U.T.SEC

IT-TRANS veletrh IT v hromadné dopravě
LASYS 2020

strechy praha 2020

Vyjádření společnosti Výstaviště Flora Olomouc, a.s. k situaci COVID-19

Vyjádření společnosti Výstaviště Flora Olomouc, a.s. k situaci COVID-19

Společnost Výstaviště Flora Olomouc, a.s. postupuje v souladu s aktuálními platnými nařízeními Bezpečnostní rady státu v souvislosti s šířením onemocnění COVID-19. Vzhledem k vývoji situace i přetrváv ...

Mezinárodní veletrh letectví a kosmonautiky ILA Berlin se letos konat nebude!

Mezinárodní veletrh letectví a kosmonautiky ILA Berlin se letos konat nebude!

K naší velké lítosti Vám musíme oznámit, že veletrh ILA 2020 je zrušen.

Nový termín veletrhu FeuerTrutz  30. 9. - 1. 10. 2020

Nový termín veletrhu FeuerTrutz 30. 9. - 1. 10. 2020

Po diskusích se zástupci průmyslu se veletržní společnost NürnbergMesse a pořadatel veletrhu FeuerTrutz společně rozhodli posunout FeuerTrutz na podzim 2020. Veletrh FeuerTrutz 2020 se uskuteční ve st ...

WoT

Kids Russia 2020

zpět

Veletrh práce JobChallenge pomáhá studentům vyniknout na pracovním trhu

Publikováno: 15.11.2019 00:00

Autor: EuroExpo

Veletrh práce JobChallenge pomáhá studentům vyniknout na pracovním trhu

Největší brněnské vysoké školy se spojily a již 13. rokem pořádají Veletrh pracovních příležitostí pro studenty a absolventy VŠ JobChallenge. Ten se uskuteční 20. listopadu od 9:00 na brněnském výstavišti. Rekordních 132 českých a mezinárodních společností nabídne studentům stáže, zkrácené i plné úvazky v 15 různých oborech po celé České republice.

Nebudou chybět ani zástupci ze státní správy. Studenti se mohou těšit na bohatý doprovodný program. Připravené jsou rozvojové workshopy, TALK shows se zaměstnavateli, konzultace životopisů i veletržní soutěž o skvělé ceny. Vstup je zdarma.

Veletrh JobChallenge není jen o získávání pracovních nabídek. Je ideální i pro ty, kteří si chtějí udělat přehled o současné situaci na trhu práce. Zaměstnavatelé prozrazují, jak se pohybují nástupní mzdy, jaké dovednosti od uchazečů očekávají i jak probíhají výběrová řízení. I to je možný důvod, proč každoročně roste počet návštěvníků. Letos se jich očekává více než 2 700. „Veletrh je vhodný jak pro prváky, páťáky, tak i čerstvé absolventy. Je především o osobním setkání, navazování kontaktů a také porovnání různých firemních kultur,“ vyzdvihuje Kristýna Dzurinová, koordinátorka vztahů se zaměstnavateli.

Zaměstnavatelé chtějí zachytit talenty už při jejich studiu a nalákat je právě do své firmy. Vzhledem k současné situaci na trhu práce se tento boj o kvalitní pracovníky přiostřuje. To se odráží ve vysoké účasti firem na veletrhu, unikátních prezentačních stáncích a vylepšování výběrových řízení tak, aby zanechávala dobrý dojem na uchazeče. Studenti mají jedinečnou příležitost si najít první odbornou praxi už na Veletrhu JobChallenge. Ačkoliv je situace na trhu poměrně příznivá, ani oni to nemají jednoduché, protože se potřebují odlišit od téměř 200 tisíc studentů vysokých škol v ČR.

Vystavovatelé provedou studenty po své firmě pomocí virtuální reality. Přivezou i moderní technologie a ukázky své práce. O zážitky bude postaráno i díky možnosti vyzkoušet si roli hlasatele předpovědi počasí a experimentování s vakuem. Další společnosti si připravily soutěže, testy typologie osobnosti, které se často objevují u výběrových řízení nebo přivezou maséra či vybudují fun zóny. Mezi vystavovatele patří např. SEACOMP, Česká televize, Avast, ŠKODA Transportation, Notino, Honeywell nebo BOSCH ČESKÁ REPUBLIKA.

Novinkou pro letošní rok je vylepšený doprovodný program, který se rozšířil o workshopy. Ty pomůžou vypilovat online prezentaci na Facebooku a LinkedInu pro potřeby výběrového řízení nebo přiblíží, jak úspěšně řídit projekty a které nástroje využívat v projektovém managementu. Mimo workshopy budou po celý den probíhat TALK shows s 10 společnostmi, které se představí během pětadvaceti minut.

Na hledání práce nebo seznámení s firmami se návštěvníci dobře připraví díky Poradenskému HUBu. Přímo na ploše se tak budou konzultovat životopisy i radit, jak zanechat dobrý dojem na vystavovatele. Na veletrhu se dá strávit celý den – k odpočinku budou připraveny chill-out zóny, zajištěné je občerstvení i kavárna. Ve veletržní soutěži mohou návštěvníci vyhrát hodnotné ceny od vystavovatelů (Apple Watch Series 4, foťák Instax mini, let vrtulníkem a další ceny).

Z loňského průzkumu Veletrhu JobChallenge vyplývá, že návštěvníci mají největší zájem o pracovní pozice v obchodu, marketingu, administrativě a technických oborech. „O tom, že se studenti nespokojí pouze s inzeráty na internetu, svědčí i statistiky které dokazují, že 68 % návštěvníků přichází, aby si našlo práci nebo stáž,“ prozradila Laura Šarköziová, koordinátorka akce. Požadavky studentů i zaměstnavatelů se reflektovaly v obměně téměř poloviny vystavovatelů.

Studenti a absolventi VŠ mohou získat pracovní nabídky už teď. Stačí se registrovat na www.jobch.cz a nahrát do svého profilu životopis. K němu budou mít přístup vystavovatelé veletrhu. Právě ti totiž hledají mladé kolegy z řad studentů a čerstvých absolventů do svých týmů.

Jitka Štenclová
Manažerka marketingu

http://www.jobch.cz

verze pro tisk >

Další články:

- Vyjádření společnosti Výstaviště Flora Olomouc, a.s. k situaci COVID-19

- Mezinárodní veletrh letectví a kosmonautiky ILA Berlin se letos konat nebude!

- Nový termín veletrhu FeuerTrutz 30. 9. - 1. 10. 2020

- MES Expo 2021

- FOR MODEL 2020 láká na moderní GAMING zónu, soutěž robotů i legendární Škodu 130RS

- DMEA 2020 - nový termín!

- ILA Berlin - Innovation and leadership in aerospace - Mezinárodní veletrh letectví a kosmonautiky

- InnoTrans 2020 - Career Boost

- Jedinečné stroje na motocyklové výstavě Motosalon

- MOTOSALON 2020 zahájí tento týden

- INTERGASTRA 2020 - veletrh superlativů

- GET Nord 2020

- HOLZ-HANDWERK 2020 s rozšířeným doprovodným programem

- interbad 2020 - sleva na výstavní plochu jen do konce února

- IT-TRANS představí trendy pro inteligentní systémy městské dopravy

- Šestý ročník Insights-X přináší nové uspořádání produktových kategorií

- STYL a KABO přivítají úplně nové firmy

- Celosvětově úspěšně s oborovými jedničkami wire, Tube a VALVE WORLD EXPO

- MSV 2020 s technologickými veletrhy IMT, FOND-EX, WELDING, PROFINTECH a PLASTEX

- Beviale Family se nadále rozrůstá

ITB

Copyright ©2009-2020: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Babice 38, 251 68 Kamenice
tel.: 604 759 978
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}