strechy praha 2020

incheba - Pro zobrazení tohoto reklamního prvku potřebujete Flash Player

Nürnbergmesse

veletrhy2019

Vydejte se s námi dne 9.10.2019 na veletrh it-sa.

Vydejte se s námi dne 9.10.2019 na veletrh it-sa.

V rámci zájezdu bude bezplatně poskytnuta nejen vstupenka na veletrh, drobné občerstvení, ale také velmi originální dárek pro Vaši IT bezpečnost. Příspěvek na dopravu činí symbolických 399,- Kč. www. ...

Vše, co potřebujete vědět k návštěvě veletrhu FOR ARCH

Vše, co potřebujete vědět k návštěvě veletrhu FOR ARCH

Není pochyb o tom, že FOR ARCH je tím správným místem pro všechny kutily, řemeslníky, architekty a hlavně pro ty, kteří se chystají rekonstruovat či stavět. Mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH ...

Zvýhodněná cena výstavní plochy na brněnské zemědělské a lesnické veletrhy 2020 platí do 30. září

Zvýhodněná cena výstavní plochy na brněnské zemědělské a lesnické veletrhy 2020 platí do 30. září

Od 31. března do 4. dubna 2020 proběhne na brněnském výstavišti Mezinárodní veletrh zemědělské techniky TECHAGRO. Souběžně s ním proběhnou Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh SILVA REGINA a Vele ...

avf

U.T.SEC

zpět

Fórum PackBox: řešení pro obalové profesionály

Publikováno: 1.5.2013 17:01

Autor: Norimberské veletrhy

Fórum PackBox: řešení pro obalové profesionály

Stojí centrálně uprostřed veletržního dění. Je nepřehlédnutelný. V hale 4. Je to PackBox, který na veletrhu FachPack 2013 zahájí svoje druhé kolo. V době od 24. do 26. září bude opět zhruba 1 500 vystavovatelů (2012: 1 466) v norimberském veletržním centru připraveno zodpovědět (téměř) všechny otevřené otázky v souvislosti s procesním řetězcem balení.

Fundované a zábavné obohacení, pokud jde o výměnu informací, předávání znalostí a networking, slibuje fórum PackBox, které se upsalo trojzvuku inspirace – inovace – informace. Očekávaných 37 000 obalových specialistů z Německa a sousedních zemí (2012: 36 986) se tedy má na co těšit!

Fórum PackBox sklidilo při své premiéře v roce 2012 hned napoprvé úspěch. Neobvyklá architektura otevřeného stylu je nejen pastvou pro oči, ale zároveň vyzývá ke vstupu a pobytu. Toho názoru alespoň bylo 2 570 posluchačů, kteří se posledně se zájmem zúčastnili 34 přednášek a diskusních kol věnovaných celému spektru nabídky veletrhu. Mnozí jiní zase využili uvolněnou společenskou zónu navazující na PackBox k networkingu, odborným rozhovorům nebo jednoduše k příjemné přestávce na kávu a občerstvení.

Kooperace: osm renomovaných partnerů z branže
V roce 2013 naváže fórum PackBox na svou úspěšnou story. Aktéry druhého kola jsou: bayern design, Svaz německých obalových inženýrů (Bund Deutscher Verpackungsingenieure – bdvi), Německý obalový institut (Deutsches Verpackungsinstitut – dvi), Německý oborový svaz pro flexotisk (Deutscher Flexodruck Fachverband – DFTA), odborné časopisy PackReport a VR Verpackungs-Rundschau, Frauenhoferův institut pro tok materiálu a logistiku (Fraunhofer-Institut für Materialfluss und Logistik – IML) a Spolek na podporu inovativních řešení v logistice (Verein zur Förderung innovativer Verfahren in der Logistik – VVL).

3 dny x 3 různé tematické okruhy = množství nových myšlenek
PackBox denně otevírá tři tematická okna – v 10.00, 12.15 a 14.30 hodin – vždy s několika poutavými a informativními pořady jako rozhovory, prezentacemi, stručnými přednáškami nebo pódiovými diskusemi.Stejně obsažný a rozmanitý jako samotná nabídka veletrhu zaměřená na obaly, techniku, zušlechťování a logistiku je také „obsah“ PackBoxu.

Úterý: nejdříve na snídani do PackBoxu
V první den veletrhu to u spolku VVL začíná příjemně – pohodovou snídaní. S preclíkem s máslem a kávou se dá vesele povídat – například o inovacích v obalové logistice. Jak se dají optimálně zabezpečit manipulační jednotky proti krádeži nebo poškození? Kdy je vhodné ovinutí průtažnou fólií, kdy páskování nebo využití identifikačních technologií? Dalším těžištěm je využití automatické identifikace v obalové logistice. RFID čipy registrují zboží a palety elektronicky - „Quo vadis, europaleto?“ – tak zní název krátké přednášky na toto téma. Kromě toho se VVL zaměří na koncepce automatizovaného přísunu materiálu. V poledne se ve fóru PackBox chopí mikrofonuzástupci časopisu VR Verpackungs-Rundschau. Plánuje se kvalitně obsazená pódiová diskuse na téma migrace. Potraviny se balí do nejrůznějších materiálů z plastů, papíru, lepenky a kovu. Přitom může docházet k přechodu látek ze složek materiálu do potravin. Diskuse se zaměří na materiály a technologie povrchové úpravy zamezující migraci. Na to naváže bayern design se svým zastřešujícím tématem „Nové pozice v obalovém designu – perspektivní a udržitelný design na příkladu značky, materiálu, přidané hodnoty“. Pět krátkých přednášek se bude věnovat nejrůznějším aspektům obalového designu: např. jeho budoucí roli, otázce proč opravdový luxus často vězí v (obalovém) detailu, udržitelným řešením designu napříč generacemi nebo tématu Packaging Design jako šance pro středně velké podniky.

Středa: mezi přáním a skutečností
Obalová logistika zahajuje i druhý den veletrhu ve fóru PackBox. Institut Fraunhofer IML prezentuje svoje tematické okno na motto „Obaly v logistickém dilematu mezi požadavky, inovacemi a realizací“. Začne to light, smart, safe – tak zní titul první přednášky na téma integrace technologií u manipulačních prostředků budoucnosti v nákladní letecké dopravě. Dalšími tématy jsou specifické požadavky na obaly v chladicím řetězci a zásilkovém obchodě, jakož i aplikace v obalové logistice. Potom nastoupí PackReport se třemi napínavými přednáškami, jejichž těžištěm bude obalový design a balicí stroje: „Obaly prodávají značky – význam obalů pro značku“, „Sedm smrtelných hříchů obalového designu“ a „Weihenstephanský protokol – jak obaly komunikují“. Posledně jmenovaná přednáška se blíže zaměří na požadavky na automatizovaná řešení z hlediska uživatelů balicích zařízení. „Obal a pestrost“ – tak nadepsal náplň odpoledne DFTA. Tisk obalů – co všechno je proveditelné? Probírat se budou zásadní požadavky trhu na obalový tisk a dilema mezi designem (přáním) a tiskem (realitou). Dalšími diskusními tématy budou mj. nanočástice v obalech, biologicky odbouratelné povrchové úpravy a přímý tisk nebo reprint.

Čtvrtek: kariéra v obalovém průmyslu
Institut dvi se na úvod třetího dne veletrhu odváží řešit v PackBoxu „Dilema mezi ekologií a náklady“, jinými slovy: různé požadavky kladené na obaly. Další témata jsou „Dělá to malá přísada – možnosti u obalů díky fosfátům“ a certifikace FSC nebo PEFC. Na závěr dopoledního programu budou prezentovány obalové hity Německé ceny za obal roku 2013. V poledne nastoupí bdvi s tématem „Hightech obaly – obalový hightech“. Tady půjde mj. o témata jako Social Media & Packaging, optimalizace obalů a obalový design s využitím softwarové evaluace, komunikace barev, digitální rýhování a vysekávání skládacích krabic.

A potom se taky budou vyprávět příběhy obalového designu. Odpoledne se fórum PackBox bude poprvé věnovat tématu „Dorost a kariéra“. Studenti, budoucí obaloví inženýři, návrháři a odborníci na logistiku, ale i „obaloví outsideři“ např. ze strojírenství nebo ekonomiky jsou srdečně vítáni. Zkušení personální poradci z oboru budou informovat, co přesně očekávají balírenské firmy od svých nových pracovníků – a naopak. Kdo šilhá po budoucím uplatnění v obalovém průmyslu, dozví se tu víc o možnostech dalšího vzdělávání a kvalifikace. Jaké mají obaloví odborníci pracovní vyhlídky? O tom bude informovat aktuální průzkum svazu bdvi. Na závěr studenti v 10minutových prezentacích představí tři vybrané bakalářské a magisterské práce. A (nejen) v tuto chvíli by tu mělo být plno – v PackBoxu je místo pro 200 posluchačů. Jednacím jazykem je němčina. Průběžně aktualizovaný program na: www.fachpack.de/packbox-forum

O veletrhu FachPack
S přibližně 1 500 vystavovateli a 37 000 návštěvníky patří FachPack k nejuznávanějším veletrhům obalů v Evropě. V době od 24. do 26. září 2013 bude v norimberském veletržním centru prezentovat svoji rozsáhlou nabídku v těchto oblastech: obalové materiály a prostředky, pomocné obalové prostředky, balicí stroje, etiketovací a značkovací technika, přídavné stroje a zařízení v balírenství, tisk a zušlechťování obalů, obalová logistika, služby spojené s balením a logistikou. Odborní návštěvníci z Německa a sousedních zemí přicházejí především z těchto oborů: potraviny/poživatiny, léčiva/kosmetika, chemie, tisk/papír/lepenka, služby související s balením a logistikou, plasty, automobilový a dodavatelský průmysl. V roce 2013 FachPack opět přesvědčí svou kreativní pracovní atmosférou, v níž jsou informace a osobní kontakty právě tak důležité jako řešení konkrétních technických otázek.

Všechny vystavovatele a aktuální informace o jejich produktech najdete na:

http://www.ask-FachPack.de

verze pro tisk >

Další články:

- Vydejte se s námi dne 9.10.2019 na veletrh it-sa.

- Vše, co potřebujete vědět k návštěvě veletrhu FOR ARCH

- Zvýhodněná cena výstavní plochy na brněnské zemědělské a lesnické veletrhy 2020 platí do 30. září

- MSV 2019 bude veletrhem technologií a inovací pro průmysl budoucnosti

- Festival Life! 2019 na brněnském výstavišti

- INTERBEAUTY PRAGUE a WORLD OF BEAUTY & SPA – Velkolepé spojení veletrhů krásy

- Zájezd na mezinárodní veletrh IT SECURITY, it-sa 2019

- FOR ARCH 2019 – mezinárodní stavební veletrh

- Mezinárodnímu veletrhu it security - it-sa 2019

- Veletrh FachPack se nezadržitelně blíží

- Co přinášejí veletrhy Marketing Mix?

- Největší světový veletrh obytných vozů a karavanů v Düsseldorfu

- Komfort znamená mít teplo i chlad. Účinná řešení ukáže FOR ARCH!

- Letní Flora Olomouc okouzlila přes 20 000 návštěvníků expozicí Česká krajina

- Veletrh hodinek a šperků HODINY A KLENOTY

- Veletrh dekorací, doplňků a dárků FOR DECOR & HOME

- Analýza českého veletržního a výstavního trhu za rok 2018

- MSV 2019 bude veletrhem technologií a inovací pro průmysl budoucnosti

- Shift AUTOMOTIVE: kongres zaměřený na budoucnost řízení v rámci veletrhu IFA Berlin

- Veletrh FachPack slaví čtyřicátiny!

silva regina 2020

Copyright ©2009-2019: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Ortenovo náměstí 2, 170 00 Praha 7
tel.: 266 007 226, 603 230 648
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}