arteo_cz

UTSEC 2020
R+T 2021

strechy praha 2020

HOLZ-HANDWERK 2020 s rozšířeným doprovodným programem

HOLZ-HANDWERK 2020 s rozšířeným doprovodným programem

Za necelé tři týdny otevře veletrh HOLZ-HANDWERK své brány u příležitosti jedinečné edice. Už podvacáté se uskuteční evropský veletrh strojních technologií a potřeb pro výrobu v sekundární úpravě a zp ...

 

interbad 2020 - sleva na výstavní plochu jen do konce února

interbad 2020 – nový koncept hal

Cestovatelský festival Kolem světa

Cestovatelský festival Kolem světa

Procestujte celý svět během dvou dnů!

Inmex SMM India

On-line prodej vstupenek

zpět

BrauBeviale 2015: Požitek pro všechny zúčastněné

Publikováno: 29.11.2015 00:00

Autor: Norimberské veletrhy

BrauBeviale 2015: Požitek pro všechny zúčastněné

Působivým vystoupením – na úrovni loňského roku – BrauBeviale po třech dnech intenzivního veletržního dění opět na rok uzavřel své brány. 37.137 návštěvníků (41 procent ze zahraničí) přijelo na tento letos nejvýznamnější veletrh investičních příležitostí v oblasti nápojového průmyslu. Mezi 1.083 vystavovateli byli stálí hosté i nováčci, firmy dominující na světovém trhu i středně velké podniky. Prezentovaly vše, co souvisí s procesním řetězcem výroby nápojů: kvalitní suroviny, inovativní technologie, efektivní logistiku a tvořivé marketingové nápady. Zdařilou premiéru v rámci veletrhu BrauBeviale slavila SFC Street Food Convention.

„BrauBeviale zve ke stolu rezervovanému pro stálé účastníky z branže a všichni pozvání přijímají!“ Ředitelka akce Andrea Kalrait má obrovskou radost z účasti a nálady během veletrhu BrauBeviale 2015. „Ve veletržních halách jsme viděli a zažívali nadšení. Trend k řemeslně vyráběným nápojům neslábne a je mu věnována stále větší pozornost. To cítíme samozřejmě i zde. Odborní návštěvníci k nám v těchto dnech dorazili celkem ze 131 zemí – a to navzdory stávce letištního personálu Lufthansy!“ Nálada v oboru je dobrá, v tom jsou návštěvníci i vystavovatelé zajedno: Přibližně 87 procent resp. 84 procent hodnotilo hospodářskou situaci jako stálou nebo dokonce s vzestupnou tendencí, jak hovoří výsledky ankety nezávislého institutu.

Návštěvníci: velká spokojenost a velký počet zahraničních návštěvníků

Hosté přijeli především z Německa, a také z Itálie, České republiky, Rakouska, Švýcarska, Nizozemí, Belgie a Ruska. A očividně se to vyplatilo: Téměř všichni (99 procent) byli s veletržní nabídkou spokojeni a plánují, že v budoucnu veletrh navštíví znovu (98 procent). Průměrný host stráví na BrauBeviale celkem jeden a půl dne. Přijíždí sem především proto, aby se informoval o novinkách, udržoval obchodní kontakty a vyměnil si zkušenosti a informace s kolegy z oboru. Vystavovatelé měli radost z toho, že vysoká úroveň odbornosti návštěvníků na stánku ještě jednou vzrostla: Téměř 90 procent odborných návštěvníků je ve svých podnicích zapojeno do rozhodování o investicích.

Vystavovatelé: oslovení nejdůležitějších cílových skupin zákazníků

Vystavovatelé, z nichž 47 procent bylo ze zahraničí, se prezentovali na 45.185 m2 – což je přibližně o šest procent větší plocha než v minulém roce.Mírné zvýšení počtu hostů ze zahraničí ukazuje, že BrauBeviale získává na významu také v mezinárodním měřítku. Vystavující firmy pocházely ze 49 zemí, především z Německa (580), Itálie, Nizozemí, Belgie, Rakouska a Švýcarska. Jejich nabídka zahrnovala produkty a řešení napříč celým procesním řetězcem nápojového průmyslu. 93 procent firem hodnotilo celkový výsledek své účasti na veletrhu BrauBeviale kladně. Celých 97 procent společností uvedlo, že oslovily své nejvýznamnější cílové skupiny zákazníků a zhruba 86 procent dotazovaných firem očekává, že se jejich účast zde projeví na obchodních aktivitách v období po veletrhu.

Doprovodný program: Vynikající známky od návštěvníků

Fórum BrauBeviale s tématy přímo z oboru určenými pro obor, PET@BrauBeviale s nejdůležitějšími impulzy v oblasti nápojových obalů a v neposlední řadě trendové téma „Kreativní pivní kultura se setkává s lihovinami špičkové kvality“ se u návštěvníků setkaly s velkým zájmem a byly hodnoceny pozitivně. Specializovaní prodejci, gastronomové a také výrobci tak v Craft Beer Corner (Koutek s nabídkou piv vyrobených malými pivovary) navštívili mimo jiné ochutnávky renomovaných pivních someliérů – mezi nimi byl také Markus Sailer, úřadující německý mistr a degustátor lihovin. U pěti ochutnávkových barů zaměřených na chmel, slad, kvasnice, nápojové speciality a dokonalé sklo se odbornému posouzení zvědavých návštěvníků podrobilo více než 160 německých a zahraničních piv. Ale pily se i nealkoholické nápoje: Velký ohlas měly také ochutnávky vod vedené kvalifikovanými someliéry v oblasti minerálních vod. Zdařilé pivní speciality byly k dispozici také mimo veletržní areál: při působivé aftershow party „Schanzenbräu & Friends“ nebo v řadě restaurací a barů, které byly součástí akce „BierErlebnis Nürnberg“ („Pivní zážitek v Norimberku“).

European Beer Star 2015: Udělení cen Consumers‘ Favourites

Jako jedna z největších mezinárodních soutěží piva má European Beer Star od roku 2004 svou domovskou scénu právě na veletrhu BrauBeviale. Soutěž vznikla ze společné iniciativy Soukromých pivovarů Bavorska, odborného garanta veletrhu, německého a evropského vrcholného oborového svazu, a v současné době je jednou z nejvýznamnějších světových soutěží piva a stále znovu láme rekordy v počtu účastníků. V roce 2015 bylo v rámci soutěže předloženo 1.957 piv ze 45 zemí všech světadílů, což je doposud nejvyšší počet. Z 55 držitelů zlatých medailí si odborní návštěvníci také v roce 2015 volili svá nejoblíbenější piva: Zlatou medaili a titul Consumers’ Favourite získalo pivo „Ayinger Bräuweisse" pivovaru Aying (Německo). Stříbrná medaile byla udělena dánskému pivovaru Midtfyns Bruyhus za jeho pivo „Midtfyns Imperial Stout". Pivo „Double Jack“, Imperial India Pale Ale pivovaru Firestone Walker Brewery (USA), obdrželo od více než 6.350 ochutnávajících třetí nejvyšší počet hlasů.

SFC Street Food Convention: odstartováno na plný plyn

Kreativní nápojová kultura přímo vyžaduje nekonvenční jídlo. Proto nijak neudivuje, že první akce SFC Street Food Convention se poprvé uskutečnila v rámci veletrhu BrauBeviale. Více než 1.500 účastníků, mezi jiným také hosté z Rakouska, Švýcarska, Velké Británie, Itálie, Řecka, Polska a Slovenska, zamířilo 12. a 13. listopadu za 45 vystavovateli a informativním odborným programem do výstavní haly „Frankenhalle“ na norimberském výstavišti. Sešli se zde zasvěcení představitelé tohoto druhu podnikání i začátečníci, aby se informovali a vyměnili si zkušenosti o trendech, obchodních modelech pro zakladatele nových firem, o subdodavatelích, tržních strategiích, kooperačních partnerech a technikách této nové scény v oblasti gastronomie. Tuto platformu pro Street Food Business - podnikání v oblasti pouliční gastronomie - inicioval a organizoval „Mr. Foodtruck“ Klaus P. Wünsch, www.streetfoodconvention.de

Konzumace nápojů v globálním měřítku: pokračující růst

V roce 2014 činila celosvětová konzumace balených nápojů téměř 912 mld. litrů, přibližně o 18 mld. litrů více než v předcházejícím roce. Podle odborníků toto číslo ještě dále poroste; předpovídají roční růst konzumace nápojů v průměru o 3,4 procent. Hnacím prvkem celkového zvyšování spotřeby jsou především oblasti Asie/Pacifiku s Čínou a Japonskem a také Blízký Východ a Afrika. V Evropě je trh ještě rozdělen na dvě části: na jedné straně velmi dobře zásobované průmyslové země západní Evropy, na druhé straně východní Evropa, která s růstem 5,5 procenta do roku 2019 je ještě příslibem nového potenciálu. Celkový poměr nealkoholických a alkoholických nápojů je stále přibližně 70 ku 30 procentům (Euromonitor, květen 2015).

V Německu bylo v roce 2014 vypito 761,7 litrů na osobu (včetně kávy, čaje a mléka); to je téměř o 7 litrů méně než v předcházejícím roce. S množstvím 106,9 litru vypil každý Němec o jednu sklenici piva víc (0,3 litru) než v roce 2013. Celková konzumace alkoholických nápojů ovšem o stejné množství klesla na 136,9 litrů na osobu. Němci také vypili o téměř tři litry méně nealkoholických nápojů: 300,2 litrů na osobu (údaje svazů výrobců nápojů).

Do třetice všeho dobrého: Termín veletrhu BrauBeviale 2016

Kreativní nápojovou kulturu a odborný požitek na vysoké úrovni budeme moci zažít i v příštím roce: při třetím uspořádání trojlístku akcí v rámci BrauBeviale ve dnech 8. až 10. listopadu 2016 na výstavišti v Norimberku.

verze pro tisk >

Další články:

- HOLZ-HANDWERK 2020 s rozšířeným doprovodným programem

- interbad 2020 - sleva na výstavní plochu jen do konce února

- Cestovatelský festival Kolem světa

- IT-TRANS představí trendy pro inteligentní systémy městské dopravy

- Šestý ročník Insights-X přináší nové uspořádání produktových kategorií

- FOR BIKES 2020: Mezinárodní veletrh cyklistiky

- FOR BOAT: Veletrh lodí a vodních sportů

- FOR CARAVAN: výstava obytných automobilů a karavanů

- STYL a KABO přivítají úplně nové firmy

- Celosvětově úspěšně s oborovými jedničkami wire, Tube a VALVE WORLD EXPO

- MSV 2020 s technologickými veletrhy IMT, FOND-EX, WELDING, PROFINTECH a PLASTEX

- Beviale Family se nadále rozrůstá

- Odstartovala anketa Motocykl roku 2020

- Veletrh střech, nářadí a dřeva v Praze Letňanech

- Brněnské zemědělské a lesnické veletrhy se zaměří na hospodaření v době klimatické změny

- MOTOSALON 2020 má dobře nastartováno

- IWA OutdoorClassics 2020 ve znamení digitální transformace

- Mezinárodní veletrh přírodní kosmetiky VIVANESS 12. - 15. 2. 2020

- Speciální a akční výstavní plochy na Spielwarenmesse budou plné zážitků

- WOODTEC 2020 se bude konat od 21. do 23. října

biomasa 2020

Copyright ©2009-2020: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Babice 38, 251 68 Kamenice
tel.: 604 759 978
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}