strechy praha 2020

incheba - Pro zobrazení tohoto reklamního prvku potřebujete Flash Player

messe duesseldorf

CMS Berlín 2019

Vše, co potřebujete vědět k návštěvě veletrhu FOR ARCH

Vše, co potřebujete vědět k návštěvě veletrhu FOR ARCH

Není pochyb o tom, že FOR ARCH je tím správným místem pro všechny kutily, řemeslníky, architekty a hlavně pro ty, kteří se chystají rekonstruovat či stavět. Mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH ...

Zvýhodněná cena výstavní plochy na brněnské zemědělské a lesnické veletrhy 2020 platí do 30. září

Zvýhodněná cena výstavní plochy na brněnské zemědělské a lesnické veletrhy 2020 platí do 30. září

Od 31. března do 4. dubna 2020 proběhne na brněnském výstavišti Mezinárodní veletrh zemědělské techniky TECHAGRO. Souběžně s ním proběhnou Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh SILVA REGINA a Vele ...

MSV 2019 bude veletrhem technologií a inovací pro průmysl budoucnosti

MSV 2019 bude veletrhem technologií a inovací pro průmysl budoucnosti

Šedesátý první ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu návštěvníkům opět ukáže poslední novinky a trendy v oblasti průmyslových technologií. Ve dnech 7. až 11. října 2019 se v Brně představí více ...

IFA Insider

AMB 2020

zpět

glasstec 2014: Celý svět skla v Düsseldorfu

Publikováno: 30.6.2014 19:50

Autor: Messe Düsseldorf

glasstec 2014: Celý svět skla v Düsseldorfu

Na veletrhu glasstec 2014 od 21. do 24. října v Düsseldorfu se po dvou letech opět sejde světový sklářský obor ke své nejdůležitější akci. Veletrh glasstec jako přední světový oborový veletrh s přibližně 1150 očekávanými vystavovateli pokrývá celý řetězec tvorby hodnot kolem skla jako materiálu, a to v jedinečné šíři spektra. Na minulý ročník veletrh přitáhl svými nabídkami více než 42.000 návštěvníků z výroby strojů, výroby, zpracování a zušlechťování skla, řemesel, architektury a stavebnictví spolu s oblastí oken a fasád, a v neposlední řadě i z oboru solární energie.

Mezinárodnost těchto odborníků, jichž na poslední veletrh glasstec přijelo 59 procent ze zahraničí, je v branži skla ve světovém měřítku jedinečná. Navíc 83 procent návštěvníků uvedlo, že jsou přímo zapojení do rozhodovacích procesů ve svých podnicích.

Pro rok 2014 byl obsáhlý doprovodný program veletrhu glasstec ještě jednou rozšířen v oblasti řemesel. Skládá se nyní ze specializované výstavy „glass technology live“, „Centra řemesel“ s novým bodem „Řemeslo LIVE“, projektu „Autoglass Arena“ a umělecké výstavy „glass art“. V sousedství přehlídky „glass technology live“ návštěvníci najdou Centrum fasád spolu s „Kompetenčním centrem sklo + fasáda“. Konferenční program veletrhu glasstec zahrnuje vědeckou konferenci o konstruktivním stavění se sklem, konferenci „engineered transparency“, „Architekturní kongres“ a konferenci „Solar meets Glass“, na jejímž programu jsou průniková témata sklářské a solární branže.

Na návštěvníky z výroby strojů, průmyslu, řemesel, architektury a stavebnictví, oboru oken a fasád i solární energetiky tak čeká nabitý program se specifickými odbornými informacemi pro jednotlivé cílové skupiny.

Budoucnost skla v dalších letech: glass technology live
Specializovaná výstava „glass technology live“ (gtl) v hale 11, organizovaná profesorem Stefanem Behlingem a jeho týmem z Institutu stavebních konstrukcí při Univerzitě Stuttgart, je výkladní skříní veletrhu glasstec a absolutním návštěvnickým magnetem. Představuje produkty příštích let – v tom pravidelně i highlighty nejrůznějších oblastí použití. Ve středu pozornosti zde stojí architektura. Tak například v rámci tématického okruhu „Fasáda bez konstrukce“ bylo v roce 2012 představeno okno integrované do prosklené fasády bez viditelné rámové konstrukce. V roce 2014 jsou tématickými těžišti této cca. 2.500 metrů čtverečních velké specializované přehlídky pod heslem „Inteligentní sklo“
mimo jiné inteligentní pláště budov, fasády + energie (solární), inovace u skla a téma skleněný design a interiér. Na návštěvníky zde čekají mj. inovativní exponáty z oblasti vedení světla, průsvitné skleněné plochy, kompozitní prvky ve fasádách, sklo a OLED a v neposlední řadě i lehká a tenká skla pro architekturu a displeje.

Projekt „glass technology live“ je doprovázen vysoce kvalitním odborným sympoziem, které přímo na ploše výstavy nabízí množství přednášek k aktuálním tématům. Tato nabídka je pro všechny návštěvníky veletrhu bezplatná. Významní přednášející z předních výzkumných ústavů, svazů, podniků a architektonických kanceláří rozpracují různé tématické okruhy. Stejně jako výstava se sympozium soustředí na budoucnost sklářské branže. Program sympozia gtl se každý den věnuje jinému stěžejnímu tématu, jehož obsahovou stránku zajišťují partneři Kolloquium der Hüttentechnischen Vereinigung der deutschen Glasindustrie e.V. (HVG), Deutsche Glastechnische Gesellschaft e.V. (DGG) – téma tavení a tvarování skla (úterý), Verband Deutscher Maschinen- und Anlagenbau e.V. (VDMA) a Univerzita Stuttgart.

Soustředěné informace k plášťům budov
V bezprostřední blízkosti výstavy „glass technology live“ najdou návštěvníci veletrhu glasstec také Centrum fasád, které se svou tématickou nabídkou obrací na konstruktéry fasád, stavební inženýry, architekty i zpracující řemesla. Skládá se z prezentací vystavovatelů v hale 11, inovativních modelů fasád v sousedící expozici „glass technology live“ a z „Kompetenčního centra sklo + fasáda“. Toto centrum nabízí informace institutů a svazů, v tom svazu Bundesverband Flachglas e.V. (BF), svazu Fenster und Fassade (VFF), institutu ift Rosenheim – Institut für Fenstertechnik e.V., poradenského centra UBF¬ – Unabhängige Berater für Fassadentechnik e.V. a centra Bayrisches Zentrum für Angewandte Energieforschung e.V. (ZAE Bayern). Novou součástí Centra fasád je efnMobil sítě European Fassade Network, v kterém studenti Vysoké školy Ostwestfalen-Lippe live vytvářejí modely fasád.

Architekturní kongres: Glass 5.0 – design, funkce, emoce
Veletrh glasstec svou širokou nabídkou skleněných produktů pro použití v architektuře přitahuje množství architektů a konstruktérů budov. V rámci doprovodného programu oslovuje tuto cílovou skupinu také Architekturní kongres komory Partner Architektenkammer Nordrhein-Westfalen, Technické univerzity Delft a Vysoké školy Ostwestfalen-Lippe. V druhý den veletrhu glasstec (22. října) se na výstavišti sejdou architekti, statici, odborníci na klimatizace a návrháři fasád k diskusi na téma „Sklo 5.0 – design, funkce, emoce“ v Congress Centrum Ost (CCD Ost). Mezi řečníky budou věhlasní architekti, např. Graham Dodd/Arup Fellow, Winy Maas/MVRDV nebo Paolo Cruz/University of Minho.

Vědecká konference „engineered transparency“
Vědeckotechnická konference „engineered transparency“ se obrací speciálně na cílové skupiny věda a výzkum i konstrukce a realizace a projedná nejnovější trendy a výsledky vývoje v konstruktivním stavění se sklem. Tím osloví zejména vědce, stavební inženýry, projektanty, architekty, návrháře, odborné znalce ve stavebnictví i pracovníky stavebních úřadů. Konference organizovaná ve spolupráci s technickými univerzitami v Drážďanech a Darmstadtu pod heslem „Sklo, fasáda, energie“ se koná v úvodu veletrhu glasstec ve dnech 21. a 22. října. Hlavními přednášejícími jsou Dr.-Ing. Winfried Heusler/SCHÜCO (Bielefeld, Německo), Prof. Dr.-Ing. Jan Knippers/ Knippers Helbig (Stuttgart, Německo), John Kooymans/RJC (Toronto, Kanada) a Christoph Timm/SOM (New York, USA). Ve středu pozornosti konference budou mj. témata Lamináty a hybridní struktury, Ohýbaná skla, Energie a udržitelnost a Solární technologie a design integrované do budov, to vše pod shrnujícími body Strukturální sklo, Fasády a Solární technologie.

Různorodá nabídka pro řemeslníky
„Centrum řemesel“ je na veletrhu glasstec souhrnným projektem, který slučuje četné nabídky pro řemesla zpracující sklo. Vedle expozice Spolkového svazu cechů sklářských řemesel (BIV) a expozic vystavovatelů v hale 9 nabízí rozsáhlý doprovodný program pro tuto cílovou skupinu. Zcela nový je projekt „Řemeslo LIVE“. Zde jsou řemesla zpracující sklo vyzvána, aby sama přiložila ruku k dílu, a to v rámci osmi expozic napodobujících reálné situace z praxe. Jednotlivé expozice jsou věnované tématům Přířez (řezání + skladování), Zpracování (vrtání a broušení), Zušlechťování (lakování a lepení) a Montáž (mj. kování). Nadřazenými tématy jsou manipulace, přeprava a bezpečnost při práci. Navíc k uvedeným expozicím je k dispozici předváděcí plocha, na které se bude předvádět např. stavba skleněné fasády, výroba sprchovacího koutu nebo montáž skleněných posuvných dveří. Koncepčním partnerem projektu „Řemesla LIVE“ jsou vedle BIV i společnosti Bohle a Hegla.

Autoglass Arena
Projekt „Autoglass Arena“ doplňuje doprovodný program veletrhu určený řemeslům oboru autosklo. Zodpovědným organizátorem je rovněž BIV. Vedle příslušné nabídky společností zahrnuje i národní soutěž autosklenářů, ve kterém nejlepší němečtí představitelé toho oboru budou soutěžit o atraktivní ceny, např. zkušební techniku společnosti Hella Gutmann v hodnotě 5.000 EUR pro vítěze. Po úspěchu při minulém veletrhu glasstec se letos bude opět v rámci „Autoglas Arena“ konat Plénum autosklenářů s rozsáhlou nabídkou bezplatných přednášek a workshopů. Vedle technických témat v první den veletrhu nabídne v druhý den také obchodní informace, např. leasingové koncepce nebo otázky pojištění. Národní soutěž autosklenářů se koná ve čtvrtek a pátek.

Celé Centrum řemesel pak kompletuje specializovaná výstava „glass art“, která představí umělecké objekty ze skla. Spektrum vystavujících umělců z mezinárodně renomovaných galerií, Sklářského muzea Hentrich a Asociace uměleckých sklářů Severní Porýní-Vestfálsko sahá od skleněných nádob přes skulpturální objekty až po malované sklo.

Spolkový svaz cechů sklářských řemesel kromě toho opět udělí nejlepším německým společnostem „Cenu za zušlechtění skla“ a cenu „Glaser Award“.

Solar meets Glass – průsečík obou branží
Ve dnech 20. a 21. října je počtvrté na programu veletrhu glasstec konference „solar meets glass – Industry Summit for Markets, Costs and Technology“ v Congress Center Ost. V jedinečném prostředí předního světového veletrhu sklářského oboru zde experti ze sklářské a solární branže budou diskutovat společná témata. Sklářský průmysl přitom profituje z vyhledávání a hodnocení nových odbytových šancí, a naopak solární průmysl z know-how sklářského oboru v tvrdém konkurenčním boji. Na programu konference, sestaveném společností Messe Düsseldorf společně s Východobavorským Institutem pro transfer technologií (OTTI), jsou vedle přehledu trhu a technologií také nové obchodní modely pro úspěch ve sklářské a solární branži a solární aplikace na pláštích budov. Organizační výbor konference se skládá ze zástupců podniků i vědy, svazu Verband Deutscher Maschinen- und Anlagenbau (VDMA) a Forum Glastechnik a asociace Arbeitsgemeinschaft Photovoltaik-Produktionsmittel.

Vždy na správném kurzu – průvodce branží a kompas trendů
Pro snazší přehled přes rozmanitou nabídku veletrhu glasstec jsou stejně jako v r. 2012 na adrese www.glasstec.de k dispozici specifické přehledy pro jednotlivé cílové skupiny. V průvodci branžemi jsou k nalezení nabídky vystavovatelů i doprovodný program, a to seskupené podle hlavních cílových skupin „Výroba strojů a zařízení“, „Výroba, zpracování, zušlechťování“, „Řemeslo“, „Architektura a stavba“, „Okna a fasády“ a „Solar“.

Cestu k inovacím ukazuje „Kompas trendů“. Už před zahájením veletrhu glasstec prezentuje novinky sestavené do různých tématických celků. Kategorie trendů jsou „Optimalizace kvality procesů a produktů ve výrobě skla“ „Technologické novinky pro výrobu tenkého skla“, „Inovativní a chytré sklo pro architekturu, interiéry a vozidla“, „Technické a speciální sklo, inovativní tenké sklo (včetně aplikací pro optická vlákna)“, „Technické a speciální sklo, inovativní tenké sklo“, „Lehké a pevné duté a obalové sklo“, „Nové produkty pro řemesla a jejich zpracování“ a „Recyklace kompozitů se sklem“.
Tato online-nabídka v kombinaci s databází pod položkou „Firmy a produkty“ a nabídkou doplňujících služeb umožňuje návštěvníkům veletrhu glasstec důkladnou a cílenou přípravu na návštěvu veletrhu a zpřístupňuje novinky jediným kliknutím.

Rozsáhlé možnosti přípravy
Dalšími nabízenými službami jsou například informace o hotelech a příjezdových trasách, personalizované plánky hal nebo tipy pro návštěvu města. Kromě toho lze na internetové adrese www.glasstec.de zakoupit zvýhodněné vstupenky. E-Vstupenky stojí od 28 EUR (jednodenní vstupenka, u pokladny 40 EUR) přes 44 EUR (dvoudenní vstupenka, u pokladny 58 EUR) až po 69 EUR (permanentka, u pokladny 85 EUR) a platí pro příjezd a odjezd jako jízdenka na prostředky veřejné integrované dopravy Verkehrsverbund Rhein-Ruhr (VRR). Pro mobilní přístup jsou k dispozici příslušně optimalizované stránky a aplikace pro iOS i Android.

http://www.glasstec.de

verze pro tisk >

Další články:

- Vše, co potřebujete vědět k návštěvě veletrhu FOR ARCH

- Zvýhodněná cena výstavní plochy na brněnské zemědělské a lesnické veletrhy 2020 platí do 30. září

- MSV 2019 bude veletrhem technologií a inovací pro průmysl budoucnosti

- Festival Life! 2019 na brněnském výstavišti

- INTERBEAUTY PRAGUE a WORLD OF BEAUTY & SPA – Velkolepé spojení veletrhů krásy

- Zájezd na mezinárodní veletrh IT SECURITY, it-sa 2019

- FOR ARCH 2019 – mezinárodní stavební veletrh

- Mezinárodnímu veletrhu it security - it-sa 2019

- Veletrh FachPack se nezadržitelně blíží

- Co přinášejí veletrhy Marketing Mix?

- Největší světový veletrh obytných vozů a karavanů v Düsseldorfu

- Komfort znamená mít teplo i chlad. Účinná řešení ukáže FOR ARCH!

- Letní Flora Olomouc okouzlila přes 20 000 návštěvníků expozicí Česká krajina

- Veletrh hodinek a šperků HODINY A KLENOTY

- Veletrh dekorací, doplňků a dárků FOR DECOR & HOME

- Analýza českého veletržního a výstavního trhu za rok 2018

- MSV 2019 bude veletrhem technologií a inovací pro průmysl budoucnosti

- Shift AUTOMOTIVE: kongres zaměřený na budoucnost řízení v rámci veletrhu IFA Berlin

- Veletrh FachPack slaví čtyřicátiny!

- Na MSV 2019 bude představena Digitální továrna 2.0 tak, jako ještě nikdy

veletrhy2019

Copyright ©2009-2019: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Ortenovo náměstí 2, 170 00 Praha 7
tel.: 266 007 226, 603 230 648
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}