PHOTOPIA - Festival digitálního zobrazování

Hamburg Messe

15. 8. 2023

Po úspěšné akci na podzim 2022 s více než 10 000 hosty na půdě Hamburg Messe und Congress, třetí ročník festivalu PHOTOPIA otevře své brány od 21. do 24. září 2023. PHOTOPIA promění hanzovní město na čtyři dny v centrum scény digitálního zobrazování.

 

Barevné, futuristické a "Instagramovatelné"

 

Poutavý koncept hal v průmyslovém designu zaručuje zcela nový zážitek z veletrhu. Instalací 350 přepravních kontejnerů pak tvůrci PHOTOPIA na ploše 20 000 metrů čtverečních promění výstavní haly ve futuristickou metropoli s velkolepými fotomotivy. Rozhodující vliv na inscenaci mají každoroční patroni festivalu PHOTOPIA, jako je módní fotografka Ellen von Unwerth nebo britský hvězdný fotograf Rankin se svými velkoformátovými barevnými díly.

 

 

Generátor impulzů a obchodní platforma pro průmysl

 

Výstava je důležitým místem obchodních setkání a tím i srdcem festivalu. Zde se nováčci setkávají s globálními hráči a společně diskutují budoucnost odvětví, které inspiruje miliony uživatelů po celém světě. Patří sem společnosti z oblasti snímání, úpravy a zpracování obrazu a videa, ukládání, zobrazování a sdílení.

 

Ve čtvrtek se PHOTOPIA otevře jako platforma pro odborné publikum, kde vznikají nové impulsy, a zve na produktová školení, panely a konference. Renomovaní řečníci diskutují o současných výzvách v oboru zobrazování, stejně jako o trendech a budoucích tématech, jako je umělá inteligence, a dlouhodobě inspirují svými koncepty odborné publikum.

 

 

 

Kreativní prostory pro nadšenou veřejnost

 

PHOTOPIA je také magnetem pro veřejnost, kde se nadšená foto a video komunita bude setkává s odborným publikem od pátku do neděle. Rozmanitý program nabízí profesionálům, hobby fotografům, tvůrcům obsahu a uživatelům YouTube soustředěnou inspiraci a četné formáty pro výměnu informací, setkávání a networking. Workshopy a fotoprocházky pod záštitou PHOTOPIA Academy zvou účastníky, aby se naučili nové techniky a podpořili vlastní kreativitu. Na dvou scénách festival představuje lineup s "who is who" fotografie, videa a umění a sociální média.

 

Prvotřídní výstavy a instalace, inscenované v kontejnerech na výstavišti i jako umění ve veřejném prostoru, jsou dalším poznávacím znamením festivalu PHOTOPIA. Uměleckou nabídku doplňují předávání cen, taneční vystoupení a legendární festivalové večírky.

 

 

 

Zobrazování ve všech jeho aspektech

 

PHOTOPIA představuje vzrušující retro trendy a významný vývoj z barevného světa zobrazování. Virtuální a rozšířená realita například vytváří pro návštěvníky překvapivé zážitky tím, že propojuje skutečný svět se světem virtuálním. Další zajímavosti pro veřejnost budou v technologii blockchain, stejně jako AI, Metaverse a NFT, které budou představeny na festivalu PHOTOPIA. Na Slow Photography, jednom z nejžhavějších trendů ve fotografii, se aktivní fotografická scéna setkává v tzv. analogovém cirkusu.

 

 

 

Den před PHOTOPIÍ odstartuje konference ImagingExecutives@PHOTOPIA s prvotřídními hosty. V den B2B je na programu kongres Beyond the Photoverse a třídenní konference Creative Content Conference, která začíná v pátek, nabídne špičkový a zároveň inspirativní program pro všechny, kteří se profesionálně zabývají tvorbou obsahu, fotografováním a videem.

 

Pro další informace kontaktujte oficiální zastoupení veletrhu v ČR firmu Naveletrh s.r.o. na info@naveletrh.cz

 

galerie