arteo_cz

R+T 2021
Shift

On-line prodej vstupenek

Vyjádření společnosti Výstaviště Flora Olomouc, a.s. k situaci COVID-19

Vyjádření společnosti Výstaviště Flora Olomouc, a.s. k situaci COVID-19

Společnost Výstaviště Flora Olomouc, a.s. postupuje v souladu s aktuálními platnými nařízeními Bezpečnostní rady státu v souvislosti s šířením onemocnění COVID-19. Vzhledem k vývoji situace i přetrváv ...

Mezinárodní veletrh letectví a kosmonautiky ILA Berlin se letos konat nebude!

Mezinárodní veletrh letectví a kosmonautiky ILA Berlin se letos konat nebude!

K naší velké lítosti Vám musíme oznámit, že veletrh ILA 2020 je zrušen.

Nový termín veletrhu FeuerTrutz  30. 9. - 1. 10. 2020

Nový termín veletrhu FeuerTrutz 30. 9. - 1. 10. 2020

Po diskusích se zástupci průmyslu se veletržní společnost NürnbergMesse a pořadatel veletrhu FeuerTrutz společně rozhodli posunout FeuerTrutz na podzim 2020. Veletrh FeuerTrutz 2020 se uskuteční ve st ...

CE Week

WindEnergy Hamburg

zpět

CARAVANING Brno s novinkami pro pohodlné cestování

Publikováno: 6.10.2010 00:00

Autor: Veletrhy Brno, a.s.

CARAVANING Brno s novinkami pro pohodlné cestování

Většinu pavilonu P obsadí nabídka obytných vozů a karavanů několika desítek nejznámějších evropských značek. Mezinárodní výstava karavanů a obytných automobilů Caravaning Brno se letos koná již poosmé a opět se zařadí mezi největší přehlídky svého druhu ve střední a východní Evropě.

Návštěvníky čeká řada českých premiér novinek z modelových řad pro rok 2011. Inovované verze úspěšných modelů i zcela nová provedení karavanů i obytných vozů překvapí mnoha zlepšeními pro ještě větší pohodlí na cestách. Třeba elektricky ovládané spouštěcí postele, které umožňují variabilnější využití přední části vozu, letos nabízí již několik značek. I ekonomičtější modely se dnes mohou pochlubit spoustou užitečných vychytávek a kvalitním zpracováním, zatímco luxusnější exponáty se předhánějí ve skutečně rafinovaném využití prostoru a exkluzivitě materiálů. Kdo si chce vybrat nový obytný vůz či karavan, bude v Brně na správné adrese. Ale pokochat se v pavilonu P mohou úplně všichni, protože určitě bude čím!

Pozornost si rozhodně zaslouží expozice firmy Blue Rent, v níž zaparkuje i obří Concorde Liner 1090 Gmax. Nová generace obytného automobilu o délce téměř 11 metrů v sobě ukrývá i garáž na Fiat 500. Dalším zajímavým zástupcem luxusní značky Concorde bude Credo Passion 813 L na podvozku Iveco Daily 50C17, který byl speciálně upraven pro zvýšenou polohu řidiče. S premiérami do Brna míří také značka Pössl. Nový Roadcruiser zaujme oddělenými lůžky pro maximální pohodlí, zatímco nejkratší Roadcamp se představí ve čtyřmístném provedení se zvedací střechou.

Nejnáročnější klientela jistě nevynechá expozici firmy J.M. Trade, kde se seznámí mj. se zástupci značky PhoeniX a její nejluxusnější řady Liner. Top Liner na podvozku Mann dosahuje délky 10,6 metru a bez problémů pojme i garáž na čtyřmístný osobní vůz. Tou nejžhavější novinkou pak bude Maxi Liner postavený na podvozku Iveco, jehož nový facelift poprvé viděli návštěvníci srpnového Caravan Salonu v Düsseldorfu. Další velké překvapení zde chystá francouzský LeVoyageur, který v Brně vystaví zcela nový model Platinum s nezvykle rovnými stěnami. Vůz bude k dispozici také na šestitunovém podvozku Mercedes se dvěma zadními nápravami. Z nabídky příslušenství a doplňků zaujme celovzduchové pérování Goldschmitt, které lze namontovat na libovolný obytný vůz. Jak se s ním jezdí, si návštěvníci mohou vyzkoušet v testovacích jízdách přímo na výstavišti.

Společnost Caravan Metropol na českém trhu zastupuje renomovanou značku Bürstner a do Brna přiveze dvacet exponátů – osm karavanů a dvanáct obytných aut. Z automobilů nebude chybět nový nejvyšší model Elegance 821 v luxusním provedení interiéru i exteriéru ani tři zástupci populární řady Ixeo v různých cenových verzích.

Oblíbená značka Adria se v expozici firmy Vispa představí mj. novým modelem Polaris SL o délce 7,39 m na podvozku Mercedes, s teplovodním topením Alde v základní výbavě. Tento polointegrovaný vůz se špičkovou výbavou je nejvyšším modelem slovinské značky, zákazník si může vybrat ze tří motorů a volitelná je i automatická převodovka. Modely Adria v Brně vystavuje také společnost Kobras, v jejíž expozici zaujme například ekonomický karavan Aviva. Jeho celková hmotnost nepřesahuje 900 kg, takže jej uveze například i Škoda Fabia. Na stejném stánku se návštěvníci seznámí také s obytnými auty další slovinské značky Sun Living, která zde bude mít českou premiéru. Jde o sesterskou značku Adrie s příznivým poměrem ceny a kvality provedení.

Zároveň se na Caravaning Brno vrací nabídka obytných vozů Rimor, kterou předvede Autocentrum DaP s cílem vrátit tuto italskou značku do povědomí českých zákazníků. Šest modelů ukáže průřez celým sortimentem, novinkou mezi nimi bude Rimor Nehmo – designově atraktivní nástupce vozu Superbrig.

Vůbec největší výběr obytných přívěsů tradičně nabízí společnost Ing. Vladimír Pospíšil - PV Caravan. V její expozici si prohlédnete téměř dvě desítky karavanů od nejmenších modelů až po dvounápravové luxusní přívěsy. K novinkám pro sezonu 2011 patří přívěsy Hobby La Vita Veneto ve stříbrném provedení, nová verze nejprodávanějšího modelu Excellent a La Vita Bionda 545 KMF, všechny se zajímavými inovacemi v interiéru i exteriéru. V expozici opět nechybí ani obytné automobily, doplňky a potřeby pro karavaning a bohatý doprovodný program.

Se zajímavými novinkami samozřejmě přijíždějí také další značky. Výstavy Caravaning Brno 2010 se účastní celkem 36 vystavujících firem z pěti zemí s nabídkou obytných vozů, přívěsů, nástaveb a veškerého příslušenství, které k cestování na čtyřech kolech patří. Návštěvníci, kteří si tuto formu dovolené chtějí nejprve vyzkoušet, se mohou přímo na místě domluvit na pronájmu obytného auta či karavanu. Nabídku rozšiřuje bazar ojetých obytných aut a přívěsů na volné ploše před pavilonem P.

Po všechny čtyři dny zajišťuje odborný garant výstavy Sdružení dovozců obytných vozidel OSCAR doprovodný program rozdělený na teoretickou a praktickou část. Přednášky v pavilonu P se zaměří na témata jako bezpečnost provozu obytných vozidel, pořádání Rally FICC 2011 v České republice, údržba systému rozvodu vody v obytných vozidlech, systém plateb mýtného na českých komunikacích nebo kategorizace kempů. Praktická část představí například využití izolačních krytů u obytných vozidel, vhodné systémy satelitního příjmu, zpětné kamery a parkovací senzory a možnosti údržby a konzervace povrchu obytných automobilů a přívěsů. Každý den zde bude k dispozici také poradenství pro začínající i zkušené karavanisty.

Tradicí výstavy Caravaning Brno je Minicamp pro vystavovatele a návštěvníky, kteří chtějí přijet s karavanem či obytným vozem. Letos pro ně pořadatelé připravili dvě plochy přímo v areálu výstaviště – jednu s infrastrukturou pro delší pobyty a druhou bez infrastruktury pro kratší pobyty.

http://www.caravaning-brno.cz

verze pro tisk >

Další články:

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SVĚT BETONU v Paříži

- INTERMAT 2015 a WORLD OF CONCRETE EUROPE

- ZEMĚDĚLSKÝ TÝDEN V PAŘÍŽI

- Zemědělský týden v Paříži

- Česká účast v Lyonu s podporou MPO

- SIMA - SIMAGENA 2015 v předstihu

- SIAL útočí na naše chuťové a čichové smysly

- Premiéra veletrhu WNE 2014

- Brýle a oční optika SILMO Paříž 2014

- SILMO Mondial de l´Optique, Paříž 2014

- SIAL 2014 slaví 50. výročí

- České firmy se představují na EUROSATORY 2014

- WORLD NUCLEAR EXHIBITION Paříž

- BIOMASA A BIOENERGIE v Hamburku

- EUROPAIN 2014 Celosvětové setkání pekařů a cukrářů

- Veletrh vodárenských odborníků v Alžírsku

- BIOMASA A BIOENERGIE 2014 v Hamburku

- EUROPAIN 2014 - největší pekárna a cukrárna v Paříži

avf

Copyright ©2009-2020: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Babice 38, 251 68 Kamenice
tel.: 604 759 978
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}