arteo_cz

LASYS 2020
avf

Bazaar

STYL a KABO přivítají úplně nové firmy

STYL a KABO přivítají úplně nové firmy

Mezinárodní veletrhy STYL a KABO se mohou pochlubit skutečně dlouholetou tradicí. V únoru roku 2020 se na brněnském výstavišti koná již jejich 55. ročník a pamětníci jistě potvrdí, že si za dobu své e ...

Celosvětově úspěšně s oborovými jedničkami wire, Tube a VALVE WORLD EXPO

Celosvětově úspěšně s oborovými jedničkami wire, Tube a VALVE WORLD EXPO

Veletrhy oborů výroby, zpracování a obrábění kovů, drátů a kabelů, trubek a rour, železa i oceli mají v Düsseldorfu dlouhou tradici. Metals and Flow Technologies worldwide – heslo, které vystihuje mez ...

MSV 2020 s technologickými veletrhy IMT, FOND-EX, WELDING, PROFINTECH a PLASTEX

MSV 2020 s technologickými veletrhy IMT, FOND-EX, WELDING, PROFINTECH a PLASTEX

Nadcházející Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže ještě více z digitalizace průmyslu, jeho nosným oborem bude tradičně obrábění a tváření. 62. ročník MSV očekává 80 tisíc odborníků, kteří přijedou z ...

FOR BOAT

Nürnbergmesse

zpět

Analýza českého veletržního a výstavního trhu za rok 2018

Publikováno: 27.8.2019 17:05

Autor: SOVA ČR

Analýza českého veletržního a výstavního trhu za rok 2018

Na základě objednávky SOVA ČR zpracovala společnost AMASIA EXPO, s.r.o. (v pořadí let 1996–2018) již 23. ANALÝZU ČESKÉHO VELETRŽNÍHO A VÝSTAVNÍHO TRHU, která obsahuje podstatná data o vývoji marketingového komunikačního segmentu fair industry v ČR za rok 2018.

Díky společenstvu SOVA ČR má tak Česká republika unikátní trendové studie, které v nepřetržité řadě 23 let již tradičně připravuje AMASIA EXPO – AGENTURA PRO VÝZKUM EFEKTIVNOSTI VELETRHŮ A VÝSTAV. Tyto analýzy obsahují všechny dostupné souhrnné veletržní a výstavní údaje, které poměrně věrně dokumentují hlavní vývojové trendy v českém veletržním a výstavním světě.

Soudíme, že i přes všechny obtíže, související s malou ochotou či zcela jasnou neochotou některých výstavních správ poskytnou potřebná globální data pro účely této statistiky, zachycuje předložený dokument hlavní a podstatná kvantitativní data, která souvisejí s aktuálním stavem příslušného ročního vývoje české fair industry. I s odstupem několika let od rozhodnutí neauditovat veletržní a výstavní data, jsme stále přesvědčeni, že bylo velmi neprozřetelné, že se česká veletržní branže zbavila transparentnosti prezentovaných dat prostřednictvím auditorských protokolů. Jak dokládají každoroční přehledové statistiky UFI a CENTREX, světová i evropská veletržní komunita operuje především s auditovanými daty. Všechny veřejně prezentované aktivity nejen UFI, ale i CENTREX, jsou orientovány na maximální transparentnost a věrohodnost vykazovaných dat v kategorii prokazatelně objektivních údajů. V České republice audituje v současnosti pouze společnost Veletrhy Brno, o případných auditorských aktivitách ostatních organizátorů nemáme věrohodné informace.

Tato 23. analytická zpráva je souhrnným pohledem na vývojové trendy jedné ze specifických oblastí marketingové komunikace – segmentu veletrhů a výstav - která má svoji nezastupitelnou roli pro řadu inovací, tendencí a trendů vědeckotechnického pokroku při vstupu na trh. Jak ukazují výsledky výzkumné analytické práce společnosti B – inside, veletrhy a výstavy jsou jedním z hlavních komunikačních nástrojů v segmentu marketingových komunikací B2B. Jejich výzkumy potvrdily, že veletrhy a výstavy jsou aktivním a efektivním komunikačním, informačním a přesvědčovacím nástrojem nejen v oblasti formování konečných spotřebitelů, ale i ve sféře mezipodnikové výměny informací, propagace výsledků výroby, výzkumu a vývoje zejména mezi průmyslovými podniky, obchodními a logistickými organizacemi.

Samozřejmě mají významnou roli také v marketingové komunikaci vůči konečným zákazníkům, ve sféře neziskového sektoru, státní propagace apod. Převážně v rovině přenosu racionálních a emocionálních informací prostřednictvím komunikačních aktivit typu Public relations.

Kompletní analýzu za rok 2018 najdete níže ke stažení

Analýza za rok 2018 ke stažení

verze pro tisk >

Další články:

- STYL a KABO přivítají úplně nové firmy

- Celosvětově úspěšně s oborovými jedničkami wire, Tube a VALVE WORLD EXPO

- MSV 2020 s technologickými veletrhy IMT, FOND-EX, WELDING, PROFINTECH a PLASTEX

- Beviale Family se nadále rozrůstá

- Odstartovala anketa Motocykl roku 2020

- Veletrh střech, nářadí a dřeva v Praze Letňanech

- Brněnské zemědělské a lesnické veletrhy se zaměří na hospodaření v době klimatické změny

- MOTOSALON 2020 má dobře nastartováno

- IWA OutdoorClassics 2020 ve znamení digitální transformace

- Mezinárodní veletrh přírodní kosmetiky VIVANESS 12. - 15. 2. 2020

- Speciální a akční výstavní plochy na Spielwarenmesse budou plné zážitků

- WOODTEC 2020 se bude konat od 21. do 23. října

- NürnbergMesse startuje do „bombastického“ roku 2020

- Historicky největší veletrh FOR FISHING se blíží

- FOR THERM: veletrh krbů, kamen a kotlů

- Začíná předprodej na Mezinárodní turistickou burzu - ITB Berlin!

- Dovolujeme si Vás pozvat příští týden do Norimberku na mezinárodní veletrh perimetrické ochrany Perimenter Protection (14. -16. 1. 2020). Využijte nabídku a zajistěte si permanentní vstupenku zdarma!

- Pojeďte s námi do bio světa - dne 13. 2. pořádáme zájezd na veletrh BIOFACH

- Vydejte se již příští týden do Norimberku na mezinárodní veletrh perimetrické ochrany Perimenter Protection ( 14. -16. 1. 2020) a zajistěte si permanentní vstupenku zdarma!

- boot 2020 - Vychutnejte si sport a vodní živel z nového pohledu

Veletržní společnost Hamburg Messe & Congress

Copyright ©2009-2020: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Babice 38, 251 68 Kamenice
tel.: 604 759 978
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}