Autonomní mobilita a kooperativní inteligentní dopravní systémy na URBIS SMART CITY FAIR

Veletrhy Brno

14. 4. 2021

C-Roads

 

 Projekt C-Roads je zařazen do programu na čtvrtek 3. června a pátek 4. června. Čtvrteční program je označen jako národní. V tento den proběhnou ukázky provozu C-ITS v ulicích města Brna a národní část konference, která se bude mimo jiné věnovat zvýšení bezpečnosti provozu na železničních přejezdech při instalaci systémů C-ITS. Na pátek je připravena mezinárodní část konference a opět ukázky provozu C-ITS v brněnských ulicích. C-Roads je projekt evropského významu a zejména v pátečním programu se předpokládá účast předních odborníků na problematiku C-ITS. Ve všech částech konference bude možné posílat přednášejícím dotazy, které budou položeny prostřednictvím moderátora. Páteční program bude zahájen tiskovou konferencí.

 

 Autonomní mobilita

 

 Panelová diskuze zaměřená na autonomní mobilitu je na programu ve čtvrtek. Její účastníci by se měli zaměřit především na legislativu umožňující provoz autonomních vozidel, využití autonomních vozidel v chytrých městech a další související aspekty včetně C-ITS systémů jako zdroje informací pro autonomní vozidla. V rámci spolupráce s Centrem dopravního výzkumu, jednoho z partnerů veletrhu URBIS, bude také předveden autonomní autobus.

 

 Celého programu týkajícího se C-ITS, projektu C-Roads a autonomní mobility je možné se zúčastnit jako návštěvník za jednotné vstupné 250 korun. Tato vstupenka platí po celé tři dny.

 

Více informací: www.smartcityfair.cz, www.c-roads.cz, www.saferoads.today