Veletržní společnost Karlsruhe

strechy praha 2019
Mezinárodní turistický veletrh REISEN HAMBURG

IT-Trans

NürnbergMesse: impulzy díky inovační ofenzívě

NürnbergMesse: impulzy díky inovační ofenzívě

Leitmotiv „inovace“: nové veletrhy a kongresy, růst díky internacionalizaci a prosazování digitalizace Cenné impulzy v roce 2018 přináší veletržní společnosti NürnbergMesse inovační ofenzíva. Sedmn ...

MOTOSALON 2019 už túruje

MOTOSALON 2019 už túruje

Za necelé tři měsíce se sejdou prodejci a fanoušci dvoustopých motorových vozidel, tentokrát opět na pražském výstavišti v Letňanech. Po dvou letech zde bude v termínu 28.2.- 3.3. 2019 k vidění to nej ...

BrauBeviale 2018: Pravidelné setkání branže tak velké a mezinárodní jako nikdy předtím

BrauBeviale 2018: Pravidelné setkání branže tak velké a mezinárodní jako nikdy předtím

Po třech úspěšných dnech uzavřel veletrh BrauBeviale své brány s rekordními výsledky. Přes 40 000 odborných návštěvníků (2016: 37 923), z toho přes 18 000 zahraničních, přicestovalo ve dnech 13. až 15 ...

pronájmy

Vánoční veletrhy 2018

zpět

Veletrh K 2010 Düsseldorf poskytl silné impulsy pro další růst plastikářského a kaučukářského průmyslu

Publikováno: 4.11.2010 00:00

Autor: Messe Düsseldorf

Veletrh K 2010 Düsseldorf poskytl silné impulsy pro další růst plastikářského a kaučukářského průmyslu

Na právě skončeném Mezinárodním veletrhu plastů a kaučuku K 2010 vládla mezi 3.102 vystavovateli již od počátku pozitivní nálada. Firmy referovaly o překvapivě velkém počtu kontaktů a významně vysoké připravenosti návštěvníků investovat, o navázání slibných obchodních vztahů s novými zákazníky jakož i o řadě mnohdy spontánně uzavřených obchodních případů.

Hodnocení veletrhu ze strany předsedy veletržního výboru Ulricha Reifenhäusera bylo velice pozitivní: „Veletrh K 2010 se konal v ten pravý čas a postaral se o nové impulsy pro všechny obory našeho průmyslu. Mnohá, mnohdy i neočekávaná konkrétní smluvní jednání vedená na veletrhu to potvrzují“.

Potěšen dobrými výsledky veletrhu byl i generální ředitel Messe Düsseldorf Werner Matthias Dornscheidt: „S více jak 220.000 návštěvníky překonal veletrh K 2010 naše očekávání, které jsme měli s ohledem na teprve končící krizi. Jsme spokojeni, že veletrh poskytl silné impulsy pro další růst a že naši vystavovatelé zde byli schopni uzavírat obchody s kompetentními zákazníky s vysokými rozhodovacími pravomocemi“.

Ve srovnání s předcházejícím K 2007 poklesla návštěvnost o 9%. Ale tehdy zažíval obor plastikářského a kaučukářského průmyslu obrovský boom, který brzy, jako výsledek globální hospodářské a finanční krize, skončil. Byla to především hojnost technologických novinek, prezentovaných na K 2010 producenty surovin, strojaři a výrobci technických komponentů, která nadchla odborné návštěvníky, kteří se na veletrh přijeli podívat z více jak 100 zemí. K tomu Ulrich Reifenhäuser: „Bylo zřetelně cítit, že investice byly během globální krize zablokovány. Ale nyní poptávka roste v globálním měřítku a my registrujeme mohutný zájem zákazníku nakupovat. Inovace předvedené na K 2010 stimulují k velkému posunu v přílivu objednávek. Dodavatelé profitují z toho, že v těžkých dobách krize budovali, rozvíjeli inovace a posilovali svoji konkurenceschopnost“.

Mezi vystavovateli na K 2010 bylo také 13 vystavovatelů z České republiky na celkem 341 m2 výstavní plochy, s největšími expozicemi se prezentovaly firmy Silon ze Sezimova Ústí a SOMA Lanškroun. Vesměs byli všichni čeští vystavovatelé se svojí účastí spokojeni.

Téměř 60% návštěvníků veletrhu nebylo z Německa, ale přijelo na veletrh z více jak 100 zemí ze všech kontinentů. V delší časové řadě roste podíl návštěvníků ze zámoří, letos jich bylo 46% ze všech zahraničních návštěvníků. Podíl návštěvníků z Evropy se o něco snížil, zatímco v roce 2007 to bylo 57%, v letošním roce 54% ze všech zahraničních návštěvníků.
Dvě třetiny návštěvníků se zajímalo především o stroje a zařízení, 48% pak o suroviny a pomocné látky a pro 26 % návštěvníků byly hlavním předmětem zájmu polotovary a technické díly z plastů a pryže. 62% návštěvníků náleželo do nejvyššího či středního firemního managementu.¨

Především v oblasti energetické účinnosti a ochraně zdrojů je plastům jakožto surovině pro kreativní ideje předpovídána velká budoucnost. Nejenom na stáncích vystavovatelů byla tato pozitivní perspektiva plastů reflektována. S velkým zájmem návštěvníků se setkala i zvláštní přehlídka „Vize v oblasti polymerů“, kde byla velká pozornost věnována právě těmto tématům. Vizuální prezentace, vybrané exponáty a diskuse s experty z průmyslu i vědních oborů upozornily a zvýraznily rozvojové trendy a inovované aplikace plastů, se kterými se v budoucnosti setkáme. Organizátorem této zvláštní přehlídky „Vize v oblasti polymerů“ byly společnosti PlasticsEurope Deutschland a Messe Düsseldorf.

Příští veletrh K se bude konat zase za tři roky v termínu od 16. do 23. října 2013.

http://www.k-online.de

verze pro tisk >

Další články:

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SVĚT BETONU v Paříži

- INTERMAT 2015 a WORLD OF CONCRETE EUROPE

- ZEMĚDĚLSKÝ TÝDEN V PAŘÍŽI

- Zemědělský týden v Paříži

- Česká účast v Lyonu s podporou MPO

- SIMA - SIMAGENA 2015 v předstihu

- SIAL útočí na naše chuťové a čichové smysly

- Premiéra veletrhu WNE 2014

- Brýle a oční optika SILMO Paříž 2014

- SILMO Mondial de l´Optique, Paříž 2014

- SIAL 2014 slaví 50. výročí

- České firmy se představují na EUROSATORY 2014

- WORLD NUCLEAR EXHIBITION Paříž

- BIOMASA A BIOENERGIE v Hamburku

- EUROPAIN 2014 Celosvětové setkání pekařů a cukrářů

- Veletrh vodárenských odborníků v Alžírsku

- BIOMASA A BIOENERGIE 2014 v Hamburku

- EUROPAIN 2014 - největší pekárna a cukrárna v Paříži

strechy praha 2019

Copyright ©2009-2018: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Ortenovo náměstí 2, 170 00 Praha 7
tel.: 266 007 226, 603 230 648
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}