boot 2020

Buyers circle
Nürnbergmesse

strechy praha 2020

Celosvětově úspěšně s oborovými jedničkami wire, Tube a VALVE WORLD EXPO

Celosvětově úspěšně s oborovými jedničkami wire, Tube a VALVE WORLD EXPO

Veletrhy oborů výroby, zpracování a obrábění kovů, drátů a kabelů, trubek a rour, železa i oceli mají v Düsseldorfu dlouhou tradici. Metals and Flow Technologies worldwide – heslo, které vystihuje mez ...

MSV 2020 s technologickými veletrhy IMT, FOND-EX, WELDING, PROFINTECH a PLASTEX

MSV 2020 s technologickými veletrhy IMT, FOND-EX, WELDING, PROFINTECH a PLASTEX

Nadcházející Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže ještě více z digitalizace průmyslu, jeho nosným oborem bude tradičně obrábění a tváření. 62. ročník MSV očekává 80 tisíc odborníků, kteří přijedou z ...

Beviale Family se nadále rozrůstá

Beviale Family se nadále rozrůstá

Koncem roku 2016 oznámila skupina NürnbergMesse Group spuštění globální sítě na téma výroby nápojů pod názvem Beviale Family. Již existující platforma nápojového průmyslu, veletrh BrauBeviale v německ ...

motosalon 2020

Hamburská veletržní společnost

zpět

Terasy, pergoly, balkony a střešní zahrady na veletrhu Střechy Praha

Publikováno: 28.6.2019 00:00

Autor: EuroExpo

Terasy, pergoly, balkony a střešní zahrady na veletrhu Střechy Praha

Pořadatelé největšího veletrhu střech, fasád, dřeva, úspor energií a řemesel reagují vždy na aktuální poptávku. Stejně tak je tomu i při přípravách 22. ročníku, který proběhne 6. – 8. 2. 2020 v PVA EXPO PRAHA Letňany. Ekonomice se daří a lidé si chtějí více užívat a relaxovat.

I z tohoto důvodu budou zvýrazněným tématem veletrhu „Pochozí ploché střechy - terasy, balkony, lodžie a střešní zahrady“. Všechny zmíněné konstrukce totiž poskytují prostředí pro odpočinek, volnočasové aktivity a hlavně únik z městského shonu, bez nutnosti vyrážet daleko do přírody. Zároveň stoupá význam zelených střech pro jejich schopnost zadržovat vodu a řešit problematiku tepelných ostrovů ve městech.

NOSNÁ TÉMATA 2020
• Návrhy a realizace plochých střech, teras, střešních zahrad, balkonů a lodžií
• Hydroizolace, zateplování, zasklívání, stínící technika
• Pergoly, altány, zimní zahrady, dlažby, obklady, terasové podlahy, ploty, zábradlí
• Festival dřeva a nářadí
- dřevěné terasy, fasády, pergoly, přístřešky, krovy, vazníky, půdní vestavby, schody
- nářadí a řemeslné vybavení, široký výběr různých značek
- praktické ukázky řemesel, diskuse, workshopy, soutěže

Střechy se dnes dotýkají všech
Možná si myslíte, že střechy jsou příliš speciální konstrukcí určenou jen odborníkům. Ale představa snídaně na prosluněné terase vám jistě vzdálená není. Přitom i tohle je střecha - střecha na předstupujícím nižším podlaží. Nebo jste třeba navštívili některou z výstav či koncertů pořádaných na střechách věhlasné pražské Lucerny. Střechy už zkrátka nejsou doménou určenou úzké skupině vyvolených. Střechy se dnes dotýkají všech. Přestaly být pouhou stavební konstrukcí chránící nás před venkovní nepohodou. V současnosti jsou nositelkami moderních technologií, počínajících solárními systémy a končících třeba základnami mobilních operátorů. A jak bylo zmíněno, čím dál více se také stávají místem pobytu a nejrůznějších aktivit.

Veletrh Střechy Praha 2020 se zaměřením na „Pochozí ploché střechy“ má ambici oslovit široké publikum, od laických uživatelů relaxačních střech, přes dodavatele technologií a povrchových úprav pro jejich designové ztvárnění, až po specialisty schopné zajistit bezproblémový provoz této konstrukce.

Fungující konstrukce je základ
Střecha je složitý systém, s primárním úkolem chránit lidi, majetek a konstrukce pod ní. Zajistit bezchybné fungování je poměrně náročné i bez dalších požadavků, což teprve potom, chceme-li ji využívat k pobytu a relaxaci. Než dojde na líbivý design finálního řešení, je třeba vybudovat funkční vrstvy střechy. Jejich skladba a výběr materiálů musejí odpovídat budoucímu využití. Je rozdíl, jestli na střeše bude křesílko na posezení u kávy nebo rovnou parková úprava se vzrostlými stromy. Podkladní vrstvy musejí být vždy navrženy a provedeny s maximální pečlivostí. Jinak by se v budoucnu mohlo stát, že bude nutné krásnou dlažbu či dokonce rostoucí zeleň odstranit a hledat místo zatékání.

Návštěvníci
Pro výrobce a dodavatele funkčních vrstev střech je veletrh ideálním místem k oslovení významné skupiny návštěvníků, kterou tvoří realizační firmy. Široká veřejnost zase ocení pestrou nabídku materiálů pro finální úpravy v podobě dlažeb, dřevěných roštů i doplňkových prvků. Připraven bude bohatý doprovodný program a bezplatná poradenství. Dozvíte se, jaké u pochozích střech používat tepelné izolace, aby měly potřebnou únosnost, nebo jak plochu vyspádovat, aby na ní nestála voda, když jste výškově limitováni. Chybět nebudou izolace proti vodě, separační vrstvy, kotevní prvky nebo speciální odvodňovací systémy. Dodavatelé zelených střech předvedou systémové skladby, novinky v používaných substrátech, nebo napoví, jak řešit závlahu, aby zeleň na střeše prospívala.

Festival dřeva a nářadí
Nosné téma veletrhu se promítne i do úspěšných projektů z minulých let, jakým byl například Festival dřeva a nářadí, kde uvidíte pergoly, přístřešky, nářadí světových značek, návrhové software a další prezentace firem i jednotlivců, včetně množství doprovodných aktivit.

Každý si zde najde to své
Komodit souvisejících s nosným tématem veletrhu je opravdu hodně. Je však třeba připomenout i to ostatní, co dělá z veletrhu o střechách největší akci oboru. Tedy fakt, že veletrh monitoruje dění napříč celým odvětvím. Najdete zde rozsáhlou nabídku střešních krytin, tepelné izolace, hydroizolace, střešní okna a prosvětlovací prvky, solární systémy, kotevní a spojovací prvky, odvodňovací systémy, nářadí, pracovní oděvy, prvky BOZP a mnoho dalšího. Samozřejmostí přitom je, že představeny budou především novinky nachystané na nadcházející sezónu.

Nižší ceny účasti pro vystavovatele
Soubor veletrhů Střechy-Solar-Řemeslo-Purpo Praha nabízí ideální příležitost získat nové zákazníky a představit svou nabídku více než 25 000 návštěvníků z řad odborné i široké veřejnosti se zájmem o střechy, řemeslo a kvalitní bydlení. Firmy mohou využít nižší ceny účasti platné do 30. 9. 2019.

V souběhu se uskuteční:
STŘECHY PRAHA - veletrh pro stavbu a renovaci střech, 22. ročník
SOLAR PRAHA - veletrh úspor energií a obnovitelných zdrojů, 16. ročník
ŘEMESLO PRAHA - veletrh pro řemeslo, vybavení a bezpečnost práce řemeslníků, 8. ročník
PURPO PRAHA - projekt z oblasti profesionální údržby a renovace povrchů, 4. ročník
FESTIVAL dřeva a nářadí – široký výběr nářadí a dřevosortimentu, Zóna pro tesaře, 2. ročník

Více na webových stránkách veletrhu

http:// www.strechy-praha.cz

verze pro tisk >

Další články:

- Celosvětově úspěšně s oborovými jedničkami wire, Tube a VALVE WORLD EXPO

- MSV 2020 s technologickými veletrhy IMT, FOND-EX, WELDING, PROFINTECH a PLASTEX

- Beviale Family se nadále rozrůstá

- Odstartovala anketa Motocykl roku 2020

- Veletrh střech, nářadí a dřeva v Praze Letňanech

- Brněnské zemědělské a lesnické veletrhy se zaměří na hospodaření v době klimatické změny

- MOTOSALON 2020 má dobře nastartováno

- IWA OutdoorClassics 2020 ve znamení digitální transformace

- Mezinárodní veletrh přírodní kosmetiky VIVANESS 12. - 15. 2. 2020

- Speciální a akční výstavní plochy na Spielwarenmesse budou plné zážitků

- WOODTEC 2020 se bude konat od 21. do 23. října

- NürnbergMesse startuje do „bombastického“ roku 2020

- Historicky největší veletrh FOR FISHING se blíží

- FOR THERM: veletrh krbů, kamen a kotlů

- Začíná předprodej na Mezinárodní turistickou burzu - ITB Berlin!

- Dovolujeme si Vás pozvat příští týden do Norimberku na mezinárodní veletrh perimetrické ochrany Perimenter Protection (14. -16. 1. 2020). Využijte nabídku a zajistěte si permanentní vstupenku zdarma!

- Pojeďte s námi do bio světa - dne 13. 2. pořádáme zájezd na veletrh BIOFACH

- Vydejte se již příští týden do Norimberku na mezinárodní veletrh perimetrické ochrany Perimenter Protection ( 14. -16. 1. 2020) a zajistěte si permanentní vstupenku zdarma!

- boot 2020 - Vychutnejte si sport a vodní živel z nového pohledu

- Veletrh Bautec spustil předprodej vstupenek

LEARNTEC _Future Learning

Copyright ©2009-2020: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Babice 38, 251 68 Kamenice
tel.: 604 759 978
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}