arteo_cz

Nürnbergmesse
smm imex

veletrhy2019

Vše, co potřebujete vědět k návštěvě veletrhu FOR ARCH

Vše, co potřebujete vědět k návštěvě veletrhu FOR ARCH

Není pochyb o tom, že FOR ARCH je tím správným místem pro všechny kutily, řemeslníky, architekty a hlavně pro ty, kteří se chystají rekonstruovat či stavět. Mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH ...

Zvýhodněná cena výstavní plochy na brněnské zemědělské a lesnické veletrhy 2020 platí do 30. září

Zvýhodněná cena výstavní plochy na brněnské zemědělské a lesnické veletrhy 2020 platí do 30. září

Od 31. března do 4. dubna 2020 proběhne na brněnském výstavišti Mezinárodní veletrh zemědělské techniky TECHAGRO. Souběžně s ním proběhnou Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh SILVA REGINA a Vele ...

MSV 2019 bude veletrhem technologií a inovací pro průmysl budoucnosti

MSV 2019 bude veletrhem technologií a inovací pro průmysl budoucnosti

Šedesátý první ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu návštěvníkům opět ukáže poslední novinky a trendy v oblasti průmyslových technologií. Ve dnech 7. až 11. října 2019 se v Brně představí více ...

messe duesseldorf

Brau Beviale

zpět

FOR ARCH: rekonstrukce, revitalizace domů a biobazény

Publikováno: 12.9.2013 00:00

Autor:

FOR ARCH: rekonstrukce, revitalizace domů a biobazény

Do zahájení 24. ročníku mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH 2013 zbývají poslední dny. Od úterý 17. září do soboty

21. září se návštěvníkům na více než 18 tisících m2 představí novinky a trendy v oblasti stavebnictví, dřevostaveb, vytápění, alternativních zdrojů energie a bazénových technologií. Expozice i doprovodný program se zaměří především na aktuální problematiku rekonstrukcí a revitalizací budov. Návštěvníci jistě uvítají zdarma odborné poradenství ke státním dotacím Nová Zelená úsporám a Kotlíkovým dotacím. Zájemci si budou moci vyzkoušet „přírodní“ koupání ve velkém biobazénu. Pořadatelé očekávají vysokou návštěvnost přes 70 tisíc lidí. V prostorách výstaviště PVA EXPO PRAHA se současně uskuteční souběžné veletrhy FOR THERM, FOR ELEKTRO, BAZÉNY, SAUNY & SPA, FOR WASTE a FS Days.

FOR ARCH láká i v době krize

Dny 17. až 21. září budou patřit nejvýznamnější události ve stavebnictví v ČR, veletrhu FOR ARCH. Letos více než 800 českých a zahraničních vystavovatelů zaplní svými expozicemi plochu 18 533 m2. Své zastoupení zde budou mít přední výrobci a dodavatelé ve stavebním průmyslu z celkem 15 zemí světa včetně Belgie, Francie, Itálie a Maďarska. „V letošním roce dolehla na firmy podnikající v oboru stavebnictví ekonomická krize naplno a situace je pro mnohé z nich kritická. O to víc se firmy snaží hledat nové cesty k zákazníkovi a navazovat obchodní kontakty. Věříme, že účast na veletrhu pro ně bude přínosná a může jim pomoci se odrazit ode dna. FOR ARCH garantuje vysokou odbornost i účast potenciálních koncových zákazníků,“ říká Martin František Přívětivý, ředitel obchodního týmu veletrhu FOR ARCH. Podle reakcí veřejnosti pořadatelé očekávají, že letošní FOR ARCH návštěvností překročí minulý ročník, který přilákal 70 tisíc lidí. Oproti loňsku proběhne akce v nových halách a nabídne vystavovatelům i veřejnosti větší komfort.

Dosáhněte na státní dotace, odborníci Vám pomůžou

Hlavní téma letošního ročníku FOR ARCHu, kterým jsou rekonstrukce a revitalizace domů, inspirovalo i stejnojmennou odbornou konferenci v rámci doprovodného programu. O jednotlivé příspěvky se postarají všichni hlavní odborní partneři akce: Státní fond životního prostředí ČR, Státní fond rozvoje bydlení, Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR a Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě. Posluchačům vysvětlí správné postupy při výměně plochých i šikmých střech, sedlových střech a zhotovení nadstavby, rekonstrukce oken, dveří či opravy balkonů a lodžií apod.
Na výměny neekologických zdrojů tepla za moderní úsporné vytápění či instalace solárních termických systémů lze čerpat dotace z programu Nová zelená úsporám. V otázkách jaké typy opatření program podporuje, kdo může podat žádost, jak se žádost vyplňuje, jaké dokumenty je nutné předložit, kde najít informace o dodavatelích výrobků a technologiích se mohou zájemci poradit v poradenském centru Státního fondu životního prostředí. Pomohou jim odborníci, kteří budou návštěvníkům veletrhu k dispozici zdarma po celou dobu konání veletrhu v hale 3.
Dalším aktuálním tématem jsou tzv. „kotlíkové dotace“, na které se zaměří specialisté Klastru Česká peleta. Klastr navíc připraví na ploše přesahující 200 m2 rozsáhlou prezentaci až 30 českých i zahraničních automatických kotlů a kamen na dřevěná paliva. Zájemci se zde mohou blíže seznámit s problematikou vytápění dřevěnými palivy a odborníci jim doporučí vhodné řešení pro domácí kotelny. Návštěvníci najdou tuto expozici i odborníky na souběžném veletrhu FOR THERM.

V doprovodném programu jistě zaujme také konference „Zásady a opatření na stavbách v povodňových územích“. Odborníci zde představí veřejnosti protipovodňové a vsakovací systémy, prostor dostanou i užitečné rady pro majitele domů v záplavových oblastech. Představeny budou výhody dřevostaveb, možnosti sanací zatopených nemovitostí a také technologie odvádění a využívání dešťové vody.

O státní koncepci na snižování energetické náročnosti budov a vůbec budoucnosti českého stavebního průmyslu budou odborníci hovořit v diskuzním panelu „Je revitalizace budov cestou z krize českého stavebnictví?“. Své názory si zde vymění Miroslav Kalous (Ministerstvo pro místní rozvoj, Ministerstvo průmyslu a obchodu), Václav Matyáš ze Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR (SPS), dále Aleš Michl (Raiffeisen Bank), Jaroslav Hrubeš ze Státního fondu životního prostředí ČR (SFŽP) a Tomáš Březina (BEST).

Konference s názvem „Rekonstrukce a revitalizace bytových domů – hrozby a příležitost“ se bude věnovat otázkám, jak bude stát podporovat snižování energetické náročnosti budov, jak bankovní sektor reaguje na novou vyhlášku o hospodaření energií či zda je stavební sektor schopen přijmout systémové řešení na úkor technickému. Hovořit o této problematice budou např. Pavel Ševčík (SPS), František Hadáček (SFŽP), Miroslav Linhart (Deloitte Advisory), Petr Holub (Šance pro budovy), Ladislav Dvořák (Česká spořitelna), Martin Hanák (Svaz českých a moravských bytových družstev), Roman Zdráhal (ASPRO) a další.

Výhody dřevěných konstrukcí při rekonstrukcích blíže představí 8. ročník odborné konference „Dřevěné stavění“. Zmapuje vývoj dřevostaveb a ukáže možnosti jejich využití u vícepodlažních budov. Partnerem akce je společnost KRONOSPAN.

Specializovaný veletrh Bazény, Sauny & SPA se zaměří na biobazén, okrasná a koupací jezírka, které jsou velkým hitem v zahraničí a nyní přichází také do ČR. Návštěvníky překvapí rozsáhlá centrální expozice s koupacím biotopem, kde si budou moci zájemci vychutnat tento moderní způsob vodní relaxace.

V rámci veletrhu FOR ARCH proběhne také Prague Fire & Security Days 2013 (FSDays 2013), 5. ročník mezinárodního veletrhu nejnovějších trendů bezpečnostní techniky, systémů a služeb.

Nejlepší mladí architekti i řemeslníci

Veletrh FOR ARCH dává každoročně prostor mladé generaci architektů do 33 let v rámci soutěže YOUNG ARCHITECT AWARD (www.yaa.cz). Účastníci letos hledali řešení „bolavých míst ve městech a obcích“. Vítěze vyhlásí patronka soutěže Eva Jiřičná dne 18. září v Galerii Jaroslava Fragnera v Praze. Generálním partnerem je již druhým rokem společnost Beton Brož.
Návštěvníci FOR ARCHu budou svědky finále celorepublikové soutěže stavebních řemesel SUSO (www.suso.cz). Proběhne ve dnech od 17. do 20. 9. a představí se na ní nejlepší studenti řemeslných oborů ve stavebnictví z ČR i ze Slovenska. Na jednom místě bude k vidění celkem 10 řemeslných dovedností – kromě soutěžních disciplín zedník a truhlář také kameník a kamenosochař, podhlahář, parketář, sklenář, montér suché výstavby, tesař, klempíř a pokrývač.

Praktické informace pro návštěvníky

Stavební veletrh FOR ARCH a souběžné veletrhy otevřou své expozice veřejnosti ve dnech 17. - 21. září 2013, otevírací doba je od úterý do pátku 10.00 - 18.00 hod., v sobotu 10.00 - 16.00 hod. Základní cena vstupenky je 150 Kč. V areálu PVA EXPO PRAHA je připraveno 3.500 parkovacích míst pro návštěvníky. Je možné využít i záchytná parkoviště P+R v návaznosti na Pražskou integrovanou dopravu.
Další informace naleznete na webu veletrhu www.forarch.cz.

Přehled termínů významných akcí doprovodného programu FOR ARCH:

17. 9. 2013 (11.00 – 13.30 hod.) – kulatý stůl „Je revitalizace budov cestou z krize českého stavebnictví?“
17. 9. 2013 (10.00 – 14.00 hod.) – konference „Odpady – nejen stavební – jejich recyklace, užití, likvidace“
17. 9. 2013 (12.00 – 16.00 hod.) – konference „Zásady a opatření na stavbách v povodňových územích + realizace“
17. 9. 2013 (10.30 – 13.30 hod.) - konference „Inteligentní digitální domácnost“
17. 9. 2013 (14.00 – 18.00 hod.) - konference „Úspory energií v rodinných domech“
17. – 21. 9. 2013 (11.00 – 17.00 hod.) – „Koupací jezírka a biobazény“
17. – 21. 9. 2013 – komentovaná prohlídka „Pasivní panelák! Tak na co ještě čekáte?“
18. 9. 2013 (10.00 – 14.30 hod.) – konference „Rekonstrukce a revitalizace bytových domů – hrozby a příležitosti“
19. 9. 2013 (10.00 – 14.00 hod.) – odborná konference „Dřevěné stavění“
20. 9. 2013 (10.00 – 13.00 hod.) - konference „Energeticky soběstačné budovy“

Informace o přihláškách na jednotlivé konference a workshopy doprovodného programu veletrhu FOR ARCH najdete ne webu www.forarch.cz/2013/cz/dopr.asp.

Zájemci o návštěvu veletrh FOR ARCH, mohou využít ZLEVNĚNÉ elektronické vstupenky zde www.forarch.cz/2013/cz/vstupenka.asp.

Stavební veletrh FOR ARCH, který se vloni s návštěvností téměř 70 000 lidí podruhé stal nejnavštěvovanější akcí svého druhu v ČR, letos vstoupí již do svého 24. ročníku. Každoročně přináší prezentace novinek z mnoha oborů spojených se stavebnictvím, své zastoupení na veletrhu mají přední výrobci, dodavatelé, řemeslníci, ale také investoři, developeři a zástupci dalších oborů souvisejících se stavebnictvím. FOR ARCH - stavební veletrh s nejdelší tradicí v ČR představuje pro české i zahraniční vystavovatele výbornou příležitost pro prezentaci svých služeb a výrobků v mezinárodní konkurenci. Akce již dávno necílí pouze na odborníky, zajímavé informace a tipy zde najdou také zástupci veřejnosti, kteří se chystají například na stavbu či rekonstrukci domu. Na výstavní ploše větší než 18 tisíc m2 nabízí FOR ARCH a souběžné stavební veletrhy kromě výstavních expozic také bohatý doprovodný program plný přednášek, workshopů, konferencí a soutěží. Souběžně s FOR ARCHem proběhnou v Letňanech také veletrhy FOR THERM, FOR WOOD, Bazény, Sauny & SPA a FOR WASTE.
Od loňského podzimu jsou v areálu PVA EXPO PRAHA v provozu nové výstavní haly. Tato novinka se letos poprvé dotkne také veletrhu FOR ARCH a souběžných akcí. Výrazně se tak zvýší komfort pro návštěvníky i kvalita zázemí pro vystavující firmy. Areál PVA EXPO PRAHA vloni během pěti veletržních dní navštívilo téměř 70 000 lidí, akce se tak stala opakovaně nejnavštěvovanější událostí ve stavebnictví v ČR.

http://www.forarch.cz

Zlevněná vstupenka ke stažení

verze pro tisk >

Další články:

- Vše, co potřebujete vědět k návštěvě veletrhu FOR ARCH

- Zvýhodněná cena výstavní plochy na brněnské zemědělské a lesnické veletrhy 2020 platí do 30. září

- MSV 2019 bude veletrhem technologií a inovací pro průmysl budoucnosti

- Festival Life! 2019 na brněnském výstavišti

- INTERBEAUTY PRAGUE a WORLD OF BEAUTY & SPA – Velkolepé spojení veletrhů krásy

- Zájezd na mezinárodní veletrh IT SECURITY, it-sa 2019

- FOR ARCH 2019 – mezinárodní stavební veletrh

- Mezinárodnímu veletrhu it security - it-sa 2019

- Veletrh FachPack se nezadržitelně blíží

- Co přinášejí veletrhy Marketing Mix?

- Největší světový veletrh obytných vozů a karavanů v Düsseldorfu

- Komfort znamená mít teplo i chlad. Účinná řešení ukáže FOR ARCH!

- Letní Flora Olomouc okouzlila přes 20 000 návštěvníků expozicí Česká krajina

- Veletrh hodinek a šperků HODINY A KLENOTY

- Veletrh dekorací, doplňků a dárků FOR DECOR & HOME

- Analýza českého veletržního a výstavního trhu za rok 2018

- MSV 2019 bude veletrhem technologií a inovací pro průmysl budoucnosti

- Shift AUTOMOTIVE: kongres zaměřený na budoucnost řízení v rámci veletrhu IFA Berlin

- Veletrh FachPack slaví čtyřicátiny!

- Na MSV 2019 bude představena Digitální továrna 2.0 tak, jako ještě nikdy

Realizace expozic

Copyright ©2009-2019: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Ortenovo náměstí 2, 170 00 Praha 7
tel.: 266 007 226, 603 230 648
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}