strechy praha 2020

LASYS 2020
Nürnbergmesse

arteo_cz

HOLZ-HANDWERK 2020 s rozšířeným doprovodným programem

HOLZ-HANDWERK 2020 s rozšířeným doprovodným programem

Za necelé tři týdny otevře veletrh HOLZ-HANDWERK své brány u příležitosti jedinečné edice. Už podvacáté se uskuteční evropský veletrh strojních technologií a potřeb pro výrobu v sekundární úpravě a zp ...

 

interbad 2020 - sleva na výstavní plochu jen do konce února

interbad 2020 – nový koncept hal

Cestovatelský festival Kolem světa

Cestovatelský festival Kolem světa

Procestujte celý svět během dvou dnů!

Veletrh užitkových vozidel a logistiky NUFAM Karlsruhe

biomasa 2020

zpět

Již v pátek začíná přehlídka veteránů Retro Classics 2014 ve Stuttgartu

Publikováno: 10.3.2014 09:51

Autor: Messe Stuttgart

Retro Classics 2014

Nově: zvláštní přehlídky zapomenutých značek / SK Kolekce Veteránů Erdmann&Rossi exkluzivně na veletrhu RETRO CLASSICS / motocykly značek UT a Standard tak jako i vozidla Gutbrod / svět zážitků nových designů předvede také Formula Student / Gokart –Kartworld bude mít svoji premiéru na RETRO CLASSICS 2014

Absolutní špička v osmi tematických halách
Rovněž i ve svém čtrnáctém ročníku bude veletrh dopravní kultury ve Stuttgartu vystavovat ve své“osmičce“ slavné a méně známé legendy z automobilové historie, a představí i nové klasiky. Od svého přestěhování do nových prostor v roce 2008 se Stuttgartská přehlídka vozidel stala jednou z nejdůležitějších událostí, a současně i povinnou akcí pro mezinárodní a i domácí automobilovou scénu. Na každou z osmi hal - a tím i na celý výstavní areál – se klade mimořádný důraz. Od předválečných aut, přes veterány až po auta z poválečného období, od legendárních závodních automobilů až po klasická auta budoucnosti, každý milovník aut a každý nadšenec motorového sportu najde něco speciálního pro sebe v naší nabídce.


Kolekce veteránů – Sběratelského klubu Erdmann&Rossi v atriu vchodu Ost
Jednou z velkolepých přehlídek, která ještě nebyla ukázána, bude sběratelská prezentace kolekce veteránů; soubor 12 vozidel od velmi šikovných kovářů karoserií vozidel z Berlína z doby před rokem 1939. Kupci vzácných vozidel nechali dodat jízdní podvozek noblesnímu návrháři karoserií, aby získali přesně rozříznutou vzácnou karosu (luxusní kočár). Tím získala vozidla Rolls Royce, Mercedes Benz, stejně jako i Horch a Maybach ještě vzácnější a cennější sestavu, stala se tím dnes přirozeně velmi vyhledávanými a velmi vzácnými sběratelskými objekty. Určitě to bude jak lahůdkou pro oči, tak i špičkou tohoto veletrhu.


L-Bank Forum v hale 1 – prémiová hala
Jako i v roce 2013 tak i v příštím roce RETRO CLASSICS 2014 bude hrát předváděcí den a RETRO Noc rozhodující roli. Více než 5000 návštěvníků uzavřelo v den zahájení už během prvních hodin veletrhu velmi výhodné prodeje, a to vše dříve, než je pozval prémiový partner - Allianz na Retro-noc s náročným programem Jazz Open. Senzační večerní program s muzikantem Curtis Steiger, který moderoval vyslanec pojišťovny Allianz, všestranně oblíbený Christian Danner, večerní program byl vrcholem RETRO CLASSICS 2013. Ještě během výstavy RETRO CLASSICS 2013 bylo tzv. L-Bank Forum v hale 1 už úplně zarezervováno pro rok 2014!
Prodejci a obchodníci s velmi drahými a drahocennými objekty byly většinou úplně vyprodáni, tento „výprodej“ a speciálně i „L-Bank Forum způsobily velký útok na RETRO CLASSICS 2014. Všichni vystavovatelé, kteří byli přitom, budou bez vyjímky opět zastoupeni v roce 2014. Přestěhováním „Porsche“ do haly 4, mohl tak nově do této haly přijmout veletrh Stuttgart několik čekatelů ze seznamu mezinárodních obchodníků s veterány. Důsledným naplánováním se tak bude moci do haly 1 ( L-Bank Forum), která má více než 20 000m², přijmout nejméně 18 vystavovatelů, což je více, než v roce 2013.

Hala 3 – pro obchodníky a restaurátory
Tato hala by se dala označit jako hala odborné veřejnosti. Hala, obohacená renomovanými jmény firem jako Trost, Festool a Kärcher, je zvláštně vhodnou platformou pro střední stav obchodníků s veterány a pro restaurátory. Podíl odborné veřejnosti, která přijíždí z různých důvodů na veletrh, stoupá každý rok a v roce 2013 to bylo 33% odborné veřejnosti proti roku 2012, kdy přijelo 30% odborníků. Důležitou skutečností je odbornost, která je právě na tomto veletrhu. I mnoho nových jmen bude obohacením tohoto veletrhu.

Hala 4 – Porsche hala
O této hale se oprávněně mezi zasvěcenci říká, že je želízkem na veletrhu RETRO CLASSICS. V posledních letech začala a postupně se vyvinula jako „hala motorového sportu“. Zde předvádí RETRO CLASSICS svá nejvzácnější vozidla a nápady. Zde jsou zastoupeni jak obchodníci s draho-cenným jízdním materiálem, tak i návrháři. Byla zde předvedena stříbrná forma AG, jejímž mottem byl „ Design jako zážitek“, což znamenalo velmi navštěvovaný začátek této haly, která i dále v roce 2014 předvede stříbrnou formu AG. Předvedou se zde jako návrhy tak i exponáty nejrůznějších výrobců. Kmotrem tohoto světa designu bude od roku 2014 dlouholetý šéf designu firmy Daimler AG a president skupiny, která se zabývá tvarováním, pan Prof. Dr. Peter Pfeiffer. A co by se ještě lépe mohlo hodit do města automobilu, do měst Stuttgart, než vynikající strůjci Porsche, kteří propůjčili této hale jméno a svým přestěhováním z haly 1 do haly 4 dodali více lesku. Vystoupení Porsche musea a Porsche Classics ve spojení s renomovanými Porsche kluby povede k tomu, že zde v této premiové hale, v níž se každoročně konají mimořádné přehlídky, se usídlí další Porsche podniky, které s sebou přivedou další silné akce.
Zapomenuté značky z Francie, které bude předvádět francouzský klub Association Club des Marques, okouzlí návštěvníky: dohromady 22 vozidel – z 11 různých značek vždy po 2 vozidlech - je to výsta-va velmi cenná a která zde ještě nikdy nebyla, skládající se ze značek Bugatti, Delage, Delahaye, Salmon Talbot, Voisin, Hispano-Suiza, Hotchkis, Lorraine-Dietrich, Panhard et Levassor, Facel-Vega všech epoch.

Hala 5 – americký způsob řízení
Potřetí se v rámci RETRO CLASSICS bude celá hala věnovat americkým vozům z let 1920 až po dnešek, přičemž se fanoušci Ameriky budou moci hluboko ponořit do „amerického způsobu řízení“. V hale 5 budou předvádět vhodní obchodníci a restaurátoři své modely, a tím si přijdou na své milov-níci amerických aut. RETRO CLASSICS tak ukáže rostoucí nadšení pro tato americká vozidla. Koope-račním partnerem bude opět odborný časopis Chrom&Flammen, který sestavil širokou paletu nej-různějších amerických vozidel na dvou nebo čtyřech kolech. V Americké hale budou současně představeni vynikající a známí vystavovatelé, jako např. Old School Custom Works, RD Classics, ATS Wolf München, Muscle Cars Konstanz, Geiger Cars tak jako i sportovní vozy Sports and Muscle Cars z Achern, abychom jmenovali alespoň několik jmen. Dále zde budou mít i svoji část Nascarjacken.de a 50 prodejců s vybavením a doplňky, módou, stejně tak i předměty životního stylu a dekorační předměty. Ne naposledy se zde budou vyskytovat Americký Car Club Reutlingen a „Elvis Presley Will Never Die Club“, jako i další společnosti zájemců si zde dají své dostaveníčko. 6 bá-ječných automobilových legend využije město Leinfelden-Echterdingen a vysutou zahradu veletrhu společně se stánkem. Představení, které chce upozornit na 2. červencový víkend, kdy se bude konat setkání amerických vozidel, toto setkání je známo i přes hranice města Leinfelden-Echterdingen, na toto setkání se každoročně těší mnoho tisíc návštěvníků.

Hala Oskar Lapp – hala 6 – obchodní a průmyslový prodej vozidel – galerie L-bank Forum (hala1) – soukromý prodej
Velkou poptávku prodejních míst vozidel, jak u průmyslových obchodníků bez stánku, tak i souk-romých prodejců, vyvolalo RETRO CLASSICS 2012 svým novým rozdělením haly Oskar Lapp (haly 6) u průmyslových prodejců a na galerii L-Bank Forum ( hala1) pro soukromý prodej.
Tento systém se osvědčil ; navíc se za pěkného počasí lze využít i prostor před halou. Tak si vyměnilo více než 500 vozidel své majitele. V této nejvíce frekventované hale RETRO CLASSICS se lze setkat s automobilovou vášní a burzou hodinek, rovněž i nově s povolovacím úřadem Böblingen. Hala se stane opět Eldorádem všech domnělých lovců nákupů za babku.

Mercedes Benz – hala 7
RETRO CLASSICS se stává každoročně místem setkání pro četné kluby a značkové společnosti. Okolo 100 klubů a zájmových společností všech značek bude zastoupeno v různých halách RETRO CLASSICS. Veletrh RETRO CLASSICS je dobou, kdy se hojně diskutuje, a příležitostí, kdy lze vybo-jovat vytoužený pohár. Vítězové a horké hlavy se schází v originálním“anglickém koutku“.
Při přehlídce tovární značky Mercedes - Benz, muzea Mercedes - Benz a klasiků Mercedes – Benz, stejně i klubu Mercedes v hale 7 užasnou všichni automobiloví fanoušci. Se svojí vynikající zvláštností 120 - roků Mercedes Benz – sportovní vozy, připravuje společnost Daimler AG neobyčejné vystou-pení. A to přehlídku na jevišti, dále zde budou prominentní jezdci skoro všech časových období a známých jmen závodní scény, od prvního závodního motoru v jednom francouzském závodním autu před 120 lety až po Německé mistrovství závodních vozů v současnosti, všude lze vidět značku s hvězdou, která se zapsala do závodní historie. Rovněž zde bude doposud neuvedená prezentace s pozvánkou mezinárodního tisku a vynikajících hostů.

Hala 8 – značky UT, Standard a Gutbrod – motorky a malé vozy ze Stuttgartu
Nejpestřejší, mnoha tématy a akcemi prošpikovaná a velmi dobře navštěvovanou halou, je hala 8. V hale nalezneme autobusy, které sestavil Dr. Konrad Auwärtz, který od začátku RETRO CLASSICS veletrh doprovází se svými obdivuhodnými vozidly, dále zde budou představeny značky NVG a Damler a.s. s nákladními auty, „tlustí čmeláci“ však v žádném případě nepřijdou zkrátka.
Přehlídku vozů v hale 8 obohatí Kartworld, s touto značkou se RETRO CLASSICS rovněž spolupodílí na veleúspěšném účtu dopravní kultury. Mladí návštěvníci rovněž dostanou šanci, aby „přičichli“ k nadšení motosportem. To se týká i trochu starších chlapců, kteří představí publiku vozidla ve sdružení „Formula Student“.
Jednou z nejvýznamnějších událostí bude 900 čtverečních metrů – Bulldog a tahače - se svými jedinečnými zemědělskými stroji a nástroji.
AMSC – Všeobecný klub sportovních motorek si toho naplánoval pro rok 2014 hodně. Jednou z nejvíce zajímavých kombinací budou vzácné a výběrové dvojkolky Stuttgartských značek UT a Standard, tak i Stuttgartská značka Gutbrod malých automobilů, které rozbuší srdce všech opravdových nadšenců.

Alfred Kärcher hala (hala 9) – příslušenství – trh různých částí
350 obchodníků na trhu malých dílů a příslušenství, to bude Eldorádo pro kutily a čumily. Zde je výsledek ankety návštěvníků 2013 v hale Alfred Kärcher (v hale 9):
Návštěvníci dávají veletrhu známku 1,7 a nacházejí na veletrhu přesně to, po čem baží srdce „veteránů“, 85% návštěvníků si myslí, že nabídka je pro ně dokonalá. Toto se týká především haly 9, která je jednou z nejnavštěvovanějších hal.

Po 77.000 návštěvníků, 1325 vystavovatelů a 3000 vystavených vozidlech na výstavní ploše 100 000 čtverečních metrech v březnu 2013 bude RETRO CLASSICS 2014 klást velký důraz na návštěvníky z celé Evropy a ze zámoří. Vystavovatelé, mezi nimi velmi cenění mezinárodní obchodníci, restaurátoři zvučných jmen a samozřejmě i tradiční oddělení výrobců automobilů, tak jako i uznávané kluby, přijedou právě z mnoha zemí Evropy do Stuttgartu. Vedle klasiků předválečného a poválečného období, přijedou na RETRO CLASSICS také milovníci tradičních autobusů, legendárních nákladních vozů a traktorů, kteří si zde přijdou na své. Mimoto má veletrh na programu jako zvláštní symbol ještě kategorii „Neo Classics“, to jsou klasici budoucnosti: manufakturní vozidla z dnešní produkce, které se vyrábí v limitovaných sériích. RETRO - NOC , to je akce, která dává dohromady lidi automobilové scény, aukce, prodejní hala, stejně tak i mezinárodní trh různých částí, toto vše spojí všechny veletržní nabídky. Stuttgartský veletrh se již stal dávno dostaveníčkem historických vozidel, a jeho termín se stal termínem mezinárodní a národní automobilové scény, na který nesmíme zapomenout.


Veletrh Retro Classics 2014 bude otevřen ve čtvrtek, 13. března 2014, od 15,00 – 19,00 hodin, v pátek, 14. března 2014, od 10,00 – 19,00 hodin, v sobotu a v neděli, 15. /16. března 2014 denně od 9,00 – 18,00 hodin. Při předváděcím dnu ve čtvrtek budou otevřeny speciálně všechny haly pro žurnalisty a návštěvníky, kteří budou moci v klidu obdivovat velmi cenné výstavní kusy. Ve stejný den se bude v hale 1 slavit“Retro Noc“ od 19,00 – 22,00 hodin.

http://www.naveletrh.cz

verze pro tisk >

Další články:

- HOLZ-HANDWERK 2020 s rozšířeným doprovodným programem

- interbad 2020 - sleva na výstavní plochu jen do konce února

- Cestovatelský festival Kolem světa

- IT-TRANS představí trendy pro inteligentní systémy městské dopravy

- Šestý ročník Insights-X přináší nové uspořádání produktových kategorií

- FOR BIKES 2020: Mezinárodní veletrh cyklistiky

- FOR BOAT: Veletrh lodí a vodních sportů

- FOR CARAVAN: výstava obytných automobilů a karavanů

- STYL a KABO přivítají úplně nové firmy

- Celosvětově úspěšně s oborovými jedničkami wire, Tube a VALVE WORLD EXPO

- MSV 2020 s technologickými veletrhy IMT, FOND-EX, WELDING, PROFINTECH a PLASTEX

- Beviale Family se nadále rozrůstá

- Odstartovala anketa Motocykl roku 2020

- Veletrh střech, nářadí a dřeva v Praze Letňanech

- Brněnské zemědělské a lesnické veletrhy se zaměří na hospodaření v době klimatické změny

- MOTOSALON 2020 má dobře nastartováno

- IWA OutdoorClassics 2020 ve znamení digitální transformace

- Mezinárodní veletrh přírodní kosmetiky VIVANESS 12. - 15. 2. 2020

- Speciální a akční výstavní plochy na Spielwarenmesse budou plné zážitků

- WOODTEC 2020 se bude konat od 21. do 23. října

InnoTrans

Copyright ©2009-2020: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Babice 38, 251 68 Kamenice
tel.: 604 759 978
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}