kreativ podzim

mpo 2017
European Coatings Show

strechy praha - Pro zobrazení tohoto reklamního prvku potřebujete Flash Player

Trojlístek veletrhů MODERNÍ DŮM A BYT & ŽENA A DOMOV & ŽIVA vás opět přivítá v Plzni

Trojlístek veletrhů MODERNÍ DŮM A BYT & ŽENA A DOMOV & ŽIVA vás opět přivítá v Plzni

Od pátku 13. do neděle 15. října se hala TJ Lokomotiva v Plzni – Slovanech už po jedenácté stane místem konání největšího západočeského trojlístku veletrhů. Jedná se o veletrh bydlení a stavebnictví „ ...

Podzimní Flora představí nejlepší produkty ovocnářů a zelinářů a hlásí návrat ke kořenům

Podzimní Flora představí nejlepší produkty ovocnářů a zelinářů a hlásí návrat ke kořenům

Návrat ke kořenům. Tak zní hlavní motto 22. ročníku celonárodní výstavy ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků Flora Olomouc (Hortikomplex). Na stejnojmenném výstavišti čeká i letos všechny návštěvn ...

REHACARE světový veletrh pro rehabilitaci, prevenci, integraci a péči o osoby se zdravotním omezením.

REHACARE světový veletrh pro rehabilitaci, prevenci, integraci a péči o osoby se zdravotním omezením.

Mezinárodní veletrh rehabilitace, integrace, prevence a péče, s přidruženým kongresem proběhne 4. - 7. 10. 2017 v Düsseldorfu. Jedná se o největší veletrh svého druhu na světě. Více než 30 let zkušeno ...

silva regina 2018

50LETÉ VÝROČÍ SILMO PARIS

zpět

Veletrh AMPER 2014: 630 vystavovatelů z 20 zemí

Publikováno: 17.3.2014 00:00

Autor:

Veletrh AMPER 2014: 630 vystavovatelů z 20 zemí

Od 18. do 21. března 2014 proběhne na brněnském výstavišti 22. ročník mezinárodního veletrhu AMPER 2014. Elektrotechnickou událost roku pořádá tradičně společnost Terinvest.

O pozornost návštěvníků veletrhu bude bojovat 630 vystavovatelů z 20 zemí světa. Návštěvníci se mohou těšit na poslední inovace z vysoce specializovaných oborů elektrotechniky, elektroenergetiky, automatizace a optoniky, tak i širšímu publiku srozumitelných disciplín elektromobility, ICT, osvětlení a zabezpečovací techniky. Bohatý bude i doprovodný program v podobě seminářů, diskusí a soutěže ZLATÝ AMPER 2014, při níž budou oceněny nejpřínosnější exponáty veletrhu. Díky projektu Kontakt Kontrakt poslouží AMPER 2014 jako platforma pro navázání nových obchodních kontaktů, zatímco iniciativa JobFair potěší absolventy středních i vysokých škol technického zaměření, kteří usilují o uplatnění v tomto odvětví.

Veletrh AMPER, na nějž se soustředí pozornost tisíců odborníků a potenciálních obchodních partnerů, je skvělou příležitostí ukázat se v tom nejlepším světle již před samotným zahájením veletrhu. "Oficiální webové stránky veletrhu nejsou již pouze prostředkem pro sdělení termínu konání akce, ale novým komunikačním médiem v oboru elektrotechniky," říká Ing. Šviga, ředitel veletrhu AMPER. Na webu AMPER mají vystavovatelé a odborní partneři nově k dispozici možnost publikovat své technické a firemní novinky, které jsou provázány s detailem jejich zápisu v online katalogu a lákat tak k návštěvě právě své expozice. Návštěvníci mohou využít novou funkci katalogu pro sjednání schůzky. V průběhu veletrhu pak bude na stránkách amper.cz spuštěno živé vysílání z veletrhu, přenášející reportáže a aktuality přímo z místa dění. Vysílání z tzv. AMPER FÓRA, umístěného v hale P, zajišťuje redakce portálu Elektrika.tv ve spolupráci s šéfredaktory renomovaných odborných časopisů. Efekt samotného veletrhu tak přesahuje hranice výstaviště i termín jeho konání.

630 vystavovatelů, přihlášených do letošního ročníku veletrhu, je oborově rozmístěno ve třech halách brněnského výstaviště. V největší z nich, v hale P, se bude prezentovat 264 společností z oborů elektroenergetika, vodiče a kabely, elektroinstalační technika a inteligentní elektroinstalace, pohony a výkonová elektronika, osvětlovací technika a nářadí. Návštěvníci zde kromě tradičních lídrů prezentovaných oborů, jako jsou společnosti ABB, SIEMENS, PHOENIX CONTACT, WAGO ELEKTRO, GHV TRADING, TRITÓN PARDUBICE, DCK HOLOUBKOV BOHEMIA, LAPP KABEL, budou moci shlédnout technologie zajímavých zahraničních společností. V hale P se nachází Taiwanský pavilon, kde se představí 9 společností. Asijský kontinent zde budou reprezentovat také společnosti z Číny a Indie s technologiemi pro rozvod elektrické energie, elektroinstalaci a osvětlení. Premiéru na veletrhu AMPER má také italská společnost STARPOWER SRL se svými elektrickými generátory či francouzský výrobce kabelů a elektrických drátů pro střední a nízké napětí PLASTELEC GROUP. Hala P se také stává místem pro prezentaci aktivit Institutu pro rozvoj měst a obcí, které pozitivně ovlivňují rozvoj v oblastech veřejného osvětlení, energetického managementu budov, monitoringu a řízení veřejné a individuální dopravy, bezpečnost osob a majetku, komunikační a informační infrastruktury a managementu služeb státní správy. „Hala P o celkové rozloze 15.000 m2 je obsazena do posledního místa, což potvrzuje vzrůstající zájem o prezentaci společností z oborů, zastoupených v této hale,“ říká Kurdiovský, hlavní manažer veletrhu.

V hale F jsou umístěny obory elektronické součástky a moduly, OPTONIKA - optická a fotonická technika a výrobní zařízení a komponenty pro elektroprůmysl, s nárůstem počtu vystavovatelů i výstavní plochy 7% oproti minulému roku. „Všechny zmiňované obory mají dobrý růstový potenciál a i nadále se budou řadit mezi tradiční obory veletrhu AMPER," konstatuje Hamrozi, manažer veletrhu.

Hala V reprezentuje společnosti spadající do jednoho z nejsilnějších oborů veletrhu - automatizace. V hojném počtu zde bude zastoupená technika pro automatizaci, řízení a regulaci. Vedle velkých dodavatelů komplexních systémů a služeb se na veletrhu představí také společnosti vyrábějící a dodávající komponenty pro průmyslovou automatizaci. Speciální sekce bude věnována firmám z oblasti zabezpečovací techniky. „V tomto oboru zaznamenáváme mírný nárůst vystavovatelů oproti minulému roku. Návštěvníci se mohou těšit na produkty známých firem, jakými jsou např. JABLOTRON ALARMS, TSS GROUP, ADI GLOBAL DISTRIBUTION, FLAJZAR, ASM, COMFIS, KPZ ELECTRONICS. Nově se představí společnosti AXIS COMMUNICATIONS, SAPRO, KPE, po šestnácti letech pak přední distributor zabezpečovací techniky firma Euroalarm,” říká manažer Ing. Malina. Silnou pozici opět potvrdil i obor měřicí a zkušební techniky, ve kterém se bude prezentovat přes 40 vystavujících firem. Nově je v hale V sektor informační a komunikační technologie se zajímavým doprovodným programem, např. seminářem “Podpora rozvoje ICT průmyslu na období 2014 +“, který organizuje Czech ICT Alliance, CzechInvest a Česká kosmická kancelář.

DOPROVODNÉ PROJEKTY VELETRHU

ZLATÝ AMPER

V rámci veletrhu AMPER 2014 se uskuteční již tradiční soutěž o nejpřínosnější exponát veletrhu ZLATÝ AMPER. "Do soutěže je přihlášeno 37 exponátů z 33 vystavujících společností, což znamená nejvyšší dosažený počet v historii soutěže. Navíc nás moc těší, že se do soutěže zapojily firmy napříč všemi nomenklaturními obory veletrhu. Největší participaci se ovšem těší exponáty z oboru automatizace, zde se také odehraje největší klání o titul ZLATÝ AMPER. Vzrůstající zájem o účast v soutěži dokazuje, že veletrh AMPER je skvělým místem pro představení a transfer nových technologií a světových novinek," říká Ing. Malina. Vyhlášení výsledků proběhne na slavnostním večeru v první veletržní den, 18. 3. 2014. Ocenění i nominovaní vystavovatelé tak budou mít možnost využít svého úspěchu ještě v průběhu veletrhu, v době největší koncentrace cílových skupin.

AMPER FÓRUM

Na veletržní ploše vyroste znovu mobilní studio Elektrika.TV, které jako první v České republice přenáší přímé vysílání z odborného veletrhu na internet. Projekt má název AMPER FÓRUM. Na tvorbě obsahu se podílí Elektrika.cz ve spolupráci s renomovanými elektrotechnickými médii z České a Slovenské republiky. Živá vysílání z veletrhu mají tradici od prvního ročníku veletrhu AMPER v Brně. Od té doby se tento projekt vylepšuje tak, aby přinášel co nejvíce služeb všemi směry. "V letošním roce máme v plánu i několik technických změn v použitém hardwaru. Větší změnu zaznamená scénář živého vysílání, kdy se počítá se střihem záznamů přímo na veletrhu,“ říká Ing. Minařík, šéfredaktor Elektrika TV. Internetové vysílání budou moci účastníci sledovat na více adresách partnerů AMPER FÓRA. Pozice studia bude totožná s loňským umístěním v pavilonu P, č. 2.22.

AMPER MOTION

Projekt AMPER MOTION nabídne i letos svým návštěvníkům zajímavý program a přehlídku zajímavostí ze světa elektromobility. Absolutní perličkou bude elektrobus ŠKODA 26BB PERUN, od plzeňského výrobce elektrických a trakčních pohonů ŠKODA ELECTRIC a. s. Tento elektrobus bude po celou dobu veletrhu AMPER 2014 zajišťovat pravidelnou kyvadlovou přepravu. Skupinu užitkových elektrických vozidel doplní ještě malý elektrobus STRATOS LE30 E od společnosti SKD TRADE a. s. a vůz E - WORKER od společnosti EUROGREEN s.r.o. Společnost BRNOCAR a. s. ve spolupráci se společností CITROËN ČESKÁ REPUBLIKA s.r.o. představí úplně nový užitkový elektromobil CITROËN Berlingo E9 a malý sympatický model C - ZERO. Společnost AIXAM AUTO - ROCH s.r.o. naopak vystaví již zavedený elektromobil AIXAM. Technologický pokrok v infrastrukře bude demonstrovat slovenská společnost ELMARK PLUS s.r.o. svou nejmodernější rychlo nabíjecí stanici. Významným podporovatelem elektromobility v ČR je i společnost ČEZ a. s., která se svými elektromobily NISSAN Leaf veřejnosti ukáže, jak v praxi funguje dobíjení v podmínkách českých měst.

KONTAKT KONTRAKT

Premiérově se na veletrhu AMPER uskuteční projekt pořádaný Regionální hospodářskou komorou Brno - Kontakt Kontrakt. V rámci veletrhu AMPER je připraveno 600 jednání z 184 firem z 10 zemí, které proběhnou ve dnech 18.-19.3.2014 v hale V. "Po celé dva dny konání akce budou probíhat obchodní schůzky s předem vybranými partnery, takže akce svým účastníkům garantuje maximální efekt při minimálních nákladech a začínajícím exportérům nabízí ověření jejich konkurenceschopnosti pro vstup na mezinárodní trh,“ říká Ing. Bajer, CSc., ředitel RHK Brno.

JOBFAIR - veletrh pracovních příležitostí

Veletrh zaměřený na nabídku pracovních příležitostí, brigád, stáží a trainee programů, kde se propojí nabídka a poptávka firem, zaměstnavatelů, studentů, absolventů, ale i odborníků z praxe. Projektu se letos zúčastní společnosti HONEYWELL, AUTOMOTIVE LIGHTING a ROHDE&SCHWARZ závod Vimperk, s.r.o. „Projekt má dle mého názoru velkou budoucnost. Co se týká prvního, respektive nultého ročníku, bohužel se nám i přes velkou snahu nepodařilo naplnit kapacitu dle našich představ. I přes menší počet firem věřím, že se podaří, i díky aktivitě firmy Automotive Lighting, která na svém stánku předvede také některé interaktivní prvky, zaujmout a položit tak základ tohoto veletrhu do dalších let“, dodává ředitel projektu JobFair Jiří Wagner.

VELETRH AMPER V ČÍSLECH

- 630 vystavovatelů z 20 zemí světa (156 ze zahraničí - Slovensko 48, Německo 26, Polsko 18, Rakousko 17, Švýcarsko 10, atd.)

- 14 300 m2 čisté výstavní plochy v hale P, V a F

- 37 exponátů z 33 vystavujících společností je přihlášeno do soutěže o nejpřínosnější exponát veletrhu - ZLATÝ AMPER

- 51 seminářů na 205 odborných témat se uskuteční v rámci doprovodného programu za účasti největších kapacit z univerzit a firem

- 32 hodin živého vysílání z veletrhu bude přenášet redakce Elektrika.tv z mediální scény - AMPER FÓRUM

- Odhad návštěvnosti 40 000 odborníků z ČR, Slovenska a dalších zemí

www.amper.cz

verze pro tisk >

Další články:

- Trojlístek veletrhů MODERNÍ DŮM A BYT & ŽENA A DOMOV & ŽIVA vás opět přivítá v Plzni

- Podzimní Flora představí nejlepší produkty ovocnářů a zelinářů a hlásí návrat ke kořenům

- REHACARE světový veletrh pro rehabilitaci, prevenci, integraci a péči o osoby se zdravotním omezením.

- Na veletrhu FOR ARCH najdou návštěvníci 800 expozic

- AUTOSHOW představí na holešovickém Výstavišti řadu premiér

- Říjnový veletrh FOR GASTRO & HOTEL zaujme lidi z oboru i laickou veřejnost

- NUFAM 2017 už za 10 dní

- Navštivte výstavy ZDRAVÍ A DUŠE a ŽIVOT NA ZAHRADĚ

- Poradenská centra na veletrhu FOR ARCH 2017 poskytnou bezplatně cenné odborné rady

- Floria PODZIM 2017 s jubilejní výstavou bonsají a koštem slivovic

- Volné vstupenky na veletrh COMPOSITES EUROPE 2017

- Veletrh Marketing Mix – den pro lepší marketing

- Jedinečné nápady najdou návštěvníci na veletrhu FOR ARCH

- Veletrh China Brand Show 2017

- Mezinárodní strojírenský veletrh okoření účast indických firem

- WOOD-TEC 2017 nabídne technologický den a téma robotizace

- EUNIQUE 2018 - Early bird ceny do 30.9.2017

- Kontraktační veletrh dekorací a dárkového zboží FOR DECOR & HOME otevře brány 7. září

- Výstava HODINY A KLENOTY v půlce září na Výstavišti v Holešovicích

- Letní Flora přivábila bezmála 30 000 návštěvníků

for interior

Copyright ©2009-2017: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Ortenovo náměstí 2, 170 00 Praha 7
tel.: 266 007 226, 603 230 648
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

Vyhledávání:

OK
}