strechy praha 2020

R+T 2021
Mezinárodní výstava pro milovníky koní

arteo_cz

WOODTEC 2020 se bude konat od 21. do 23. října

WOODTEC 2020 se bude konat od 21. do 23. října

Na základě výsledku proběhlého výběrového řízení Svazu výrobců a dovozců dřevozpracujících strojů a zařízení bylo pro konání národní oborové výstavy dřevozpracující techniky vybráno Výstaviště Brno. T ...

NürnbergMesse startuje do „bombastického“ roku 2020

NürnbergMesse startuje do „bombastického“ roku 2020

• Veletržní a kongresový rok 2019 byl nejlepším lichým rokem v historii podniku • V roce 2020 „se očekává nový rekordní obrat“ • Rozhodnutí postavit „The New Süd“: díky novému NCC Süd vznikne od rok ...

Historicky největší veletrh FOR FISHING se blíží

Historicky největší veletrh FOR FISHING se blíží

Největším svátkem všech rybářů se oprávněně stal veletrh FOR FISHING. V roce 2020 otevře své brány 20. února a během čtyř dnů představí v 5 halách žhavé novinky od dvou stovek vystavovatelů. Veletrh b ...

HOLZ HANDWERK 2020

ISX

zpět

Konec listopadu v Olomouci je ve znamení designu, adventního tvoření i filmového festivalu

Publikováno: 29.11.2019 14:19

Autor: Výstaviště Flora Olomouc a.s.

Konec listopadu v Olomouci je ve znamení designu, adventního tvoření i filmového festivalu

Hned dvě akce Výstaviště Flora Olomouc nabídnou návštěvníkům kulturní vyžití i kreativní tvoření o posledním listopadovém víkendu. Historickou Oranžerii ve Smetanových sadech čeká 29. listopadu až 1. prosince 2019 druhý ročník předvánoční výstavy Advent v Oranžerii, která prezentuje originální dekorace od designových tvůrců a lokálních výrobců. Pamětníky i filmové nadšence zase osloví přehlídka filmových dokumentů Flora Filmfest 2019, která se koná 29. a 30. listopadu 2019 v Galerii na Pavelčákově ulici v Olomouci.

Výstava plná adventních dekorací, ručně vyráběných vánočních ozdob, šperků, oblečení i stylových doplňků, taková bude poklidná výstava Advent v Oranžerii s kouzelnou vánoční atmosférou. Z lokálních a designových tvůrců se představí oděvní ateliér Jančo Design, floristické studio Maire Botanical, kosmetika Ringana, bylinné čaje Eupatoria, truhlářská výroba Pavla Ožana a vinařství Víno Hruška.

Návštěvníci kromě pořízení designových doplňků či dárků si mohou vlastnoručně vytvořit adventní dekoraci pod vedením zkušené floristky Ing. Ireny Smutné. V rámci několika workshopů lze vytvořit například věnec na dveře, ozdobný stromeček, adventní věnec nebo vánoční svícen. „Každý je šikovný, ale někdy lidem chybí odvaha tvořit a zkusit něco nového. Na workshopech vše vysvětlíme od základu, zdobení už bude na vkusu každého z nás. Těšíme se na všechny na tvořivých dílnách, kde připravíme všechen materiál i nářadí, stačí jen chuť tvořit,“ dodává floristka Ing. Irena Smutná.

Pro zpříjemnění vánoční atmosféry bude program doplněn o klavírní koledy od MgA. Martina Smutného. Bohaté občerstvení v průběhu celé akce zajistí BEATA lunch & coffee. Milovníky módy určitě potěší doprovodné módní přehlídky Jančo Design a Maire Botanical.

Advent v Oranžerii je unikátní příležitostí nahlédnout do zrekonstruované Oranžerii ve Smetanových sadech. Oranžerie je národní kulturní památkou a dnes se pyšní označením nejstarší pamětnice olomouckých parků. Užívat si mohou návštěvníci nejen adventní tvoření, ale také atmosféru stopadesátileté historie, umělecký ráz a řemeslnou kvalitu samotného prostoru.

Flora Filmfest 2019
Druhý ročník přehlídky klasických filmových dokumentů z historie Výstaviště Flora Olomouc a populárně naučných filmů se uskuteční poslední listopadový víkend v Galerii výtvarného umění v Pavelčákově ulici v Olomouci. Od pátku 29. do soboty 30. listopadu od 17 hodin nabídne Flora Filmfest 2019 projekci významných filmových záznamů pořízených kameramanem Milanem Schulzem na Výstavišti Flora Olomouc v letech 1965 až 1975. Premiérovým filmem bude v pátek 29. listopadu dokument Návštěva prezidenta Ludvíka Svobody v Olomouci, jeho setkání s občany Olomouc, obce Křelov a návštěva čokoládovny Zora Olomouc v roce 1971.

V rámci programu budou uvedeny dokumenty význačných olomouckých umělců - architekta Zdeňka Štefky, sochaře Karla Hořínka, výtvarníka a grafika Lubomíra Schneidera, výtvarníka a pedagoga Zdeňka Kučery, designéra a grafika Oldřicha Schnabla, malíře Zdeňka Vacka a dalších.
Na sobotní program je zařazena projekce jediného dochovaného exempláře 16 mm filmu o budování Letního divadla a kina v Olomouci.

Zahájení Flora Filmfestu proběhne v pátek 29. listopadu v 17:00 za účasti tvůrců. Projekt podpořilo Statutární město Olomouc a Olomoucký kraj.

http://www.flora-ol.cz

verze pro tisk >

Další články:

- WOODTEC 2020 se bude konat od 21. do 23. října

- NürnbergMesse startuje do „bombastického“ roku 2020

- Historicky největší veletrh FOR FISHING se blíží

- FOR THERM: veletrh krbů, kamen a kotlů

- Začíná předprodej na Mezinárodní turistickou burzu - ITB Berlin!

- Dovolujeme si Vás pozvat příští týden do Norimberku na mezinárodní veletrh perimetrické ochrany Perimenter Protection (14. -16. 1. 2020). Využijte nabídku a zajistěte si permanentní vstupenku zdarma!

- Pojeďte s námi do bio světa - dne 13. 2. pořádáme zájezd na veletrh BIOFACH

- Vydejte se již příští týden do Norimberku na mezinárodní veletrh perimetrické ochrany Perimenter Protection ( 14. -16. 1. 2020) a zajistěte si permanentní vstupenku zdarma!

- boot 2020 - Vychutnejte si sport a vodní živel z nového pohledu

- Veletrh Bautec spustil předprodej vstupenek

- Předprodej spuštěn! Získejte vstupenky na Mezinárodní zelený týden za zvýhodněné ceny

- Zlevněné vstupenky na FRUIT LOGISTICA v předprodeji právě nyní!!

- METAV 2020 – Technologické okno pro západní a severní Evropu

- HOLIDAY WORLD & REGION WORLD

- FOR WOOD: Veletrh dřevěných staveb, konstrukcí a materiálů

- FOR PASIV: veletrh nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb

- FOR DECOR & HOME 2020

- Veletržní společnost Messe Düsseldorf - ZDE je ekonomika doma!

- Vánoce Flora 2019 lákají na sváteční atmosféru v prostorách olomouckého výstaviště

- V srdci hanzovního města – Hamburg Messe und Congress

Strojírenský veletrh v Hamburku

Copyright ©2009-2020: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Babice 38, 251 68 Kamenice
tel.: 604 759 978
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}