Nové datum veletrhu Pollutec: 5. – 8. října 2021

Francouzské veletrhy

29. 9. 2020

Pandemie COVID-19, která je stále aktuální jak na národní, tak evropské a mezinárodní úrovni, má silné ekonomické dopady na aktivitu mnoha vystavovatelů na trhu v oblasti životního prostředí a vytváří nejistotu pro tradiční návštěvníky veletrhu. Z těchto důvodů se organizátoři veletrhu Pollutec rozhodli posunout letošní ročník z plánovaného termínu 1. – 4. prosince 2020 na říjen 2021. 

 

Toto rozhodnutí bylo velmi obtížné, protože mnoho odborníků, vystavovatelů, návštěvníků a organizací chtělo, aby akce pokračovala jako součást oživení ekonomiky a životního prostředí bylo v centru pozornosti. Taktéž regionální hráči volali po uskutečnění veletrhu, protože veletrh Pollutec je vyvrcholením vlivu a ekonomické aktivity lyonské metropole.    

 

Organizátoři udržovali proaktivní kurz až do léta, díky této podpoře a přesvědčení o schopnosti přivítat všechny účastníky oboru při zachování optimálních sanitárních podmínek v rámci certifikovaného protokolu. Ovšem nedávný vývoj pandemie vede k rozhodnutí posunutí veletrhu, tak aby tato referenční akce mohla přivítat celosvětové publikum a jednala v zájmu zachování investic svých klientů.

 

„Jsme si dobře vědomi zklamání všech, kteří se nám zavázali, a kteří počítali s prosincovým Pollutecem jako nástrojem k oživení jejich činnosti. Ale Pollutec je místem setkání celého odvětví. Zachovat letošní ročník 2020 je riskantní a mnoho zákazníků by toto rozhodnutí nevnímalo dobře. Přesto Pollutec přispěje v roce 2020 k urychlení energetické a ekologické transformaci tím, že nabídne digitální formu akce v podobě webinářů a obchodních jednání, v plánovaných termínech 1. – 4. prosince 2020.“

Alexis de Gérard, Ředitel veletrhu Pollutec

 

(Tisková zpráva - září 2020)