techagro 2020

HOLZ HANDWERK 2020
messe duesseldorf

arteo_cz

WOODTEC 2020 se bude konat od 21. do 23. října

WOODTEC 2020 se bude konat od 21. do 23. října

Na základě výsledku proběhlého výběrového řízení Svazu výrobců a dovozců dřevozpracujících strojů a zařízení bylo pro konání národní oborové výstavy dřevozpracující techniky vybráno Výstaviště Brno. T ...

NürnbergMesse startuje do „bombastického“ roku 2020

NürnbergMesse startuje do „bombastického“ roku 2020

• Veletržní a kongresový rok 2019 byl nejlepším lichým rokem v historii podniku • V roce 2020 „se očekává nový rekordní obrat“ • Rozhodnutí postavit „The New Süd“: díky novému NCC Süd vznikne od rok ...

Historicky největší veletrh FOR FISHING se blíží

Historicky největší veletrh FOR FISHING se blíží

Největším svátkem všech rybářů se oprávněně stal veletrh FOR FISHING. V roce 2020 otevře své brány 20. února a během čtyř dnů představí v 5 halách žhavé novinky od dvou stovek vystavovatelů. Veletrh b ...

On-line prodej vstupenek

VISION 2020

zpět

Veletrh práce JobChallenge pomáhá studentům vyniknout na pracovním trhu

Publikováno: 15.11.2019 00:00

Autor: EuroExpo

Veletrh práce JobChallenge pomáhá studentům vyniknout na pracovním trhu

Největší brněnské vysoké školy se spojily a již 13. rokem pořádají Veletrh pracovních příležitostí pro studenty a absolventy VŠ JobChallenge. Ten se uskuteční 20. listopadu od 9:00 na brněnském výstavišti. Rekordních 132 českých a mezinárodních společností nabídne studentům stáže, zkrácené i plné úvazky v 15 různých oborech po celé České republice.

Nebudou chybět ani zástupci ze státní správy. Studenti se mohou těšit na bohatý doprovodný program. Připravené jsou rozvojové workshopy, TALK shows se zaměstnavateli, konzultace životopisů i veletržní soutěž o skvělé ceny. Vstup je zdarma.

Veletrh JobChallenge není jen o získávání pracovních nabídek. Je ideální i pro ty, kteří si chtějí udělat přehled o současné situaci na trhu práce. Zaměstnavatelé prozrazují, jak se pohybují nástupní mzdy, jaké dovednosti od uchazečů očekávají i jak probíhají výběrová řízení. I to je možný důvod, proč každoročně roste počet návštěvníků. Letos se jich očekává více než 2 700. „Veletrh je vhodný jak pro prváky, páťáky, tak i čerstvé absolventy. Je především o osobním setkání, navazování kontaktů a také porovnání různých firemních kultur,“ vyzdvihuje Kristýna Dzurinová, koordinátorka vztahů se zaměstnavateli.

Zaměstnavatelé chtějí zachytit talenty už při jejich studiu a nalákat je právě do své firmy. Vzhledem k současné situaci na trhu práce se tento boj o kvalitní pracovníky přiostřuje. To se odráží ve vysoké účasti firem na veletrhu, unikátních prezentačních stáncích a vylepšování výběrových řízení tak, aby zanechávala dobrý dojem na uchazeče. Studenti mají jedinečnou příležitost si najít první odbornou praxi už na Veletrhu JobChallenge. Ačkoliv je situace na trhu poměrně příznivá, ani oni to nemají jednoduché, protože se potřebují odlišit od téměř 200 tisíc studentů vysokých škol v ČR.

Vystavovatelé provedou studenty po své firmě pomocí virtuální reality. Přivezou i moderní technologie a ukázky své práce. O zážitky bude postaráno i díky možnosti vyzkoušet si roli hlasatele předpovědi počasí a experimentování s vakuem. Další společnosti si připravily soutěže, testy typologie osobnosti, které se často objevují u výběrových řízení nebo přivezou maséra či vybudují fun zóny. Mezi vystavovatele patří např. SEACOMP, Česká televize, Avast, ŠKODA Transportation, Notino, Honeywell nebo BOSCH ČESKÁ REPUBLIKA.

Novinkou pro letošní rok je vylepšený doprovodný program, který se rozšířil o workshopy. Ty pomůžou vypilovat online prezentaci na Facebooku a LinkedInu pro potřeby výběrového řízení nebo přiblíží, jak úspěšně řídit projekty a které nástroje využívat v projektovém managementu. Mimo workshopy budou po celý den probíhat TALK shows s 10 společnostmi, které se představí během pětadvaceti minut.

Na hledání práce nebo seznámení s firmami se návštěvníci dobře připraví díky Poradenskému HUBu. Přímo na ploše se tak budou konzultovat životopisy i radit, jak zanechat dobrý dojem na vystavovatele. Na veletrhu se dá strávit celý den – k odpočinku budou připraveny chill-out zóny, zajištěné je občerstvení i kavárna. Ve veletržní soutěži mohou návštěvníci vyhrát hodnotné ceny od vystavovatelů (Apple Watch Series 4, foťák Instax mini, let vrtulníkem a další ceny).

Z loňského průzkumu Veletrhu JobChallenge vyplývá, že návštěvníci mají největší zájem o pracovní pozice v obchodu, marketingu, administrativě a technických oborech. „O tom, že se studenti nespokojí pouze s inzeráty na internetu, svědčí i statistiky které dokazují, že 68 % návštěvníků přichází, aby si našlo práci nebo stáž,“ prozradila Laura Šarköziová, koordinátorka akce. Požadavky studentů i zaměstnavatelů se reflektovaly v obměně téměř poloviny vystavovatelů.

Studenti a absolventi VŠ mohou získat pracovní nabídky už teď. Stačí se registrovat na www.jobch.cz a nahrát do svého profilu životopis. K němu budou mít přístup vystavovatelé veletrhu. Právě ti totiž hledají mladé kolegy z řad studentů a čerstvých absolventů do svých týmů.

Jitka Štenclová
Manažerka marketingu

http://www.jobch.cz

verze pro tisk >

Další články:

- WOODTEC 2020 se bude konat od 21. do 23. října

- NürnbergMesse startuje do „bombastického“ roku 2020

- Historicky největší veletrh FOR FISHING se blíží

- FOR THERM: veletrh krbů, kamen a kotlů

- Začíná předprodej na Mezinárodní turistickou burzu - ITB Berlin!

- Dovolujeme si Vás pozvat příští týden do Norimberku na mezinárodní veletrh perimetrické ochrany Perimenter Protection (14. -16. 1. 2020). Využijte nabídku a zajistěte si permanentní vstupenku zdarma!

- Pojeďte s námi do bio světa - dne 13. 2. pořádáme zájezd na veletrh BIOFACH

- Vydejte se již příští týden do Norimberku na mezinárodní veletrh perimetrické ochrany Perimenter Protection ( 14. -16. 1. 2020) a zajistěte si permanentní vstupenku zdarma!

- boot 2020 - Vychutnejte si sport a vodní živel z nového pohledu

- Veletrh Bautec spustil předprodej vstupenek

- Předprodej spuštěn! Získejte vstupenky na Mezinárodní zelený týden za zvýhodněné ceny

- Zlevněné vstupenky na FRUIT LOGISTICA v předprodeji právě nyní!!

- METAV 2020 – Technologické okno pro západní a severní Evropu

- HOLIDAY WORLD & REGION WORLD

- FOR WOOD: Veletrh dřevěných staveb, konstrukcí a materiálů

- FOR PASIV: veletrh nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb

- FOR DECOR & HOME 2020

- Veletržní společnost Messe Düsseldorf - ZDE je ekonomika doma!

- Vánoce Flora 2019 lákají na sváteční atmosféru v prostorách olomouckého výstaviště

- V srdci hanzovního města – Hamburg Messe und Congress

SWM 2020

Copyright ©2009-2020: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Babice 38, 251 68 Kamenice
tel.: 604 759 978
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}