arteo_cz

fachPack
messe duesseldorf

FL

Vyjádření společnosti Výstaviště Flora Olomouc, a.s. k situaci COVID-19

Vyjádření společnosti Výstaviště Flora Olomouc, a.s. k situaci COVID-19

Společnost Výstaviště Flora Olomouc, a.s. postupuje v souladu s aktuálními platnými nařízeními Bezpečnostní rady státu v souvislosti s šířením onemocnění COVID-19. Vzhledem k vývoji situace i přetrváv ...

Mezinárodní veletrh letectví a kosmonautiky ILA Berlin se letos konat nebude!

Mezinárodní veletrh letectví a kosmonautiky ILA Berlin se letos konat nebude!

K naší velké lítosti Vám musíme oznámit, že veletrh ILA 2020 je zrušen.

Nový termín veletrhu FeuerTrutz  30. 9. - 1. 10. 2020

Nový termín veletrhu FeuerTrutz 30. 9. - 1. 10. 2020

Po diskusích se zástupci průmyslu se veletržní společnost NürnbergMesse a pořadatel veletrhu FeuerTrutz společně rozhodli posunout FeuerTrutz na podzim 2020. Veletrh FeuerTrutz 2020 se uskuteční ve st ...

Bazaar

WoT

zpět

Konec listopadu v Olomouci je ve znamení designu, adventního tvoření i filmového festivalu

Publikováno: 29.11.2019 14:19

Autor: Výstaviště Flora Olomouc a.s.

Konec listopadu v Olomouci je ve znamení designu, adventního tvoření i filmového festivalu

Hned dvě akce Výstaviště Flora Olomouc nabídnou návštěvníkům kulturní vyžití i kreativní tvoření o posledním listopadovém víkendu. Historickou Oranžerii ve Smetanových sadech čeká 29. listopadu až 1. prosince 2019 druhý ročník předvánoční výstavy Advent v Oranžerii, která prezentuje originální dekorace od designových tvůrců a lokálních výrobců. Pamětníky i filmové nadšence zase osloví přehlídka filmových dokumentů Flora Filmfest 2019, která se koná 29. a 30. listopadu 2019 v Galerii na Pavelčákově ulici v Olomouci.

Výstava plná adventních dekorací, ručně vyráběných vánočních ozdob, šperků, oblečení i stylových doplňků, taková bude poklidná výstava Advent v Oranžerii s kouzelnou vánoční atmosférou. Z lokálních a designových tvůrců se představí oděvní ateliér Jančo Design, floristické studio Maire Botanical, kosmetika Ringana, bylinné čaje Eupatoria, truhlářská výroba Pavla Ožana a vinařství Víno Hruška.

Návštěvníci kromě pořízení designových doplňků či dárků si mohou vlastnoručně vytvořit adventní dekoraci pod vedením zkušené floristky Ing. Ireny Smutné. V rámci několika workshopů lze vytvořit například věnec na dveře, ozdobný stromeček, adventní věnec nebo vánoční svícen. „Každý je šikovný, ale někdy lidem chybí odvaha tvořit a zkusit něco nového. Na workshopech vše vysvětlíme od základu, zdobení už bude na vkusu každého z nás. Těšíme se na všechny na tvořivých dílnách, kde připravíme všechen materiál i nářadí, stačí jen chuť tvořit,“ dodává floristka Ing. Irena Smutná.

Pro zpříjemnění vánoční atmosféry bude program doplněn o klavírní koledy od MgA. Martina Smutného. Bohaté občerstvení v průběhu celé akce zajistí BEATA lunch & coffee. Milovníky módy určitě potěší doprovodné módní přehlídky Jančo Design a Maire Botanical.

Advent v Oranžerii je unikátní příležitostí nahlédnout do zrekonstruované Oranžerii ve Smetanových sadech. Oranžerie je národní kulturní památkou a dnes se pyšní označením nejstarší pamětnice olomouckých parků. Užívat si mohou návštěvníci nejen adventní tvoření, ale také atmosféru stopadesátileté historie, umělecký ráz a řemeslnou kvalitu samotného prostoru.

Flora Filmfest 2019
Druhý ročník přehlídky klasických filmových dokumentů z historie Výstaviště Flora Olomouc a populárně naučných filmů se uskuteční poslední listopadový víkend v Galerii výtvarného umění v Pavelčákově ulici v Olomouci. Od pátku 29. do soboty 30. listopadu od 17 hodin nabídne Flora Filmfest 2019 projekci významných filmových záznamů pořízených kameramanem Milanem Schulzem na Výstavišti Flora Olomouc v letech 1965 až 1975. Premiérovým filmem bude v pátek 29. listopadu dokument Návštěva prezidenta Ludvíka Svobody v Olomouci, jeho setkání s občany Olomouc, obce Křelov a návštěva čokoládovny Zora Olomouc v roce 1971.

V rámci programu budou uvedeny dokumenty význačných olomouckých umělců - architekta Zdeňka Štefky, sochaře Karla Hořínka, výtvarníka a grafika Lubomíra Schneidera, výtvarníka a pedagoga Zdeňka Kučery, designéra a grafika Oldřicha Schnabla, malíře Zdeňka Vacka a dalších.
Na sobotní program je zařazena projekce jediného dochovaného exempláře 16 mm filmu o budování Letního divadla a kina v Olomouci.

Zahájení Flora Filmfestu proběhne v pátek 29. listopadu v 17:00 za účasti tvůrců. Projekt podpořilo Statutární město Olomouc a Olomoucký kraj.

http://www.flora-ol.cz

verze pro tisk >

Další články:

- Vyjádření společnosti Výstaviště Flora Olomouc, a.s. k situaci COVID-19

- Mezinárodní veletrh letectví a kosmonautiky ILA Berlin se letos konat nebude!

- Nový termín veletrhu FeuerTrutz 30. 9. - 1. 10. 2020

- MES Expo 2021

- FOR MODEL 2020 láká na moderní GAMING zónu, soutěž robotů i legendární Škodu 130RS

- DMEA 2020 - nový termín!

- ILA Berlin - Innovation and leadership in aerospace - Mezinárodní veletrh letectví a kosmonautiky

- InnoTrans 2020 - Career Boost

- Jedinečné stroje na motocyklové výstavě Motosalon

- MOTOSALON 2020 zahájí tento týden

- INTERGASTRA 2020 - veletrh superlativů

- GET Nord 2020

- HOLZ-HANDWERK 2020 s rozšířeným doprovodným programem

- interbad 2020 - sleva na výstavní plochu jen do konce února

- IT-TRANS představí trendy pro inteligentní systémy městské dopravy

- Šestý ročník Insights-X přináší nové uspořádání produktových kategorií

- STYL a KABO přivítají úplně nové firmy

- Celosvětově úspěšně s oborovými jedničkami wire, Tube a VALVE WORLD EXPO

- MSV 2020 s technologickými veletrhy IMT, FOND-EX, WELDING, PROFINTECH a PLASTEX

- Beviale Family se nadále rozrůstá

PERIMETER PROTECTION 2020

Copyright ©2009-2020: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Babice 38, 251 68 Kamenice
tel.: 604 759 978
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}