WindEnergy Hamburg v novém termínu

Hamburg Messe

11. 8. 2020

Veletrh WindEnergy Hamburg, jehož poslední ročník se konal ve dnech 25. - 28. 9. 2018, opět posílil svoji pozici nejdůležitější světové platformy větrného průmyslu. Mnozí z 1 482 vystavovatelů ze 40 zemí oznámili na tomto předním světovém veletrhu větrného onshore a offshore průmyslu uvedení novinek na trh a nové obchodní transakce. Mezinárodní zájem o akci se opět zvýšil: podíl mezinárodních vystavovatelů vzrostl na více než 50% (oproti 44% v roce 2016). Všichni klíčoví hráči celého hodnotového řetězce byli přítomni v plně obsazených výstavních halách, včetně 16 výrobců větrných turbín z Evropy, Ameriky a Asie. Mezi nejdůležitější témata veletrhu patřily dynamické trhy, efektivita nákladů a inteligentní energie se zaměřením na aktuální vývoj v globálně se rozvíjejícím větrném průmyslu. Veletrhu WindEnergy Hamburg se zúčastnilo celkem 35 000 návštěvníků ze 100 zemí (stejně jako v roce 2016), podíl zahraničních návštěvníků vzrostl na 45%.

WindEnergy Hamburg je jedinou celosvětovou akcí odvětví větrné energie,“ uvedl Bernd Aufderheide, generální ředitel Hamburg Messe und Congress. „Vzhledem k tomu, že se energetická transformace rozvíjí po celém světě a stále více větrných trhů vykazuje dynamický růst, zájem o sdílení znalostí a nápadů je větší než kdy předtím. Vedoucí světový veletrh větrné energie přináší správné možnosti v pravou chvíli - inovativní platformu pro sdílení informací, business a networking na nejvyšší úrovni,“ pokračuje Aufderheide. „V diskusích s mezinárodními návštěvníky a vystavovateli z průmyslu bylo jasné, že Global Wind Summit je považován za základnu pro další růst.“ Souběžně s WindEnergy Hamburg se na výstavišti Hamburg Messe konala celosvětová konference WindEurope. Obě události společně vytvořily Global Wind Summit 2018.

Giles Dickson, generální ředitel společnosti WindEurope, řekl: „Konference WindEurope 2018 byla velkým úspěchem. Global Wind Summit sjednotil veletrh WindEnergy Hamburg a světovou konferenci WindEurope pod jednu střechu. Společné místo konání a integrace těchto dvou akcí zvýšila úroveň interakce mezi různými hráči větrného průmyslu. Více než 2000 delegátů konference se zapojilo do klíčových otázek, kterým průmysl čelí. Sledovali jsme, jak vítr geograficky, technologicky i finančně překonává novou půdu. Představili jsme také řečníky na nejvyšší úrovni, jako je komisař EU pro klima a energetiku Miguel Arias Cañete, výkonný ředitel IEA Fatih Birol a evropští ministři energetiky.“

V reprezentativním průzkumu 96% návštěvníků uvedlo, že jejich očekávání bylo zcela splněno. Nejdůležitějšími důvody pro účast na tomto veletrhu byly vytvoření nových obchodních kontaktů, obnovení stávajících kontaktů a získávání informací o nových produktech a trendech. 96% návštěvníků ocenilo vynikající mezinárodní příležitosti navázání kontaktů, stejně jako komplexní přehled o inovacích a vývoji ve větrném průmyslu. Přítomnost 40 národních delegací ze zemí, jako jsou Spojené státy nebo Pákistán, stejně jako ministrů energetiky a dalších zástupců mnoha národů, podtrhla význam této události pro světové trhy větrných elektráren. Komplexní pokrytí témat na veletrhu přivítalo 97% průmyslových návštěvníků. Vystavovatelé a průmyslová sdružení se shodli na tom, že podmínky pro business na tomto veletrhu jsou vynikající, potvrzují to zástupci 23 národních a regionálních pavilonů.

Příští WindEnergy Hamburg se bude konat od 1. do 4. prosince 2020 na výstavišti Hamburg Messe und Congress. Konference WindEurope se bude znovu konat paralelně. Pro další informace kontaktujte oficiální zastoupení veletrhu v ČR firmu Naveletrh s.r.o. na info@naveletrh.cz.


 

galerie