strechy praha 2018

messe duesseldorf
IFA Insider

Veletrh užitkových vozidel a logistiky NUFAM Karlsruhe

NürnbergMesse: impulzy díky inovační ofenzívě

NürnbergMesse: impulzy díky inovační ofenzívě

Leitmotiv „inovace“: nové veletrhy a kongresy, růst díky internacionalizaci a prosazování digitalizace Cenné impulzy v roce 2018 přináší veletržní společnosti NürnbergMesse inovační ofenzíva. Sedmn ...

MOTOSALON 2019 už túruje

MOTOSALON 2019 už túruje

Za necelé tři měsíce se sejdou prodejci a fanoušci dvoustopých motorových vozidel, tentokrát opět na pražském výstavišti v Letňanech. Po dvou letech zde bude v termínu 28.2.- 3.3. 2019 k vidění to nej ...

BrauBeviale 2018: Pravidelné setkání branže tak velké a mezinárodní jako nikdy předtím

BrauBeviale 2018: Pravidelné setkání branže tak velké a mezinárodní jako nikdy předtím

Po třech úspěšných dnech uzavřel veletrh BrauBeviale své brány s rekordními výsledky. Přes 40 000 odborných návštěvníků (2016: 37 923), z toho přes 18 000 zahraničních, přicestovalo ve dnech 13. až 15 ...

get nord

wood-tec 2019

zpět

Infotherma 2014 - Vše o vytápění a úsporách tepla

Publikováno: 27.12.2013 11:06

Autor: Agentura Inforpres

Infotherma 2014 - Vše o vytápění a úsporách tepla

Dějištěm již jednadvacátého pokračování naší největší specializované výstavy k vytápění, úsporám energie a smysluplnému využívání obnovitelných zdrojů, Infotherma 2014, se stane ve dnech 13. – 16. ledna 2014 ostravské výstaviště Černá louka.

Na základě výsledků návštěvnických anket z předcházejících ročníků a mnohaleté spolupráce s předními odborníky z vysokých škol, výzkumných a vývojových pracovišť, cechů, svazů, asociací, společenství a mediálními partnery, je připravován jednadvacátý ročník Infothermy ve třech rovinách.

Největší zastoupení ze 362 domácích a zahraničních firem a organizací, což je plná kapacita ostravského výstaviště, mají pochopitelně novinky v otopných systémech, jejichž výrobci pružně reagují na problémy značné části obyvatelstva vytápět své příbytky ušlechtilými palivy. Na výstavě se proto představí více jak polovina kotlů na tuhá paliva, která, pokud se v nich spaluje odpovídající palivo, splňují požadavky na únik splodin. U řady kotlů se o tom mohou návštěvníci přesvědčit na venkovních výstavních plochách, kde budou v provozu. U novinek kotlů na tuhá paliva jsou řešeny nejen úspory paliv, nároky na ochranu čistoty ovzduší, ale i zachovávání pokud možno dostupného komfortu obsluhy přes zásobníky, automatické přikládaní, regulace apod.

Mezi tuhými palivy se čím dál větší oblibě těší palivové dříví. Jeho spotřeba se v posledních letech výrazně zvyšuje. Přispívá k tomu i rostoucí zájem o krby, které mohou v podzimním a jarním období nahradit vytápění ušlechtilými palivy, zvlášť u novinek krbů, krbových kamen a kachláků zakomponovaných do teplovodního nebo teplovzdušného ústředního vytápění. Navíc statistiky ukazují, že nejen přibývá ploch lesa, ale každoročně jsou přírůstky dřevní hmoty větší než jejich těžba. Dřevo by však mělo sloužit především jako ideální stavební materiál pro nízkoenergetickou a pasivní výstavbu. Spalovat by se měly jen vedlejší produkty z jeho zpracovávání. Výstavy Infotherma jsou proto již po léta nejen největší přehlídkou krbů, krbových kamen a kachláků, ale propagátorem dřevostaveb a uplatněním dřeva ve stavebnictví. V panelové prezentaci se například na výstavě představí devatenáct firem s dřevostavbami.

Prvním předpokladem pro zachování a rozvoj moderního vytápění nejen ušlechtilými palivy je kromě modernizace otopných systémů najít a eliminovat úniky tepla, a tím výrazně snížit náklady na vytápění. Proto také zhruba na třetině výstavních ploch Infothermy 2014 se představí domácí a zahraniční firmy a organizace s novinkami v nízkoenergetické a pasivní výstavbě, v rekonstrukcích objektů, izolačních materiálech, termoregulačních oknech, žaluziích, měřící a regulační technice apod.

Výstava Infotherma 2014 se bude v pomyslné třetí části věnovat smysluplnému využívání obnovitelných zdrojů. Zdůrazňujeme smysluplnému, protože v uplynulých letech jsme byli, a stále jsme, svědky tolika přehmatů a zneužití tohoto symbolu. Co všechno, často i protichůdně, stát podporoval dotacemi a pobídkami na obnovitelné zdroje, z nichž řada vůbec obnovitelnými zdroji není, neboť se na její produkci, manipulaci a přepravu spotřebuje více čisté energie než je její konečný efekt. Již samotný diktát, kolik procent musí mít repubika energie z obnovitelných zdrojů, je zavádějící a nepřijatelný. Ono procento by mělo vycházet ze seriózní státní energetické koncepce, která by měla mít platnost minimálně dvacet až třicet let dopředu, a ne že se na ni podepisují politické a logistické tlaky každé nové vlády. Přes to všechno, a právě proto, věnujeme každoročně na výstavě výraznou plochu právě obnovitelným zdrojům, které mají své opodstatnění a je nutné je návštěvníkům představit.

Výstavy Infotherma jsou již tradičně největšími přehlídkami u nás vyráběných a dovážených tepelných čerpadel. Výrobkům a firmám, které splňují náročná kritéria, jsou zde předávány certifikáty kvality EUROPEAN QUALITY LABEL FOR HEAT PUMPS. Na výstavě dostávají prostor sluneční kolektory na ohřev vody a přitápění objektu stejně jako producenti pelet, briket a zařízení na jejich výrobu.

Mezi zajímavosti výstavy bude bezesporu patřit ve vstupním pavilónu i panelová expozice „Kde na nás čeká energie?“ Představit chceme například využívání tepla z vytěžených důlních prostorů, důlních plynů, hořících hald, geotermální energie ze zemského jádra, blesku, vzdušné elektřiny, využívání mikrořas či zahraniční zkušenosti s těžbou břidlicových plynů, se kterou se zatím u nás nepočítá.

Součástí příprav na výstavu Infotherma 2014 byly i internetové hlasovací soutěže. Ve spolupráci s vydavatelstvím Net Press Media to byla soutěž TOP ENERGIE 2014 o energeticky úsporných výrobcích, technologiích a službách. Spolu s internetovým portálem stavebnictvi3000.cz hlasovací soutěž TOP DESIGN 2014 o nejlepší design otopných těles a s internetovým portálem TZB-info soutěž o „NEJLEPŠÍ PREMIÉROVOU NOVINKU pro Infothermu 2014“. Pro veřejnost se poprvé představí např. teplovodní zplynovací kotel na hnědé uhlí ořech 1, ATMOS C 18 S 4. třídy, kompaktní rovnotlaká větrací jednotka pro rodinné domy a byty ATREA – DUPLEX 250, 300 Easy, inteligentní rekuperační jednotka určená k ekonomicky úspornému větrání jednotlivých místností, Rotex Solaris „Drain Back“ – novinka pro bezúdržbový a ekologický ohřev teplé vody, terasové sálavé topidlo ECOSUN TH 1000 W, HELUZ IZOSTAT DUO – komín nové generace, nová generace závěsných ohřívačů vody Tatramat, systém měření jemných prachových částic- Testo 380, Solar Kerberos-interiérový kotel VERNER 13/10.2, první tepelné čerpadlo Ururu Sarara vzduch – vzduch s chladivem R32, nástěnný kondenzační kotel na zemní plyn či porpan s originálním designem NAOS, luxusní designové radiátory Cloud a další.

Oficiální vyhlášení výsledků těchto soutěží a předání cen se uskuteční 13. ledna 2014 na celostátní tiskové konferenci v kongresovém centru výstaviště a vítězné exponáty budou vystaveny ve vstupním pavilonu.

Vzhledem k tomu, že každoročně přichází stále více návštěvníků, kteří se zde chtějí poradit o ekologickém a ekonomickém vytápění svých domácností, rozšířili jsme poradenství a odborný doprovodný program. Ve vstupní expozici je proto vyhrazený prostor na informace a předvádění jednotlivých výrobků a služeb a na to navazující diskuze. Předpokládá se zájem o možnost úspor nákladů na energie změnou dodavatele, nové trendy ve výběru otopných systému včetně krbů, krbových vložek a kachláků, nezbytné údržby komínů, nové konstrukce dřevostaveb, co je a co není obnovitelná energie, možnosti úvěrování, jak správně topit, co se znečišťováním ovzduší, jaké jsou možnosti akumulace tepla a řada dalších témat. V poradenském středisku v pavilonu NA1 se mohou návštěvníci dopodrobna dovědět, jaké budou aktuální ceny energií k 1. 1. 2014 podle jednotlivých druhů a dodavatelů a jak si dodavatele vybírat. V další částí poradenského střediska budou poskytovány informace k tzv. komínové vyhlášce a přední odborníci zde budou odpovídat na možnosti kombinovaného využívání obnovitelných zdrojů, nízkoenergetickou a pasivní výstavbu a další oblasti zájmu návštěvníků výstavy.

K tématům o která byla na předcházejících výstavách největší zájem se uskuteční v kongresovém centru tři celodenní konference. Kombinované využívání zdrojů energií, Tepelná čerpadlo v mixu zdrojů energií a Nízkoenergetická a pasivní výstavba – klady a zápory. Celé poradenství a vstup na konference je pro návštěnvíky výstavy zdarma.

Nemalou zásluhu na tom, že každoročně výstavu navštěvuje přes 26 000 zájemců má dlouholeté mediální partnerství s pěti desítkami českých a slovenských odborných časopisů, internetových portálů a deníkem Právo a MF DNES. Opodstatněnost konání výstav Infotherma spatřujeme především v tom, že je o ně stále zájem jak ze strany vystavovatelů, kterých se na uplynulých 20 ročnících prezentovalo 5 230, tak i u téměř půl milionu návštěvníků.

Na Vaši návštěvu se těší pořadatel výstavy - Agentura Inforpres

http://www.infotherma.cz

Hlasujte pro premiérovou novinku

verze pro tisk >

Další články:

- MOTOSALON 2019 už túruje

- BrauBeviale 2018: Pravidelné setkání branže tak velké a mezinárodní jako nikdy předtím

- Víte, kde nakupuje Ježíšek? Přece v Letňanech v PVA EXPO PRAHA!

- Vánoční veletrhy Brno 2018: Nákupy dárků, gastronomická show i hudební program

- Chillventa přesvědčuje rekordními hodnotami a skvělou atmosférou!

- Registrujte se na R+T 2021 již nyní a získejte slevu!

- Přijďte na Vánoční DĚTSKOU PLANETU na holešovické výstaviště

- INTERNORGA 2019 - Inspirace pro všechny sektory pohostinství

- Čerti z Rakouska či vystoupení známých hvězd budou zpestřením Vánoc na Floře

- SIMA 2019 - Mezinárodní zemědělský veletrh

- Stříbrné vánoční dny: Načerpejte inspiraci a podlehněte kreativnímu tvoření

- S dotacemi pro lepší bydlení poradí v únoru veletrh FOR PASIV 2019

- CE China - mezinárodní veletrh spotřební elektroniky

- Setkání maloobchodníků na CE Week 12.-13. června 2019

- Příležitosti studentům a čerstvým absolventům nabídne veletrh JobChallenge

- Valve World Expo 2018 v německém Düsseldorfu

- e-SALON: Inspirace pro novou éru řidičů? Přinášíme jí tuny!

- Veletrh BAU 2019 se prezentuje ve formátu XXL

- Advent v oranžerii zve na nové trendy vánočních dekorací a floristické workshopy

- 8. ročník veletrhu Czechbus ovládne celý Průmyslový palác a okolní plochy Výstaviště

veletrhy 1

Copyright ©2009-2018: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Ortenovo náměstí 2, 170 00 Praha 7
tel.: 266 007 226, 603 230 648
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}