které vystihuje mez ...

MSV 2020 s technologickými veletrhy IMT, FOND-EX, WELDING, PROFINTECH a PLASTEX

MSV 2020 s technologickými veletrhy IMT, FOND-EX, WELDING, PROFINTECH a PLASTEX

Nadcházející Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže ještě více z digitalizace průmyslu, jeho nosným oborem bude tradičně obrábění a tváření. 62. ročník MSV očekává 80 tisíc odborníků, kteří přijedou z ...

IT-Trans

boot 2020

zpět

Fórum PackBox: řešení pro obalové profesionály

Publikováno: 1.5.2013 17:01

Autor: Norimberské veletrhy

Fórum PackBox: řešení pro obalové profesionály

Stojí centrálně uprostřed veletržního dění. Je nepřehlédnutelný. V hale 4. Je to PackBox, který na veletrhu FachPack 2013 zahájí svoje druhé kolo. V době od 24. do 26. září bude opět zhruba 1 500 vystavovatelů (2012: 1 466) v norimberském veletržním centru připraveno zodpovědět (téměř) všechny otevřené otázky v souvislosti s procesním řetězcem balení.

Fundované a zábavné obohacení, pokud jde o výměnu informací, předávání znalostí a networking, slibuje fórum PackBox, které se upsalo trojzvuku inspirace – inovace – informace. Očekávaných 37 000 obalových specialistů z Německa a sousedních zemí (2012: 36 986) se tedy má na co těšit!

Fórum PackBox sklidilo při své premiéře v roce 2012 hned napoprvé úspěch. Neobvyklá architektura otevřeného stylu je nejen pastvou pro oči, ale zároveň vyzývá ke vstupu a pobytu. Toho názoru alespoň bylo 2 570 posluchačů, kteří se posledně se zájmem zúčastnili 34 přednášek a diskusních kol věnovaných celému spektru nabídky veletrhu. Mnozí jiní zase využili uvolněnou společenskou zónu navazující na PackBox k networkingu, odborným rozhovorům nebo jednoduše k příjemné přestávce na kávu a občerstvení.

Kooperace: osm renomovaných partnerů z branže
V roce 2013 naváže fórum PackBox na svou úspěšnou story. Aktéry druhého kola jsou: bayern design, Svaz německých obalových inženýrů (Bund Deutscher Verpackungsingenieure – bdvi), Německý obalový institut (Deutsches Verpackungsinstitut – dvi), Německý oborový svaz pro flexotisk (Deutscher Flexodruck Fachverband – DFTA), odborné časopisy PackReport a VR Verpackungs-Rundschau, Frauenhoferův institut pro tok materiálu a logistiku (Fraunhofer-Institut für Materialfluss und Logistik – IML) a Spolek na podporu inovativních řešení v logistice (Verein zur Förderung innovativer Verfahren in der Logistik – VVL).

3 dny x 3 různé tematické okruhy = množství nových myšlenek
PackBox denně otevírá tři tematická okna – v 10.00, 12.15 a 14.30 hodin – vždy s několika poutavými a informativními pořady jako rozhovory, prezentacemi, stručnými přednáškami nebo pódiovými diskusemi.Stejně obsažný a rozmanitý jako samotná nabídka veletrhu zaměřená na obaly, techniku, zušlechťování a logistiku je také „obsah“ PackBoxu.

Úterý: nejdříve na snídani do PackBoxu
V první den veletrhu to u spolku VVL začíná příjemně – pohodovou snídaní. S preclíkem s máslem a kávou se dá vesele povídat – například o inovacích v obalové logistice. Jak se dají optimálně zabezpečit manipulační jednotky proti krádeži nebo poškození? Kdy je vhodné ovinutí průtažnou fólií, kdy páskování nebo využití identifikačních technologií? Dalším těžištěm je využití automatické identifikace v obalové logistice. RFID čipy registrují zboží a palety elektronicky - „Quo vadis, europaleto?“ – tak zní název krátké přednášky na toto téma. Kromě toho se VVL zaměří na koncepce automatizovaného přísunu materiálu. V poledne se ve fóru PackBox chopí mikrofonuzástupci časopisu VR Verpackungs-Rundschau. Plánuje se kvalitně obsazená pódiová diskuse na téma migrace. Potraviny se balí do nejrůznějších materiálů z plastů, papíru, lepenky a kovu. Přitom může docházet k přechodu látek ze složek materiálu do potravin. Diskuse se zaměří na materiály a technologie povrchové úpravy zamezující migraci. Na to naváže bayern design se svým zastřešujícím tématem „Nové pozice v obalovém designu – perspektivní a udržitelný design na příkladu značky, materiálu, přidané hodnoty“. Pět krátkých přednášek se bude věnovat nejrůznějším aspektům obalového designu: např. jeho budoucí roli, otázce proč opravdový luxus často vězí v (obalovém) detailu, udržitelným řešením designu napříč generacemi nebo tématu Packaging Design jako šance pro středně velké podniky.

Středa: mezi přáním a skutečností
Obalová logistika zahajuje i druhý den veletrhu ve fóru PackBox. Institut Fraunhofer IML prezentuje svoje tematické okno na motto „Obaly v logistickém dilematu mezi požadavky, inovacemi a realizací“. Začne to light, smart, safe – tak zní titul první přednášky na téma integrace technologií u manipulačních prostředků budoucnosti v nákladní letecké dopravě. Dalšími tématy jsou specifické požadavky na obaly v chladicím řetězci a zásilkovém obchodě, jakož i aplikace v obalové logistice. Potom nastoupí PackReport se třemi napínavými přednáškami, jejichž těžištěm bude obalový design a balicí stroje: „Obaly prodávají značky – význam obalů pro značku“, „Sedm smrtelných hříchů obalového designu“ a „Weihenstephanský protokol – jak obaly komunikují“. Posledně jmenovaná přednáška se blíže zaměří na požadavky na automatizovaná řešení z hlediska uživatelů balicích zařízení. „Obal a pestrost“ – tak nadepsal náplň odpoledne DFTA. Tisk obalů – co všechno je proveditelné? Probírat se budou zásadní požadavky trhu na obalový tisk a dilema mezi designem (přáním) a tiskem (realitou). Dalšími diskusními tématy budou mj. nanočástice v obalech, biologicky odbouratelné povrchové úpravy a přímý tisk nebo reprint.

Čtvrtek: kariéra v obalovém průmyslu
Institut dvi se na úvod třetího dne veletrhu odváží řešit v PackBoxu „Dilema mezi ekologií a náklady“, jinými slovy: různé požadavky kladené na obaly. Další témata jsou „Dělá to malá přísada – možnosti u obalů díky fosfátům“ a certifikace FSC nebo PEFC. Na závěr dopoledního programu budou prezentovány obalové hity Německé ceny za obal roku 2013. V poledne nastoupí bdvi s tématem „Hightech obaly – obalový hightech“. Tady půjde mj. o témata jako Social Media & Packaging, optimalizace obalů a obalový design s využitím softwarové evaluace, komunikace barev, digitální rýhování a vysekávání skládacích krabic.

A potom se taky budou vyprávět příběhy obalového designu. Odpoledne se fórum PackBox bude poprvé věnovat tématu „Dorost a kariéra“. Studenti, budoucí obaloví inženýři, návrháři a odborníci na logistiku, ale i „obaloví outsideři“ např. ze strojírenství nebo ekonomiky jsou srdečně vítáni. Zkušení personální poradci z oboru budou informovat, co přesně očekávají balírenské firmy od svých nových pracovníků – a naopak. Kdo šilhá po budoucím uplatnění v obalovém průmyslu, dozví se tu víc o možnostech dalšího vzdělávání a kvalifikace. Jaké mají obaloví odborníci pracovní vyhlídky? O tom bude informovat aktuální průzkum svazu bdvi. Na závěr studenti v 10minutových prezentacích představí tři vybrané bakalářské a magisterské práce. A (nejen) v tuto chvíli by tu mělo být plno – v PackBoxu je místo pro 200 posluchačů. Jednacím jazykem je němčina. Průběžně aktualizovaný program na: www.fachpack.de/packbox-forum

O veletrhu FachPack
S přibližně 1 500 vystavovateli a 37 000 návštěvníky patří FachPack k nejuznávanějším veletrhům obalů v Evropě. V době od 24. do 26. září 2013 bude v norimberském veletržním centru prezentovat svoji rozsáhlou nabídku v těchto oblastech: obalové materiály a prostředky, pomocné obalové prostředky, balicí stroje, etiketovací a značkovací technika, přídavné stroje a zařízení v balírenství, tisk a zušlechťování obalů, obalová logistika, služby spojené s balením a logistikou. Odborní návštěvníci z Německa a sousedních zemí přicházejí především z těchto oborů: potraviny/poživatiny, léčiva/kosmetika, chemie, tisk/papír/lepenka, služby související s balením a logistikou, plasty, automobilový a dodavatelský průmysl. V roce 2013 FachPack opět přesvědčí svou kreativní pracovní atmosférou, v níž jsou informace a osobní kontakty právě tak důležité jako řešení konkrétních technických otázek.

Všechny vystavovatele a aktuální informace o jejich produktech najdete na:

http://www.ask-FachPack.de

verze pro tisk >

Další články:

- STYL a KABO přivítají úplně nové firmy

- Celosvětově úspěšně s oborovými jedničkami wire, Tube a VALVE WORLD EXPO

- MSV 2020 s technologickými veletrhy IMT, FOND-EX, WELDING, PROFINTECH a PLASTEX

- Beviale Family se nadále rozrůstá

- Odstartovala anketa Motocykl roku 2020

- Veletrh střech, nářadí a dřeva v Praze Letňanech

- Brněnské zemědělské a lesnické veletrhy se zaměří na hospodaření v době klimatické změny

- MOTOSALON 2020 má dobře nastartováno

- IWA OutdoorClassics 2020 ve znamení digitální transformace

- Mezinárodní veletrh přírodní kosmetiky VIVANESS 12. - 15. 2. 2020

- Speciální a akční výstavní plochy na Spielwarenmesse budou plné zážitků

- WOODTEC 2020 se bude konat od 21. do 23. října

- NürnbergMesse startuje do „bombastického“ roku 2020

- Historicky největší veletrh FOR FISHING se blíží

- FOR THERM: veletrh krbů, kamen a kotlů

- Začíná předprodej na Mezinárodní turistickou burzu - ITB Berlin!

- Dovolujeme si Vás pozvat příští týden do Norimberku na mezinárodní veletrh perimetrické ochrany Perimenter Protection (14. -16. 1. 2020). Využijte nabídku a zajistěte si permanentní vstupenku zdarma!

- Pojeďte s námi do bio světa - dne 13. 2. pořádáme zájezd na veletrh BIOFACH

- Vydejte se již příští týden do Norimberku na mezinárodní veletrh perimetrické ochrany Perimenter Protection ( 14. -16. 1. 2020) a zajistěte si permanentní vstupenku zdarma!

- boot 2020 - Vychutnejte si sport a vodní živel z nového pohledu

BAUTEC

Copyright ©2009-2020: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Babice 38, 251 68 Kamenice
tel.: 604 759 978
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}