arteo_cz

HOLZ HANDWERK 2020
Kids India - Bengaluru

LEARNTEC

STYL a KABO přivítají úplně nové firmy

STYL a KABO přivítají úplně nové firmy

Mezinárodní veletrhy STYL a KABO se mohou pochlubit skutečně dlouholetou tradicí. V únoru roku 2020 se na brněnském výstavišti koná již jejich 55. ročník a pamětníci jistě potvrdí, že si za dobu své e ...

Celosvětově úspěšně s oborovými jedničkami wire, Tube a VALVE WORLD EXPO

Celosvětově úspěšně s oborovými jedničkami wire, Tube a VALVE WORLD EXPO

Veletrhy oborů výroby, zpracování a obrábění kovů, drátů a kabelů, trubek a rour, železa i oceli mají v Düsseldorfu dlouhou tradici. Metals and Flow Technologies worldwide – heslo, které vystihuje mez ...

MSV 2020 s technologickými veletrhy IMT, FOND-EX, WELDING, PROFINTECH a PLASTEX

MSV 2020 s technologickými veletrhy IMT, FOND-EX, WELDING, PROFINTECH a PLASTEX

Nadcházející Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže ještě více z digitalizace průmyslu, jeho nosným oborem bude tradičně obrábění a tváření. 62. ročník MSV očekává 80 tisíc odborníků, kteří přijedou z ...

messe duesseldorf

motocykl roku 2020

zpět

MSV je klíčovým partnerem českého průmyslu

Publikováno: 19.4.2019 13:38

Autor: Veletrhy Brno, a.s.

MSV je klíčovým partnerem českého průmyslu

Mezinárodní strojírenský veletrh se v Brně koná už 60 let a o účast je stále velký zájem. Letošní ročník opět ukáže poslední novinky a trendy v oblasti průmyslových technologií, představí fenomén digitální továrny a nově otevře diskusi k tématům cirkulární ekonomika a start-upy jako investiční příležitost. MSV 2019 proběhne od 7. do 11. října, současně se uskuteční také veletrhy Transport a Logistika a ENVITECH.

Digitální továrna se řídí sama

Nastupující čtvrté průmyslové revoluci se Mezinárodní strojírenský veletrh cíleně věnuje již od roku 2015, kdy byla právě zde vyhlášena Národní iniciativa Průmysl 4.0. Po čtyřech letech se klíčové téma veletrhu posouvá na vyšší úroveň a nese nový název Průmysl 4.0 a digitální továrna. Právě digitalizace je totiž nejdůležitějším rysem probíhající revoluce průmyslové výroby.
Jak funguje digitalizovaná továrna? Sama si zpracuje objednávky, simulací předem ověří všechny procesy, optimalizuje je a převede do praxe, a to včetně veškerých detailů od zajištění materiálu až po expedici výrobků nebo servis strojů. Letošní MSV firmám poradí, jak digitalizovat výrobní procesy a získat konkurenční výhodu. Protože inteligentní komunikace prochází napříč dodavatelskými a výrobními řetězci, zvýrazněné téma se významně promítne také v náplni veletrhu Transport a Logistika.

Cirkulární ekonomika jako příležitost pro české firmy

Všichni už tuší, že doba neomezeného využívání přírodních surovin brzy skončí, protože planeta nemůže enormní růst spotřeby dlouhodobě vydržet. Plýtvání zdroji pak nezbytně nahradí hospodárnost a důsledné využívání všech materiálů včetně tzv. odpadových. Novému principu se říká cirkulární ekonomika, výrazně se prosazuje v evropské legislativě a průmyslovým firmám se cíleně představí na letošních veletrzích ENVITECH a MSV , kde bude jedním z hlavních témat.
Nejde totiž o hrozbu, ale naopak o velkou příležitost. České podniky jsou inovativní, mnohé už dnes fungují velmi hospodárně a mohou trh oslovit technologiemi, které místo primárních surovin zpracovávají odpady z jiných výrob. Cirkulární ekonomika je postavena na mezioborové spolupráci a MSV jako multioborový veletrh je pro navázání takové spolupráce ideálním místem. Uskuteční se zde historicky první česká konference o cirkulární ekonomice se zaměřením na průmysl a konzultace budou po celou dobu veletrhu poskytovat odborníci z Institutu cirkulární ekonomiky a České asociace oběhového hospodářství.

Pavilony se rychle plní

Zájem o letošní 61. ročník MSV zůstává stejně vysoký jako v posledních letech. Šest měsíců před zahájením jsou nejžádanější výstavní plochy vyprodány a zájemci o účast by neměli s přihláškou dlouho otálet. Pořadatelé opět očekávají účast přibližně 1600 vystavujících firem a nejméně 80 tisíc odborných návštěvníků.

http://www.bvv.cz/msv

verze pro tisk >

Další články:

- STYL a KABO přivítají úplně nové firmy

- Celosvětově úspěšně s oborovými jedničkami wire, Tube a VALVE WORLD EXPO

- MSV 2020 s technologickými veletrhy IMT, FOND-EX, WELDING, PROFINTECH a PLASTEX

- Beviale Family se nadále rozrůstá

- Odstartovala anketa Motocykl roku 2020

- Veletrh střech, nářadí a dřeva v Praze Letňanech

- Brněnské zemědělské a lesnické veletrhy se zaměří na hospodaření v době klimatické změny

- MOTOSALON 2020 má dobře nastartováno

- IWA OutdoorClassics 2020 ve znamení digitální transformace

- Mezinárodní veletrh přírodní kosmetiky VIVANESS 12. - 15. 2. 2020

- Speciální a akční výstavní plochy na Spielwarenmesse budou plné zážitků

- WOODTEC 2020 se bude konat od 21. do 23. října

- NürnbergMesse startuje do „bombastického“ roku 2020

- Historicky největší veletrh FOR FISHING se blíží

- FOR THERM: veletrh krbů, kamen a kotlů

- Začíná předprodej na Mezinárodní turistickou burzu - ITB Berlin!

- Dovolujeme si Vás pozvat příští týden do Norimberku na mezinárodní veletrh perimetrické ochrany Perimenter Protection (14. -16. 1. 2020). Využijte nabídku a zajistěte si permanentní vstupenku zdarma!

- Pojeďte s námi do bio světa - dne 13. 2. pořádáme zájezd na veletrh BIOFACH

- Vydejte se již příští týden do Norimberku na mezinárodní veletrh perimetrické ochrany Perimenter Protection ( 14. -16. 1. 2020) a zajistěte si permanentní vstupenku zdarma!

- boot 2020 - Vychutnejte si sport a vodní živel z nového pohledu

reisen_hamburg

Copyright ©2009-2020: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Babice 38, 251 68 Kamenice
tel.: 604 759 978
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}