Caravaning Brno ukáže to nejlepší ze světa obytných aut, karavanů i přestaveb

Veletrhy Brno

8. 9. 2020

Svět obytných vozů a karavanů se každým rokem rozrůstá o nové příznivce. Svobodu a nezávislost při cestování požaduje stále více Čechů. A právě pro fanoušky tohoto cestovatelského životního stylu je určen Caravaning Brno, jehož 18. ročník se uskuteční v tradičním listopadovém termínu na brněnském výstavišti.

Na návštěvníky čeká přehlídka obytných aut, karavanů i stále oblíbenějších vestaveb od desítek předních výrobců. Chybět nebudou zákazníky oblíbené modelové řady ani novinky pro nadcházející sezónu. Představí se firmy jako Caravan Metropol, Campingworld Neugebauer, TOPTRADE, KaravanTravel, Car-Star, Fibich Camping Cars, CENTRUM Moravia nebo Caravan Centre Moravia. Novinky po příští sezónu ukáže i Campers4U, nový akreditovaný zástupce tradičního výrobce ADRIA Mobil. Přiveze zcela novou modelovou řadu polointegrovaných vozů Coral Plus a Coral Supreme i novou modelovou řadu crossoverů Matrix Plus a Matrix Supreme, která na první pohled nadchne spoustou novinek. Zároveň představí zcela novou modelovou řadu karavanů Adria Adora.

Návštěvníci se poprvé seznámí také s nabídkou společnosti WoodVANS. Ta vyrábí obytné vestavby, přičemž každá verze je silně individualizovaná podle přání zákazníka, a to od barevných kombinací interiéru až po mírné dispoziční změny. 

Vyhledávanou sekcí jsou i doplňky a příslušenství pro kempování. Na jednom místě tedy návštěvníci najdou vše, co k pohodovému cestování patří.

Součástí přehlídky bude tradičně doprovodný program zaměřený na praktické rady pro zkušené i začínající karavanisty. Připraveny budou přednášky i odborné poradenství. Program vzniká ve spolupráci s Asociací kempování a karavaningu, takže se bude mluvit o aktuálních tématech a zazní množství zajímavých informací týkající se tohoto odvětví. Návštěvníci se ve spojitosti s obytnými vozy dozví vše podstatné o jejich údržbě a správném používání. Pozornost bude věnována také zásadám bezpečnosti při řízení. Chystá se i série cestovatelských přednášek, díky kterým se zájemci podívají do nejrůznějších koutů světa.

Na venkovní plochu se vrátí populární testovací jízdy, které umožní vyzkoušet si ovládání obytného automobilu na vlastní kůži. Jízdy ocení zejména návštěvníci uvažující o koupi svého prvního vozu. Jedná se o skvělou příležitost, jak pod odborným dohledem poznat specifické jízdní vlastnosti spojené s tímto druhem cestování.

Návštěvníci mohou zakoupit i modely obytných vozů a karavanů, které již za sebou nějaké zkušenosti z cest mají. K dispozici budou ve venkovním bazaru. Veškeré nabízené vozy jsou ve skvělém technickém stavu a navíc potěší svými příznivými cenami.

Pořadatelé nezapomínají ani na ty, kteří chtějí přijet přímo ve svém obytném voze. Připraven bude minikemp fungující na principu oblíbených stellplatzů. V areálu výstaviště tak mohou zájemci komfortně přenocovat a užít si tuto nezapomenutelnou atmosféru.

Caravaning Brno, který se koná od 5. do 8. listopadu, nabízí jedinečnou příležitost pro setkání s členy rozrůstající se karavanistické komunity. Její soudržnost se projevila také v uplynulých měsících, kdy v první linii pomáhala zdravotníkům a dalším složkám integrovaného záchranného systému.

Novinky o letošním ročníku sledujte na www.caravaning-brno.cz

galerie