IFA Insider

Mezinárodní turistický veletrh REISEN HAMBURG
Mezinárodní veletrh lodí Hamburg

arteo_cz

Příští ročník mezinárodního veletrhu chlazení, klimatizace a tepelných čerpadel CHILLVENTA se uskuteční až v roce 2022.

Příští ročník mezinárodního veletrhu chlazení, klimatizace a tepelných čerpadel CHILLVENTA se uskuteční až v roce 2022.

Na základě dopadu pandemie koronaviru na světové hospodářství a na základě ankety, která byla provedena mezi vystavovateli i návštěvníky, pořadatel veletrhu CHILLVENTA rozhodl, že by nebylo možné uspo ...

BUS2BUS – Restart autobusové branže v dubnu 2021 v Berlíně

BUS2BUS – Restart autobusové branže v dubnu 2021 v Berlíně

Změna hal, zkrácení délky na dva dny a digitální komponenty akce: to je odpověď BUS2BUS na následky koronakrize, se kterou se musí autobusová branže také vypořádat. BUS2BUS se bude v příštím roce kona ...

Od září se v Norimberku opět otevřou veletržní brány, podzimní sezónu zahájí mezinárodní veletrh GaLaBau (16. 9. - 19. 9. 2020)

Od září se v Norimberku opět otevřou veletržní brány, podzimní sezónu zahájí mezinárodní veletrh GaLaBau (16. 9. - 19. 9. 2020)

S radostí se šíří nejnovější zprávy, že se od 1. 9. 2020 mohou v Bavorsku opět konat veletrhy, a to právě čtyři měsíce před zahájením mezinárodního veletrhu zahradní a krajinářské tvorby, stavby dětsk ...

Realizace expozic


Warning: Division by zero in /home/httpd/html/id/euroexpo/lib/incl-reklama2.php on line 385

Lasys 2020

zpět

Veletrh AMPER 2014: 630 vystavovatelů z 20 zemí

Publikováno: 17.3.2014 00:00

Autor:

Veletrh AMPER 2014: 630 vystavovatelů z 20 zemí

Od 18. do 21. března 2014 proběhne na brněnském výstavišti 22. ročník mezinárodního veletrhu AMPER 2014. Elektrotechnickou událost roku pořádá tradičně společnost Terinvest.

O pozornost návštěvníků veletrhu bude bojovat 630 vystavovatelů z 20 zemí světa. Návštěvníci se mohou těšit na poslední inovace z vysoce specializovaných oborů elektrotechniky, elektroenergetiky, automatizace a optoniky, tak i širšímu publiku srozumitelných disciplín elektromobility, ICT, osvětlení a zabezpečovací techniky. Bohatý bude i doprovodný program v podobě seminářů, diskusí a soutěže ZLATÝ AMPER 2014, při níž budou oceněny nejpřínosnější exponáty veletrhu. Díky projektu Kontakt Kontrakt poslouží AMPER 2014 jako platforma pro navázání nových obchodních kontaktů, zatímco iniciativa JobFair potěší absolventy středních i vysokých škol technického zaměření, kteří usilují o uplatnění v tomto odvětví.

Veletrh AMPER, na nějž se soustředí pozornost tisíců odborníků a potenciálních obchodních partnerů, je skvělou příležitostí ukázat se v tom nejlepším světle již před samotným zahájením veletrhu. "Oficiální webové stránky veletrhu nejsou již pouze prostředkem pro sdělení termínu konání akce, ale novým komunikačním médiem v oboru elektrotechniky," říká Ing. Šviga, ředitel veletrhu AMPER. Na webu AMPER mají vystavovatelé a odborní partneři nově k dispozici možnost publikovat své technické a firemní novinky, které jsou provázány s detailem jejich zápisu v online katalogu a lákat tak k návštěvě právě své expozice. Návštěvníci mohou využít novou funkci katalogu pro sjednání schůzky. V průběhu veletrhu pak bude na stránkách amper.cz spuštěno živé vysílání z veletrhu, přenášející reportáže a aktuality přímo z místa dění. Vysílání z tzv. AMPER FÓRA, umístěného v hale P, zajišťuje redakce portálu Elektrika.tv ve spolupráci s šéfredaktory renomovaných odborných časopisů. Efekt samotného veletrhu tak přesahuje hranice výstaviště i termín jeho konání.

630 vystavovatelů, přihlášených do letošního ročníku veletrhu, je oborově rozmístěno ve třech halách brněnského výstaviště. V největší z nich, v hale P, se bude prezentovat 264 společností z oborů elektroenergetika, vodiče a kabely, elektroinstalační technika a inteligentní elektroinstalace, pohony a výkonová elektronika, osvětlovací technika a nářadí. Návštěvníci zde kromě tradičních lídrů prezentovaných oborů, jako jsou společnosti ABB, SIEMENS, PHOENIX CONTACT, WAGO ELEKTRO, GHV TRADING, TRITÓN PARDUBICE, DCK HOLOUBKOV BOHEMIA, LAPP KABEL, budou moci shlédnout technologie zajímavých zahraničních společností. V hale P se nachází Taiwanský pavilon, kde se představí 9 společností. Asijský kontinent zde budou reprezentovat také společnosti z Číny a Indie s technologiemi pro rozvod elektrické energie, elektroinstalaci a osvětlení. Premiéru na veletrhu AMPER má také italská společnost STARPOWER SRL se svými elektrickými generátory či francouzský výrobce kabelů a elektrických drátů pro střední a nízké napětí PLASTELEC GROUP. Hala P se také stává místem pro prezentaci aktivit Institutu pro rozvoj měst a obcí, které pozitivně ovlivňují rozvoj v oblastech veřejného osvětlení, energetického managementu budov, monitoringu a řízení veřejné a individuální dopravy, bezpečnost osob a majetku, komunikační a informační infrastruktury a managementu služeb státní správy. „Hala P o celkové rozloze 15.000 m2 je obsazena do posledního místa, což potvrzuje vzrůstající zájem o prezentaci společností z oborů, zastoupených v této hale,“ říká Kurdiovský, hlavní manažer veletrhu.

V hale F jsou umístěny obory elektronické součástky a moduly, OPTONIKA - optická a fotonická technika a výrobní zařízení a komponenty pro elektroprůmysl, s nárůstem počtu vystavovatelů i výstavní plochy 7% oproti minulému roku. „Všechny zmiňované obory mají dobrý růstový potenciál a i nadále se budou řadit mezi tradiční obory veletrhu AMPER," konstatuje Hamrozi, manažer veletrhu.

Hala V reprezentuje společnosti spadající do jednoho z nejsilnějších oborů veletrhu - automatizace. V hojném počtu zde bude zastoupená technika pro automatizaci, řízení a regulaci. Vedle velkých dodavatelů komplexních systémů a služeb se na veletrhu představí také společnosti vyrábějící a dodávající komponenty pro průmyslovou automatizaci. Speciální sekce bude věnována firmám z oblasti zabezpečovací techniky. „V tomto oboru zaznamenáváme mírný nárůst vystavovatelů oproti minulému roku. Návštěvníci se mohou těšit na produkty známých firem, jakými jsou např. JABLOTRON ALARMS, TSS GROUP, ADI GLOBAL DISTRIBUTION, FLAJZAR, ASM, COMFIS, KPZ ELECTRONICS. Nově se představí společnosti AXIS COMMUNICATIONS, SAPRO, KPE, po šestnácti letech pak přední distributor zabezpečovací techniky firma Euroalarm,” říká manažer Ing. Malina. Silnou pozici opět potvrdil i obor měřicí a zkušební techniky, ve kterém se bude prezentovat přes 40 vystavujících firem. Nově je v hale V sektor informační a komunikační technologie se zajímavým doprovodným programem, např. seminářem “Podpora rozvoje ICT průmyslu na období 2014 +“, který organizuje Czech ICT Alliance, CzechInvest a Česká kosmická kancelář.

DOPROVODNÉ PROJEKTY VELETRHU

ZLATÝ AMPER

V rámci veletrhu AMPER 2014 se uskuteční již tradiční soutěž o nejpřínosnější exponát veletrhu ZLATÝ AMPER. "Do soutěže je přihlášeno 37 exponátů z 33 vystavujících společností, což znamená nejvyšší dosažený počet v historii soutěže. Navíc nás moc těší, že se do soutěže zapojily firmy napříč všemi nomenklaturními obory veletrhu. Největší participaci se ovšem těší exponáty z oboru automatizace, zde se také odehraje největší klání o titul ZLATÝ AMPER. Vzrůstající zájem o účast v soutěži dokazuje, že veletrh AMPER je skvělým místem pro představení a transfer nových technologií a světových novinek," říká Ing. Malina. Vyhlášení výsledků proběhne na slavnostním večeru v první veletržní den, 18. 3. 2014. Ocenění i nominovaní vystavovatelé tak budou mít možnost využít svého úspěchu ještě v průběhu veletrhu, v době největší koncentrace cílových skupin.

AMPER FÓRUM

Na veletržní ploše vyroste znovu mobilní studio Elektrika.TV, které jako první v České republice přenáší přímé vysílání z odborného veletrhu na internet. Projekt má název AMPER FÓRUM. Na tvorbě obsahu se podílí Elektrika.cz ve spolupráci s renomovanými elektrotechnickými médii z České a Slovenské republiky. Živá vysílání z veletrhu mají tradici od prvního ročníku veletrhu AMPER v Brně. Od té doby se tento projekt vylepšuje tak, aby přinášel co nejvíce služeb všemi směry. "V letošním roce máme v plánu i několik technických změn v použitém hardwaru. Větší změnu zaznamená scénář živého vysílání, kdy se počítá se střihem záznamů přímo na veletrhu,“ říká Ing. Minařík, šéfredaktor Elektrika TV. Internetové vysílání budou moci účastníci sledovat na více adresách partnerů AMPER FÓRA. Pozice studia bude totožná s loňským umístěním v pavilonu P, č. 2.22.

AMPER MOTION

Projekt AMPER MOTION nabídne i letos svým návštěvníkům zajímavý program a přehlídku zajímavostí ze světa elektromobility. Absolutní perličkou bude elektrobus ŠKODA 26BB PERUN, od plzeňského výrobce elektrických a trakčních pohonů ŠKODA ELECTRIC a. s. Tento elektrobus bude po celou dobu veletrhu AMPER 2014 zajišťovat pravidelnou kyvadlovou přepravu. Skupinu užitkových elektrických vozidel doplní ještě malý elektrobus STRATOS LE30 E od společnosti SKD TRADE a. s. a vůz E - WORKER od společnosti EUROGREEN s.r.o. Společnost BRNOCAR a. s. ve spolupráci se společností CITROËN ČESKÁ REPUBLIKA s.r.o. představí úplně nový užitkový elektromobil CITROËN Berlingo E9 a malý sympatický model C - ZERO. Společnost AIXAM AUTO - ROCH s.r.o. naopak vystaví již zavedený elektromobil AIXAM. Technologický pokrok v infrastrukře bude demonstrovat slovenská společnost ELMARK PLUS s.r.o. svou nejmodernější rychlo nabíjecí stanici. Významným podporovatelem elektromobility v ČR je i společnost ČEZ a. s., která se svými elektromobily NISSAN Leaf veřejnosti ukáže, jak v praxi funguje dobíjení v podmínkách českých měst.

KONTAKT KONTRAKT

Premiérově se na veletrhu AMPER uskuteční projekt pořádaný Regionální hospodářskou komorou Brno - Kontakt Kontrakt. V rámci veletrhu AMPER je připraveno 600 jednání z 184 firem z 10 zemí, které proběhnou ve dnech 18.-19.3.2014 v hale V. "Po celé dva dny konání akce budou probíhat obchodní schůzky s předem vybranými partnery, takže akce svým účastníkům garantuje maximální efekt při minimálních nákladech a začínajícím exportérům nabízí ověření jejich konkurenceschopnosti pro vstup na mezinárodní trh,“ říká Ing. Bajer, CSc., ředitel RHK Brno.

JOBFAIR - veletrh pracovních příležitostí

Veletrh zaměřený na nabídku pracovních příležitostí, brigád, stáží a trainee programů, kde se propojí nabídka a poptávka firem, zaměstnavatelů, studentů, absolventů, ale i odborníků z praxe. Projektu se letos zúčastní společnosti HONEYWELL, AUTOMOTIVE LIGHTING a ROHDE&SCHWARZ závod Vimperk, s.r.o. „Projekt má dle mého názoru velkou budoucnost. Co se týká prvního, respektive nultého ročníku, bohužel se nám i přes velkou snahu nepodařilo naplnit kapacitu dle našich představ. I přes menší počet firem věřím, že se podaří, i díky aktivitě firmy Automotive Lighting, která na svém stánku předvede také některé interaktivní prvky, zaujmout a položit tak základ tohoto veletrhu do dalších let“, dodává ředitel projektu JobFair Jiří Wagner.

VELETRH AMPER V ČÍSLECH

- 630 vystavovatelů z 20 zemí světa (156 ze zahraničí - Slovensko 48, Německo 26, Polsko 18, Rakousko 17, Švýcarsko 10, atd.)

- 14 300 m2 čisté výstavní plochy v hale P, V a F

- 37 exponátů z 33 vystavujících společností je přihlášeno do soutěže o nejpřínosnější exponát veletrhu - ZLATÝ AMPER

- 51 seminářů na 205 odborných témat se uskuteční v rámci doprovodného programu za účasti největších kapacit z univerzit a firem

- 32 hodin živého vysílání z veletrhu bude přenášet redakce Elektrika.tv z mediální scény - AMPER FÓRUM

- Odhad návštěvnosti 40 000 odborníků z ČR, Slovenska a dalších zemí

www.amper.cz

verze pro tisk >

Další články:

- Příští ročník mezinárodního veletrhu chlazení, klimatizace a tepelných čerpadel CHILLVENTA se uskuteční až v roce 2022.

- BUS2BUS – Restart autobusové branže v dubnu 2021 v Berlíně

- Od září se v Norimberku opět otevřou veletržní brány, podzimní sezónu zahájí mezinárodní veletrh GaLaBau (16. 9. - 19. 9. 2020)

- Veletrhy v Berlíně budou i v roce 2020: Přehled virtuálních událostí a kreativních řešení

- Od září se v Norimberku opět otevřou veletržní brány!

- Seznamte se s veletrhy BIOFACH World

- IFA Berlín proběhne v novém formátu!

- ILA GOES DIGITAL!

- FRUIT LOGISTICA 2021 - nové perspektivy pro globální podnikání v oblasti čerstvé produkce

- ASIA FRUIT LOGISTICA proběhne v novém termínu!

- IT-TRANS v novém termínu 1. - 3. prosince 2020

- Veletrh URBIS Smart City Fair 2020 v září ukáže, jak reagovat na aktuální a budoucí problematiku samospráv

- Přípravy veletrhu WOODTEC probíhají standardně

- Přípravy MSV pokračují dle plánu. V říjnu se na brněnském výstavišti představí budoucnost průmyslu

- Poznamenejte si již dnes do Vašeho kalendáře termín příštího ročníku mezinárodního veletrhu bio potravin BIOFACH

- Veletrhy nejsou festival nebo fotbal

- Zahradnické trhy v dřívějším termínu

- Nový termín!!! InnoTrans se bude konat od 27. do 30. dubna 2021

- SELSKÉ TRHY na Výstavišti Flora navážou na tradici olomouckých farmářských trhů

- Přípravy na letošní BrauBeviale pokračují!

InnoTrans

Copyright ©2009-2020: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Babice 38, 251 68 Kamenice
tel.: 604 759 978
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

Vyhledávání:

OK
}