strechy praha - Pro zobrazení tohoto reklamního prvku potřebujete Flash Player

Mezinárodní turistický veletrh REISEN HAMBURG
Nufam2017

arteo_cz

Tisíce tipů na vánoční dárky pod jednou střechou

Tisíce tipů na vánoční dárky pod jednou střechou

Nenechávejte nákup vánočních dárků na poslední chvíli. Pořiďte je letos v předstihu na největším předvánočním veletrhu Stříbrné vánoční dny, který se uskuteční v areálu PVA EXPO PRAHA od 7. do 10. pro ...

Technicko - řemeslný pavilon na výstavě Vzdělání a řemeslo

Technicko - řemeslný pavilon na výstavě Vzdělání a řemeslo

Tradiční výstava VZDĚLÁNÍ A ŘEMESLO probíhá od 22. – 24. listopadu 2017 od 9 do 17 hodin, v pátek pak do 16 hodin na českobudějovickém Výstavišti. Vstup je pro všechny návštěvníky zdarma. Pavilon T2 j ...

R+T 2018 ve Stuttgartu

R+T 2018 ve Stuttgartu

Společnost Messe Stuttgart získala významnou podporu od odborných příznivců i profesních sdružení pro organizaci veletrhu R+T Stuttgart, který se koná od 27. února do 3. března 2018.

IT-Trans

messe duesseldorf

zpět

Dobrá nálada na veletrhu glasstec a vydařená premiéra veletrhu solarpeq v Düsseldorfu

Publikováno: 6.10.2010 00:00

Autor: Messe Düsseldorf

Dobrá nálada na veletrhu glasstec a vydařená premiéra veletrhu solarpeq v Düsseldorfu

Po hospodářsky obtížném období zavládla ve sklářství opět lepší nálada. Potvrdily to výsledky nejdůležitějšího světového veletrhu sklářských technologií glasstec stejně jako paralaleně a premiérově pořádaného veletrhu produktů pro solární technologie solarpeq, které se konaly v Düsseldorfu ve dnech 28. září až 1. října 2010za účasti celkem 1.274 vystavovatelů.

Navzdory recesi sklářského průmyslu i sklářského strojírenství v České republice se veletrhu glasstec zúčastnilo 20 českých vystavovatelů, což je dokonce o jednoho více než při posledním veletrhu v roce 2008, kdy ještě doznívala konjunktura. Tímto počtem se Česká republika zařadila mezi 10 nejpočetněji zastoupených zemí.

Čeští vystavovatelé obsadili celkem 793 m2 čisté výstavní plochy, mezi nimi kupř. SKLOSTROJ Turnov, jeden z nejvýznamnějších světových dodavatelů zařízení pro výrobu obalového skla využil veletrhu glasstec nejen k prezentaci novinek svého výrobního programu ale zároveň zde uspořádal i oslavu 60. výročí založení firmy. Plošně rozsáhlé expozice zde měly i další české firmy – ŠULAK Glass Working Machinery Lanškroun, Teplotechna Prima Teplice, SKLOPAN Liberec, Glass Service Vsetín či liberecká pobočka německé firmy Benteler Maschinenbau. Veletrhu glasstec se zúčastnily také dvě firmy ze Slovenska.

Oba veletrhy navštívilo za 4 dny konání 45.000 odborných návštěvníků, přičemž více jak polovina jich přijela ze zahraničí, největší nárůst počtu návštěvníků oproti roku 2008 organizátoři zaznamenali u návštěvníků ze severní a především jižní Ameriky. Každý druhý návštěvník přijel na veletrh s úmyslem zadat konkrétní objednávku nebo i tak na veletrhu učinil.

Martin Gutmann, prezident veletrhu glasstec a Spolkového svazu sklářských řemesel potvrdil dobrou náladu mezi vystavovateli: „Sami jsme to pocítili na našem stánku v Centru řemesel, ale hlásily nám to i sklářské a strojírenské firmy: veletrh skutečně proběhl velmi dobře. A to nás pozitivně naladilo pro příští měsíce, ode dna jsme se již odrazili.“ A Hans Werner Reinhard, náměstek generálního ředitele Messe Düsseldorf doplňuje: „glasstec potvrdil svoji úlohu nejdůležitějšího mezinárodního místa setkání a ukazatele směru dalšího vývoje sklářského průmyslu, ta cesta vede vzhůru a to je vynikající signál pro naše vystavovatele“.

Také veletrh solarpeq vykázal spokojenost vystavovatelů a odpovídající odezvu i u návštěvníků. Z obou stran bylo oceněno spojení branže solárních technologií s vedoucím světovým veletrhem sklářského průmyslu, tato synergie přinesla i nové cílové skupiny a meziodvětvový dialog. Doprovodné konference na téma „Solar meets Glass“ se zúčastnilo více jak 200 tuzemských a zahraničních odborníků z obou průmyslových odvětví.

Velkému zájmu návštěvníků se těšila zvláštní přehlídka perspektivních sklářských technologií „glass technology live“, kterou již poněkolikáté za sebou organizoval Profesor Stefan Behling se svým týmem z Institutu stavebních konstrukcí stuttgartské univerzity. Návštěvníci zde obdivovali velkorozměrovou 18,00 m x 3,30 m izolační skleněnou tabuli či multifunkční fasády s integrovanou fotovoltaikou. V této téměř futurologické sekci veletrhu se objevil i český zástupce – firma Izolační skla a.s. Pustiměř zde vystavovala moderní okenní systém se zabudovanými žaluziemi a inovativním řešením jejich ovládání. Sekce „glass technology live“ měla i své symposium s více jak 60 velice dobře navštívenými přednáškami.

Další součástí doprovodného programu byl i Kongres architektů na téma „Sklo jako energie“ se 300 účastníky, jakož i přehlídka skleněných artefaktů „glass art“ v hale 9 s více jak 300 exponáty, mezi kterými se objevila i díla české firmy Lhotský s.r.o. ze Železného Brodu či slovenské sklářské výtvarnice Mgr. Art Petry Juřenové Vlhové z Púchova.

Příští veletrhy glasstec/solarpeq se budou konat v říjnu 2012.

http://www.messe-duesseldorf.de

verze pro tisk >

Další články:

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SVĚT BETONU v Paříži

- INTERMAT 2015 a WORLD OF CONCRETE EUROPE

- ZEMĚDĚLSKÝ TÝDEN V PAŘÍŽI

- Zemědělský týden v Paříži

- Česká účast v Lyonu s podporou MPO

- SIMA - SIMAGENA 2015 v předstihu

- SIAL útočí na naše chuťové a čichové smysly

- Premiéra veletrhu WNE 2014

- Brýle a oční optika SILMO Paříž 2014

- SILMO Mondial de l´Optique, Paříž 2014

- SIAL 2014 slaví 50. výročí

- České firmy se představují na EUROSATORY 2014

- WORLD NUCLEAR EXHIBITION Paříž

- BIOMASA A BIOENERGIE v Hamburku

- EUROPAIN 2014 Celosvětové setkání pekařů a cukrářů

- Veletrh vodárenských odborníků v Alžírsku

- BIOMASA A BIOENERGIE 2014 v Hamburku

- EUROPAIN 2014 - největší pekárna a cukrárna v Paříži

LEARNTEC_Zukunft lernen

Copyright ©2009-2017: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Ortenovo náměstí 2, 170 00 Praha 7
tel.: 266 007 226, 603 230 648
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}