staffito-300

staffito-145
AMB 2018

arteo_cz

Ocenění Pasivní dům 2017 získalo pět staveb

Ocenění Pasivní dům 2017 získalo pět staveb

Celkem pět staveb v pasivním standardu, které byly přihlášené do soutěže Pasivní dům 2017, získalo ocenění. Patří mezi ně dřevostavba z Jílového u Prahy, vzdělávací a poradenské centrum Otevřená zah ...

Myslivost a příroda na Výstavišti Floria Kroměříž

Myslivost a příroda na Výstavišti Floria Kroměříž

Již po páté se od 23. 3. do 25. 3. 2018 koná prodejní výstava myslivosti a přírody, kde si můžete nakoupit vše potřebné pro pobyt v přírodě. Také v letošním roce se můžou návštěvníci těšit na chovatel ...

Holiday World 2018 – přijďte načerpat tipy na dovolenou i výlety

Holiday World 2018 – přijďte načerpat tipy na dovolenou i výlety

Dovolte, abychom vás srdečně pozvali k návštěvě 27. ročníku středoevropského veletrhu cestovního ruchu HOLIDAY WORLD 2018, který se uskuteční ve dnech 15. – 18. 2. 2018 souběžně s 12. ročníkem mezinár ...

eurocis

IT-TRANS: IT řešení pro veřejnou dopravu

zpět

V prvním pololetí jsme dramatické propady nezaznamenali

Publikováno: 20.8.2009 00:00

Autor: EuroExpo

V prvním pololetí jsme dramatické propady nezaznamenali

Každý veletrh je vždy odrazem ekonomické situace v prezentovaném oboru a jeho vývoji musí přizpůsobit svůj charakter i obsah. Každý organizátor veletrhů a výstav musí hledat vlastní cestu, jak zůstat zajímavým pro vystavovatele i návštěvníky, říká ing. Payerová, ředitelka Výstaviště České Budějovice.

Jak se vám jeví trendy veletrhů a výstav ve vaší veletržní organizaci za 1. pololetí v době ekonomické krize?

Podle dostupných informací je situace v ČR rozdílná na jednotlivých výstavištích i u jednotlivých výstav. V prvním pololetí jsme dramatické propady nezaznamenali a např. u výstavy HOBBY vzrostl - ve srovnání s předchozím rokem - počet návštěvníků. Pokles ekonomiky, který zasáhl řadu oborů, se u nás projevuje především snahou vystavovatelů šetřit na výdajích spojených s výstavami. Někteří objednávají například menší výstavní plochy, jiní jednodušší realizace výstavních stánků. Stěžejní je pro nás naše největší akce – Země živitelka. Je potěšující, že se nám letos podařilo docílit lepších výsledků než v roce 2008 ve všech hodnocených ukazatelích, tj. počet vystavovatelů i rozsah obsazené kryté i volné výstavní plochy. Naší snahou je přilákat minimálně stejný počet návštěvníků jako vloni. Vzhledem k atraktivním novinkám v odborném zaměření Země živitelky i vzhledem k nabídce odborného i kulturního doprovodného programu věříme, že i v tomto ukazateli bude naše společnost úspěšná.

Veletrhy jsou marketingovým produktem posilujícím značku. Myslíte si, že se na tom změní něco podstatného?

Význam veletrhů a výstav je daleko širší než jen posílení značek. Otázkou je, jak se bude vyvíjet vnější ekonomické prostředí, jak výrazně bude v některých oborech probíhat monopolizace, která jde vždy proti konkurenčnímu prostředí. Proto zastávám názor, že výstavy zaměřené na menší podnikatele ve vazbě na širokou veřejnost mají více šancí na úspěch.

Myslíte si, že se změní charakter a obsah i velkých veletrhů (MSV či Mezinárodní stavební veletrh Brno či Aquatherm, FOR ARCH apod.)?

Jedním z největších veletrhů je také Země živitelka, takže odpovídám na základě naší vlastní zkušenosti. Každý veletrh je vždy odrazem ekonomické situace v prezentovaném oboru a jeho vývoji musí přizpůsobit svůj charakter i obsah. Každý organizátor veletrhů a výstav musí hledat vlastní cestu, jak zůstat zajímavým pro vystavovatele i návštěvníky. Změna je přirozenou a nezbytnou součástí našeho života a proto musí být i součástí života každého veletrhu.

Objevil se názor, že budoucnost je v současné době ve spotřebitelských veletrzích, které by měly přilákat i „unavené“ lidi z obchodních center. Jaký je váš názor?

Naše společnost je dlouhodobě zaměřena na akce určené široké veřejnosti a současně dává velký prostor pro prezentaci malých českých firem. K tomu nabízí zajímavý a aktuální odborný i kulturní doprovodný program. Naše praktické zkušenosti potvrzují, že tato cesta má perspektivu i v dalších obdobích.

Myslíte si, že krize veletrhy a výstavy „pročistí“, že některé, např. menší výstavy a veletrhy zaniknou?

Myslím si, že tato situace nastane, dokonce si myslím, že se nemusí týkat jen malých výstav, ale i velkých veletrhů. Už nyní je zřejmé, že větší firmy, které mají lepší finanční zázemí, využijí krize ve svůj prospěch a například s pomocí dumpingových cen mohou před konkurenty získat značný náskok.

Chystáte v souvislosti s krizí nějaké korektury podzimních veletrhů či v příštím roce?

Náš kalendář výstav je v letošním i příštím roce zcela jasný. Hodláme i nadále naše tradiční výstavy rozvíjet. Naší snahou je být v prezentovaném tématu aktuální a smysluplný pro vystavovatele i návštěvníky.

Myslíte, že je třeba mít o budoucnost veletrhů obavu?

Nikdo z nás není sice prorokem, ale domnívám se, že i v horizontu několika let budou výstavy a veletrhy plnit nadále svou významnou funkci.

http://www.vcb.cz

verze pro tisk >

Další články:

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SVĚT BETONU v Paříži

- INTERMAT 2015 a WORLD OF CONCRETE EUROPE

- ZEMĚDĚLSKÝ TÝDEN V PAŘÍŽI

- Zemědělský týden v Paříži

- Česká účast v Lyonu s podporou MPO

- SIMA - SIMAGENA 2015 v předstihu

- SIAL útočí na naše chuťové a čichové smysly

- Premiéra veletrhu WNE 2014

- Brýle a oční optika SILMO Paříž 2014

- SILMO Mondial de l´Optique, Paříž 2014

- SIAL 2014 slaví 50. výročí

- České firmy se představují na EUROSATORY 2014

- WORLD NUCLEAR EXHIBITION Paříž

- BIOMASA A BIOENERGIE v Hamburku

- EUROPAIN 2014 Celosvětové setkání pekařů a cukrářů

- Veletrh vodárenských odborníků v Alžírsku

- BIOMASA A BIOENERGIE 2014 v Hamburku

- EUROPAIN 2014 - největší pekárna a cukrárna v Paříži

Web archiv

Copyright ©2009-2018: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Ortenovo náměstí 2, 170 00 Praha 7
tel.: 266 007 226, 603 230 648
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}