ISX

it-sa
a+a 2019

medica 2019

Největší světový veletrh plastu a kaučuku 2019 v Düsseldorfu

Největší světový veletrh plastu a kaučuku 2019 v Düsseldorfu

Od 16. do 23. října 2019 se německý Düsseldorf opět na osm dní promění v centrum průmyslu produkce a zpracování plastů a kaučuku. Veletrh K, největší svého druhu na světě, představí aktuální trendy, v ...

Netradiční expozice Zahradní slavnost přilákala na podzimní Floru Olomouc 20 000 návštěvníků

Netradiční expozice Zahradní slavnost přilákala na podzimní Floru Olomouc 20 000 návštěvníků

Olomouc opět po roce ožila tradiční podzimní přehlídkou ovoce a zeleniny Flora Olomouc. I přes sobotní deštivé počasí navštívilo podzimní Floru 20 tisíc návštěvníků. Ta letos představila neobvyklé a u ...

 

Veletrh čisté mobility e-SALON

Druhý ročník veletrhu čisté mobility e-SALON se v plné síle opět ukáže na pražském výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Po veleúspěšném premiérovém ročníku, který navštívilo 23 tisíc lidí, bude ješt ...

a+a 2019

Learntec

zpět

Veletrh K 2010 Düsseldorf poskytl silné impulsy pro další růst plastikářského a kaučukářského průmyslu

Publikováno: 4.11.2010 00:00

Autor: Messe Düsseldorf

Veletrh K 2010 Düsseldorf poskytl silné impulsy pro další růst plastikářského a kaučukářského průmyslu

Na právě skončeném Mezinárodním veletrhu plastů a kaučuku K 2010 vládla mezi 3.102 vystavovateli již od počátku pozitivní nálada. Firmy referovaly o překvapivě velkém počtu kontaktů a významně vysoké připravenosti návštěvníků investovat, o navázání slibných obchodních vztahů s novými zákazníky jakož i o řadě mnohdy spontánně uzavřených obchodních případů.

Hodnocení veletrhu ze strany předsedy veletržního výboru Ulricha Reifenhäusera bylo velice pozitivní: „Veletrh K 2010 se konal v ten pravý čas a postaral se o nové impulsy pro všechny obory našeho průmyslu. Mnohá, mnohdy i neočekávaná konkrétní smluvní jednání vedená na veletrhu to potvrzují“.

Potěšen dobrými výsledky veletrhu byl i generální ředitel Messe Düsseldorf Werner Matthias Dornscheidt: „S více jak 220.000 návštěvníky překonal veletrh K 2010 naše očekávání, které jsme měli s ohledem na teprve končící krizi. Jsme spokojeni, že veletrh poskytl silné impulsy pro další růst a že naši vystavovatelé zde byli schopni uzavírat obchody s kompetentními zákazníky s vysokými rozhodovacími pravomocemi“.

Ve srovnání s předcházejícím K 2007 poklesla návštěvnost o 9%. Ale tehdy zažíval obor plastikářského a kaučukářského průmyslu obrovský boom, který brzy, jako výsledek globální hospodářské a finanční krize, skončil. Byla to především hojnost technologických novinek, prezentovaných na K 2010 producenty surovin, strojaři a výrobci technických komponentů, která nadchla odborné návštěvníky, kteří se na veletrh přijeli podívat z více jak 100 zemí. K tomu Ulrich Reifenhäuser: „Bylo zřetelně cítit, že investice byly během globální krize zablokovány. Ale nyní poptávka roste v globálním měřítku a my registrujeme mohutný zájem zákazníku nakupovat. Inovace předvedené na K 2010 stimulují k velkému posunu v přílivu objednávek. Dodavatelé profitují z toho, že v těžkých dobách krize budovali, rozvíjeli inovace a posilovali svoji konkurenceschopnost“.

Mezi vystavovateli na K 2010 bylo také 13 vystavovatelů z České republiky na celkem 341 m2 výstavní plochy, s největšími expozicemi se prezentovaly firmy Silon ze Sezimova Ústí a SOMA Lanškroun. Vesměs byli všichni čeští vystavovatelé se svojí účastí spokojeni.

Téměř 60% návštěvníků veletrhu nebylo z Německa, ale přijelo na veletrh z více jak 100 zemí ze všech kontinentů. V delší časové řadě roste podíl návštěvníků ze zámoří, letos jich bylo 46% ze všech zahraničních návštěvníků. Podíl návštěvníků z Evropy se o něco snížil, zatímco v roce 2007 to bylo 57%, v letošním roce 54% ze všech zahraničních návštěvníků.
Dvě třetiny návštěvníků se zajímalo především o stroje a zařízení, 48% pak o suroviny a pomocné látky a pro 26 % návštěvníků byly hlavním předmětem zájmu polotovary a technické díly z plastů a pryže. 62% návštěvníků náleželo do nejvyššího či středního firemního managementu.¨

Především v oblasti energetické účinnosti a ochraně zdrojů je plastům jakožto surovině pro kreativní ideje předpovídána velká budoucnost. Nejenom na stáncích vystavovatelů byla tato pozitivní perspektiva plastů reflektována. S velkým zájmem návštěvníků se setkala i zvláštní přehlídka „Vize v oblasti polymerů“, kde byla velká pozornost věnována právě těmto tématům. Vizuální prezentace, vybrané exponáty a diskuse s experty z průmyslu i vědních oborů upozornily a zvýraznily rozvojové trendy a inovované aplikace plastů, se kterými se v budoucnosti setkáme. Organizátorem této zvláštní přehlídky „Vize v oblasti polymerů“ byly společnosti PlasticsEurope Deutschland a Messe Düsseldorf.

Příští veletrh K se bude konat zase za tři roky v termínu od 16. do 23. října 2013.

http://www.k-online.de

verze pro tisk >

Další články:

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SVĚT BETONU v Paříži

- INTERMAT 2015 a WORLD OF CONCRETE EUROPE

- ZEMĚDĚLSKÝ TÝDEN V PAŘÍŽI

- Zemědělský týden v Paříži

- Česká účast v Lyonu s podporou MPO

- SIMA - SIMAGENA 2015 v předstihu

- SIAL útočí na naše chuťové a čichové smysly

- Premiéra veletrhu WNE 2014

- Brýle a oční optika SILMO Paříž 2014

- SILMO Mondial de l´Optique, Paříž 2014

- SIAL 2014 slaví 50. výročí

- České firmy se představují na EUROSATORY 2014

- WORLD NUCLEAR EXHIBITION Paříž

- BIOMASA A BIOENERGIE v Hamburku

- EUROPAIN 2014 Celosvětové setkání pekařů a cukrářů

- Veletrh vodárenských odborníků v Alžírsku

- BIOMASA A BIOENERGIE 2014 v Hamburku

- EUROPAIN 2014 - největší pekárna a cukrárna v Paříži

LEARNTEC _Future Learning

Copyright ©2009-2019: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Ortenovo náměstí 2, 170 00 Praha 7
tel.: 266 007 226, 603 230 648
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}