Spielwarenmesse 2023 v plné síle: Úspěšný restart

Spielwarenmesse

20. 2. 2023

 

 

Od 1. do 5. února byly na výstavišti v Norimberku hlavními prioritami osobní kontakty, inovace produktů a navazování nových kontaktů. Více než 2 100 vystavovatelů z 69 zemí v Norimberku představilo své nové produkty.

 

 

Jsme prostě nadšení. Po třech letech konečně znovu zase vidíme záři v očích návštěvníků,“ shrnuje veletrh Markus Großweischede. Vyjádření generálního ředitele společnosti Hasbro pro severní Evropu je v souladu s mnoha dalšími hodnoceními. Po dlouhé zdrženlivosti to pro organizátory veletrhu není samozřejmost. Christian Ulrich, mluvčí představenstva Spielwarenmesse eG dodává: „Jsme velmi potěšeni pozitivním výsledkem, který je téměř na úrovni před pandemií koronaviru, a předčil tak naše očekávání.“ Účast na Spielwarenmesse 95 procent vystavovatelů považovalo za důležitou až velmi důležitou. S průběhem veletrhu bylo spokojeno nebo velmi spokojeno 92 procent z nich.

 

Letošní Spielwarenmesse představilo také nové akce. S více než 140 herními designéry z přibližně 20 zemí oslavil v pátek veletrhu úspěšnou premiéru Mezinárodní sjezd vynálezců her.

Začleněním zavedené akce do veletrhu hraček se nám podařilo využít synergie. V příštích letech očekáváme silný růst,“ shrnuje Christian Ulrich. Celodenní akci završila GamingHour s přibližně 300 herními designéry a redaktory a s udělením ceny DuAli Game Club Prize herním klubem Ali Baba. Velký ohlas mezi vystavovateli i návštěvníky zaznamenala i další nová akce: RedNight, která se konala ve čtvrtek na stáncích ve všech halách veletrhu. „Nový formát, jako je RedNight, také podporuje obchodní a osobní kontakty,“ vysvětluje generální ředitel společnosti Gollnest & Kiesel Thorsten Koss. Do oslavy se zapojilo více než 140 vystavovatelů.

Dalším vrcholem byl den otevřených dveří modelové železnice a modelářství. Spielwarenmesse zde splnil dlouholeté přání vystavovatelů a o víkendu otevřel halu 7A - nabídku využilo více než 3 000 návštěvníků.

Christian Ulrich je s restartem spokojen: „Velké nadšení bylo na letošním veletrhu hraček patrné po všech stránkách. To dokládá i skutečnost, že 83 procent vystavovatelů se plánuje znovu zúčastnit. Na pozadí současného vývoje v prostředí globálních veletrhů nabízí veletrh hraček odvětví stabilní kotvu.

 

Další ročník se bude konat na konci ledna 2024. Konečný termín bude upřesněn.

galerie